Стемо ООД /img/frontend/nomap.png"

Стемо ООД

Уважаеми колеги,
Има и по-лоши места за работа от СТЕМО /за младежите е нормално да не знаят/.
Сигурно има и по-добри такива. Работата е много, заплащането е малко  - това са 99% от фирмите в България.
Всички можем да си плюем шефовете - малко са тези които ще похвалят който и да е шеф.
Но СТЕМО е фирма оцеляла дълго време благодарение на ЕКИПА /шефове, служители/
PS
Естетвено и аз мога да вадя кирливи ризи /напр. защо консумативите на СТЕМО са толкова скъпи - вж. ТНС, защо СТЕМО продава на ТНС, кой за кого е женен/омъжен и т.н./ но не желая. Не е етично. Работата в такава фирма ти дава възможност за много допълнителни приходи (ако можеш и не те мързи) дори и без да крадеш явно.

Възможно най-лошото място за работа.
Фирмата буквално отива на фалит и разпадане.
Там вече се работи направо за без пари и само се чудят за какво да те цапардосат, така че ако може от теб да вземат не те да ти плащат. Ситуацията в момента е такава, че се прави всичко възможно да те накарат сам да напуснеш, защото немогат да ти плащат. Естественно, че Стемо щеше да стигне до тук- много директори, некъдърни управители, добрите специалисти вече ги няма. Демотивирани служители, незаинтересовани шефчета и ежедневни нови простотии свързани с това- как да се спаси и малкото което остава. Развали се рахатлъка на дълбоко спящите, които дочакваха времето за пенсия и дълги години минаваха между капките. И колкото повече се затяга колана и броят на вътрешните инструкции расте, толкова повече непокизмът засяда из между оределите слаби редици. Ако си с ниска ефективност, но пък се водиш шефче (напълно самозвано понятие) и си удобен на някой- споко ще продължиш да проспиваш живота си. За сметка на това колегата, който бачка и ти вади заплатата ще си тръгне. На кой му пука вече- спасението е по единично......

Tam e gymzi ot hora s 0% efektivnost koito nemogat da zarabotiat pari i za zaplatite si daze. Osven da se zanimavat s pisane na e-mail, pravene na spravki, pisane na instrukcii i da pre4at na tezi, koito rabotiat nisto drugo ne praviat. Tezi hora obiknovenno sa pokrovitelstvani ot niakoi \"shef\", zastoto im sa udobni. Neka firmata da plasta greshi pari i da o4akva da izleze ot kraizta. Slabite shefove se obgrazdat s slabi igra4i. Ako niamate nervi da gi iztyrpite ne vi ostava nisto drugo osven da napusnete, zastoto taka ili ina4e ste bydete postoianno prepyvani dokato si vyrshite rabotata. Ako pyk imate uspehi ste bydete bezpostadno opluti, za da si opravdiat te lipsata na rezultati.
Gospoda, sobstvenici PROGLEDNETE!!!

Aбе хора!Каква фирма е това бе?!Габровци са такива тънкосерци,че...немам думи.Ако не са уредените мачове,пазара да е збравил отдавна за тия мизерници.Как може склада и логистичния отдел да са едно място,търговските е други офиси на второ,а сервиза на трето!?
Но най-противната личност там е оня мазен,дебел,плешив селяндур Минчо Икономов,дето се мисли за супер пич и сам не знае на какво е директор.Това е копой,който габровците са го сложили там да дебне и души.А в същото време е достатъчно заблуден за си правят по-умните хора каквото си искат зад гърба му.Свестните момчета и момичета там(щото има и такива) ще ги посъвтвам да бягат овреме от там.А на лизачите,натегачите и подлизурковците ще им кажа:евала бе сладури,налучкали сте точната формула!Нали знаете,че приведената главица сабя не я сече!

