Лидл България

Здравейте, искам да споделя с Вас моето кратко, но изпълнено с огромно РАЗОЧАРОВАНИЕ пребиваване в Лидъл, филиал 161 Слатина, намиращ се на ул. „Марко Бочар”№2. Дали наистина си заслужава да започнете работа там и дали си струва ще прецените Вие. Подписвате договор със шест месечен изпитателен срок, на шест часов работен ден, казаха ми че евентуално след като мине този срок „ако си се докажел” те правят на 8 часов работен ден. Принципно Лидъл е сигурен работодател, заплащането е добро в сравнение с другите вериги магазини. Дават и ваучери за храна, работата е на принципа на сумираното работно време. Започвайки работният ден трябва да се чекирате точно в определениян час и при напускане да направите същото, иначе ако не спазвате това ви викат и ви крещят в офиса. Ще обясня накратко каква е схемата в Лидъл. Главното управление - Медузата майка се намира в Равно поле - тя е опорочената Българска версия на управление. Главата майка с мозъкът си командва от там! Вратът на медузата са - регионалните мениджъри. Нейното тяло са управителите на филиалите и заместник управителите, пипалата са обикновенните служители – главната действаща и движеща сила. Схемата е ясна нали? Главата майка пресира регионалните, те от своя страна УФ и ЗУФ – овете и те нас. Системата работи перфектно! Ако издържите първите 3 месеца и не избягате
от психическият тормоз на определени „стари” служители значи имате шанс да свикнете. Започвате работа в магазина с така нареченото "въвеждащо обучение".В самото начало управителката ви обръща особено внимание. Карат да правите какво ли не с помоща на по-стари колеги които са „вещи” в работата. Но това е само в началото! На практика времето не стига за всичко това и след това започват да ви обвиняват че не сте проявявали "самоинициатива" за да се научите, тоест трябвало е вие да ги гоните постоянно и с голяма стръв да ги молите да ви научат на недонаучените неща От своя страна те започват да се оправдават с вас, започват да ви обвинават за своята безпомощност и неспособност да ви обучат на всичко. Главното мото там е че трябвало да се работи „бързо”. Медузата – майка е обучила много добре своите питомци – УФ и ЗУФ – ове които са перфектно унифицирани роботи изпълняващи безпрекословно и безкомпромисно нейните нареждания. Едно неволно леко отклонение от „правит път” би довело до моментална екзекуция. Тоест трябва постоянно да подтръчквате в магазина и да показвате някаква псевдо- суперактивност! Цялото ви същество трябва да излъчва едно Всевишно щастие за това че сте имали шанса да попаднете в пипалата на великата Медуза и че тя е благоволила да ви приеме във своят клан..Периодично ви викат на „промиваще мозъка” събрания . Ако не показвате достатъчно атрактивност, ви викат в офиса и ви питат защо не я показвате? И дали имате някакъв проблем, че не я показвате? Смях!  ? Тоест трябва да имате и палячовски умения! След като се научите да работите и на каса това ви става приоритет. Още в началото ви промиват мозъка със това че трябва постоянно да казваш едни и същи думи на клиентите,ставаш като робот, който постоянно повтаря това стотици пъти на ден, мозъкът ви изтръпва от кодове и става на пихтия, но това не е основният проблем в този магазин!.Явно „по симпатия” ме слагаха нарочно постоянно на каса , въпреки че бях вече от „по-старите” колеги, които бяха дошли на работа в магазина след мен и вместо да ги слагат тях първа или втора каса да се обучават ги пускаха из залата да зареждат.

