БДЖ ЕАД /img/frontend/nomap.png"

дами и господа,за лошото и недобро положение на железничарите допринасят в най-голяма степен неефективните и ужасно подкупни синдикати-кнсб и подкрепа,работещи единственно за собственните си интереси.за аналог вижте действията на синдикатите в мвр.

1 точка

Пътувайки с нощния влак бях възмутена от новината, че няма спален вагон нито 1 класа: вместо това беше поставен товарен вагон в неделя вечер- ден в който се предполага, че хората се пребират за да извършат своите ангажименти.Незнам на какво се дължеше това, че вечерно време настанени като едва ли не животинки в студените купета ние се опитвахме да спим т.к. нямаше спален ваган !Бих искала да влизат в положението ни, защото един багаж (който беше не много като количество ) не е по-важен от изморените хора принудени да спят на седалките ! Поне пускайте парното ...

Препоръчвам на г - н Попов и г - н министъра на транспорта г -н Цветков да погледнат характеристиките на отделните длъжности и изискванията към тях.Лример: Характеристика на влаков кондуктор,да има минимум ШЕСТИ КЛАС,инструктор- средно образование,ДЕЖУРЕН РЪКОВОДИТЕЛ - СЪКРАТЕН КУРС от ТРИ МЕСЕЦА. ИСТИНСКИ СЛУЧАЙ в г.СТАРА ЗАГОРА - ЗАМ.НАЧ.РЦПП и НАЧАЛНИК ПРЕВОЗНА СЛУЖБА - СРЕДНО ОБРАЗОВАНИЕ някакво шлосерско училище,дори и ПЖИ няма,но човечето е бившо СИНДИКАЛНО ЛИДЕРЧЕ.Никой не се замисля,че тези ,,КОМПЛЕКСАРИ,, с действията си водят обикновения пътник и своите колеги към уволнение или смърт.Тежко на МАШИНИСТИТЕ останали живи след сблъсъка.само защото са успели да се спасят заради бързата си реакция.А какво е правила деж.ръководителка в този момент?Дали  е било само мързел???

ЗДРАВЕЙТЕ,
КАКВО Е ЗАПЛАЩАНЕТО В БДЖ?-СУПЕР Е !КАТО СЕ ИМА В ПРЕД ВИД ЧЕ МНОГО МАЛКО ХОРА РАБОТЯТ А МНОГО ХОРА ВЗЕМАТ ЗАПЛАТИ -ПО ДОБРО НЕ МОЖЕ И ДА БЪДЕ ,ТОВА Е МАКСИМАТА
ОТНОШЕНИЕТО НА РЪКОВОДСТВОТО?-ПОВЕЧЕ ОТ СУПЕР -ТОЗИ КОЙТО РАБОТИ ЯКО МУ Д-Е,ЗА ВСЯКО НЕЩО ПИШЕ ОБЯСНЕНИЯ И ГО СПОХОЖДАТ НАКАЗАНИЯ.  Е ИМА И ТАКИВА КОИТО НИЩО НЕ РАБОТЯТ И НЯМАТ ТЕЗИ ГРИЖИ ,НО КАКВО ДА СЕ ПРАВИ ,НЕ МОЖЕ ВСИЧКИ ДА СА ОБЛАГОДЕТЕЛСТВАНИ
КАКВО БИ МОГЛО ДА СЕ НАПРАВИ ЗА ПОДОБРЕНИЕ ?-АМИ АЗ БИХ ПРЕДЛОЖИЛ ДА СЕ УВЕЛИЧИ ПЕРСОНАЛА В ОТДЕЛИТЕ ДА СЕ ПОСТАВЯТ ПО НОВИ КОМПЮТРИ С ПО ИНТЕРЕСНИ КОМПЮТЪРНИ ИГРИ И Т.Н. А И НА ОБИКНОВЕНИТЕ ИЗПЪЛНИТЕЛИ /РЪК.СМЕНИ И МАНЕВРЕНИ БРИГАДИ /-ЗАЩО СА ИМ ВСЯКАКЪВ ВИД ПРИВИЛЕГИИИ ,ТА ТЕ ПО ЦЯЛ ДЕН СА НА ПЕК,ДЪЖД И СНЯГ И ОБЩО ВЗЕТО СА НА ЧИСТ ВЪЗДУХ И СА ДОСТАТЪЧНО КАЛЕНИ

Здравейте колеги бивши ми настоящи на фона на ставащото в България сега и тази нелепа катастрофа ,ЗАЩО;много е просто за обяснение и така да изложа моите доводи за горе написаното.
Завършил съм Висшо Воено Транспортно Училище през 1991г работил съм в БДЖ 15 год .като ръководител движение и сега искам да се върна на работа има и  свободни места имам и молба ама...... не съм занесъл където трябва и съответно назначават човек който никога не е бил движенец ама е изакарал курса преди броени дни и няма хал хабер от движение на влаковете ама има връзки Та затова няма да се чудим като кажат по TV че еди къде си станала катастрофа /недай боже/ама политиката в БДЖ е такава от години.Извинявам се че ви досаждам с моите проблеми ама това е  деиствителноста в БЪЛГАРИЯ има много некадърници които не са си на място.

а имали възможност човек да се оправи на работа като кондуктор.

Разбрах,че изплащат редовно заплатите от 600лв.Дават ваучери за храна по 60лв+още 60лв за тежък труд.Кондукторите пътуват в първа класа.Имат платена отпуска през лятото.Назначенията стават само с връзки,може да не притежаваш необходимата квалификация.

ИНФРАСТРУКТУРАТА В БДЖ Е В ОКАЯНО СЪСТОЯНИЕ.ЗА СЕГА ДЕРАЙЛИРАТ САМО ТОВАРНИ ВАГОНИ НО АКО СЕ ПРОДЪЛЖАВА ПО СЪЩИЯТ НАЧИН ДА СЕ РЪКОВОДИ БДЖ ЩЕ ЗАПОЧНАТ ДА СЕ ТЪРКАЛЯТ И ПЪТНИЧЕСКИ-ПАЗИ БОЖЕ!!!

Господа директори,до кога гара Стара Загора ще бъде срам за БДЖ,назначават се пенсионери,съкращават се кадърни служители.,,Ръководители,, ,синдикални лидерчета и алкохолици без образование и ценз,се правят,че командват,и то хора,които нищо не разбират от ЖЕЛЕЗНИЦИ,назначават цигани, куцо и сакато на ръководни длъжности,а висшистите заемат най-нископлатените места ,тъй,като са заплаха за тях,Измислят или заплашват служителите си със съкращения,за да постигнат целите си,без да си дават сметка,че с интригите си уронват авторитета на БДЖ.да не говорим,че  някои от колегите не издържаха и вече не са между нас,тъй като заплатиха с живота си.Некролозите на г. Стара Загора на починали колеги са повече от служителите в действие.

Защо в Лок депо гр Стара Загора след като съкращават работници и служители отново започна работа ПЕНСИОНЕРА Ботьо Минчев . 2  години след пенсия ,направи няколко месеца пауза и отново започна този месец - с бялата ризка и дупчените обувки -представете си каква работа върши ...Изумени и възмутени сме - активни съкращения текат а назначават пенсионер на работа ... толкова ли е кадърен този пенсионер или има някой началник който го крепи както винаги става .да се смееш ли или да ревеш , поне да не говорят за лоялност и дисциплина