АДЖИЛОН КОНСУЛТИНГ / Адеко България /img/frontend/nomap.png"

АДЖИЛОН КОНСУЛТИНГ / Адеко България

До последния анонимен коментар, както и до тия дето се оплакват от 900те лева и куп други Крадеко наименования.
Ще ви помоля, като пишете такива негативни коментари да пояснявате, че става дума за ITO проектите към HP, защото е известно на всички в компанията, че само там се дават тези прословути 900 лева заплата - както и че има редуващи се дневни и нощни смени. Да - и аз съм чувал, че в ITO e зле и всички техници от там бързо се прехвърлят към IBM на техните 2ри и 3ти технически нива. Работя в Адеко от известно време - в GSD, което е съвсем друг проект, който няма нищо общо с ITO. Ся - недоволни бол, все пак за това са и тези сайтчета - всички хейтъри да си излеят злобата - има готини екипи ( аз работя в такъв ) има и по-тегави. Парите са добри - на други места дават повече, но ти късат гъза от обаждания, висящи тикети и тем подобни - 50-60 та и повече! Тук в нормалните периоди се стига до 15-20-25, като в най-натоварените дни може да се стигне до 40 за цял ден. Аз научих много нови неща - екипа ми е супер, TL-a ми е истински пич ( жена е :D ), колегите са страшни - е ... повечето :D това си е мое лично мнение - вие си хейтвайте - къде с причина, къде без, но нека не слагаме под шапката на ITO цялото Адеко !!! Даже имам приятел в ITO, който сега отива в IBM на втора линия Сиско съпорт за 1200 лева повече пари, който ми каза, че без 9те месеца в ITO на Адеко/HP е нямало как да стигне до това място и си е много благодарен за наученото тук. Обаче няма да го видите да влиза и да ръси позитивни коментари, щото тука идват само хейтърите. Крадеко било :D Ама никой не се сеща, че HP определя заплати и условия - печалбата на Адеко идва от самите договорни отношения с ХП, а не от заплатите на хората - вие си мислете там глупостите. Сега се подгответе и започнете да ме храните :)

Последната промяна на компнията за ваучерите за храна е че ваучерите за храна са 60 лева на месец, но вече ако си бил болнични или отпуска ще получиш по-малко ваучери, тоест ако не си бил една четворка (да работим 2 дневни и две нощни по 12 часа, като това е незаконно, но това се крие, като си попълваме формуляра за работните часове, ни карат да ги разпределяме така, че да няма две последователни нощни по 12 часа :) ), като старите сложители не преподписали нов договор и според стария договор ваучерите трябва да бъдат 60 лева за месец без условия. Тоест някой може да ги съди и аз се замислям дали да го направя, като няпускам :). Спрямо предишния коментар, не съм жена или от HR(не мога да го докажа но и този, който е написал предишния коментар, не може да докаже, че не е HR и пише да вдигне рейтинга, защото HP вече иска да гони Крадеко, заради масовите напускания :) ) и в коментара е написано, че за повечето неща съм прав :) Ще кажа, че ако имаш опит, може да ти дадат 1100-1200 лева в някой рядък случай, ако им кажеш, че това е минимума и им затвориш телефона(после ще ти се обадят, ако са притиснати от HP страна, спешно да намерят хора), но ако си без опит започваш на 800-900 лева и никога няма да ти ги дигнат, даже и Cisco CCNP да искараш! Елате Level 1 през Крадеко, няма да имате лаптопи, но ще имате стари настолни компютри и през деня ще сте двама на бюро, защото няма места и GSD ще ви праща тикети, като: "Компютара ми е счупен, вижте мрежата или Firewall устройството", без повече информация като ipconfig /all или ifconfig за Linux(за да се види IP, DF и мак адреса на компа), но накрая проблема ще е, че клиента не може само да си отвори Facebook :), но GSD дига тикети към мрежовия или сървърния отдели, без да мисли. Офертата на века!

До предишния господин Анонимен!

Коментарът, за който твърдиш, че е лъжа - ами не е лъжа! Ти говориш за 900 лева - това е ITO проекта, недей да ръсиш лъжи, защото са останалите проекти се дават напълно адекватни заплати.

