Стемо ООД

Прочетох коментарите в темата и това което виждам е недоволството на вече бивши служители което аз лично намирам за нормално.Но ми се иска да прочета и малко по обективна информация за тази фирма ако е възможно?Колко по точно получава като заплащане Сервизният PC Техник в тази фирма?Дайте малко повече инфо за това дали се остава след работно време и ако се остава бива ли то платено в последствие?Дайте малко инфо за отпуски,бонуси и т.н....то е ясно че работата си е работа но ми е интересно и останалата част в тази фирма освен работата?

Факт е обаче, че бедите на фирмата идват от мениджмънта на средно ниво. Прекалено много доверие му е гласувано, а някои от тях не го заслужават. Превърнали са офисите в собствени вилаети, в които опорочават добрите практики на фирмата. Компрометирани до степен, че вече местния бизнес не иска да работи с тях. Млади, талантливи, амбициозни хора напускат след няколко месеца работа и никой не се интересува за истинските причини. Въртят, сучат, някак си все успяват да заблудят собствениците, а истината е че провалят техния бизнес. Първото нещо, което прави впечатление е, че способните хора са избутани в ъгъла, а посредствените окрилени. Информацията и в двете посоки се манипулира за удобство. Ако един месец, се наблюдава пряко и от първо лице работния процес- много глави ще фръкнат. Тази фима спешно се нуждае от свежа кръв, от млади, амбициозни и способно хора, които да работят проактивно, а не от заслапали чичковци с дълги езици. И би се превърнала в удесно място за работа. Факт е, че школа, сама по себе си работата е приятна, но не и атмосферата. Но както се казва бизнесът си е техен, като ги устройва някой да им го съсипва.

Пишат се доста неща тук, истината е, че и аз като много други напуснах, с не съвсем добри чувства. Както се вижда, не си крия и името дори. Факт е, че се дава готов бизнес на определени хора за сметка на други, факт е, че размиването на управленски длъжности не води до нищо хубаво спрямо фирмата и служителите, факт е, че се фаворизират хора, които не само са с липса на възможности, но им липсва и какъвто и да било живец и желание за развитие, факт е, че през определен период от време напускат кадърните хора, факт е, че заради въпросното размиване на длъжности се тероризират невинните служители. Но не съм съгласен с повечето коментари тук и според мен е важно да се знае истината. Повечето прочетени коментари тук са плод на озлобени хора, които до голяма степен са част от въпросната клика на неможещите и нежелаещите да се развиват. Знам, че това ще предизвика доста злоба спрямо мен, но честно казано ми е безразлично. Истината е, че Стемо е една чудесна школа, която може да ти даде възможност да работиш в най-големите компании в бранша, самият процес на работата ме срещна с много хора, бивши служители, които бяха на високи позиции в компаниите, които работеха. Да, Стемо е ковачница на кадри и както каза един от бившите служители, за които споменах, просто трябва да се внимава да не останеш от чуковете. Препоръчвам Стемо, на всички млади инициативни хора, които искат да се научат на основите в бранша, а след 2-3 години просто си потърсете работа на по-високо ниво.

1 точка

ПЛЕШИВИЯ СПЕДИТОР ВАЛЕНТИН ОЩЕ ЛИ РАБОТИ ТАМ?ИСКАМ ДА МИНА ДА МУ НАРИТАМ ПЛЕШИВАТА ИНТРИГАНТСКА СЕЛСКА КАМБАНА!

Стемо си е най-мошеническата фирма, работих там и затова смея да твърдя . Продават на клиенти стара техника , която персонала е ползвал 6 месеца и повече. Лично аз съм ставал свидетел на скандал при продажба на цветен лазарен принтер ,който клиента забеляза . На лаптопите рециклират бутоните и ги продават за нови. Уволняват се служители без да казват за какво. Персонала във Варна е отвратителен, държат се ,като овчари пред клиентите си.Постоянно нови хора постъпват на работа. Управителят Марин не става за нищо. Пиша го това накратко ,защото не ми се занимава с техните простотии. Най-малкото е ,че продават най-скъпо от всички фирми.Затова и магазинът им е празен . Освен някой заблуден да влезе друг няма да е.

