Телерик /img/frontend/nomap.png"

Вижте сега, мрънкачи, няма как да имаме нещо различно от тази икономика и тези фирми, която реално имаме. Защото нашата "държава" т.е. територия, е продадена на чужди интереси. Един от проводниците на тези интереси са международни картели, които действат навсякъде по еднакъв сценарий- завземат пазари чрез лобизъм и мътни практики, наемат местни аборигени да вършат същото, което и в развитите страни, но за много пъти по-ниски заплати, и който го работи това, година след година се оказва с едни и същи мижави спестявания. Нарочно е измислено да има върху всички "капак", и много прецизно е изчислено какъв да бъде той. Който не иска да е така,"пробива на местна почва" чрез шуробаджанащина, свирки и нагаждачество. Който е кадърен и тъп, носи цялата форма на гърба си. Затова в екип от 100 души по принципа на Парето бачкат реално 10, останалите си клатят краката, и заплатите са на база позиция и кои са "наши хора", а не прослужено време. Който умее да бачка, но не е тъп, "пробива капака" като ходи на международния пазар - физически или дистанционно - да си изработи реално парите, които струва, и го разкатават от работа, но пък знае за какво си е дал времето и здравето. Продаваш си уменията или продаваш продукт на хора, на които им липсват, това е капитализмът. Останалото са празни лафове по семинари "как да продаваме". А аборигените, които ги мързи се занимават с тънки схеми и местни глупости, до гроб. Това е.

Преди време бях на интервю в Прогрес… пълен ужас.
И не няма да се оплаквам от интервюиращия мениджър, а от измислената Яйчарка - useless marketing something.
С огромно самочуствие, зъби се, държи тон. Веринчеее, не се самозабравяй… ти за това си на тази тъпа позиция защото за по-сложни операции се изисква мозъче, а на теб очевидно не ти достига. Та недей се зъби на хората, а бъди професионалист. Верно грозничка си, ама недей избива комплекси толкова видно. Името ти също е кофти, ама за това на родата се сърди. : ) Не си нищо повече от другите хора, слез малко на земята. Всичко в LinkedIn е една маска, а вътрешността гнила. Ужасна компания, CEO-то гнусен индиец и Веринчето - плашилото на компанията.
Сухари и мангасари - не си губете времето да кандидатствате …. нищо особено не са. Поредните нещастници!

Не е лоша фирмата, някога работех там после смених работата но условията си бяха пак същите, няма голяма разлика тук - там или където и да е в БГ. Като цяло в България е така трябва да бачкаш 40 години, да плащаш осигуровки, и накрая ако доживееш до 65г. ти дават пенсия колкото да имаш за храна и лекарства.
Ето защо още преди 7 години реших да направя нещо с оглед на моето бъдеще, като започнах всеки месец да отделям малък процент от скромната се заплата и депозирам в Bitcoin тъй като откакто е създаден е нараснал за последните 10г със 1000х . Идеята ми беше да гледам на него като инвестиция в дългосрочен хоризонт и някой ден като стана на 50г. ще съм спестил достатъчно средства в Bitcoin за да не е нужно да чакам мизерната си пенсия.
Приятели не искам да изглежда самохвално . В момента съм на 31г и май няма да трябва да чакам 50г. за да се пенсионирам, тъй – като дори и в най-розовите си мечти не съм подозирал че Bitcoin ще струва толкова 7 години по-късно.
Bitcoin е най-доброто решение за съхранение на стойност Вие също може да направите така в зависимост от това какъв процент от месечния си доход можете да заделяте. Ето линк как може да си купите от най-голямата борса за крипто валути в света:

Всичко което трябва да знаете за тази компания е гордо показано на фасадата на сградата, която обитава.

Голям. Червен. Хикс.

Не си губете времето. Работата е като работа. Но отношението, което ще получите скрито зад политически коректните усмивки, е повече от комично. Повишения веднъж годишно, ако случайно не се класирате за конкретна година - кофти тръпка, чакай още 12 месеца. В повечето случаи може да не видите никакво развитие в заплащането повече от 2 години.