Относно по-долния коментар, който дава пълна информация за процеса на наемане и самата работа - аз НАИСТИНА съм служител на компанията и работя в GSD, обаче този, който е писал коментара - НЕ Е ! Не казвам, че лъже за нещо - повечето от нещата са така, но така адски ми мирише на някой от HR-ите в Адеко да го е писал това, че не е истина. Пише в мъжки род, но съм сигурен, че е жена! Просто самият стил издава пола на човека! А и как по-дяволите има толкова информация за различните заплати и различните ТЛ-и, като работи само в един екип - от къде има този широк поглед върху нещата :) Пошло и ненужно, г-жо HR !

Държа да отбележа, че аз нямам проблем с компанията, шефовете и колегите - всичко си ми е наред, просто случайно прочетох този коментар и ми стана адски смешно!

За предишния коментар само мога да кажа, че е лъжа(може и да е било преди истина, имах колега, който беше стар първо ниво и взимаше 1200 лева, но това е отдавна отминало време). Ако започнете през академия ще взимате дори и по-малко от 900 лева, тоест около 800 лева. И що за изказване е да се почне работа в компанията, защото е добър старт, в трудовият ви документ ще пише Крадеко не HPE!!! По-добре започнете работа в компания на нормални пари и после си намерете работа на добри пари :). Само ще кажа, че като много колеги напуснаха за да ходят в IBM на тези, които останаха, им беше обещано, че ще има увеличение на парите, но като се взеха нови хора така и не беше направено това увеличение!!! ЩО за голяма компания ще лъже така :) В момента се пускат позиция за 1 ниво през HPE, но това е лъжа защото после подписваш с Крадеко.

Не ми се занимава да чета коментарите до тук, бих искал само да си изразя мнението за Адеко България.

Работя в компанията от 1.5 години, в GSD (Technical Support) отдела.

Интервюто: Онлайн тест по съответния език, 1-2 телефонни разговора с HR, телефонен разговор на съответния език, интервю с HR + Team Leader, писмен технически тест. Целия процес може да отнеме 3 дни, може и 2 седмици - зависи колко спешно търсят човек.

Заплащане: Началното заплащане за Technical Support-а е 1100 с английски, 1300 с немски/френски/италиански/чешки и т.н. - сумита са за НЕТО (чисти). - Като цяло не е най-високото в сектора, но не е и най-ниското. След 1-вата година се прави анализ на представянето ви и заплатата ви се повишава с определен процент (не голям).

Привилегии: Като допълнителни придобивки: допълнително здравно осигуряване към Дженерали, ваучери за храна (70-80 лв/месец), бонус към заплатата (след 6-тия месец), символични отстъпки в разни магазини, коледни партита, тийм билдинги. Има бонуси ако препоръчате приятел/познат. Паркоместата обаче са проблем.

Работната среда: open space, бюрата са достатъчно големи, всеки има своето кътче. Има coffee corner-и с безплатна вода и кафе машина, можете да си носите обяд - има хладилник, микровълнова и масички с диванчета. -

Местоположение: GSD екипите са основно в 9-та сграда, има някои и в бизнес сграда Камбаните. Удобен градски транспорт, метро. В Бизнес парка има всичко като магазини, места за плащане на сметки, места за хранене и т.н.

Натоварване: Зависи от екипа. Някои екипи имат повече работа, други не чак толкова. Разбира се, ако сте само с английски език, работата е повече, но на моменти, не е системно. В началото имате 3-4 седмици трейнинг (разбира се за този период получавате заплата). След това има периодични трейнинги на които можете да се запишете.

Фирмата: Коректни, изплащат се заплати без закъснение. Стандартно първите 6 месеца сте на изпитателен срок, могат да ви освободят през предизвестие (това се случва в много крайни случаи когато не ставате за нищо и не показвате никакво желание за работа и научаване на нови неща). Осигуряват ви на реалната брутна заплата (малко фирми го правят). В някои екипи има възможност и за 4/6 - часов работен ден.

