БДЖ ЕАД /img/frontend/nomap.png"

В момента имам възложена проверка за това как се източва БДЖ - товарни превози, как се краде там. По понятни причини няма да пиша подробности относно предмета на проверката, но нека ако има служители, които могат да предоставят достоверни данни и информация относно кражбите и далаверите да се свържат с мен или да пишат тук. Не ме интересуват имена на хора, а факти относно технологията на далаверата, аз ще си събирам доказателствата, само искам помощ, насочване към конкретни практики на далавери.

Здравейте.Днес пътувах от Варна до Костенец с влак 8612.Направи ми изключително добро впечатление отношението към пътниците на кондуктора от РЦПП Стара Загора-Николай Георгиев Димитров.Често пътувам, но досега не бях попадала на такъв любезен и отзивчив кондуктор-отговаряше с усмивка на многобройните запитвания на пътниците, следеше кой на коя гара трябва да слезе и ако имаше нужда напомняше, помагаше за багажа.Аз пътувах с малкото си дете и много багаж,притеснявах се как ще успея за краткия престой да успея да сляза, да сваля детето и багажа.Този добър човек услужливо ми предложи помощта си, напълно безвъзмездно свали всичките ми чанти(а те бяха много) ,а също и на жената, с която пътувахме в едно купе.Тя също остана очарована от Николай Димитров, който освен че помогна на нея и 4 год. и внуче да слязат ,свали и куфарите им и колелото на детето от багажния вагон.Сигурна съм, че това не влиза в задълженията му.Странно ми е, при това не достатъчно добро заплащане, откъде намира толкова енергия и желание да работи работата си с такова усърдие и добросъвестност.Представям си, ако не само вътрешното му убеждение, че така трябва да се работи му дава стимул ,а го мотивира и едно по-достойно заплащане на труда му-какъв би бил! Госпожа Костадина Манова( жената с внучето и велосипеда) ,ме помоли да напиша и от нейно име положителния ни коментар, за да можем и ние, макар и в малка степен, да отговорим на доброто, което получихме днес (като внимание ,отношение...) с добро!Пожелаваме на Николай Георгиев Димитров да е жив и здрав и той и неговото семейство, вярвам че ще отгледа едни възпитани деца, защото от добрият личен пример, по-добро възпитание няма.

Почти всеки ден пътувам с влака.Служитетлите на БДЖ бачкат без заплати.Циганите пътуват без пари.БДЖ трябва да си ремонтира влаковете  и гарите.В Пловдив са скрили вагон-ресторанта на уикенд-влака за Варна.

Пълна трагедия! До кога ръководителите ни ще са пълни комплексари и страхливци? До кога ръководните кадри ще се избират по "мой човек" ,а не по критерии отговарящи за определеното работно място? До кога ще третират можещите и знаещите като престъпници и до кога ще ни "командват" хора без необходимият образователен ценз, но имащи приятелството и подкрепата на висшестоящите служители?До кога преките ни началници ще стоят далече от наболелите проблеми на служителите си,треперейки за собственото си благополучие???????

Обръщам  се към  началтиците на Б.Д.Ж. ЕАД, моля ВИ изплатете ни заплатите!!! Семействата ни гладуват аз  едвам  съм  направил  Рождения ден  на дъщеря си едвам  и подсигурих учебните помагала за таз  година а за другата незнам и другото което е заплатите така ни ги намалихте та дори ни стигат  да си платя тока това ли заслужава ме не слизаве от  влаковете па да не говорим,че много от  колегите ми починаха толкова млади и от какво?! От стрес...от  омора и НАПРЕЖЕНИЕ!!!