Колегите варират от компетентни, които си тръгват в рамките на година, до клулес мъпетс, дори въпреки чистките от време на време, които се задържат с десетилетия и стигат високите етажи на манифактурно управлявания бехемот.

Всяка година компанията е на печалба, и всяка година има все по-малко бюджет за вътрешни повишения и увеличения.

Направете си услуга и идете в компания която знае как да цени служителите си.

И сега какво? Пак реорганизация. Как ще продължи тази компания без звездите от последните години? Първо беше Колю Весков. Сега и Росалинда изведнъж не е "тийм плейър". Как ще просперира таз манифактура в условия на световно безпокойство, питам аз?

Като съвет от настоящ служител - не си губете времето с тази фирма.
Единственото позитивно нещо са колегите. БГ мениджмънта е под всякаква критика. Неадекватни хора са на ръководни позиции. Не се интересуват от хората в екипа си, което води до хаос и демотивация.
Заплатите са средно ниво.

Тъжна история, купиха им половината фирма за 10 милиона долара и после бачкаха за общо взето 3-4 американеца. Накрая се разпродаде и остави всичко и нищо общо взето.

Само за сравнение, има фирма дето праща СМС-и като си купиш вибратор и двама човека си разделиха около 30 милиона лева за две години работа, smsbump, повече от който и да е от тия от Телерик.

Но това е. Иначе в Румъния има фирма, UiPath, на NASDAQ с капитализация 40 милиарда, ама с такива като тия от Телерик толкова ни е нивото явно.

В момента са втория по-големина shared space и втората по големина академия без акредитация в София, толкова успяха.

Положението е закривай... Остатъка от телерик е под всякаква критика. За това им сложиха Американец да им следи мисловните изблици, че не се знае къде ще му излезе края. То не беше баш мениджмънт, то не беше сношения между баш меринджеи и не-баш меринджеи, като после не-баш меринжеите стават баш меринджеи.
Абе - закривай докато е време...

Мнението ми е за Телерик Академия, доколкото разбирам, Телерик като фирма вече не съществува.

Изгубено време, много ниско ниво на преподавателите, пари се искат на всеки един момент и накрая опциите, които ти дават са меко казано смешни, буквално 3 години от живота си (6-9 месеца Академия) и 2 години джуниър давате за минимална за София заплата за оцеляване, като първата година и си плащате.

За тези, които са сериозни, влезте udemy или coursera, вижте за съответната технология (Java Spring / Boot, React, ASP.NET Core в момента са най-търсени) най-популярният курс - или са безплатни или са 10 евро и го взимайте там. Разликата в нивото е потресаващо и за 2 седмици ако сте сериозни, ще си спестите години мъки.

Лично аз препоръчвам курсовете на този човек - https://www.udemy.com/user/maximilian-schwarzmuller/

Дори няма да почна да говоря за Телерик Академия на какво патетично ниво е, никой от сериозните програмисти в тая фирма, или каквото е останало от нея, че чувам, че не много, не преподава там. Едни празни алабаловци, но като се замислиш, сериозен програмист с много опит може и да взима 10,000 лева на месец, тези там като ги гледам са по-закъсали от студентите си.

Не правете моята грешка. Ниско ниво, никаква акредитация, изгубено време, толкова тъпи преподаватели, че на хората им става чак неудобно.

Progress са известни с това, че купуват фирми, уволняват топ хората и точат колкото могат, леко като вампири. Телерик беше поредната, иначе последната е Chef, може да видите в Glassdoor какви са коментарите.

Абсолютен срам за основателите на Телерик да се продадат на такива, не знам как си гледат хората в очите.

А, между другото, за 6 години от продажбата, единствената нова идея от тоя офис е копие на Радзен, на едни от уволнените от тая фирма.

Браво просто, ебати селяните.