Сменете си управителя в Бургас. Не може да се работи с него. Колко още оплаквания трябва да има от него?

1 точка

ако сте голобрадо студентче - там ви я мястото
натрупва се стаж, може и някой друг сертификат ( по закон не могат да ви принудят да си платите 50% от стойността му при напускане, той е поименен не е на фирмата )  и след това беж в hp да пускате CV-та
ако сте роден търговец мястото ви пак е там, бонусите са прилични
ако сте спец по hardware - забравете за тази фирма
много вожд - малко индианец
пълно е с директорчета на водопади които прибират голяма част от бонусите ви, не че заплатите са големи, бих казал са под средните в такива фирми
привилегиите са стандартни, служ. телефон, кола ако имате работа извън населеното място ( форд, силна дума за кола )
стемо е търговска фирма - 90% от дейността и е търговия така че ако имате предвид това може да си направите сметка дали има смисъл да работите за тях
наистина техниката която ползват служебно се продава ( сменят се панели на лаптопи, клавиатури, дискове и прочие )- тук искам да отбележа че на съответния кашон се слага лепенка refurbished и се продава на по-ниска цена, ако не е направено значи някой от съответния обект изкарва "допълнително" пари
колегите с които работех бяха много читави, повечето от тях ги няма в тази фирма, всеки спаси както намери за добре
тестовете които се попълват са елементарни, въпросите са такива че ако това не го знаете значи нямате работа в ИТ сектора
обобщено:
много работа за сравнително малко пари, някой друг сертификат, стаж ( hp искат 1 г. за да се постъпи при тях ), фирмата генерира добри работници за другите фирми ;-)

какъв е теста за постъпване на работа в СТЕМО?

Здравейте, искам и аз да изкажа моето мнение за тази фирма и по-точно какво преживях. Преди 3 години някъде бях кандидатствал за работа при тях (и по-точно за офиса им в Габрово), но няма да споеманвам за каква точно работа. Та какво ми се случи. Първо ме извикаха да попълвам някакъв безмислен тест от порядъка на поне 10 страници. След това ме извикаха да попълня друг тест, понеже този първия бил за друга длъжност и те се били объркали. Както и да е. След това ми викнаха да ми дадат някяква задача да направя за да видят дали ще мога да се справям с работата. Ами направих я тази задача, занесъх им я дотам. Оттогава досега ги чакам да се обадят - защото като занесъх направената задача ми казаха, че задължилтено ще ми се обадят.
Първото интересно нещо е, че след месец-два видях моята разработка или поне част от идеята в техния магазин (реклама). Другото интересно е, че преди да направя тази задача постоянно ми званяха по телефона и след това - хоп спряха. :)
Третото интересно нещо беше, че докато говорих с един от шефовете и му показвах какви разработкки съм направил, той ми каза - "ами добър си, ще си намериш работа". Представяте ли си. И това ми го казва когато съм там на интервю за работа. Значи още тогава не са имали никакво намерение да наемат нов човек за тази работа. И според мен. Просто са им трябвали нови идеи. Пускат обява че търсят такъв човек уж за работа. Намират го. Дават му да направи някаква задачка (уж тестова колкото да видят колко е добър, а то всъщност е нещо което им трябва) и след това чао. Не ти се обаждат дори да ти кажат не ставаш. И така намират си хора да им вършат работа без пари.
Ами това е от мен за тази фирма.

П.С. Използвал съм услугите им на магазина и да Ви кажа съм доволен от обслужването. Но явно има и лоши страни тази фирма. Сам се убедих в това.

За IT инженер, да градиш кариера в тази фирма е кауза пердута.За търговец, може би не дотам.Ако сте млади и търсите място да посъберете малко стаж, става, макар и да не е от най-добрите.Не им се връзвайте много на обещанията, както се казва, това което те ви обещаят, никой не може да ви го даде :-).Заплащането е .. по-скоро скромно :-(. Разните там бонуси и прочие екстри са предимно за търговците и мениджърския състав, а те ще ви скъсат г..а от работа за да си ги получат :-) - фирмена политика.По шестобалната с-ма - най-много 4.