. После както можете да се досетите управителката ме изкара виновен че не съм се научил на всичко. Запомнете едно! - Там винаги сте виновени за нещо! Затвореното „негласно” общество на което се натъкнах там е доста порочно и бих казал некоректно, старите служители нарочно и рядко ги слагат на каса. Оправданието им и че „имали много работа” и така на практика не се позволяват на по-новите служители да се обучат своевременно на всичко което още не могат, за което после ги изкарват виновни. Колежки, които са от „старите служители” хитруват и стават от каса когато им фитне а не по установеният ред. Определени хора от старите служители там са със СТАТУТ НА УПРАВИТЕЛИ , и си мислят че всичко им е позволено. Именно тези колеги ви дават команди по много безкруполен начин какво и кога точно трябва да направите.И ако не дай си Боже вие се замислите и решите да се опълчите и да ги попитате в качеството си на какви ви дават тези нареждания то бивате светкавично ужилен и „ снесен” в офиса.Тези хора са от "приближените" на управителката на магазина – добре обучен робот без мимика на лицето защитаващ дори със чисто женски хитрости своите лични интереси. Компромисите които съм правил не един път на управителите на 161 в името на успеха за Лидъл изобщо не бяха толерирани. Истината е че там всеки един от тях си гледа интереса и ви докладва светкавично на по-горно ниво. Това е нещо като кошер от зли пчели, които постоянно ви нападат и то по всяко време ако не съумеете да „влезнете в час” или не пожелаете да станете част от тяхното общество - трябва да се научите да „докладвате” колегите си за всичко в офиса ако искате да станете „Богопомазан”. Доносниците там са толкова безкруполни че някои от тях направо ви го казват в очите че отиват да „ви снасят”  Или пък да съумеете да сте на неутрална територия но това ще е доста трудно там. Много трябва да сте внимателни с някои от по-старите служители – постоянно ще сте под тяхното бодро „услужливо-вежливо” наблюдение! Те стават вашата невидима сянка там! Нарочно не споменавам имена, въпреки че ми се иска. Не се съмнявайте, че поне по веднъж дневно ще бъдете „снасян” за нещо в офиса! Ако Ви бъде невъзможно да им станете "приятели" просто се пазете от тях. Напрежението и стресът са огромни и наистина не всеки би издържал там. Психическият тормоз от страна на определени „стари” колеги наистина е огромен! В 161 цари напрежение и ОМРАЗА. Системата за викане на касиери е убийствена защото вие сте длъжни на практика да обслужвате клиентите и в същото време да си разпеторявате вниманието за опашки и да викате касиери. Ако още не сте свикнали с викането на каси и не дай си Боже ви види някой „доброжелател” че има опашки то после конското ви е в кърпа вързано, даже се уволнява за това. Мога още 5 страници да изпиша но смятам, че това е предостатъчно за този филиал! Искам хората, които постъпват на работа там да си направят сметката къде отиват. Дори раздялата си Лидъл не направи достойно и както трябва. Лидъл направи ГРУБО НАРУШЕНИЕ което няма да коментирам тук.
Вие преценете сами – „Лидл – Заслужава ли си”?

Направо голяма простотия излезе!уж се плащали всички извънредни часове а аз имам толкова много извънредни часове и вместо да ми ги платят те започнаха да ми дават много почивни дни.Ние господа от централен офис не сме започнали работа в лидъл за да си почиваме , а сме започнали работа в тази верига за заплащане .Недейте на лъжете на интервютата че плащате всяка минута!!!!!!!!!!!!.И накрая какво ......ще изкараме Велик ден без бонуси .....чудно.И лошото е че преценявате по симпатия на кой да давате почивки и на кой да заплатите извънредният труд.Недейте и да слагате тези господа които минават на проверка из магазините и питат кога се чекираме .Явно толкова ви е страх от инспекция по труда и агенция по заетоста че правите егати цирка с въпросните господа.Те просто минават и опипват почвата гледат кой служител колко говори и какво може да каже при евентуална проверка от компетентните органи ,които могат да ви глобят.......а на нас казвате ,че на тях всичко можело да се каже ако по някакъв начин някой от управителите на магазина ни е погазил правата и законите на републиката.толкова сте жалки че чак ми става мъчно за вас иде ми да ви се изплюя в лицето!

А здравейте (не)уважаеми служители на литъл.Във връзка с предстоящите Великденски празници искаме да изпреварим Вашите въпроси за премии,бонуси и т.н. и да ви съобщим че както всяка година, и тази няма да има допълнително материално стимулиране.Но пък за сметка на това много от вас ще работят по празниците.Ще имате и извънредни часове(дали не трябваше да направим сумарното работно време да се изчислява на 6 месеца че много пара потрошихме с тези извънредни часове?).Искам да ви уверя,че докато блъскате по празниците за добруването на нашият скъп литъл, аз ще ям и пия и мислено ще съм с вас.
Наздраве!

Относно коментара за Симеонов и ДИЧЕВА ще кажа, че написаното е абсолютно невярно на всеки който не му изнася освен да пише глупости друго не му остава.Ако всички работят като Симеонов и Ачо ами да идват пияни всеки ден.Управители като тях двамата са мечта за всеки работодател.

Здравейте!Настоящ заместник управител съм в момента във филиал.Интересува ме някой ако знае да сподели какво е заплащането на карист в централен склад,защото на мястото където работя сега не се издържа.Управителят си работи само с хора които са му симпатични и това са само засукани заместник управителки и служителки.аз съм мъж и на мен се гледа по друг начин.Пола ли да си сложа вече незнам ,за да започне и с мен да може да работи въпросният господин.Фирмата като структура ми харесва и искам да продължа работата в Лидъл но само да не е в магазин.Въоблще страшна история....