Потенциал: Като навсякъде, понякога стават малко нелогични повишения на неразбиращи хора, но е по-скоро рядкост. Ако работите добре, показвате желание и мотивация и се справяте добре на вътрешните интервюта, има много възможности за развитие. Малко са хората, които са повече от 1.5-2 години във фирмата и не са сменили позицията. Има текучество (все пак навсякъде в кол центровете има), в някои екипи е по-голямо, в други е минимално. Като цяло напускат тези, които са получили един отказ за повишение и са загубили мотивация, а не се стягат за следващата възможност. Напускат също така и мързеливи хора, които очакват нереално заплащане за работата и възможностите си.

Мениджмънт: Зависи от екипа. Като цяло Тийм Лидерите са млади и са готови да помагат с каквото могат (все пак те отговарят за вас/екипа пред по-горния мениджмънт). Има някои, които си придават повече важност от необходимото, но има и хора, които са готини и се отнасят с уважение. Ако сте студенти, има варианти да излизате за изпит например.

Сигурност: Ако даден екип се закрие, фирмата има политиката да не освобождава служителите си, а да им намери място в други екипи. (Важно нещо ако имате кредити). Като натрупате стаж и кандидатствате в HP, Адеко не ви прави спънки (с малки изключения за които съм чувал).

Колеги: Палитра от личности - има работливи и знаещи(от които можете да научите много), има и мързеливи и мрънкащи. Като цяло колегите са млади(средна възраст 25 г.). Има хора с които можете да е сприятелите и да излизате, има и хора които няма да ви допадат. Като навсякъде има и леки интриги, подмазвачи.

Заключение: Адеко е добро място за работа (особено за начинаещи). Има възможности за развитие (и предимство когато кандидатствате за ХП). Заплащането не е най-високото за сектора, но ако сте мотивиран можете да научите много неща, които да ви бъдат полезни ако кандидатствате след време в друга фирма.

Поздрави!

Не започвайте работа в Крадеко на IT позиции за ХП(вече първото ниво във всеки технически отдел е наето през Крадеко), защото там натоварването много голямо и чисто се дават 900 лева(смешното е, че преди 2 години беше 1200 лева :) ), което не супер лошо, но спрямо IT търсенето на специалисти момента е доста ниско. В Интеруут за начална позиция се дават поне 1100 лева (пак е лоша компания, но бие Крадеко :) ). Някои хора започваха IT кариерата си в Крадеко/ХП с надеждата да имат в трудовата си книжка, че са работили за ХП, но там ще пише Крадеко така, че е безсмислено да започвате работа поради тази причина. Второ и трето ниво още са директно назначени под ХП, но това е за хора с 2-3 години опит в IT областта и там заплащането не е толкова високо, спрямо другите IT компании(за второ ниво е между 1600-2000 лева, но това за хора с опит и сертификати). ХП - Хюлет Пакард.

Чета, чета и не мога да си намеря място от смях :D Тук е пълно с адските критици и с тези, които работят в компанията и пишат позитивни мнения за нея , хахах :) Съмнявам се, че доволните служители ще се сетят да влезнат и да пишат ...

Аз лично работя в HP - нямам никаква връзка с Адеко и не съм и имал. Имам две приятелчета, които започнаха в техния Кол Център към HP. Това, което исках да споделя е, че единият работи в някакъв огромен екип и само недоволства от разни Супервайзъри и тем подобни, а другият бачка в малък екип и е на обратния полюс - само хвали колеги, мениджъри - само дето не е започнал чистачките да хвали там, хахах .

Работата ми е ясна - всичко е на пълен късмет ( както се беше изказал някой по-надолу) . Или ще попаднеш на хора, или не - то навсякъде е така. Единия ми работил почти 3 години и се сетил да храни сега :D хахаха- смеех.

Съвет от мен - ако имате мангизи - вървете в Щатите ! Майната им на всички БГ работодатели !!!

Не съм работил в Адеко, само чета коментарите на хората, за да гледам за мнения, но няма как да не коментирам изказването на Raven !

Ако е наистина толкова зле, както го казваш, аджеба за чий Х*Й си седял 2 години и половина ???

