MM Solutions /img/frontend/nomap.png"

Абе сигурно не е най-доброто място за работа, но не е и от най-лошите. Нещо по средата. Иначе има потенциал за още развитие тази фирма, тъй като е в такъв сектор, че е по-малко повлияна от кризата. Още повече има солидна клиентска база и достатъчно работа и разбира се know-how.
Заплатите доколкото имам информация са адекватни но не са от най-високите в бранша.

Абе, пробвай да си намериш работа за 2000лв в София без трудов стаж! като им кажеш, че искаш 2К и те гледат накриво, така че не знам по-долу писалите студентчета къде са полетели.
Иначе в ММС се бачка здраво, естествено е да има и олигофрени, честно казано от 30тината човека с които се запознах само един е откровен такъв, другите са програмисти-симпатяги.
Дават се ваучери за манджа, между другото! Тоалетните са 3, и лелките чистят на 2 часа, смея да твърдя, че за космите и опиканото не е виновен изпълнителния директор, а колегите с ниски хигиенни навици  :-)
С една дума, ако си кадърен и се раздаваш, няма да имаш проблем, защото дори и прекия ти шеф да е лайно, другите те търсят!

Какво мислите за QA позицията във фирмата?

Тия как си намират хора за работа. Щот хора на отговорни постове взимат 2200-2300, представят си някой сега завършващ като мене...
Нормалните ИТ фирми в София дават около 2000 лв. начална заплата.

В тази фима човек може да научи невероятно много неща от излкючително интелигентни хора, които работят там. Имайте предвид обаче, че Изпълнителния директор и жена му (главен счетоводител, администратор и тн тн) са изключително трудни за работа и са накарали не един или 2ма колеги да напуснат включително и мен. Ако сте готови да ви се бърка CEO-то на микро ниво непрестанно и да ви овиква за престанни невъзможни срокове може да се каже, че може да постигнете много в професионален план. Заплащането е доста под средното в бранша, особенно имайки предвид с колко специализарана работа се занимава фирмата. Самият CEO ми е заявявал, че винаги ще намери гладни хора да работят и затова няма да ми бъде увеличена заплатата. Лично аз съм работил не една или 2 нощи, като полученото е приблизително 0. Бонусите бяха единственото положително нещо във финасов план, но с идването на жената на шефа нещата драстично се промениха и сеге максималната премия е от порядъка на 1,5 заплата на година. Цифрите в обявата са много силно преувеличени, аз лично позьнавам много хора на ключови позиции, който вземат чисто по 2200-2300 - за нов служител няма да коментирам. Пести се от всичко включително и от климатичната инсталация. С преместването в новия офис в съседната сграда поне с това положение се подобри драстично. Иначе буквално сме писали код с ръкавици. Тоалетна имаше 1 за над 100 мъже, като повечето колеги от близките квартали си ходеха с колите до вкъщи до толаетна. Отново това е промени с преместването в новия офис и сега има няколко кабинки.

за 2010 досега няма мнения. Някой може ли да каже, как са заплатите и обстановката във фирмата. В обявата в интернет пишеше 1500-3000, но това с бонуси ли е, без ли, нето или бруто. Ако имаш по-малко опит за колко можеш да се договориш.

Перфектно за студенти и линукс ентусиасти
Плюсове:
+ гъвкаво работно време
+ доста интересна работа ако си линукс програмист
+ пътувания насам-натам - Европа, Америка, Азия
+ Няма да станете милионер, но заплащането е адекватно
+ Яки колеги
+ Мястото е добро и има много места наоколо където може да се обядва готвено
+ Чести бонуси. Не винаги се заплаща извънреден труд. Но се получават бонуси за изключително представяне. Общо взето няма значение колко часа имате, важното е нещото да е готово в срок.
Минуси:
- За повечето хора е минус, работата с изпълнителният директор, но се свиква, само го имайте предвид. Наистина се свиква.
- Ако не ви харесва работата под напрежение, също не става за вас.
- Чувал съм за случаи с няколко денонощия работа.
- Няма обучрние. Почти всичко е "измисли го сам". Има изключително умни и компетентни хора, но са прекалено заети, за да се занимават с тривиални неща.
- Понякога нереални срокове.
- Хората на половин работен ден не се вземат насериозно.

Загуба на време и пари. Никакви условия на труд, спрямо други фирми. Никакви привилегии. Техническата база е стара (машини, монитори и т.н.). Машината ти я сглобяват от близкото магазинче. Заплащането е зле. Пълно е с комплексирани типове, които се вживяват на големите шефове. Мениджъра е предимно един. Друг няма. Съветат ми е, бягайте далеч от ММС. Има много по културни и образовани фирми.

Зависи в кой проект ще попаднеш , но моето мнение е че е добро място за работа. Сферата е една от тези , които ще бъде по-слабо засегната от кризата. Има слаби мениджъри има и силни такива. Има хаотичност, което е нормално за голяма фирма. Над 50 човека не могат да бъдат ръководени оптимално и много енергия се разпилява. Аз знам , че не съм мега програмист и не мога да очаквам невероятни възнаграждения, но има много добри програмисти във фирмата, които определено заслужават повече от това което получават. Благодарение на голяма част от тях сега работните места от 20 са станали близо 150 и е добре да бъдат запазени.

типична фирма за програмно осигуряване
-> (+) коректно заплащане
-> (+) интересна работа (+)
-> (-) проблеми при работа с хора