Ефект - 3 ООД / Хотел Мария Луиза / Hotel Maria Luisa

Кандидатствах по обява в джобс-а за позицията "Рецепционист" във въпросния хотел. Когато отидох на интервюто, служителката, която ме посрещна, бе така любезна да ми разясни, че мога да започна работа при тях, НО..
Ще вземат 2 момичета за обучение (при все че мястото е 1!) и която от тях се справи по - добре, нея ще наемат! Изпитателният срок, обърнете внимание бил в полза на работодателя, и същия можел да те освободи без предизвестие във всеки един ден от тези 6 месеца, НО ТИ ИМ ДЪЛЖИШ 3-МЕСЕЧНО ПРЕДИЗВЕСТИЕ ПРЕДИ НАПУСКАНЕ, ДОРИ И В ИЗПИТАТЕЛНИЯ СРОК!!! Освен това, допълнителните смени, които работиш, в случай, че някой е в отпуск или болнични, НЕ ТИ СЕ ЗАПЛАЩАТ!!! Заплатата е КОЛКОСАЛНИТЕ 600 лв., които с удръжките не искам да си представям колко остават до нетната им стойност!
   И ТОВА ГО РАЗПРАВЯТ НА ЧОВЕК /МЕН/, КОЙТО Е РАБОТИЛ НА СЪЩАТА ПОЗИЦИЯ ГОДИНИ НАРЕД, В ЧУЖБИНА, КЪДЕТО КАКТО ЗАПЛАЩАНЕТО, ТАКА И ОТНОШЕНИЕТО КЪМ РАБОТНИКА Е НА СВЕТЛИННИ ГОДИНИ ОТ ТОВА, КОЕТО ВЕЛИКИЯ БЪЛГАРИН ПРЕДЛАГА!
КАЗАХ ИМ, ЧЕ ТЕ ПРОСТО СИ ТЪРСЯТ ЛУДИ, КОИТО ДА РАБОТЯТ ЗА ТЯХ! ТОВА Е ПЪЛЕН АБСУРД - ДА РАБОТИШ КАТО ВОЛ, БЕЗ ДА ЗНАЕШ ПРАЗНИК ЛИ Е, ДЕЛНИК ЛИ Е, ДЕН И НОЩ, НА ЛОКАЦИЯ БЛИЗО ДО ЦЕНТРАЛНА ГАРА, КЪДЕТО СЕ ПОДВИЗАВА НАЙ - ДОЛНАТА УТАЙКА НА СОФИЯ, ЗА МИЗЕРНИ ПАРИ, И НА ВСИЧКОТО ОТГОРЕ НЕ ЗНАЕШ НА РАБОТА ЛИ СИ, НЕ СИ ЛИ, И ТО ЦЕЛИ 6 МЕСЕЦА!!! И СИГУРНО ТРЯБВА ДА ИМ ЛИЖЕШ ПРАХТА ОТ ОБУВКИТЕ, БЛАГОГОВЕЕЙКИ И БЛАГОДАРЕЙКИ, ЧЕ ИМАШ НЕВЕРОЯТНАТА ВЪЗМОЖНОСТ ДА РАБОТИШ ЗА ТЯХ!!!!!
БЪЛГАРСКИЯТ РАБОТОДАТЕЛ ИЗКЛЮЧИТЕЛНО МНОГО СЕ Е ВЗЕЛ НАСЕРИОЗНО! СМЯТА, ЧЕ Е ОСТА, ОКОЛО КОЯТО ПЛАНЕТАТА ЗЕМЯ СЕ ВЪРТИ! ИМАМ ЛОШИ НОВИНИ ЗА ВАС, УВАЖАЕМИ РАБОТОДАТЕЛИ!! ОСТА, ОКОЛО КОЯТО ЗЕМНОТО КЪЛБО СЕ ВЪРТИ Е ЕДНА МИСЛЕНА ЛИНИЯ, СЪЗДАДЕНА ОТ ХОРА С ДОСТА ПО - СЕРИОЗНО ОБРАЗОВАНИЕ (А И ВЪЗПИТАНИЕ, ПОДОЗИРАМ), ПРИ ТОВА С ЦЕЛ ДА УЛЕСНИ НАУЧНИТЕ ИМ ИЗСЛЕДВАНИЯ, И УВИ, НЯМА НИЩО ОБЩО С ВАШИТЕ БОГОПОДОБНИ ЛИЧНОСТИ!!!
МОЯТ МНОГО ПРИЯТЕЛСКИ СЪВЕТ, ПРИ ТОВА ДАДЕН ГРАТИС, Е ДОРИ ДА НЕ СИ ГУБИТЕ ВРЕМЕТО ДА КАНДИДАТСТВАТЕ ПО ОБЯВИ ОТ ВЪПРОСНАТА ФИРМА! ДА РАБОТИТЕ ТАМ ЩЕ Е ПОДИГРАВКА  С ВРЕМЕТО, С НЕРВИТЕ, КВАЛИФИКАЦИЯТА, А И С БАНКОВАТА ВИ СМЕТКА!! НЕ СИ ГО ПРИЧИНЯВАЙТЕ!