Пародия!
Пародия на фирма, пародия на бизнес, какъвто претендират, че правят. Безумни правила, бюрокрация по-голяма и от държавната администрация. Некъдърниците най-се ценят, качествените хора и специалисти си отиват много бързо заради некъдърниците, които стоят от години там, защото никъде другаде немогат да се реализират.
Запомненете- всичко, което ви казват на интервюто, когато отивате за работа е лъжа. Това, че са най-голямата и най-велика фирма сами са си го измислили. Заплащане- за да получиш някакви прилични пари (примерно 1000 лв) ще си скъсаш нервите и задника от бачкане, ще работиш не по осем часа, а по 16- ет. И ако някой не ти гепа оборотите и не ти прибере бонусите може и да получиш, но пак не е сигурно. Никога не знаеш каква ще ти е заплатата за месеца. Подписваш трудов договор на една сума, после получаваш някакви други сметки, а накрая ти превеждат съвсем друго. Социални придобивки- да, ама не. Те са само теоретични. Ваучерите за храна на стойност 40 лв вече не се водят супер придобивка. Поставен си в ужасна работна среда. Вътрешна конкуренция между колегите, която изостря отношенията и прави тягостна обстановка за работа. В дълбиката провинция собствениците си нямат и най-малка идея кой от служителите им е коректен и си върши работата и кой е само лизач.
Лъскавите офиси са само привиден имидж за пред клиента. Вие няма да се чуствате комфортно в тях.
Фирма на която неможе да се разчита и не ти осигурява никаква сигурност. Просто не си губете времето. Няма какво да научите там, няма какво да ви даде тази жалка фирмичка. Само ще ви вземе!

Стемо е преставител на HP ??????

darkwolf някой те е подвел.

HP България e търговското представителство и то на HP.
Няма как да впечатлят клиента ако не го излъжат.
Нали все пак са от Габрово.
Стемо са един от смешните му партньори ( сервизни ).
Съвет отиди на сайта на HP България и им пусни едно оплакване.
Сервиза им е трагедия. Те младежите ако не работиха за себе си да не мислиш че с тея кинти ще живеят.

За голямо съжаление Стемо вече се занимават и с подръжка на сървърни UPS-и в клоновата мрежа на една банка. Техниците им са неграмотни, не са наясно с устройствата. Господа, не може хора които са хардуеърни техници да поддържат UPS-и. Това е индустриален тип апаратура и не е номера само да си напишете протокола. Дойдох, видях, заминах си, работи. Ама не смея да го пипам, щот не знам откъде се включва. Хубавци.

Имах веселия житейски опит да съм служител на тази смохотворна селска организация.За съжаление ако не бяха подкупите при участие в търгове и подкупите на снабдители и системни администратори-тази филма отдавна да е фалирала. Цялата маркетингова стратегия на фирмата е да се намери кой да се подкупи за да си продадат боклуците-казвам боклуците защото гляма част от техниката е употребявана една година в офисите на фирмата за да са лъскави и модерни-след това лаптопите и мониторите се лъскат, харддисковете се форматират и се продават за нови на балъците. Ако случайно се излъжете да работите в СТЕМО-бъдете готови постоянно да ви шпионират и да ви дебнат-явно полицейското минало на собствениците-габровци никога няма да ги напусне.
Заплащането и като на продавач в магазин за авточасти да речем-плащат редовно, понякога подслъгват за сумите но не много. Уважение-абе какви пет лева какво чудо-елате роби на труда :)
Ако не си лизач-нагаждач или човек на някой-нямаш шанс за напредък. Не си губете времето с глупости и това е...

