АДЖИЛОН КОНСУЛТИНГ / Адеко България

Чета, чета и не мога да си намеря място от смях :D Тук е пълно с адските критици и с тези, които работят в компанията и пишат позитивни мнения за нея , хахах :) Съмнявам се, че доволните служители ще се сетят да влезнат и да пишат ...

Аз лично работя в HP - нямам никаква връзка с Адеко и не съм и имал. Имам две приятелчета, които започнаха в техния Кол Център към HP. Това, което исках да споделя е, че единият работи в някакъв огромен екип и само недоволства от разни Супервайзъри и тем подобни, а другият бачка в малък екип и е на обратния полюс - само хвали колеги, мениджъри - само дето не е започнал чистачките да хвали там, хахах .

Работата ми е ясна - всичко е на пълен късмет ( както се беше изказал някой по-надолу) . Или ще попаднеш на хора, или не - то навсякъде е така. Единия ми работил почти 3 години и се сетил да храни сега :D хахаха- смеех.

Съвет от мен - ако имате мангизи - вървете в Щатите ! Майната им на всички БГ работодатели !!!

Не съм работил в Адеко, само чета коментарите на хората, за да гледам за мнения, но няма как да не коментирам изказването на Raven !

Ако е наистина толкова зле, както го казваш, аджеба за чий Х*Й си седял 2 години и половина ???

Като вече бивш служител с 2 години и половина мога с чиста душа да ви разкажа каква пародия се случва в ГСД. ХР олигофрените, според мен, наемат хора директно от улицата, с един въпрос и той е - искате ли работа. Аз поне не си обяснявам по друг начин хората, които постоянно прииждат на талази. На никой ен му дреме какво се случва и ситуацията е точно мижи да те лъжем. Никой не работи, абсолютно всички, които имат някакъв теxнически опит напускат по най-бързият начин, за минаване към НР изобщо и не се замисляйте. Ако останеш повече от 6 месеца се превръщаш в робот, по цял ден правиш едно и също,а именно да се бориш с олигофрените колеги и олигофрените юзъри. Абсолютно никаква организация, повечето тулчета за съпорта не работят, техниката е на много много години, и повечето време се бориш и с това да си включиш компютъра. Постоянно се сменят процедури, за какво никой не знае. Шифт лийдове и Супервайзърите са хора, прекалено мързеливи и малоумни че да им дреме. В десковете се напуска масово по 10-12 човека и жална ти майка ако си от оставащите защото поемаш работата и на тези, които са си тръгнали. Бонуси се режат с малоумни причини, понякога и не се превеждат. Като цяло, бягайте от тази фирма, ако имате нещо между ушите, иначе рискувате да останете прекалено дълго и да се слеете с овцете.

До Анонимния служител, по-долу, който е седял 3 месеца в компанията!

Имайки предвид периода на работа и това, което аз видях за месеците, през които работих в компанията е, чe за да напуснеш на 3-тия месец е твърде вероятно да са те уволнили, защото си клатиш краката или си кръгъл идиот. 90% от хората, на които не им харесваше напускаха на 2рия месец, тъй като по време на обучението си пускат 1-месечечното предизвестие и си заминават на 2рия месец. При теб 3-ти - малко ме съмнява, че си искрен в думите си.

Аз лично, не напуснах компанията, ами успях да премина към HP директно, което е нещо, в което Адеко доста помага. Ако искате да работите за HP, но нямате късмет на интервюта и т.н. Адеко е идеален трамплин - аз и още 5ма колеги и колежки си литнахме към HP за само 9 месеца в Адеко.

Относно обучението в GSD - Global Service Desk-a - няма толкова общо с работата, но те подготвя за нея - ако си идиот или мързел - нищо няма да схванеш, то е ясно! След това работата си е работа - аз лично се занимавах с доста имейли, по-малко работех по телефон, щом се свикне с процедурите, работата не е никак тежка. Има един единствен екип, в който се работи много - всеки, който е работил в Адеко, знае кой е той. Аз не бях в него, но имах доста приятели, които работеха там.! Проблемът е не в многото работа, ами в управлението и то конкретно в този екип. Супер възможности за развитие, които обаче се дават на гаджето или познатия на някой, бившата на тоя или оня, а тези, които заслужават повишение или чакат години или си тръгват макар обстановката и колегите да са на 6. Една приятелка си тръгна от там с горчилка, че оставя страхотен екип и приятели, само защото по никакъв начин не са я развили в някаква насока в йерархията. Голяма част от ТЛите са пълни дупки като хора и тийм лидери, имат късмета, че са ме възпитавали и няма да им кажа имената. Не малко хора си тръгват заради тях без даже и да са си намерили работа! Колкото и гадно да звучи се радвах, че не са ме управлявали тези тийм лидери! Моите си бяха супер - никакви проблеми за отпуски или ходене да университета при нужда. Всичко е до късмет - къде ще попаднеш. Аз лично съм доволна от престоя си в Адеко. Когато имаше шанс да отида в HP не само, че не ми направиха проблем, но и ми помогнаха! Екипа, в който попаднах беше жесток - на море, на планина, даже в чужбина ходихме заедно. Никога няма да съжалявам, за времето прекарано там!

