Норд Холдинг АД

Мила Десислава това , което си написала е чудесно. Ако трябва да бъда откровенна сълзите в мен напират от факта, че в БГ има такива "коректни" фирми. Но нека да поставим точка на иронията и да говорим в детайли.
Направи ми впечатление, че коментарът ти е от НЕДЕЛЯ (25.01.2015) в 20:00 часа и този факт ми говори за две неща. Първо или ти не си успяла да си свършиш работата с поръчковото изявление през седмицата или просто родното ти място е било дълбоко в централна България и наличието на компютри и течаща вода за теб е лукс? Мила Десислава ако си заложила на четкане на егото на ръководството ще останеш крайно раочарована, защото в тази фирма има толкова много паразити, че еволюцията неминуемо ще те изхвърли. В тази фирма има две лица - Б.Малинов и Сашко Малинов. Б.Малинов показва качества в управлението , но му липсва едно важно нещо - реална преценка за старите си служители и гласуване на повече доверие на хората, които имат желание да работят. Защо? Защото за тези години една шепа хора са се научили да го манипулират с думи и да провокират емоционални състояния. Предполагам , че не е лош човек , но за да не потъне кораба трябва да започне със сериозна чистка  като за начало изгони Сашо Маалинов (брат си).
Сега да поговорим за Сашо Малинов - то няма какво да се говори , защото ако някой не е успял да се докосне до мутрите през 94г. може спокойно да срещне въпросното лице. Комлексиран, липса на каквито и да е маниерие, ниска култура, комично поведение, липса на всякакъв управленски опит и т.н. Просто не бих искала да му правя реклама , защото е излишно.
За фирмата : Разполага с ресурс, Б.Малинов , малко останали кадърни хора (но много малко ) и много паразити + Сашо Малинов.
Равносметката : Корабът потъва, защото всеки се опитва да открадне, излъже , навреди и най-жалкото е че това поведение се взаимства изцяло от С. Малинов. Малко е странно брат - брата да краде , но това е живота - Б.Малинов им се доверява.
Към Деси : Мила ако искаш да успееш да получиш още 1-2 заплати стратегията е да станеш близка със С.Малинов , толкова близка , че дори и нощите да прекарвате заедно, но всичко това приключва със сълзи , дори и да си млада, слаба, с дълга коса и готова да търпиш и най-вече да се усмихваш на плоските му шеги , защото той освен вицове и анаболни програми - друго не чете.
С тези думи не искам никой да обидя просто искам да покажа каква е действителността - в началото гръмки обещания , а след това страдания.
Ако в момента нямах финансови затруднения не бих останала и миг в тази фирма, но няколкото години зад гъба ми не ми показаха нищо друго освен инриги, сплетни, пошлост и т.н.
На всички кандидати успех !!!
Любими теми на С.Малинов : Оръжие, тайни служби, 94-94г. , Жоро Илиев, "Глей ква ръкуа" , коли , еФтини жени - всичко което е актуално преди 20г. с изключение на Миле Китич
PS. Мила Деси, фактът че една фирма има някаква дейност не е задължително офисът й да е в съседство. По тази причина големите тютюневи компании не си правят офиси в полетата. - С тези изречения ти наблегнах на темата локация на офиса. И другото важно нещо акко беше написала този коментар към края на месец януари, това можеше да бъде първия подарък от теб за рождения ден на Сашо, но при настояване от негова страна можеше да му го разкажеш и устно.
от Нея

От 7 месеца съм във фирмата и за пръв път мога да кажа, че си харесвам работата и ходя с желание. Работната среда е приятна - подсигурено е всичко необходимо. Заплащането е над средното ниво в страната и никога няма закъснения! Относно ръководството: смятам, че фирмата се управлява от интелигентни и възпитани хора, които си разбират от това, което работят и до момента никога не съм видяла лошо отношение от тяхна страна. Ако са ми правили забележки, то са били заслужени и винаги с нормален човешки тон. Работното време се спазва, никой не те задържа извънредно. Локацията е съобразена с дейността. Работата е динамична и човек ако има желание може да научи много неща.
Естествено си има някакви дразнители, но то си ги има навсякъде, където има повече хора, събрани на едно място :)
Относно негативните коментари преди мен: винаги, за която и да е фирма, ще има и критици, и недоболни, така че моят съвет към кандидатите за работа е на място да проверят сами и да изградят свое собствено мнение, успех!