Благодаря на всички шефове затова че ни спряха климатиците, супер е

Браво на министър Александър Цветков за организирането на превози по ЖП, заради стачката на гръцките фермери!Недостатъци:1.Слаба реклама 2.Липса на вагони,които направо да товарят камионите и да ги превозват в Гърция. Не могат ли да се наемат отнякъде?Търсете! Как да излезем от кризата? Не е вярно, че няма товари! Това е лъжа! Само на пристанище Варна на месец се обработват/товарят и разтоварват/ по 2 000 000 тона товари! Ами от другите гранични пунктове?Да, обаче един вагон пътува от Синдел до София минимум 7/седем/ дни! Не стига това ами като дойде на г.Подуяне-разпределителна и вземат, че го окрадат! Така не се работи и не се печели доверието на клиента! Защо да не може да се закачват товарни вагони на пътнически влакове с цел по-бързо придвижване?В цяла Европа това е ежедневна практика.Защо умишлено не се намира работа за Хладилните вагони?Направете си експеримент:Пуснете обява в Интернет за превоз на товари с хладилни вагони и ще видите, че веднага ще Ви потърсят!Автомобилният транспорт на КОГО пълни джобовете за да се забавя и спира Железопътният транспорт? Защо не се увеличат смешно ниските такси за маневрена дейност по гарите? Хората ни се смеят, защото им вземаме жълти стотинки за маневрена дейност на вагоните по гарите! Как мислите да преструктурирате Железницата щото тя да стане печеливша и конкурентноспособна?Къде се осъществява директният контакт между КЛИЕНТА и ПРЕВОЗВАЧА? В ГАРАТА! Значи на ГАРАТА трябва да се дадат повече права! Трябва да се подменят Началниците на гари с хора компетентни,ерудирани и можещи, които знаят как да правят пари и които разбират от железопътен транспорт, и които са гъвкави и комбинативни! Хубаво е на територията на ГАРАТА всички останали служби да са подчинени и да изпълняват нарежданията на Началника на гарата с цел бързо изпълнение  волята на КЛИЕНТА!Какво е това глупаво разделение на Товарни,Пътнически и Локомотивни АДМИНИСТРАЦИИ?Защото ни е малко Администрацията ли? Засилете ролята на ГАРАТА! И нека да има ЕДНО Централно Ръководство на Железницата. За какво седи оня суперкомпютър за 6 000 000 лева в Министерството на Транспорта? За разни епизодични експериментални задачки! Колко % от капацитета му се използува ЕЖЕДНЕВНО? Не може ли този суперкомпютър да се върже с ГАРИТЕ, които обединяват останалите служби териториално и на Централно ниво да обобщава всичко в Железницата? БЖК, БУЛМЕК и другите превозвачи успешно конкурират БДЖ, но ГАРИТЕ все още са на БДЖ. Не бива на тези конкуренти да им правим подаръци с тези ниски тарифи за маневрена дейност! Най-лесното, но и най-глупавото нещо е да се правят съкращения.А как се създават качествени кадри в ЖП Транспорта?Минимум за 5-6 години.А дотогава?Ще правим 3-месечни курсове за да си измием ръцете?Да, но сигурността на движението по ЖП не търпи компромиси! Ще започнат катастрофите и трагедиите заради слаба компетентност,квалификация и опит! И тогава ще стоварят вината на конкретните служители. А причините са много по-дълбоки. Те са резултат от съкращението на специалистите!Никой няма да осъди министъра или изпълнителния директор, че еди къде си е станала катастрофа и това е по негова вина!Трябва да се създаде ПЛАН със СТРАТЕГИЯ /не само тактика/ за излизане от изкуствената криза, но и за РАЗВИТИЕ на Железницата за минимум 5 години напред!В момента качеството на транспортната услуга на Железницата въобще не отговаря на съвременните изисквания на КЛИЕНТА за точност и срочност!Защо?Защото няма ДИСЦИПЛИНА! А как се създава дисциплина? Добра дисциплина се създава с ДОБРО ЗАПЛАЩАНЕ и ЖЕСТОК КОНТРОЛ!!! Всеобщо е мнението сред железничарите, че Железницата УМИШЛЕНО се води към фалит! Толкова засега.

ИЗплатете парите на хората ! За съжаление са в тези трудни условия , особено  машинистите и тези ,които обслужват влаковете ! Това е безобразие !

Колеги вече да знаете БДЖ си има ВИП вход. От вчера понеделник 18,01,2010 задният вход от към паркинга от към улица славянска се заключва. От там може да влизат само шефовете и техните шофири. Нз с каква цел се напрви. Сега всички които идват от тази страна на сградата трябва да я заобикот и да влязат. Браво господа управляващи...

Здравейте пиши ви един настоящ работник в лок. депо Стара Загора където все още има наши и ваши. При всичкото съкращение което става в БДЖ в лок. депо Стара Загора преназначават съпругата на началника на ЕЛ цеха от служителка в адменистрацията като ел техник с най-високата степен на кфалификация без да е работела по специалноста и без да е натрупала достатачно стаж. Това ли е съкращението в БДЖ? Кой и как може да потарси отговорност на началниците и директора който е преназначил въпросният служител? Това ли са действията на началниците да спасят БДЖ от криза? Много ще се радвам ако някой от компетентните господа прочете това и се земе по въпроса !