Аз желая да дам коментар за фирма Стемо - Бургас!
Първо желая да кажа, че баща ми им е нещо като корпоративен клиент - ако броим множеството закупени от там лаптопи, принтери и консумативи!
Преди 1 седмица (на 23.09.2008) отидох до Стемо търсеики си лаптоп, не мислех да купувам, но ни показаха един които много ми хареса!
Разбрахме се да го закупя, продавача каза, че щял да тест-ва нещо и затова отидох на заболекар и минах след 1 час да си взема лаптоп-а!
Които продавача настроиваше/използваше до тогава!
ПОЛУЧАВАЛ СЪМ НЕЩА НА HP от Англия, продуктите идват опаковани и запечатани фабрично, а не разопаковани както ми го дадоха!
Имах спешна работа в София, на 3тия ден - кваша таб просто падна от клавиятурата - без какавто и да е натиск, различен от нормалния при писане!След това просто не искаше да стои както трябва!
Възможно наи - рано (1 седмица след като съм го купил) се върнах в Бургас за да го занеса в сервиза на Стемо (никои не спомена, че мога да ползвам всички оторизирани сервизи - макар, че го пише в гаранцията признавам)!
Там 2ма не бих казал техници или служители, а по скоро абуригени - първо, не ми създадоха плош където да мога да сложа лаптоп-а нормално!А някакав ъгъл на които тои буквално вися!
После единия го гледа - първо видя някаква смазка която си беше там, и я души и ясно ми намекна, че била от мене!После само дето не я дегостира с уста...Е ясно не беше от мен,няма да си купя лаптоп за 1500 лв., да имам гаранция и да тръгна да го лепя - НЕ СЪМ МАЛОУМЕН!
След това почна да мрънка какво било изкривено, при положение, че ясно се виждаше, че едното краче е паднало!Всъшност от тази страна на ТАБ-а, другите клавиши конректно за Шифта говоря - при натискане се чуваше неестествено, един твърд не-естествен звук се едно се удря някъде отдолу, без особен натиск!
Да добавя, че цялата клавиатура не беше много стабилна, и почти паянтова!
И накрая ми се направиха и почти си казаха, че гаранцията не го покривала!
Сега незнам какво става, но...
КЪДЕТО ДРУГАДЕ ДАВАТ РАЗОПАКОВАН И ПОЛЗВАН ЛАПТОП - ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ, ЧЕ БИ ТРЯБВАЛО ДА СЕ ПРОДАВА ЗА ЧИСТО НОВ?
НЕЗНАМ КАКВО СА ПРАВИЛИ ТЕЗИ ХОРА ПРЕДИ ТОВА,НО КЛАВИАТУРАТА ОПРЕДЕЛЕНО НЕ БЕШЕ НАРЕД - и това го установих още на 2рия ден от покупката (за съжаление бях в София)!
Работя с всякакъв вид компютри от поне 10 години, мога да Ви уверя на 100 % че нямам нито една развалена клавиятура до сега, нито пък някакъв проблем на всички компютри на които съм работил до сега, в следствие на немърливо отношение или подръжка!
Да не забравя, че с лаптоп-а си взех и чанта за да е сигурен, и да не се драска!
ТА НАПРАВО СЪМ БЕСЕН, ЧЕ СЛУЖИТЕЛИТЕ ВИ В БУРГАС СИ ПОЗВОЛИХА ДА СЕ ДЪРЖАТ С МЕНЕ СЕ ЕДНО АЗ СЪМ ГО СЧУПИЛ НАРОЧНО, и ЧЕ СЕ НАПРАВИХА ЗА ГАРНАЦИЯ ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ, ЧЕ КОГАТО ИМ ГО ЗАНЕСОХ ЛАПТОП-а БЕ ТОЧНО НА 1 седмица!А проблема възникна на 3-тия ден!
Благодаря за вниманието!
Немога и да не похваля служителите на този сите: http://hpshop.cnsys.bg/
и те са представителите на ХП (HP) за България, но те се отнасят към клиентите си като към клиенти с подход, любезност и желание!
А тези в СТЕМО са абуригени!
трябва да ги затворят!

Служителчето с мнение от 2008-04-03 11:15:30,
Недей да заблуждаваш хората!!!!!
Оценките са точно с минус на твоите. Май се изказваш доста често с такива оценки. Излишно нe вдигай рейтинга?
Ти от маркетинга ли си? Повечето бивши служители си казват истината.
Това са просто факти, като не ти харесват не ги преиначавай ами като настояш служител, направи са на Дон Кихот да "пооправиш" нещицата.