АРКУС АД / ARCUS Co. /img/frontend/nomap.png"

АРКУС АД / ARCUS Co.

Наистина все НЯМА в тоя завод елементарни консумативи,битови условия,все нещо няма.Например от 3 дни не докарват никакъв амбалаж в цех 200,няма в какво да издадем детайлите,които г-н Трифонов си е поръчал да произведем.
Нали големия лош вълк пише че сме вече европейци,това ли е Европейското му разбиране за Европа,да работиш на -4гр...???В Европа има къде да се оплачеш за човешките си права,тук е анархия и вечна перманентна корупция.

Не само в цех 200, а и по другите цехове е така....,няма отпуска,няма консумативи,няма газ и винаги причината е една и съща...А като бяха големите студове в един от цеховете беше( -4),машините бяха замръзнали,това дали е нормално???

Има ли някакъв закон в кодекса за ползването на полагаемия отпуск?Защо винаги когато подам молба все не било разрешено,все "Ама баш сега на тоя зор ли се сети!",все Трифонов ги бил забранил и тем подобни оправдания от страна на началник-цеховете и сменните майстори!Аз кога най-накрая ще мога да ползвам 13-те дена от 2008-ма???

Г-н Лош Вълк!
   Кажете в "ефир" коя съблекалня на територията на фирмата е с отопление!Става дума за цеховете,не за разни канцеларии!Хората се преобличат на -3гр,треперят като песове докато се преоблекат с работните дрехи и на края на работния ден обратното!Или май вече като не изплащате болнични листове вече не ви интересува изобщо?Излезте веднъж поне на терасата си когато е -3гр и се съблечете по бельо да усетите яката тръпка която усещаме всеки ден по 2 пъти!

Не съм чувала до сега фирма произвеждаща оръжие и боеприпаси да е 100% частна!!Май много се вживявате в ролята си г-н голям лош вълк!Фирмата ви притежава 49%,останалото е държавна собственост!По останалите казуси,които сте засегнали в писанието си няма смисъл да засягам тези теми,защото имам познати от този град/Лясковец/и вече имам представа за маниера ви за мислене.Този град е като един Вавилон,създаден на бързо от най различни хора,събрали се от най-дълбоките провинции на България,лежащи на гърба на Горна Оряховица и Велико Търново,нямате болница,пожарна,имате един формален полицейски участък/колкото да се каже че има/,и на всичкото отгоре "влачите" и куп сателитни села след себе си!Защо ви е срам да станете квартал на Горна Оряховица когато са ви канили безброй пъти!НЕ,вие сте много отворени и искате да сте си независим град,кое ви е независимото?
Приятно мислене,г-н Лош вълк!

някой знае ли дали пак ще приемат в цех 200

Интересно мнение с малко задъхан патос.Подчертават се типично българско-провинциални проблеми между набедени за ръководители и работници.

Такааааа... Абе, то много сълзи и сополи се редят тук, чак човек може да се задави!... Значи... Първо: служебните персонални автомобили са за ползване от тези, на които са дадени по всяко време и за всякакви цели. Контролни органи раздаващи правосъдие в 100% частна фирма май не съществуват, затова моля не ги призовавайте. До сега никой не е чувал някой да е бил осъден или санкциониран, че си харчи собствените пари както си иска - все едно някой да ви дойде в къщата и да ви пита защо си пиете домашната ракия или винце. Наистина примера не е много точен, но долу горе логиката е такава.
А това, че на "директора" Андон Андонов са му купили нова кола не е вярно. Купиха нова кола на "директора" Иван Андонов и понеже двамата са големи "директори" им се скъсват задниците от пътуване по всяко време на денонощието, до всяка точка на страната и на Европа, и вземат "директорските" заплати от по 400 лв. А и понеже са "директори" на тях извънреден труд не им се плаща или поне е толкова, колкото да не е без хич, от хорски срам! И ако точно тези двете коли спрат да се движат, значи на портала на Аркус трябва да има огромен катинар, защото след всяко тяхно "разхождане" идват мангизите за ВАШИТЕ заплати! А ако някой мисли, че е службичка-мечта и е много лесно, моля да заповяда!
Ааааа, транспорта, така.... Нещо не се сещам европейска фирма да си вози работниците или служителите до работните места, а и дори да има то тя не е длъжна. Нали и ние се правим на европейци, ами, бъдете по-самостоятелни, де! Седнали сте да ревете колко много ви липсва тоталитаризма ли?! Не, че капитализма е много стока, но нали сме велики?!Ами, хайде, на ви демокрация - порастнете малко! И да попитам, когато ви беше осигурен транспорт за всяка от смените, включително къси, дълги, и квито там се сетите, защо аджаба не си го ползвахте, а автобусите вървяха празни?! Е, полупразни, с по 3-4 човека. Или на идване до фирмата ви изнася с автобуса, а после кой кога успее да се изсули през портала, по колите и айде дим да ви няма! Да не говорим за върволицата таксита в нерегламентирано време за напускане на работното място!
Някой беше писал, че работел по 10 часа, а не му ги плащали. Ами, недей да работиш повече от 8 часа. Или какво, хем си даваме задника под наем, хем ревем, че ни боли като ни го натресат отзад?! Извинявам се за вулгарните изрази, но си е точно така!
Малки ви били заплатите.... Ако все още не сте наясно всеки е свободен да си предоговори заплатата директно с работодателя. Не знам някой да е бил изяден, ухапан или нещо такова, така че какво сте се разциврили? Или само тук сте много смели, а като ви попитат директно, а историята помни такива моменти, с подписка или нещо подобно дали сте удоволетворени от заплащането, тогава всички сте мноооооого доволни и щастливи!...Май всички членувате в синдикат само за масовка или за по висок процент на прослуженото време, или пък за онези 130 лв. еднократно, които се полагат при пуснат отпуск за 5 дни без прекъсване, а когато трябва да се отстояват позиции никакви ви няма. Спрели ви киселото мляко, което се полага заради вредните - ами, попитайте синдикалните лидерки защо е било допуснато! Като се правят такива промени всичко става със знанието на лидерките! Лоши били условията, нещо не ви било наред, липсват ви необходими материали или суровини... Пак казвам, фирмата е частна, не са длъжни да ви питат за нищо! Това, че на вас не ви изнася е друга тема. Но седите, нали?! Значи всичко е наред! Общо взето нещата се въртят в един омагьосан кръг - вие се правите, че работите, а ръководството се прави, че ви плаща! Разликата е, че вие лапате мухите, а те стават по-богати. Ето това се нарича капитализъм!
В общи линии се вижда много ясно, че само искате, а покритието ви се губи. Ако бяхте по-амбициозни, по кадърни, по-образовани и толерантни нямаше да гледате в паниците на другите, а щяхте да се погрижите вашата да е пълна - тоест щяхте да сте на добре платено място в Аркус или щяхте вече да сте извън Аркус!
Мога да ви пожелая само приятно циврене!....

До кога  ръководството на фирмата ще се прави,че не вижда какво се публикува в този сайт.Какви са тези привилегировани господа,че ползват служебните автомобили като тяхна собственост,да не би да са по-бедни от тези ,които ходят на работа с автобуса или с личните си коли.
Вярваме,че уважаваните от нас ръководители най-после ще вземат отношение по тези въпроси!!!!

Наистина новите работници се приемат на много по-високи договорени заплати от тия които работим от години там,затънали в тревоги изобщо не забелязваме кога се е повишила договорената заплата,ако не приемат някой нов та той да ни каже какви са нещата в белия свят!