много коректна фирма,но и много се работи

Работих към апартхотел Лъки Банско преди години след като го откриха хотела на Борислав Малинов-преди да почне финансовата криза.Собственика Боби Малинов плащаше на един селянин за управител Йордан Господинов чиста заплата от 5 000 лв+пътни до Добрич/от където е и този/+безплатна храна в хотела+неогр.лимит за мобилна тел.сметка. А другият персонал работещ в хотела-със заплати 10 пъти по-надолу. Иначе всички ги осигуряват на минималният праг-но на кого да се оплачеш. Там работи и ШУРОБАДЖАНАЩИНАТА. Боби Малинов имаше една секретарка- перничанка Христина Печалова-курва която понастоящем е любовница на 1 от 8-те му човека ОХРАНА.Селянката се оглежда за богаташ, още е без деца и семейстов.Г-н Борислав Малинов чака някой да го УТРЕПЕ-мисли се за големата работа-селянина от ДУПНИЦА /родом/.А той има и по-малък брат ТЪПАНАР отвсякъде, дето ебеше курвите под път и над път ги сминяше. Но нали имат много пари от СКРАП и този даваше пари за екскурзии по Малдивските острови, джипове и скъпи дрехи, заведения-с това впечатлява девойките с които спи.Иначе необразован и никой няма да го вземе на работа ако не е брат му и баща му Ангел Малинов-бившият депутат от приближените на Иван Костов

Николай е дал най-точното определение за Норд.Имам усещането,че съм го писала аз.

А Боби Лимонов, явно е Боби Малинов.Лесен е за разпознаване,най-малкото по неграмотността.

Постъпих на работа в "Норд Холдинг" преди 3 месеца и мога да споделя само положителни впечатления. Ръководстово налага високи изисквания, което е важно за развитието на служителите. Отношението към персонала е коректно. Заплащането е над средното за позицията и е винаги на време. Работната среда е отлична. Материалната обезпеченост е на много високо ниво. Локацията на централния офис е добра, не е в центъра, офиса има собсвен паркинг и е под денонощна охрана. Текучеството няма. Много ме впечатли факта, че има служители, които работят в холдинга от 10, 15 години.

според мене тея норд нещо залязват като гледам другите големи фирми как бачкат с каква техника и политика на работа тея норд са последно място

Това което може да се каже по същество за фирмата е, че е една от малкото, които въпреки трудната икономическа среда в последните години изплаща възнагражденията на служителите и доставчиците си без никакви забавяния. Коректен работодател. Към служителите се подхожда с уважение и макар възможностите за кариерно развите (нещо нормално за частна фирма със семейна собственост) да са ограничени, условията на труд и възнаграждение са повече от адекватни спрямо пазара.
Условията на труд са много добри. Локацията - съобразена с дейността.

Като бивш служител и след дълги години работа, бих искла да кажа следното:
Норд Холдинг беше, е, и съм сигурна ще остане една от най-стабилните фирми в България, в която съм имала удоволствието да работя. Страхотни колеги и една превъзходна работна обстановка.
Относно шефовете: изключителни професионалисти, страхотни работодатели и истински ДОБРИ ХОРА, а да те нарекат ЧОВЕК в днешно време е привилегия и доста рядко явление!
Подкрепям напълно казаните по-горе  положителни коментари за фирмата, а относно негативните....  Малко проза:
Подобни жлъчни коментарчета от винаги недоволни, нереализирали се дребни душици винаги ще има, но моля ограничете пространството от некомпетентното си мнение!
Успех на всички, които кандидатсват за работа в Норд Холдинг. Това е място, където можете много да научите, да се развивате, и което ще ви даде изключителни перспективи!
Няма да съжалявате. Успех!

За начало малко проза - централният офис е като съвременен алуминиевостъклен бункер, при това черен, набутан (по бизнес причини) на едно от най-смотаните места на столицата - ж.п.гара Север.
Собственика на бизнеса е доста работещ, но мнителен човек, без никакви мениджърски умения в това число за оценка на персонала, умения да възлага и контролира процесите като професионалист, с никакво виждане за кариерно развитие и обучение на качествените си хора, с ограничено мислене, което се свежда до това, че всеки проблем и човек може да бъде решен с връзки и пари, доверяващ се сляпо на лицемерни хора, които го лъжат и крадат зад гърба му - това в същност е ужасно трагикомично, защото е наводнил всичките си офиси и места за работа с камери.
Това е човек, който не уважава и изобщо не е в състояние да оцени качествените служители, които съвсем естествено го напускат (или некадърниците и крадливите му клакьори ги принуждават да го направят) - видях поне 5-6 такива случая по време на престоя ми във фирмата.
Мениджмънта е от доверени хора, някои от които обаче готино го цакат и той си мисли, че нещата са под контрол. Част от тях преиграват с позата, че са близки с него, придават си нелепа важност и дерибействат с подчинените им (според зависи, виждал съм как ги работят и с уж колегиална вежливост). Шири се откровена мениджърска некадърност (по скромното ми мнение над 90% от ръководния състав), като дупките се запълват от някои средни или нисши кадри, които са свикнали и безропотно вършат цялата черна работа (съответно си траят заради заплатката). И при най-малкото разлюляване на пазарите се започват смешно суетене и "набелязване на мерки" нещата да се закрепят.В същност истината е, че самият бизнес ги крепи да не го фалират.
Персонала е съставен почти изцяло от назначени с връзки, по роднински или приятелски начин, хора, което нямат собствено мнение, или ако имат такова бързо го нагаждат натам накъдето духа шефския вятър (предимно на големия шеф). Повечето са хора без собствено мнение, а тези които се опитват да имат бързо го променят според нуждата, явно защото заплатката им трябва.Клюките и доносничеството са задължителна и обичайна практика.Не може да се говори за спазването на никакви принципи - нито професионални, нито етични.