ПИБ / Първа инвестиционна банка АД

Искам да попитам какви за заплатите за касиери и съответно за фронт офис, след време има ли шанс да се вдигнат и с колко

Заплащането на Специалист ОБО за по- големите градове (Варна, Бургас, Пловдив...) също ли е 550-650лв?

Здравейте, преди седмица бях на интервю за работа в ПИБ.След това ми се обадиха да отида и да направя психологическия тест.Въпроса ми е дали ако не ме удобрят за работата ще се свържат ли с мен за да ми кажат или ще си остана с чакането? Разбрах, че всичко относно удобряване на кандидатите става в София.

Ще визирам заплатите София-Перник(провинция),като разликата е следната в София, Специалист Общи Банкови Операции, взимат 1200 лв., а в провинцията 650 лв., без данъците. Бонуси се взимат за Коледа, но не всеки път, зависи от решението на ръководството. Поставените бонуси, които са около 20-30лв. за продажба на Кредитни карти са непосилни за изпълнение 20 бр. на месец, а целите ти се повишават всеки месец. Няма привилегии за служителите никакви, нито дават дрехи, нито пари за тях, плащаш си всички такси, както всеки клиент, включително и за преиздаване на карти, теглене, внасяне, всичко! Дават единствено шалчета и баджове, а изискванията са хиляди да нямаш чаша вода на бюрото, да си облечен с костюми и ризи,да си със определени 3 цвята лак за нокти(при жените), да не си взимаш отпуската когато ти трябва, а когато ти кажат, в никакъв случай лятото и зимата не става, преди и след почивни дни също! Ако има хора в салона, което поне при нас е нон стоп, не се излиза и на обедна почивка, е със скандал става, преди да припаднеш! А най-много работа имат Специалист ОБО, изпълняват се всякакви задължения включително част от работата на Кредитните инспектори за ФЛ + Подредбата на Картите и част от документите на Касиерите. И винаги си виновен за всичко случващо се в банката, дори и да нямаш вина, системна грешка, забравена карта, няма ток в салона, липсва една стотинка от системна грешка, отново си виновен и пишеш хиляди обяснения! Относно обученията, в София се обучаваш 3 месеца, а мен за 10 дни ме обучаваха. Старшата служителка и управителката на клона излязоха отпуск и останахме две нови момичета на 10 дни обучение, което е абсурдно, без обедна почивка и няма до кой да се допиташ, ако стане нещо, ужас някакъв!!! Правихме чудеса от храброст, няма как да се научиш на 16-17 програми за 10 дни и да правят промени по тях непрекъснато! Всичко се съобщава в последния момент. Който иска да започне в ПИБ,като ОБО, трябва да има, меко казано, железни нерви, за смешни пари и неуважение за нищо, каквото и да прави! Помислете си добре!!!

За бивш работодател или добро или нищо ... в случая нищо.

ЗДРАВЕЙТЕ,ТЪРСЯ СИ РАБОТА В СФЕРАТА НА ИНФОРМАЦИОННИ ТЕХНОЛОГИИ . ПОНЕЖЕ В JOBS.BG  ОБЯВИТЕ НЕ ДЕЙСТВАТ, А НЯКОИ ОБЯВИ ГИ ВЪРТЯТ ПРЕЗ ДЕН , ШЕ СЕ РАДВАМ ДА МИ ОСТЯВИТЕ Е-МАIL -I ЗА КАНДИДАТСТВАНЕ - ПРИМЕРНИ РАБОТИ -СИСТЕМЕН АДМИНИСТРАТОР,ХЕЛПДЕСК, АТМ И ПОС ТЕРМИНАЛИ,СИСТЕМЕН ОПЕРАТОР, ВЪВЕЖДАНЕ И ИНСТАЛИРАНЕ НА  ПРОГРАМИ И ПЕРИВФЕРНИ УСТРАОЙСТВА.

Пълен ташак

Работя като техн. секретар от началото на ноември. Започнах с още 2 нови момичета. Една от старите служителки ми предаде работата, защото нея я повишиха. Работата е много приятна, на рецепция в административните сгради е и се срещаме с всякакви хора. Всички се обаждат на нас и трябва винаги да сме в час с всичко, за да знаем към кого какво да насочим. Научава се всичко за банката като структура, хора, работа. Непрекъснато се обучаваме. Началната заплата е много добра за хора без опит. Има здравно обслужване и осигуряване и служебни дрехи! Разбрах, че дават премии и има годишни бонуси. Ползваме ваучери за такси, като се налага да се ходим някъде по работа. Екипът е страшен!!! Всички са много мили и съдействат.
Това ми е третата работа. Работила съм около месец на подобна позиция в друга фирма и едвам издържах. Тука няма нищо общо.

Бих желал да попитам освен основната заплата има ли в банката някакви социални придобивки - купони за пазаруване, допълнително здравно осигуряване,пари за дрехи, социални на ден за храна, транспорт или карта за градския транспорт, премии , бонус ,коледни и др
Благодаря за отговора предварително