Телерик /img/frontend/nomap.png"

Най-забавното всъщност от историята на Телерик е, че кумът на маслото (Терзиев) след придобиването от Прогресс стана HR шеф на целия Progress и той реално уволни тия въпросните няколкостотин човека - българи, от първите, които реално са направили фирмата. Но каквото Масло.. СЕО-то, такъв и кума.

Другото забавно е, че след 7 години умуване, тия четиримата все пак решиха да дадат някакви проценти на основни хора от фирмата. Това се прави в началото, първите 1-2 години, но те поуволниха така доста хора от тия, дето са ги направили реално, че да не раздават много. Как да е, на 7-мата година решиха все пак да дават проценти и сестрата на Маслото се оказа с еднакъв процент с хора, които са направили цели продуктови линии като Кендо например. Сестрата на Маслото не би минала и интервю за средна позиция в тая фирма (бизнесс алабала нещо си, даже не знам кво е правила -- никой не знае). Но каквото Масло... СЕО-то, такава и сестрата.

Третото забавно е, купиха каски за миньори на цялата фирма и ги наредиха като миньончета 600 парчета да празнуват как ще строят нова сграда, като им викаха над главите от кофата на багер над тях. Това съвсем сериозно. Естествено, тая сграда не се построи, но унижението ни остана. Снимката на нашето унижение е тук, даже се забелязвам в тълпата

Та така. Всичко е казано ако има администратор да заключва тая тема, тая фирма от 6 години е Progress и там има много "гении" и интересни истории за разказване, макар че тия едва ли някой ще може да ги мине.

Забравил си да напишеш и уговорката на (не знам защо само Маслото тука говорите, те бяха още трима другите с еднакви процценти) тия от Телерик и Прогресс да уволнят около 300 човека от тия най-първите, с най-големи заслуги за успехите, за да може това да им стане на Прогресс само торбичка за тупане на пари.

Та с триста уволнени и такова отношение, не се учудвам на негативните коментари, ма това е минала работа, сега е нормална тъпа корпоративна фирма, от докараха ни от най-тъпите в Америка фирми, честито.

До предния, е чак пък с толкова лошо... остави го тоя и без това цялата индустрия му се смее. За 10 милиона подариха 50% от фирмата на едни мазни американци, сега за толкова пари взимат фирми с 30 човека персонал и 2 милиона лева оборот.

Изпука на Елевън всички пари с половин екзит, после некви борсови глупости на стоковата борса некви части от некви обещания. После нацели с пандемията офис спейсовете с Campus X и накрая Наков направи за 4 години почти без финансиране точно 5 пъти по-голяма академия от Телерик.

Квото имаше от каквото беше долютнал от Телерик го раздаде на некви дечица и сега блее и се изявява от Бялото Братство и от конференции. От най-голямата софтуерна фирма вече не е и в Топ 20, нека живее да му се хилят.

Минавам само да кажа, че пожелавам на Васко Пеераско Терзиев - Маслото (Мазния, Лизгавия, Лайненцето, Лекенцето) и другите манафчета от хомо компанията му да умрат от корона вирус и да ги погребат нормално, нали, да не ги горят, че да мога да им се изпикая на гробовете, и Васко Колев да го уволнят и да прави свирки на Фарис Швайс за 5 лева.

Приятен ден #oстанетесивкъщи, спасете живот.

Телерик умря, да живее Пригресс. Да, ама не. Имам опит и в други американски компании, големи и малки, и мога да кажа, че Прогресс има доста некадърно ръководство и няма голям шанс да живее. Бордът на директорите е съставен от неопитни хора в предпенсионна възраст, които ги интересува само да изкарат до пенсиониране. Сменили са 6 CEO-та за 12 години, всеки от които идва, купува някакви фирми, които след по-малко от 2 години са се провалили напълно и се отписват. Телерик е единствената с някакви работещи продукти, но въпреки това отписаха 80 млн. долара. Двете покупки на последното CEO, един индиец, който хабер си няма от бизнес и купува фирми на брат'чедите си, досега са изгубили над 100 млн. долара и останаха без повечето си клиенти, вместо да трупат нови. Не се шумя колкото за #телерик120, но от октомври 2019 имаше още три вълни съкращения. Та индиецът реши, че ще прави от компанията AI компания. Хората го питаха как, дали ще отдели от сегашните хора за разработки или ще придобива фирми. Той каза, изчакайте и ще видите. 3 години чакаме и нищо не видяхме. Купи една дребна индийска фирмичка, която се оказа пълна измама и сега ръководството избягва въпроси за нея, все вдно я няма. Купи едни Кинви, чиито продукт съвпада 1:1 с тогава състещвуващ продукт на Телерик, само че много по-некадърен. После ги съкратиха всичките, но телеришкият продукт, който изкарваше същите пари с 10 пъти по-малки разходи, отдавна беше затворен. Въобще, AI стратегията на индийчето, колкото и смислена да звучи, е напълно нереалистична за компания като Прогрес и типа и клиенти. Но бордът вярва. Служителите не. Обстановката стана тегава, няма надежда за бъдещето и мотивация. Преместиха ни в един офис под наем, защото е по-евтино да се освобождават етажи при съкращения. Собственост е на кинти.бг, компания за бързи кредити, пълни селяни. Прогрес не смее да им направи забележка, въпреки че управляват сградата зле. Пестят от ток за вентилация. Не дават да се отварят прозорците, защото щели да провиснат. Шумно и миризливо е, хората са наблъскани като сардини. Орязаха бюджетите за екипите, годишните бонуси паднаха с 60%. Преди си слушаха и уважаваха хората, а сега се изпълняват безумните разпореждания на някакви пълни аматьори-самозванци по горните етажи, доказани неуспешни загубеняци. Иначе много отпуска, детска градина, големички заплати, но не си струват нервите. Просто отровна обстановка.

