Мултирама България ООД / Multirama Bulgaria Ltd /img/frontend/nomap.png"

Мултирама България ООД / Multirama Bulgaria Ltd

Здравейте!
Искам да изразя безкрайното си разочарование към фирмата Мултирама. Може би се опитва да се утвърди на пазара,но не мисля, че ще стане, след като лъже клиентите си.
Във връзка с така известната си и лансирана промоция, която предлагат,ако намериш продукт по-евтин, ти връщат разликата двойно. Да,ама не! Пъровото което, на тези хора явно не им се работи или не могат да си вършат работата адекватно и професионално. А ето и случая:
Бях си харесал лаптоп от сайта на Мултирама,модел Toshiba A500-1C0,цената му беше 1750 лв. Проверих в Технополис на каква цена го предлагат и се оказа, че там е 1499 лв. Дотук добре. По прости сметки, разликата е 251 лв. На 27.10.2010г реших да се обадя в магазина на ул.Солунска да проверя дали имат в наличност този модел и дали промоцията важи. Бяха много любезни, попитаха ме къде съм видял същия модел с по-ниската цена, и да заповядам,тък като промоцията е в сила и ще ми върнат двойно разликата, и куп други глупости. След 2 часа посетих магазина и изведнъж лаптопът беше намален от 1750 лв. на 1499 лв.-колкото е цената в Технополис. Не си го купих, но като се прибрах вкъщи реших да звънна в The Mall, където уважаемата фирмичка има магазин. Попитах служителя дали имат въпросния модел,казаха ми :”Да,заповядайте,цената е 1750 лв.”. Стана ми интересно и звъннах в още няколко техни магазина-цената във всички беше 1750 лв. Нямах възможност да отида в другите магазини, за което съжалявам, но явно във връзка с моето обаждане, бяха намалили цената само в магазина на ул.Солунска, защото казах, че ще отида там, където ми е най-удобно. Няма да стъпя повече в магазините на тази измислена фирма. Взех си лаптопа от Технополис и съм много доволен.

P.S. Смятам да напиша това съобщение навсякъде, където мога, но няма да бъда толкова сдържан в думите си. Тук все пак спазвам правилата на сайта и мисля, че съм коректен.

С уважение:
С. Пашов

Здравейте на сички бих искал да попитам каде мога да си подам молбата за кандидатстване за работа в Мултирама благодаря предварително.

Отговор за Деси
работя и сега в Мултирама. В последно време се отвориха два нови магазина и персонала не достига. Няна нищо общо с робски труд и т.н. глупости. Работи се спрчмо кодекса на труда 8 часа работен ден, 2 дни почивка. Отношението-ако работиш нчмаш проблеми.

мнение от Desi
отношение -- няма данни --
в град София

Искам да попитам запознатите защо обява за работа на една и съща позиция се публикува периодично през 2-3 месеца?
-----------------------
Отговорът на този въпрос може да е само един - текучество
Което пък идва да покаже че хората с робски манталитет в България намаляват. Това е добра новина :)

Искам да почвам там кажете какви пари дават,вярно ли че за консултант са на 700лв както е написал колегата по-долу?

Избягвам да ходя в Мултирама главно по тези причини:
1. В повечето случаи влизам в магазин за компютри и тям подобни, за да си купя нещо, което струва доста пари. По тази причина съм съобразила предварително да не се доверявам на търговеца, а да взема проучването в свои ръце - да се запозная с характеристиките на продуктите, да ги сравня, да видя цените, да си избера някой модел или пък няколко чак след това да ида в магазина, да видя кои от харесаните от мен модели ги има и дали няма някакво разминаване между резултатите от моето проучване и предлаганото. Влизам в магазина и веднага ме връхлита някое момче от персонала с досадни въпроси и опити да бъде полезен и продължава да ми свети и след като любезно съм отказала помощта му. Вкопчват се във всяко нещо, към което си насочил погледа си, и бързат да ти кажат за качествата му. Това може би би било полезно на някоя възрастна дама, която е решила да се довери изцяло на продавача, но е откровено ненужно и противно да ти се натрапва при условие, че си отказал да чуеш добре наизустения скрипт. И това не е заради вродената наклонност на служителите да бъдат досадници, а от тъпата фирмена полика. Веднъж едно момче не знам как точно се води позицията се опита да ми обяснява за някакъв монитор - аз му отказах, той опита да упорства, но, за щастие, за кратко. Почти веднага, усетил неуспеха на своя подчинен, неговият супервайзор долетя и с небивало нахалство ми висна на главата, докато се опитвах да разглеждам мониторите. Беше застрелян с поглед, а малко след това - и с думи. Блудкавият скрипт и явното досаждане според мен гонят голяма част от клиентите.
2. Ако искаш само да разгледаш, да убиеш времето, пък кой знае - може да си харесаш нещо и по-късно да го купиш - няма да успееш поради горе посочените причини.
3. Цените на лаптопите са по-високи отколкото в другите магазини.
4. Аз не разбирам много много от техника, но когато приятелят ми иска да разбере има ли еди коя си машина еди каква си функция или съвместима ли е с друга машинка еди какъв си модел, пламъкът в очите на продавача и на супервайзора му угасва.
Като цяло магазинът има потенциал, но задушава клиентите, които искат сами да се оправят в него.

По последни данни над 700 лв.

Много съм доволна от магазина,не само,защото е най-близко до дома ми,а и защото имат добро работно време,качествени продукти и обслужване.Цените не са много по-различни от другите магазини за техника според мен.За служителите-няма как да съм запозната със заплати и вътрешни проблеми на фирмата,но смятам,че са компетентни.Аз много малко разбирам от техника,но досега от тях съм получавала качествена консултация.

Виждам, че са пуснали обява за работа в София.
То че като консултат и е пределно ясно, че няма развитие в подобни вериги магазини, но поне за пари се отива. Та кажете, какви пари се заплащат за такива позиции? Ако ви е толкова шубе, изберете нещо от по-долу:
а. 300-500лв
б. 500-700лв