АДЖИЛОН КОНСУЛТИНГ / Адеко България

До Анонимния служител, по-долу, който е седял 3 месеца в компанията!

Имайки предвид периода на работа и това, което аз видях за месеците, през които работих в компанията е, чe за да напуснеш на 3-тия месец е твърде вероятно да са те уволнили, защото си клатиш краката или си кръгъл идиот. 90% от хората, на които не им харесваше напускаха на 2рия месец, тъй като по време на обучението си пускат 1-месечечното предизвестие и си заминават на 2рия месец. При теб 3-ти - малко ме съмнява, че си искрен в думите си.

Аз лично, не напуснах компанията, ами успях да премина към HP директно, което е нещо, в което Адеко доста помага. Ако искате да работите за HP, но нямате късмет на интервюта и т.н. Адеко е идеален трамплин - аз и още 5ма колеги и колежки си литнахме към HP за само 9 месеца в Адеко.

Относно обучението в GSD - Global Service Desk-a - няма толкова общо с работата, но те подготвя за нея - ако си идиот или мързел - нищо няма да схванеш, то е ясно! След това работата си е работа - аз лично се занимавах с доста имейли, по-малко работех по телефон, щом се свикне с процедурите, работата не е никак тежка. Има един единствен екип, в който се работи много - всеки, който е работил в Адеко, знае кой е той. Аз не бях в него, но имах доста приятели, които работеха там.! Проблемът е не в многото работа, ами в управлението и то конкретно в този екип. Супер възможности за развитие, които обаче се дават на гаджето или познатия на някой, бившата на тоя или оня, а тези, които заслужават повишение или чакат години или си тръгват макар обстановката и колегите да са на 6. Една приятелка си тръгна от там с горчилка, че оставя страхотен екип и приятели, само защото по никакъв начин не са я развили в някаква насока в йерархията. Голяма част от ТЛите са пълни дупки като хора и тийм лидери, имат късмета, че са ме възпитавали и няма да им кажа имената. Не малко хора си тръгват заради тях без даже и да са си намерили работа! Колкото и гадно да звучи се радвах, че не са ме управлявали тези тийм лидери! Моите си бяха супер - никакви проблеми за отпуски или ходене да университета при нужда. Всичко е до късмет - къде ще попаднеш. Аз лично съм доволна от престоя си в Адеко. Когато имаше шанс да отида в HP не само, че не ми направиха проблем, но и ми помогнаха! Екипа, в който попаднах беше жесток - на море, на планина, даже в чужбина ходихме заедно. Никога няма да съжалявам, за времето прекарано там!

Съвет от мен - независимо, че си направих труда да си напиша мнението, според мен е пълна глупост и грешка да четеш за компаниите тук, защото масата от хора, които влизат са озлобени от бол причини и праскат обвинения и ругатни без да се аргументират. Работата в България си е на късмет ...

Бивш служител съм на фирмата и дълго време се чудих дали да напиша коментар или не, тъй като работих там 3 месеца само. Ако си човек, завършил само средно и знаеш езика - парите са перфектни, повече няма какво да искаш, но ако имаш образование и се стремиш към нещо, определено заплащането там няма да те задоволи. Обучението е абсолютно недостатъчно, а тези, които те обучават го правят супер повърхностно. Обучението няма нищо общо с работата, която действително вършиш и проблемите, които разрешаваш по телефона. Супер натоварено е , защото хората не им стигат, а обажданията са много. Тийм лидерите разчитат на новите, които не разбират нищо, предвид факта че обучението не става за нищо. Когато поискаш отпуск започват да се правят на интересни, че хора не им достигали. Казват ви на интервюто, че работата не е техническа, което въобще не е така. Ако имате възможност да работите другаде, никога не започвайте там.

БУКВАЛНО СА УБИЙЦИ!
REMOTE CONTROL....BQGAITE OTTAM AKO ISKATE DA MISLITE SAMI! INACHE RISKUVATE DA VI KONTROLIRAT KATO IDIOTI! IZRODI SA!

Е, простете ми господин Неизвестен... Очевидно неграмотният съм аз, понеже от коментара Ви грам не разбрах какво искате да кажете и къде точно е проблемът.
Извинявам се още веднъж и помнете - от чуждите мнения и коментари се обижда онзи, който се съмнява в себе си.

Желая успех :)

Иванчо, хайде да не търсим под вола теле, и да не даваме мнение кой колко е грамотен, без да са ни питали, какво ще кажеш?
Онова, което Адеко се опита да ти каже с думи прости е, че ако компанията има проблем с вземането на решение кой е точния кандидат, за да бъде поканен на интервю, и оставя някой друг да вземе решение вместо нея, реално за това плаща наетия кандидат,което напълно излишно, и натоварва онзи, който се предполага да бъде нает.
Аз също съм се нагледал на маса неграмотен и връзкарски попаднал на дадено място персонал, който не е ясно какво точно върши, без разбира се да произвежда продукт с добавена стойност, а да лапа заплата, защото така иска. И понеже грамотните и кадърни хора взеха да свършват, и са все по - малко будалите, които са съгласни да вадят заплатите на неграмотните връзкари, видиш ли тръгнал си да определяш кой колко разбира от бизнес... Излагаш се.