Съвет от мен - независимо, че си направих труда да си напиша мнението, според мен е пълна глупост и грешка да четеш за компаниите тук, защото масата от хора, които влизат са озлобени от бол причини и праскат обвинения и ругатни без да се аргументират. Работата в България си е на късмет ...

Бивш служител съм на фирмата и дълго време се чудих дали да напиша коментар или не, тъй като работих там 3 месеца само. Ако си човек, завършил само средно и знаеш езика - парите са перфектни, повече няма какво да искаш, но ако имаш образование и се стремиш към нещо, определено заплащането там няма да те задоволи. Обучението е абсолютно недостатъчно, а тези, които те обучават го правят супер повърхностно. Обучението няма нищо общо с работата, която действително вършиш и проблемите, които разрешаваш по телефона. Супер натоварено е , защото хората не им стигат, а обажданията са много. Тийм лидерите разчитат на новите, които не разбират нищо, предвид факта че обучението не става за нищо. Когато поискаш отпуск започват да се правят на интересни, че хора не им достигали. Казват ви на интервюто, че работата не е техническа, което въобще не е така. Ако имате възможност да работите другаде, никога не започвайте там.

БУКВАЛНО СА УБИЙЦИ!
REMOTE CONTROL....BQGAITE OTTAM AKO ISKATE DA MISLITE SAMI! INACHE RISKUVATE DA VI KONTROLIRAT KATO IDIOTI! IZRODI SA!

Е, простете ми господин Неизвестен... Очевидно неграмотният съм аз, понеже от коментара Ви грам не разбрах какво искате да кажете и къде точно е проблемът.
Извинявам се още веднъж и помнете - от чуждите мнения и коментари се обижда онзи, който се съмнява в себе си.

Желая успех :)

Иванчо, хайде да не търсим под вола теле, и да не даваме мнение кой колко е грамотен, без да са ни питали, какво ще кажеш?
Онова, което Адеко се опита да ти каже с думи прости е, че ако компанията има проблем с вземането на решение кой е точния кандидат, за да бъде поканен на интервю, и оставя някой друг да вземе решение вместо нея, реално за това плаща наетия кандидат,което напълно излишно, и натоварва онзи, който се предполага да бъде нает.
Аз също съм се нагледал на маса неграмотен и връзкарски попаднал на дадено място персонал, който не е ясно какво точно върши, без разбира се да произвежда продукт с добавена стойност, а да лапа заплата, защото така иска. И понеже грамотните и кадърни хора взеха да свършват, и са все по - малко будалите, които са съгласни да вадят заплатите на неграмотните връзкари, видиш ли тръгнал си да определяш кой колко разбира от бизнес... Излагаш се.

Колегата с име "Адеко" - не бях чувал досега за фирма, която да съществува без да печели пари.Ако познаваш такава, моля те кажи ми и много би било интересно да кажеш как се издържа тази фирма, как съществува.
Оутсорсинг практиките датират от десетилетия насам по цял свят - фирми наемат фирми, за да им управляват проекти/услуги/хора.
Нито е нещо ново, нито е нещо непопулярно - напротив бизнесът все повече се ориентира натам.
Разбира се, всеки има право на мнение :) дори и хора, които не са толкова грамотни в бизнеса..

Мария, ти вероятно работиш като PR във фирмата и са те зачесали шефовете да търкаш реномето като юнга под на галера. Като е толкова хубаво Адеко, защо мечтата на всички там е да се махнем, я в посока HP, я някъде другаде? Та наградата за добре свършена работа в Адеко е интервю в HP. Този красноречив факт е достатъчен човек да си оформи мнение по въпроса.
Хайде ми отговори като не е целта да се ощетява служителя и да бъде по-disposable, каква е целта на тази гимнастика да наемаш човек през трета фирма? Нали се сещаш, че има комисион в цялата врътка, който остава в нечии джоб ... за сметка на човека, който реално работи.