АДЖИЛОН КОНСУЛТИНГ / Адеко България /img/frontend/nomap.png"

АДЖИЛОН КОНСУЛТИНГ / Адеко България

Чета и не вярвам на очите си!
ИТСД към Адеко Великобритания вече го няма, но с ръка на сърцето мога да кажа, че това беше най-хубавата година от живота ми. Кой колко работи си е негова работа.
Аз останах с невероятно добри впечатления от колегите и мениджмънта и отново бих работил за тях.

Така като те гледам колко си грамотен съм сигурен, че работата на летището си е била изпусната възможност за теб !!!

Напуснах работа за да започна по един техен проект за който гарантираха поне 6 месеца работа, а в най-добрия случай - година. След по-малко от 2 месеца ни казаха на всички да си търсим нова работа. Сами си преценете. Ако сте студенти или ще ви е първа работа - ок. Ще си паснете и с тийм лидерите, защото са си с тийн мислене повечето.

Бааахахаха, каква е тая фирма бе :D 400 лв. нетна заплата на новия терминал на летището в Бургас и агента искаше да ми прати Skype на шефа да съм го бил добавил и да съм му се бил обадил за да проведем интервюто. И ми вика "ти там на летището ще ги посрещаш и ще им упаковаш багажа, чрез машина или чрез лаптоп" Ааахахаха не, немога повече :D Това със сигурност беше най-подозрителното и нескопосано предложение за интервю за работа което съм получавал някога

Преди близо половин година щях да напиша много негативно мнение за Адеко. Но сега започвам да си давам сметка, че заплащането фактически е повече от високо за стандартите на България. Разбира се че няма как да се сравни с това на HP, но и НР нямаше да ме наеме, ако не беше Адеко. В крайна сметка 24 годишни пикли като мен получават по 1500 лв. чисти, а майка ми с 30 и нещо години стаж получава наполовина и не толкова редовно, колкото мен.
Напълно погрешна е представата, че агентите, коучовете и тиймлидовете са малоумници. Всички са млади и супер кооперативни. Другото е въпрос на търпение и нагаждане. Хората, използвали толкова цветущи прилагателни за бившите си колеги, явно не са работили с 40-50 годишни закоравели лелички, на които им е все тая за работата и обучението на по-младите. Точно колегите са най-ценното нещо в Адеко.
От агент станах координатор. Въобще не е голямо постижение, но мога да кажа с чиста съвест, че ме избраха на тази позиция без връзки.
Разбира се, че GSD не е работа за цял живот. Но като че ли е по-добре да взимаш добри пари и да упражняваш поне езиците си, отколкото да харчиш пари по заведения и да разчиташ на мама и тати. Най-лесно е да се хейтва.
Успех на всички!

Епичен коментар беше "сега сам си правя активни директории"... Нищо не е научил колегата, ресетването на парола няма връзка с "правенето на активни директории". Колкото до работата, като всяка друга, има си и проблемите има си и хубавите моменти. Всякви кретеноиди се справят, едва ли има някой, който да не може. :) Със сигурност е един добър трамплин за по-добра работа, текучеството идва от там, не от стреса или несправедливо отношение

" То за това сме всички тука . Преди не можех да си преинсталирам уиндолса като хората, а сега си правя активни директории, само щото се научих тука."
Дам щом в Адеко взимат такива кадри. Първия LDAP си го инсталирах на 16, а аз пускам ли CV, пускам ли...

Навсякъде където има българи, нещата са под всякаква критика.
Кандидатствах за работа в тази компания. Държа да отбележа, че движа целия войс на една голяма компания. От войс рутери, до рутиране, пренесени номера и каквото се сетите свързано с войса.
Компанията Аdecco няма възможности да плаща за качествени специалисти, или ако има - местата се заемат от хора, които са близки до управленския състав.
За интервюто - не поставяйте високи изисквания за заплащане, защото ще ви изиграят лоша шега :)
Първоначално е телефонно интервю и след това - ако се обадят, т.е ако връзкарите са свършили поради някоя причина.
Успех ;)

