ПИБ / Първа инвестиционна банка АД /img/frontend/nomap.png"

ПИБ / Първа инвестиционна банка АД

Работя в ПИБ отдавна и смея да кажа, че е супер !

Моля,за информация относно позицията Специалист анализ и одобряване на кредитни карти и Овърдрафти в Дирекция банкиране на дребно-относно натоварване, заплащане, отношение и др.Предварително благодаря!

От прочетеното до тук виждам ,че много сте се объркали.Явно е ,че ме взимате за друг човек. Не знам за каква "раздяла"става въпрос,защото Аз ви напуснах ДОБРОВОЛНО и то преди доста време,но е ясно ,че и други служители са напуснали,щом така се объркват хората.НАПУСНАХ,точно заради това лошо отношение(да не кажа отчайващо).НАПУСНАХ заради личното отношение и заради онзи неудобния въпрос.Който е задаван многократно,и то не само от мен ,но и от много мой вече бивши колеги.И отговорът винаги беше един и същ - криза е ,нищо не може да се направи.За периода в който бях в тази институция- събрание на касиерите не се направи,никой не изслушва проблемите.Със колежката работехме еднакво(,като обем работа и отговорности) ,но разликата в заплатата ни беше двойна.И нормален отговор не получих,защо е тази разлика.То проблемите са безкрайни,но това вече не е мой проблем.Жалко само за останалите служители,няма кой да ги чуе,затова беше и този апел,но явно истината ще си остане скрита.Дано не за дълго.Успех на всички бивши колеги,дано се ориентират правилно!

Учудващо е поведението на хора, които имат какво да кажат, когато вече не са част от нечии колектив. Уточнявам, че ще коментирам изказването от 27.04. 2016 г., както и всички последвали го "нападки" по адрес на ръководството. Изискванията и забележките са могли да бъдат изказани, докато сте били в реални трудови правоотношения с работодателя. Има един ,единствен начин за реакция в подобна ситуация и тя е следната. Когато не сте удовлетворен/а от заплащане , условия на труд или дадено управление, тръгнете си сам. Има местоработи, които ще отговорят на вашите условия. Друг е въпросът "Вие", до колко ще отговорите на техните. Квалификации от рода на "фолкаджийско", "хора дошли от село" и прочие обиди по адрес, на когото и да е, говори за ОСОБЕНО ниска култура. И мисля, че не е загуба за нито една от двете страни, състоялата се раздяла между Вас и банката. Един неграмотен служител по- малко в отдела, в който сте бил/а. Неграмотно написан "донос" изпълнен с редица неточности, изкривяване на информация, липса на обосновани аргументи, стилистични и пунктоационни пропуски. Цитраният отдел ККД, разбира се неточно изписан (както вече споменах) функционира много по- рано от казаното от Вас. Втора лъжа, касиерските заплати ниски. И на кои касиери са ниски? Трябваше да си продължите мислите си. Спряхте умишлено и не довършихте мисълта си? И не на последно място да попитам, Вие защо ходехте на работа ежедневно, при тези "ужасяващи" условия, гледки и взаимоотношения, и при Вашата ниска заплата, ами не се "спасихте" навреме да заемете някой директорски пост, като уважаван/а персона? Такива постове имаше. Дори ми е смешно, като си помисля как ли щяхте да управлявате и да засипете с доноси и жалки клюки отделите в банката. И огледайте се, да сте видели празни каси? Не! Щом хората са по работните си места, значи си обичат работата, уважават човека, на който е гласувано доверие да ги ръководи. Показателно! И не е срамно човек да си тръгне от някъде. Срамно е да си тръгне по този начин!

утре съм поканена на психо тест/втори етап от интервюто/ за работа в ПИБ АД В.Търново! Длъжноста е кредитен инспектор обслужване на ФЛ най-общо казано! Нямам идея за каква заплата става въпрос, но доколкото разбрах от първото интервю обема на работа не е никак малък, както и портфейла, който евентуално ще наследя за обслужване! Изчетох доста от коментарите тук и съм на кръстопът!
Бихте ли ме посъветвали? Благодаря предварително....

Е,не можах да се въздържа!Четейки отговорът на Анонимния настоящ служител (от 08.05.т.г.)към друг коментар и тези негови умопомрачителни риторични въпроси ме шокирха. Много неграмотен народ.Защо си се засегнал? Нямаш право,доколкото прочетох- мнението от ( 27.04) е апел към вашето ръководство. Виждам ,че яростно отхвърляте това мнение -апел,което явно е попаднало на място.Все пак има 5 страници с коментари в този сайт и по-голямата част са отрицателни.Но да попитам Анонимния от 08.05 - знае ли той как се пишат имената на споменатите от него банки ( и двете са грешно изписани)? И кой точно речник използва,защото риторичен се пише с "и",а не с "е"? На село може да се прибере и с автобус - така няма да се обърка в метро -станциите.И там да си хапва кисело мляко,а водата да остави на Софиянците. А щом някой е спрял да пие от даден кладенец - може и да "плюе" в него.Добре е поне ,че прави разлика между кокошка и пуйка.Явно се е научил добре!?!За УМА и ЧЕСТТА няма да коментирам ,защото не ги разбира.Като клиент на тази банка,ВИ препоръчвам да си прочетете всички коментари от сайта , защото ми се струва, че не сте разбрали апелите на хората(било то сегашни служители или бивши).Има и много други споменати директори,в тези мнения,но те явно са по-умни.Досетете се защо? Благодаря!