Всичко казано за Маслото и Каданов е самата истина.Корабът потъва, постоянно се наемат нови хора без компетенции, а старите си тръгват заради Весу или Каданов.Не е краят на света все пак- просто поредната корпорация гоинг даун.Аз съм в процес на напускане-на идващите-успех и скоро ще пишете и вие тук

Това с стартирала с пари е легенда дето съм я виждал на доста места и не знам откъде е, но не е вярно. Просто тия 4-мата са били неорганизирани и са ползвали офисите на бащата на единия, и като ти казвам офиси, не разбирай Капитал Форт, а някаква комунистическа фабрика дето вратите и бяха с кожа и копчета като от комунизма.

Тоест никви пари не са взели в началото, заплатите са били неколкостотин лева и то в пликове. Това, което са взели, са хора дето са им вярвали и са идвали с цялото си време, дори с техните комютри щото те навремето немаха пари с идеята, че ще стане нещо.

Е то стана, ама тия просто си ги уволниха тия хора и така. Това до степен дето се избягват да не се засекат в София, че може да стане опасно. По принцип стартъпите ценни хора в началото им се дават проценти във фирмата, ама тия чак докато сестрите и кумовете им почнаха да работят си правеха ослушки и некои хора се побъркаха от това. После over-reaction и раздадоха фирмата на пълни селяни, затова сега строят сгради без прозорци и говорят тъпотии, щото...

В момента е уникално, Терзиев е член на Бялото Братство и говири неща дето по принцип се вкарва в лудница, ма нали е "успял" и така. Успял е толкова, че Елевън дето се мъчи да направи нещо нямат един екзит от 180 опита.

Много мога да говоря, но... как да е. Вече е Прогресс и там имат други проблеми, примерно като слушам некъв селски бек от Каспичан Веско Колев кви ги дрънка... има и по-тъпи, продължава традицията.

Има много фактори, които ние обикновените бачкатори не виждаме. Телерик АД започна с финансиране и то дадено почти даром. Хората са го казали - пари при пари отиват. ОК, младежите не направиха колосален екзит, но направиха това, които обикновените бачкатори можем само да си мечтаем да направим.

Светлин Наков е бачкатор. Той е като едно малко локомотивче, което пуфка и пафка докато влачи всякаква сган след себе си. Нормално е да бъде успешен, защото полага много труд и всичко което прави го прави с вродена страст.

Жалко за големия потенциал на тази фирма (Телерик). Аз не знам как тия успяха от най-голямата софтуерна фирма в България да деградират до тъп коуъркинг в Младост и неква академийка дето даже не е най-голямата, Наков без пари сам успя по-добре да се справи. Некви пълни тъп*анари, супер яко се прецакаха. Сега гледам са построили неква сградичка без прозорци на Малинов дето е широка 2 метра, не знам как са успели да го измислят това.

Динамо Софтуер с оборот 5 милиона лева успяха да се продадат до такава степен дето само единия от двамата строи 25,000 квадрата лукс до Парадайз мега офис, тия некви кутийки без прозорци... смях. Даже палячото от Уолтопия направи ебати сградата, тия... ама от лекенца дето се качват в кофата на багер над главата на робите си да викат колко са велики и кво ще строят толкова заслужават.

Как да е. В момента е Прогресс, тия са още по-зле, ама поне имат некви пари. Много кофти ситуация в която на големи позиции са некви момиченца дето само ходят по конференции, останалите са некви селтаци дето пак ходят по конференцийки и прочие.

Нищо ново не се е измислило в тази фирма от Nativescript нататъка, и това NativeScript даже не може да се продаде щото е безплатно. Наистина не знам кво правят толкова време.

Бездарници некви дето стоят докато фирмата се дезинтегрира окончателно, с добър темп работи, още 3-4 години по този начин и ще останат 100 човека колкото да има офис в България да си прекарват парите на 10% данък, то това е.

Трагедия, а имаше такъв потенциал, но прости хора и така.

Не го слушайте този умник отдолу. Прогресс е най-тъпата фирма в София навярно и единствената, която уволнява програмисти и въобще ИТ стафф, докато дори гаражни фирми в Каспичан ще се избият да наемат, да не говорим за големите интернационални в София. Изключително тегав процес, една средна един месец не моеш си сетнеш, пълни тъпанари на високи позиции и от американска и българска страна. Фирбата от около 800 човека в момента е около 400 и всяка седмица има уволнени и напуснали.

Самите Прогресс продават един софтуер на 50 години дето е нямало интернет като са го писали. Това е, и понеже има остават едни 100-200 милиона на година си купуват фирми уж да закачат нещо, ама от 1985-а не са закачили нищо, точат и закриват, това им е. Телерик беше преди, Кинви после, сега едни с ФТП софтуер и така.

Всички са се покрили и гледам да изкарат още колкото може преди да си отиде цялата фирма. Тия от Телерик като са продавали можеха малко поне да гледат на кой продават, от целия свят най-тъпата фирма.

Хейта тука е съвсем основателен, тия са уволнили или накарали няколкостотин човека да си ходят. Останали са некви скатавки виж само какви работи има, аз ще падна да се хиля - хомо истории, брачедката на Руши Виденлиев, бати цирка.

От всичките фирми в София, тая ще е най-тъпата в която мое се набиете в момента, ама то май няма и как да стане, аз в джоб.бг обява на тия не съм виждал от 2014-а.

Казвам ви го от първо лице и от втората вълна на уволения, и то не е щото съм некадърен, а точно щото съм и ми беше явно много голяма заплата. Да и това го има, кадърните с повечето пари ги махнаха.

После що хейт имало, хаха.