ЛИДЛ-но не и в БГ!  Никакво уважение,имаме странични наблюдения,че страшно много се унижава персонала!До кога? Хората роби ли са някого-и ако са на кого? Такова текучество на персонал по тез вериги че нямам думи!Някой с някой се е сдушил,и кво давай да мачкаме!!!?Да ама НЕ!!!

Здравейте, пиша Ви за да изразя възмущението си от филиала Ви в гр. Смолян. Като редовен клиент на Лидл в Пловдив реших да посетя и магазина, който имате в гр. Смолян. Бях там на 21.02.2015г в 14ч. и 30мин.. Като обслужване от страна на персонала в магазина по време на пазаруването си нямам никакви оплаквания, но възмущението ми се прояви от факта че на паркинга към самия магазин бариерите на изхода бяха пуснати. Поради тази причина след като си напазарувах и исках да напусна територията на магазина се оказа, че това е почти невъзможно. Както писах по-горе при спуснати бариери за да излезнеш трябва да можеш да летиш, а с лек автомобил това е невъзможно. Стана такова объркване, че просто нямам думи. Възможността за обратен завой и излизане от страна на входа към паркинга беше невъзможно, защото имаше коли, които искаха да паркират. Един от шофьорите със софийски автомобил се нервира и започна да бибитка с пълна пара. Мъжът ми подпали и той и стана скандал, децата в колата се разплакаха, просто ад. Съжалих на 100% че съм Ви клиент. Искрено се надявам да предупредите персонала, че както държат на качествено обслужване на територията на магазина трябва и да съблюдават дали са си изпълнили и другите задължения и дали "негово величество клиента" има достъп до входа и изхода към паркинга на самия магазин. Една такава на пръв поглед безобидна ситуация води до безброй излишни нерви и въпросът:Дали трябва да продължа да бъда клиент на Вашата верига магазини?

Можете да им пишете на адрес: [email protected] По принцип този адрес се ползва за всякави въпроси. Коректни са ще Ви отговорят.

Пиша тук защото в сайта ма магазини Лидл, няма никаква форма за контакт с клиенти, аз поне не намерих!
На 13.02.15г. посетих магазина на лидл в гр. Гоце Делчев, дотук добре .
Напазарувах си продукти и отидох на касата, когато касиера започна да маркира го предупредих че продуктите са с залепен стикер за намаление от 30 % .
Маркира ми нещата платих и погледнах касовата бележка, и какво да видя две с отстъпката и едно на нормална цена.
Съответно си потърсих правата .потърсих управител
Близо 5 минути се мъча да си върна това което ми дължат, но дойде един аругантен охранител и ми казва отиваме в стаята на управителката.
Съответно аз отказах , предпочитам в магазина,той мромърмори извика управителката, тя се държа културно и съответно с касов бон и ръчен документ ми върна разликата.А заявих че ще се оплача защото за втори път ми се случва в този магазин да ме ощетяват, тя си замълча и пак се извини. но охранителя на около 50 години и повече ме гледа и мърмори където искаш се оплаквай .и съответно вместо да си следи неговата работа , аз се оказах престъпника който си търси правата.
Тръгвам си от магазина той върви след мен и казва ТИ кой си бе?
Излизаме от магазина , аз държа продуктите си в ръцете без плик.
Обръщам се и виждам как ми налита и иска да ме удари , само рефлекса ме спаси макар че доста време лицето ми под лявото око беше червено, съответно продуктите ми паднаха на земята и аз също по инстинкт за отбрана посегнах, може би това ме спаси от повече удари, щял да се оплаква! каза и си тръгна към входа на магазина.
Питам аз ръководството на ЛИДЛ аз ли згреших че си потърсих правата или охраната е затова да напада клиентите? Това става м/у 13.30 часа и 13.50 часа има записи вероятно.
Имам документи за пазаруването и върнатата ми сума.
Пазарувам в доста от магазините им, тъй като работата ми е свързана с пътуване.
За пръв път попадам в такава ситуация да си прав и да се опитат и да ти посегнат.
Моля и желая ръководството на магазини ЛИДЛ да се опита ако иска да разгледа видеоматерялите от деня на магазина.
Но съм страшно огорчен от случая!
Може да пишат ако решат на имейладрес [email protected]