Пиша по повод поста от 28.04.2016 г от Анонимен бивш служител. С предварителни извинения към Админа, че използвам форума за лични цели, но искам да задам няколко въпроса на този служител, а го нямам във FACEBOOK приятелите си.
1. Ще идва ли на работа в понеделник или ще си остане бивш?
2. Ако ще идва тениска с надпис "I love Fibank" ли ще облече или нещо в ОТРОВНОзелено?
3.Знае ли, дали директорите на "South African Reserve Banke" и на "Bank of China" струват, а също така дали има информация и относно заплатите на служителите там, за периода 2001 - 2003г. до м. април вкл.?
4. Кое издание на български речник използва за ограмотяването си, че аз изпитвам трудности при изписване на думите: "подал" или "ПОДЪЛ", "стръхливец" или "СТРАХЛИВЕЦ" и "лажец" или "ЛЪЖЕЦ"?
5. Знае ли на коя метростанция е най-удобно да се слезе за връзка с автобусите за село, че в града въздуха нещо стана отровен!
6. Кое препоръчва за пиене: кисело мляко от село или чаша студена вода?
7. Към кой жанр на твоя кодекс - етичен, трудов или наказателен спадат лъжите, клюките и интригите?
8. Според теб кое е по-глупаво: да плюеш в кладенеца, от който ПИЕШ вода или да плюеш в кладенеца, от който си ПИЛ вода, докато си мечтал за кладенци-миражи?
Ами това са моите въпроси, но докато ги пишех разбрах, че са реторични. 90%(за да е по-реално не пиша всички)от служителите на Главна каса са стойностни,интелигетни хора и отлични професионалисти работещи повече от 5 години в Банката. Те знаят доста за кодексите, заплатите и др. подобни. Повечето знаят, че чуждата кокошка не е пуйка(това го знаят от село :)). Знаят също, и че хората започват работа за пари, но щом са останали някъде повече време не ще да е само за пари.
Да, те са стойностни хора, на които им трябват пари за да живеят, но знаят, и че не всичко е пари.
Сещам се, че акъл и чест с пари не се купуват...
P.S Оставам като "Анонимен" не за друго, ами няма да ми стигнат 6000 разрешени символа за да изпиша имената на всички служители от Главна каса, които са ОСТАНАЛИ...

Моето мнение също е отрицателно.Натоварването е огромно,уважението - нулево.Директорите си измиват ръцете с подчинените,нарушават много права по КТ,ако си поискаш отпуск - не те пускат, когато на теб ти трябва ,а когато на Шефа му изнася.За доносниците съм напълно съгласна,навсякъде са.И ако не правиш това което ти се нарежда те нарочват.Винаги има по някой любимец , дошъл от село дето си мисли, че с подмазване ще просперира.Жалко е, че тези хора се толерират , не би трябвало да е така.Нали това беше голяма качествена банка.Сега май е само "голяма".Хора не си мълчете и не позволявайте да ни тъпчат , защото когато си мълчим нищо не постигаме.Стига с този страх и шушу- мушу по телефоните,вдигнете си главите.Благодаря!

Здравейте!Нека и аз Ви разкажа за моя негативен опит като служител в ПИБ гр. София...Според моите впечатления в тази банка никой не цени служителите,които си вършат работата. Ръководството цени и толерира доносниците (т.е. има поне по един такъв във всеки офис,който слухти и се среща с г-жа Колева и снася всичко за останалите)!!!Г-жа Колева от своя страна ми направи изключително неприятно впечатление...с отношение, поведение и куп негативни качества, които прояви...Има и свестни колеги разбира се, но са рядкост. Разбиране не очаквайте да получите, ако имате проблем!Не трябва и да боледувате - не се толерира, независимо, че не зависи от Вас... Ще работите в постоянно напрежение (затова има такова жестоко текучество на персонал) и.... ако сте въоръжени с непукизъм и не общувате много с доносниците, можете да издържите без проблем.... Иначе заплатите не са лоши.

Уважаеми Господа от надзорен,управителен съвет и Господа собственици,много е жалко за такава институция,че нейните служители са недоволни и разочаровани.Апелирам да се вгледате в дирекциите и по специално УЧК и Главна каса.Хората сложени там за директорски са абсолютно неподходящи за тези постове.Д.Георгиева неможе да бъде никакъв мениджър,допуска грешки и нарушава служебните си права,текучеството в тази дирекция е голямо откакто зае поста.Измисли и длъжности на 5 души (т.н.ККД)за да оправдае високите им заплати,а в същото време касиерите взимат смешни пари ,и то тези постъпили след 2009.Допуска нарушения в етичния кодекс и КТ.Винаги има лично отношение и ако някой не е съгласен бива освободен,уволнен или съкратен.Уважаеми Господа от ВК,моля обърнете внимание какво точно се случва в тази дирекция.И се питам защо г-жа Тонева с "фолкаджийското" си облекло смее да се нарича директор,да дава лъжлива информация относно заплатите на касиерите и да си мисли ,че е недосегаема.Моля Ви Господа на високите постове ,не позволявайте повече качествените хора да Ви бягат по други фирми,а се замислете какво се случва с тази банка от 2009 насам.Докога ще продължава тенденцията на ръководни постове, да се поставят неграмотни директори ,да се назначават връзкари,дошли от село....докога ще има повече за снахите,синовете и всички от родата....Има и служители(макар и малко останали),който си ценят работата и са всеотдайни.Моля отворете си очите,имиджа е лъскав само отвън.И г-н Мутафчиев, замисляли ли сте се какво не е наред в банката,явно е че не служителите са лоши,а директорите не струват.Благодаря.