Колегата с име "Адеко" - не бях чувал досега за фирма, която да съществува без да печели пари.Ако познаваш такава, моля те кажи ми и много би било интересно да кажеш как се издържа тази фирма, как съществува.
Оутсорсинг практиките датират от десетилетия насам по цял свят - фирми наемат фирми, за да им управляват проекти/услуги/хора.
Нито е нещо ново, нито е нещо непопулярно - напротив бизнесът все повече се ориентира натам.
Разбира се, всеки има право на мнение :) дори и хора, които не са толкова грамотни в бизнеса..

Мария, ти вероятно работиш като PR във фирмата и са те зачесали шефовете да търкаш реномето като юнга под на галера. Като е толкова хубаво Адеко, защо мечтата на всички там е да се махнем, я в посока HP, я някъде другаде? Та наградата за добре свършена работа в Адеко е интервю в HP. Този красноречив факт е достатъчен човек да си оформи мнение по въпроса.
Хайде ми отговори като не е целта да се ощетява служителя и да бъде по-disposable, каква е целта на тази гимнастика да наемаш човек през трета фирма? Нали се сещаш, че има комисион в цялата врътка, който остава в нечии джоб ... за сметка на човека, който реално работи.

Колкото повече чета, толкова повече се убеждавам, че мненията, които се пишат, било то за Адеко, или за друга компания, са предимно отрицателни, изпълнени със злоба и негативизъм. Както се казва, гледам и не вярвам на очите/ушите си.
За да "разчупя" модела, ще споделя и аз това, което мисля, по възможно най-обективния и безпристрастен начин. Държа да отбележа, че съм настоящ служител в компанията, GSD, E.ON и работя тук от близо 4 години.
Отделът - GSD не е място за цял живот, но определено е добра стартова възможност, особено ако искаш да работиш с международни клиенти, компютрите те влекат и колегите ти да са млади хора.
Работата - да, има и стресови моменти, но къде ли няма?Това, което е важно за мен, е че мога да практикувам езиците си и да помагам на хора,(все пак става въпрос за техническа поддръжка и разрешаване на такива проблеми).
Заплатата - според мен е добра. За говорене по телефон и работа пред компютър взимам 1 300 лв. чисто + бонуси. Все пак не говорим за ядрена физика или мизерна работа на открито :) Другото, което е - никога не закъсняват с плащанията. И да добавя - имам ли смяна на празници ми плащат допълнително + дават ми и ден отпуск. Тук ще добавя и ваучерите за храна - около 75 лв. на месец.
Договори и др.подобни - договорът си е нормален, осигуряват ме на пълна сума. Това, което някой беше казал, че ХП използва Адеко и Софика, за да може да уволнява хора по-лесно, е пълен абсурд. ХП използва Адеко, защото GSD на практика се управлява от Адеко
Колеги - както някой по-долу беше писал, те са най-ценното и хубаво нещо. Както навсякъде, така и тук има и "черни овце", но от това не може да се избяга, а пък и в крайна сметка - тук сме за да си вършим работата, не да се обичаме. Относно коментара на колегата за YouTube - ако това за него е критерий за успешност, искрено го съжалявам :)
Ами това е - надявам се да съм ви била полезна, а дано и се видим скоро в GSD.

Какво да ви кажа, радвам се че се махнах от там и се преместих в HP. Почти 3 години изкарах. През това време гледах как хора с по-малко опит, знания, без сертификати, хора които по цял ден прекарваха времето си във фейсбук и youtube ги пращаха по няколко пъти на интервюта в HP. При мен такова нещо нямаше. Бях изкарал сертификати по всички технологии, по които работех но на други вдигаха заплатите и на други даваха шанс. Мениджърите имат още мляко по остата, не вдъхват никакъв респект и лижат задниците на тези над тях. Непрекъснато ви лъжат в очите. Доносници и мазници има в изобилие, усмихват ти се и после тропат на шефа. Той от своя страна ви привиква в една стаичка и ви обяснява как дочул от някъде, нещо си, а ти си поемаш въздух, за да не избухнеш в смях.
На мен ми писна накрая, гледах филми в работно време и не си сядах на мястото. Може би за това ме повишиха.

Стойте далеч от компании като Адеко и Софика, който Ви правят контрактори. Цялата идея на това извращение е възложителят, най-често HP, да може да избяга от отговорност, когато си поиска.
Срочни договори, доста по-ниско заплащане, липса на паркомясто, тягостно чувство за "втора ръка" човек. Това ли искате? Вижте клипчетата на Адеко и Софика в jobs.bg. Там няма хора на 35-40-45 години с опит. Само току що завършили 20-25 годишни студентчета, сосчето на които e to be squeezed in 2 years. След това шута и следващата наивна 20 годишна душица.
Отделно, Адеко стои кофти на Вашето CV. Означава, че не сте били достатъчно ценни за компанията-възложител, за да се ангажира с Вас дългосрочно. Предпочели са да Ви цедят без ангажименти. Абе, втора ръка стока, ресурс not worth commiting to.