Макар с огорчение за един затрит сезон (за мен), надявам се с този очерг който ще направя, да допринеса наистина за нещо градивно и тези 15 дни в които работих в тази фирма (на добра воля-без заплащане)  да доведат до бъдещи положителни резултати. Назначена бях за количествен и качествен контрол в Кранево (лагера).  Надявам се да няма засегнати от написаното (целта ми не е тази). Първо считам, че движението на информацията трябва да има линеен характер (в превод- крайният потребител на информацията да е - ЕДИН). Ако се спазва наложилата се  система от практиката в исторически план (пирамидална структура,в армията и църквата) би било успешна и удачна формула за комуникация и управление. Връщаме се на управлението. Управлението на хора и процеси ... мисля, че на даденото работно място е криво разбрано и супер грешно приложено - водещо до множество проблеми. (Ако имаш разписана процедура за работа - не е нужно да играеш на "Апаши и стражари". ) Мисля, че отдаването на правомощия и изземването на такива там е тотално сбъркано. Недопустимо (от моя гледна точка) е грубото отношение и тон на място където тябва да има само положителен заряд и настроение. Успех на всички след мен!!!

Трудно се преценява написаното,защото аз работех в бившият Новотел Евпопа,и зная,че известно време там работеше бившата ми Менажер-хотелска част. А тя е жена която умее да съчетава работата и личните грижи на персонала.Просто се учудвам.,че ако е съумяла да постигне баланса,в което съм сигурна,толкова лесно е разрушен???? Но въпреки това,ще опитам.Не обичм конфликти на работното място! Така ме е учил животът и бивяшата ми шефка за такава позиция.А интриги има навсякъде,но въросът е да съумееш да ги прескочиш!

Ха, видях какво съм писала преди време.
Странно - като се сещам, се сещам само с добро. А в предишния ми пост се долавя и малко разочарование. С опита ми от тези изминали две години мога да кажа, че тази фирма е едно добро място за работа за съответното ниво.

прекарах почти година и половина работейки за тези хора и много внимавайте преди да започнете там- очакват Ви куп обещания за морал и справедливост, а в крайна сметка когато дойде "Вашия момент" или те гонят сякаш си животно или напускаш по свое желание уморен от обидите и интригите и тогава си береш последиците. Тези на които им се работи и разбират от работата си са най-често жертва на някой заговор на малоумниците, на които шефовете вярват. Ако обичаш интриги, топене и мамене на колеги и шефовете -то  това е твоята фирма- имаш възможност да се забавляваш и пари ще ти дават...

Работих там преди две години, за целият период нямах осигуровки, почти никаква отпуска и задължително глоби от заплатата, която е смашна за бранша. ресторантите им обаче затова западат и ги затварят един по един. ...

ДАНО ИМА СПРАВИДЛИВОСТ И СИ ПОЛУЧАТ ЗАСЛУЖЕНОТО!!!

6efovete sa .....

Фирма, основана на измамата.

Двамата собственици, които .... .... .... се подиграват с работниците си и не държат на нито една своя дума.

Затова и самите те често биват мамени от подчинените си псевдо "управители".

Заведенията им западат и това е нормално спрямо качеството на продукто, който изнервеният персонал предлага.

Двамата босове се крадат един друг, други ги крадат тях, а каруцата си върви, нали г-н ......?

Работих във фирмата повече от година и това, което мога да споделя е, че в нея работят както много компетентни хора, така и пълни непрофесионалисти. За мое съжаление непрофесионалистите са на по-високо място в йерархията. Тук възможността за развитие е равна на нула ако си способен да си вършиш работата качествено.

Работила съм 1 г. в хотел "Мария Луиза" и мога да кажа само хубави работи.Не съм била от подмазвачите или доносниците.Такива има навсякъде. Прекрасни хора са шефовете. Хора,които респектират.Уважавам ги.Колегите ми останаха приятели.Заслужава си да поработиш на това място.