ПИБ / Първа инвестиционна банка АД /img/frontend/nomap.png"

ПИБ / Първа инвестиционна банка АД

Здравейте,аз съм 4-ти курс статистика в УНСС и прочетох доста мнения за позицията СОБО, но са от преди повече от година. Ще се радвам,ако някой може да ми даде актуална информация към момента за тази позиция в София, като начално заплащане, бонус схема и т.н. Може да ми изпратите и e-mail на [email protected]
Благодаря предварително

Като цяло заплащането не е много високо, има таргети, които трябва да се изпълняват, но така се измислена схемата им, че бонуси да не могат да се взимат. За работното облекло ти дават по една, две ризи и останалата част от облеклото си я купуваш ти сака, панталони, затворени обувки.. Изискванията са много, а в замяна получаваш нищо.
Ще конкретизирам офиса на банката в гр.Троян. Там е нещо ужасно- постоянно се търсят нови кадри, защото никой не се задържа, заради управителката. Никой нормален няма да издържа да се държат с него по толкова ужасен начин, всеки ден там е напрежение, стрес. Старите служители още не сме се махнали, защото няма къде да отидем, писна ни да обучаваме нови кадри, които изкарват само по няколко месеца. От управлението незабелязват ли, че не е нормално постоянно да има обяви за работа в този офис..като цяло не ви трябва да се занимавате да кандидатствате там- няма да получите нищо, освен постоянното крещене и мъмрене на управителката, стрес, напрежение и разбити нерви и то за една заплата. Не си заслужава!!!

Здравейте! Работех за банката близо 6 месеца. Започнах с огромно желание и усърдие, опит и образование, предназначени за длъжността. Натоварването беше голямо, липсата на комуникация и елементарно уважение към мен също. Изключително често при въпроси от моя страна за това как точно да свърша работата си и да поправя кашите, оставени от колегите преди мен, а дори и от самото началство, получавах тотално игнориране и уклончиви отговори. Хаоса беше пълен, а усилията ми да въведа поне малко ред бяха саботирани. Често се налагаше и да не ползвам обедната си почивка и да работя след работно време. След всичко това бях "освободена" малко преди изтичане на шестмесечния изпитателен срок със повече от смешно обяснение. ПО същия начин постъпиха и с колегите преди мен. Не си заслужава да се работи за тази банка, защото с връзкарите трудно ще успеете да се преборите. Увеличение на заплати (които са смешни за работата, която се върши), бонуси и др. подобни по-скоро няма. Не си хабете нито времето нито нервите.Първа инвестиционна банка е една илюзия, която продължава да стои само защото във фонда за гарантиране на влоговете вече няма пари. Отношението към служителите е лошо и не рядко унизително. Ако сте коректен и почтен човек работата там не е за Вас.

а за юристите как стоят нещата?

Работих като технически секретар в централите на банката около година. Ще кажа, че не си заслужава, парите са много малко - 580 лв, а изискванията не спират да се трупат. Трябва сами да си осигурите подходящо облекло и обувки, което си е допълнителен разход, дават ви се 3 ризи /ако има/ и се оправяйте. След шестия месец може и да ви се ушие костюм, който е вълнен и е един за всички сезони. На интервюто може да ви споменат, че ще се наложи да сервирате на срещи от време на време. Това не е така, сервира се ежедневно и при почти всяка среща, общо взето няма час без поръчка. Паралелно с това ви вървят и другите задължения като консултирането на колеги и клиенти по телефона, зареждането и поддържането на офиса-кафе, на приемните и т.н. Не ви се полага дори безплатна минерална вода, всичко, което консумирате, трябва да си заплатите. Уважението от останалите колеги в банката е почти минимално /естествено има и свестни колеги/. Това е така, понеже тази позиция е една от по-ниско престижните в тази институция. Общо взето всички си мислят, че не правите нищо и когато нещо се обърка /дори да нямате вина/, си измиват ръцете с вас. Тези, които са ви директни шефове в случая - Н.П. и Ж.К., ще ви изядат с парцалките, в каквато и да е ситуация, ако преценят. Ж.К. не се поколебава да унижи и дори да разплаче служителите си. Н.П. не зачита вашето мнение, захваща се за дребни неща, от които прави проблеми и определено не е разбрана като началник. Ще ви се налага понякога да оставате след работно време, докато приключат срещите /случвало се е да се остава и до 9/. След това може да си използвате това време, за да си тръгнете по-рано примерно, но не, когато вие поискате, а когате Н.П. прецени. За Коледа се поставят оценки по шестобалната система, които определят бонуса ви. Н.П. във 99% от случаите поставя най-ниската възможна или изобщо не ви оценява, без значение дали сте си вършели съвестно работата. За повишение или някакво йерархическо израстване не се надявайте. Заплатите не мърдат с години, а дори и да ви се отдаде възможност да смените позицията с друга в банката Н.П. ще се опита да предотврати това, понеже има голямо, направо огромно текучество, постоянно напускат момичета и персонала е в недостиг през месец-два. Сега положителните страни - може да срещнете и истински приятели там, ще натрупате опит, в СВ-то изглежда добре да сте работили в ПИБ.