МЕНТА ! Ако наистина работиш в момента в EON , ще знаеш ,че парите може и да бъдат повече . никой не зима вече 1200 бруто от новите .
Ако има стрес в EON  , значи ти си стресирания . Да , в момента има много работа по този проект, ама сори ти кви си мсилиш ? Почва човек работа и си клати краката и зима кинтите. Еми не става . Верно е че в Софика дават повече ( и е малко повече, ако трея сме честни) обаче им спукват гъзовете и бонусите липсват там. За Дженералито не знам къде видя проблем, аз до сега 4 пъти съм ползвал картата и 4те пъти всичко ми е у ред .
Тийм лидерите за твое усмотрение са мега печените хора, които винаги те разбират когато трея да ходиш до Унито или имаш проблеми . Чудно ми е дали те познавам, щото явно требва да сме се засичали там. и ми е срамно че ми идва някъв кат тебе и почва да си нарежда някви неща пречупени през призмата му . Ама ако не те кефи се махай бе, никой не ни е вързал нито там нито никъде . за два месеца си опресних по ебахти начина немския пък и пари ми даваха за това. Верно е че при нас е яката работа обаче ние сме най големия проект и най-важен на HP . и мене ме е яд, че в другите проекти е многоо по леко и лежерно обаче мен си ме кефят предизвикателствата . 1 година може да си скъсам гъза от работа ама после ще имам ебаси трамплина да скоча директно в HP извън Адеко и да получавам вече голямата пара. То за това сме всички тука . Преди не можех да си преинсталирам уиндолса като хората, а сега си правя активни директории, само щото се научих тука.
Писна ми от разбирачи тука . Много ясно че е уморително да седиш пред монитора. ама по добре ли е да ходя на нивата да копам домати за жълти стотинки ? аре със здраве и към всички останали . Ако искате да почнете работа ама истинска работа, а не да си клатушкате краката ами да научите нещо - еми тогава действайте . Тук ли ще е на друго място важното е да сте навити и да искате да си бъдете самостоятелни ! Аре със здраве на всички !

За хората с немски език, които ще влизат във фирмата около този момент:
- Заплащане за 1st и 2nd level: 1200-1400 бруто + ваучери за храна и подаръци около 60 лв. месечно. Заплатите може да се вдигнат с около 100 лв. в критични моментзи за фирмата. Запалтата е по-ниска от средното за сектора. По-добре плащат в Sofica за същото.
- Допълнително здравно осигуряване. Нивото на здравното обслужване на Дженерали е по-лошо от средното за страната. Възстановяването на разходи е частично и като цяло не би си заслужава да си го правите отделно. Затова пък Адеко ви го осигурява.
- Условията на работа зависият в кой проект бъдете преразпределени. Ще ви кажа какво ще е ако това е E.ON: точно в този момент положението там е критично. Тийм менажирането е много под необходимото ниво, поради което колегите работят под огромен стрес. Всяка седмица има напускащи. Това продължава от месеци и един Бог знае кога и за колко време ще успеят леко да подобрят нещата.
- Имате 1 ч. неплатена почивка и 2* 15 минути платена. Смените за работа са различни, в зависимост от проекта. В E.ON има смени през един час: 07:00 до 12:00. От известно време позволиха някои да бъдат на половин работен ден.
- Тийм лидерите нямат идея какво се случва с агентите и не могат да си представят на какъв стрес са подложени. Ако попаднете в този проект: Отстоявайте правата си и въобще не се правете на много работни. В противен случай ще бъдете натоварвани с повече работа, отколкото един нормален човек може да понесе и постоянно някой няма да е доволен от вас.
- Колегите са различни: някои си вършат работата с мисъл, други го дават през просото и им е все едно. Ситуацията в момента е анархоподобна: всеки прави каквото си иска и не получава помощ от никого.
- Често не можете да разчитате на коучовете: по една или друга причина бивата освирквани от тях. Трябва да разчитате на други колеги. Но не се паникьосвайте: анархията и кашата и във вашата работа е неизбежна. Само не си го слагайте на главата. Работете нормално и си отстоявайте правата.
-  Позициите се разпределят на принципа с кого сте си дружки (на по чашка например). Лични и професионални качества нямат значение. Може и езици да не говорите нормално и да нямате технически или лидерски качества, но може да се издигнете, ако си имате другарче на висока позиция (с когото правите нещо, което той/тя обича :))). ОФициалните съобщения с и-мейл за някоя позиция или поканата на интервю обикновено са театър. Особено това важи за тийм-лидерските позиции. Просто тийм-лидерите и шефовете над тях не могат и не искат да изберат най-подготвените колеги.
- HR обслужването е професионално. Заплатите се получават между на 15, 16 или 17 число.
- Имате в кофи-корнера Хладилник, микровълнова печка, автомат за безплатни напитки (гадни на вкус), няколко машини за минерална вода. Чисти тоалетни.
- Положението в бизнес-парка повече или по-малко удобно по различно време на деня. Ако взимате смяна от 09-18 ч., то ставате част от ежедневния трафик и неизбежно влизате в задръсвания. Със служебния транспорт (тесен, с изключение на петъка) пътувате от 18:15 ч за 15-20 минути до метростанция Младост 1. За препоръчване е да взимате смени, различни от 09:00.
- Оцеляват най-големите непукисти. Но не се захващайте с тази работа, освен ако не имате нужда от пари ил иот любопитство към кол центровете. Работата е изцеждаща, дори и само да се взирате в монитора - само това е уморяващо.
- Единственият плюс са някои хора, всеки от които има различна история. Тук-таме може да се намери и някой, с когото да общувате и на някоя смислена тематика.