ПИБ / Първа инвестиционна банка АД

Ще визирам заплатите София-Перник(провинция),като разликата е следната в София, Специалист Общи Банкови Операции, взимат 1200 лв., а в провинцията 650 лв., без данъците. Бонуси се взимат за Коледа, но не всеки път, зависи от решението на ръководството. Поставените бонуси, които са около 20-30лв. за продажба на Кредитни карти са непосилни за изпълнение 20 бр. на месец, а целите ти се повишават всеки месец. Няма привилегии за служителите никакви, нито дават дрехи, нито пари за тях, плащаш си всички такси, както всеки клиент, включително и за преиздаване на карти, теглене, внасяне, всичко! Дават единствено шалчета и баджове, а изискванията са хиляди да нямаш чаша вода на бюрото, да си облечен с костюми и ризи,да си със определени 3 цвята лак за нокти(при жените), да не си взимаш отпуската когато ти трябва, а когато ти кажат, в никакъв случай лятото и зимата не става, преди и след почивни дни също! Ако има хора в салона, което поне при нас е нон стоп, не се излиза и на обедна почивка, е със скандал става, преди да припаднеш! А най-много работа имат Специалист ОБО, изпълняват се всякакви задължения включително част от работата на Кредитните инспектори за ФЛ + Подредбата на Картите и част от документите на Касиерите. И винаги си виновен за всичко случващо се в банката, дори и да нямаш вина, системна грешка, забравена карта, няма ток в салона, липсва една стотинка от системна грешка, отново си виновен и пишеш хиляди обяснения! Относно обученията, в София се обучаваш 3 месеца, а мен за 10 дни ме обучаваха. Старшата служителка и управителката на клона излязоха отпуск и останахме две нови момичета на 10 дни обучение, което е абсурдно, без обедна почивка и няма до кой да се допиташ, ако стане нещо, ужас някакъв!!! Правихме чудеса от храброст, няма как да се научиш на 16-17 програми за 10 дни и да правят промени по тях непрекъснато! Всичко се съобщава в последния момент. Който иска да започне в ПИБ,като ОБО, трябва да има, меко казано, железни нерви, за смешни пари и неуважение за нищо, каквото и да прави! Помислете си добре!!!

За бивш работодател или добро или нищо ... в случая нищо.

ЗДРАВЕЙТЕ,ТЪРСЯ СИ РАБОТА В СФЕРАТА НА ИНФОРМАЦИОННИ ТЕХНОЛОГИИ . ПОНЕЖЕ В JOBS.BG  ОБЯВИТЕ НЕ ДЕЙСТВАТ, А НЯКОИ ОБЯВИ ГИ ВЪРТЯТ ПРЕЗ ДЕН , ШЕ СЕ РАДВАМ ДА МИ ОСТЯВИТЕ Е-МАIL -I ЗА КАНДИДАТСТВАНЕ - ПРИМЕРНИ РАБОТИ -СИСТЕМЕН АДМИНИСТРАТОР,ХЕЛПДЕСК, АТМ И ПОС ТЕРМИНАЛИ,СИСТЕМЕН ОПЕРАТОР, ВЪВЕЖДАНЕ И ИНСТАЛИРАНЕ НА  ПРОГРАМИ И ПЕРИВФЕРНИ УСТРАОЙСТВА.

Пълен ташак

Работя като техн. секретар от началото на ноември. Започнах с още 2 нови момичета. Една от старите служителки ми предаде работата, защото нея я повишиха. Работата е много приятна, на рецепция в административните сгради е и се срещаме с всякакви хора. Всички се обаждат на нас и трябва винаги да сме в час с всичко, за да знаем към кого какво да насочим. Научава се всичко за банката като структура, хора, работа. Непрекъснато се обучаваме. Началната заплата е много добра за хора без опит. Има здравно обслужване и осигуряване и служебни дрехи! Разбрах, че дават премии и има годишни бонуси. Ползваме ваучери за такси, като се налага да се ходим някъде по работа. Екипът е страшен!!! Всички са много мили и съдействат.
Това ми е третата работа. Работила съм около месец на подобна позиция в друга фирма и едвам издържах. Тука няма нищо общо.

Бих желал да попитам освен основната заплата има ли в банката някакви социални придобивки - купони за пазаруване, допълнително здравно осигуряване,пари за дрехи, социални на ден за храна, транспорт или карта за градския транспорт, премии , бонус ,коледни и др
Благодаря за отговора предварително

Бихте ли ми казали какво е заплащането и отношението за технически секретар.

Здравейте, кандидатствах за работа за позицията СОБО и ми предстои интервю.
Моля малко конкретна информация за самия подбор на служители. Какво се случва на интервютата, през колко интервюта минават кандидатите?
Какъв е самият процес?
Дали някой има информация за офисите в Бургас - отношение между колеги, заплащане, работна среда, възможност за развитие?

Всякаква информация ще ми е от полза. Благодаря предварително.

За ПИБ ще разкажа от мое име, в качеството си на съпруга на бивш вече неин 10 годишен служител. 10 години прекарани в старание да се обучи, да се квалифицира и ако има шанс да стъпи едно стъпало по нагоре в йерархията. Старанието бу беше убито на два пъти, още в зародиш и под предлог, че той няма шанс за позицията, за която кандидатста, защото видите ли, той нямал необходимия стаж(???). Когато си подаде молбата за напускане на банката, никой не се запита защо аджеба този служител напуска, какво иска, не можем ли да му предложим нещо,което да го задържи. Знайно е, че специалисти в нашия прекрасен областен град по принцип липсват, а заплатите на служителите в клона на ПИБ не са актуализирани от 2008г. Тихичко си мина месецът предизвестие, на края на който тактично му беше съобщено, че е направено всичко възможно той да остане в банката ??? Уау, никой от нашето семейство не разбра, какво е направено всъщност. Видяхме единствено пълната апатия на ръководството и всички онези, от които зависеше оставането на един съвестен работник, който е дал десет години от живота си да бъде полезен със знанията си на банката и на клиентите си. И за да не е крайно негативен постът ми, държа да отбележа, че той работеше в прекрасен и сплотен колектив.