Здравейте!
Интересувам се от позицията Деловодител в ПИБ - заплащане, условия на работа и всякаква друга информация ще ми бъде полезна.
Благодаря!

Искам да попитам какви за заплатите за касиери и съответно за фронт офис, след време има ли шанс да се вдигнат и с колко

Заплащането на Специалист ОБО за по- големите градове (Варна, Бургас, Пловдив...) също ли е 550-650лв?

Здравейте, преди седмица бях на интервю за работа в ПИБ.След това ми се обадиха да отида и да направя психологическия тест.Въпроса ми е дали ако не ме удобрят за работата ще се свържат ли с мен за да ми кажат или ще си остана с чакането? Разбрах, че всичко относно удобряване на кандидатите става в София.

Ще визирам заплатите София-Перник(провинция),като разликата е следната в София, Специалист Общи Банкови Операции, взимат 1200 лв., а в провинцията 650 лв., без данъците. Бонуси се взимат за Коледа, но не всеки път, зависи от решението на ръководството. Поставените бонуси, които са около 20-30лв. за продажба на Кредитни карти са непосилни за изпълнение 20 бр. на месец, а целите ти се повишават всеки месец. Няма привилегии за служителите никакви, нито дават дрехи, нито пари за тях, плащаш си всички такси, както всеки клиент, включително и за преиздаване на карти, теглене, внасяне, всичко! Дават единствено шалчета и баджове, а изискванията са хиляди да нямаш чаша вода на бюрото, да си облечен с костюми и ризи,да си със определени 3 цвята лак за нокти(при жените), да не си взимаш отпуската когато ти трябва, а когато ти кажат, в никакъв случай лятото и зимата не става, преди и след почивни дни също! Ако има хора в салона, което поне при нас е нон стоп, не се излиза и на обедна почивка, е със скандал става, преди да припаднеш! А най-много работа имат Специалист ОБО, изпълняват се всякакви задължения включително част от работата на Кредитните инспектори за ФЛ + Подредбата на Картите и част от документите на Касиерите. И винаги си виновен за всичко случващо се в банката, дори и да нямаш вина, системна грешка, забравена карта, няма ток в салона, липсва една стотинка от системна грешка, отново си виновен и пишеш хиляди обяснения! Относно обученията, в София се обучаваш 3 месеца, а мен за 10 дни ме обучаваха. Старшата служителка и управителката на клона излязоха отпуск и останахме две нови момичета на 10 дни обучение, което е абсурдно, без обедна почивка и няма до кой да се допиташ, ако стане нещо, ужас някакъв!!! Правихме чудеса от храброст, няма как да се научиш на 16-17 програми за 10 дни и да правят промени по тях непрекъснато! Всичко се съобщава в последния момент. Който иска да започне в ПИБ,като ОБО, трябва да има, меко казано, железни нерви, за смешни пари и неуважение за нищо, каквото и да прави! Помислете си добре!!!