Като вече бивш служител с 2 години и половина мога с чиста душа да ви разкажа каква пародия се случва в ГСД. ХР олигофрените, според мен, наемат хора директно от улицата, с един въпрос и той е - искате ли работа. Аз поне не си обяснявам по друг начин хората, които постоянно прииждат на талази. На никой ен му дреме какво се случва и ситуацията е точно мижи да те лъжем. Никой не работи, абсолютно всички, които имат някакъв теxнически опит напускат по най-бързият начин, за минаване към НР изобщо и не се замисляйте. Ако останеш повече от 6 месеца се превръщаш в робот, по цял ден правиш едно и също,а именно да се бориш с олигофрените колеги и олигофрените юзъри. Абсолютно никаква организация, повечето тулчета за съпорта не работят, техниката е на много много години, и повечето време се бориш и с това да си включиш компютъра. Постоянно се сменят процедури, за какво никой не знае. Шифт лийдове и Супервайзърите са хора, прекалено мързеливи и малоумни че да им дреме. В десковете се напуска масово по 10-12 човека и жална ти майка ако си от оставащите защото поемаш работата и на тези, които са си тръгнали. Бонуси се режат с малоумни причини, понякога и не се превеждат. Като цяло, бягайте от тази фирма, ако имате нещо между ушите, иначе рискувате да останете прекалено дълго и да се слеете с овцете.

До Анонимния служител, по-долу, който е седял 3 месеца в компанията!

Имайки предвид периода на работа и това, което аз видях за месеците, през които работих в компанията е, чe за да напуснеш на 3-тия месец е твърде вероятно да са те уволнили, защото си клатиш краката или си кръгъл идиот. 90% от хората, на които не им харесваше напускаха на 2рия месец, тъй като по време на обучението си пускат 1-месечечното предизвестие и си заминават на 2рия месец. При теб 3-ти - малко ме съмнява, че си искрен в думите си.

Аз лично, не напуснах компанията, ами успях да премина към HP директно, което е нещо, в което Адеко доста помага. Ако искате да работите за HP, но нямате късмет на интервюта и т.н. Адеко е идеален трамплин - аз и още 5ма колеги и колежки си литнахме към HP за само 9 месеца в Адеко.

Относно обучението в GSD - Global Service Desk-a - няма толкова общо с работата, но те подготвя за нея - ако си идиот или мързел - нищо няма да схванеш, то е ясно! След това работата си е работа - аз лично се занимавах с доста имейли, по-малко работех по телефон, щом се свикне с процедурите, работата не е никак тежка. Има един единствен екип, в който се работи много - всеки, който е работил в Адеко, знае кой е той. Аз не бях в него, но имах доста приятели, които работеха там.! Проблемът е не в многото работа, ами в управлението и то конкретно в този екип. Супер възможности за развитие, които обаче се дават на гаджето или познатия на някой, бившата на тоя или оня, а тези, които заслужават повишение или чакат години или си тръгват макар обстановката и колегите да са на 6. Една приятелка си тръгна от там с горчилка, че оставя страхотен екип и приятели, само защото по никакъв начин не са я развили в някаква насока в йерархията. Голяма част от ТЛите са пълни дупки като хора и тийм лидери, имат късмета, че са ме възпитавали и няма да им кажа имената. Не малко хора си тръгват заради тях без даже и да са си намерили работа! Колкото и гадно да звучи се радвах, че не са ме управлявали тези тийм лидери! Моите си бяха супер - никакви проблеми за отпуски или ходене да университета при нужда. Всичко е до късмет - къде ще попаднеш. Аз лично съм доволна от престоя си в Адеко. Когато имаше шанс да отида в HP не само, че не ми направиха проблем, но и ми помогнаха! Екипа, в който попаднах беше жесток - на море, на планина, даже в чужбина ходихме заедно. Никога няма да съжалявам, за времето прекарано там!

Съвет от мен - независимо, че си направих труда да си напиша мнението, според мен е пълна глупост и грешка да четеш за компаниите тук, защото масата от хора, които влизат са озлобени от бол причини и праскат обвинения и ругатни без да се аргументират. Работата в България си е на късмет ...