АРКУС АД / ARCUS Co.

Пак 60%!До кога?Днес в ОП Лом имаше спонтанен протест.А купони догодина.Е,така ли да е?

В Лясковец е лесно! Спират работа и готово! Плаща се на хората залъгват ги и др. В Лом 1во бавят се авансите купони няма от нз от както съм на работа там! 60% заплати ок супер но поне да са на време! Ако от (600 лева) Слагам в скоби защото до сега не съм видял\а 240 аванс 120 заплата ХАХАХАХАХА! Заплата по голяма от 100лв. не видях! И най-тъпото е че хората в Лом си сцепват задниците от работа без пари и като им писне одговора на началниците е : Ако не ти изнася врата за местото ти чакат 1500 човека! за стачки не може и да мислим понеже всчки сме били заменими пфф..... Такаче в Лясковец мрънкате елате да видите как работят хората в Лом Какви с а Условията на труд и с каква материална база сме и на какво сме подложени секидневно !

Добре де, едно не ми е ясно- плащат ни на 60процента щото уж нямало пари, а в същото време назначават постоянно нови хора...това ако някой може да ми го обясни...щом назначава ново хора, значи пари има, аз така смятам.Като няма пари, първо ще намери такива за да изплаща ПЪЛНИТЕ заплати на работниците си, па тогава ще взима и нови!

Всяка банка има две линии на защита, за да си прибере отпуснатите от нея фирмени заеми. Първата е бизнесът на самите й клиенти - ако моделът е работещ и генерира достатъчно печалба, те ще могат безпроблемно да си покриват лихвите и накрая да си изплатят главницата. Втората, в случай че първата не проработи, е договореното обезпечение, което банката може да придобие и с приходите от продажбата му да си възстанови вложените средства.

Излизащите на час по лъжичка данни за състоянието на кредитния портфейл на Корпоративна търговска банка потвърждават най-лошите страхове - че нейните проблеми са и по двата параграфа. От една страна, раздадените кредити (в голямата си част на контролирани от мажоритарния й собственик Цветан Василев компании) са използвани за придобиване на активи. Съдейки по финансовите им данни, те не генерират достатъчно паричен поток и, както посочват и одиторите в първоначалния си десетдневен одит, има сериозни индикации, че кредитите просто са били разсрочвани и рефинансирани без ясна обосновка, което ги е поддържало живи. Това обаче става невъзможно, когато банката е затворена и логично просрочията не закъсняват.
От друга страна, все по-ясно става, че договорените обезпечения също са били като за свои хора.

Оценката на одиторите обхваща 137 големи кредитополучателя със сумарно 5.2 млрд. лв. задължения към КТБ, или практически 94% от стойността на целия й портфейл. Все още не са публикувани данни за тях, като квесторите на този етап единствено отчитат попълването на липсите от информация - 28 (дължащи 914 млн. лв.) са представили цялата изисквана информация, 80 - частична, а 29 не са предоставили информация до 1 септември. На база на това до 2 септември на одиторските екипи са предадени за оценка досиетата на 69 (половината) от клиентите от одитната извадка на кредитния портфейл.

Според събраните данни на в. "Капитал" за клиентите с по над 2 млн. лв. задължения към КТБ тревожните сигнали са налице (виж таблицата). От всички такива 181 фирми 107 са на загуба за 2013 г., а от тях 82 са регистрирали негативен резултат и предходната година. Също така 77 са с отрицателен капитал към края на 2013 г.

Колеги, шеф Банков се уплаши, че утре ще спрем работа и мина да ни увещава с по 100 лева (както Ви казах по-рано) с надеждата да работим съвестно. Скъпият ни работодател забравя поговорката " Гладна мечка хоро не играе". Втори път Ви задавам риторичния въпрос как ще си платим сметките и заемите, а и ще останат пари за ядене и да ходим до "великата фирма" АРКУС.
Гарантираните 60 % от БРУТНАТА РАБОТНА ЗАПЛАТА ( това е сумата долу в ляво на фиша ) от КД не са 100 лева.Пример:
60 % от 600 лв. са 360 лв. минус 240 лв. аванс е заплата 120 лв.
60 % от 700 лв. са 420 лв. минус 240 лв. аванс е заплата 180 лв.
60 % от 800 лв. са 480 лв. минус 240 лв. аванс е заплата 240 лв.
60 % от 900 лв. са 540 лв. минус 240 лв. аванс е заплата 300 лв.
и т.н.
Утре отново трябва да спрем работа защото това, което ни дадоха днес е подаяние, нарушиха собственоръчно подписаното от тях споразумение както и КТ ( може да ги съдим ). Стига сме влизали в положението на "великата фирма" енергото и банките влизат ли в нашето?
Г-н Банков какво ни каза  - "животните може да карат само на овес" значи ние може на хляб и вода. Директорите карат ли на хляб и вода или си хапват хубаво, не слизат от служебните коли, говорят си по телефоните (които им плащаме ние), а скъпата ни госпожица Станева и тя ли си даде 100 лева.
Утре отново спираме и стоим докато не ни изплатят поне разликата до 60%.

П.П. Да не плачат, че нямат пари всички шефове имат в банковите си сметки милиони. Вчера идва банка да описва за кредит.

Това им стана интересно!!!Да се гледат по телевизора на всяко 1во число...

Колеги, от сигурен източник знам, че шефовете ни готвят изненада, вместо 60 % заплати ( за 700 лв. заплата 60 % са 420 лв. - 240 лв. аванс е 180 лв. ) са ни нафласили по една 100 лв. банкнота за заплата. Пак ни излъгаха с споразумения и не спасват КТ. В началото на месеца се стреснаха, а сега им пари под краката за изпълнението на договорите - бригади, 3 смени и никъкви отпуски. Сега трябва да спрем и да си искаме нашето, защото трябва да се плащат сметки и заеми. Между другото нямало на 28.07 да дадат разценките.
П.П. Да сте видели някой от ДИРЕК_ТОРИТЕ да е слазал от колата си ( днес един май изкаще да Ви заги с новата си мощна и черна кола)

Колеги от сигурен източник знам, че ръководството Ви е подготвило изненада вместо 60 %  по една 100 лв. банкнота за заплата. Теглило е майната на споразумения и КТ и чака да види дали ще мине с това. В началото на месеца се стреснаха, а сега им пари под краката за изпълнението на договорите - три смени, бригади и никакви  отпуски. Да спираме работа че със 100 лева не се живее трябва да се плащат сметки и заеми, а пари за море не се виждат от никъде.
П.П. Да сте видели някой от ШЕФОВЕТЕ да слезе от колата си ( днес щяха да Ви прегазят ). 60 % от заплата 700 са 420 лв. - 240 аванс = 180 лв. а не 100 лв.

Колеги, от сигурен източник знам, че ръководството Ви готви изненада, вместо очакваните 60 % от БРУТНАТА ЗАПЛАТА е нагласило от една банкнота от 100 лв. на всеки. За поведен път се нарушава не само споразумение а и КТ. Питам Ви как ще си платете сметките и заемите, да не говорим за море.
В началото на месеца се уплашиха сега им пари под краката за изпълнението на договорите - 3 смени, бригади. Да спрем работа и ги откажем от намеренията.

Продавам дипломи за средно и висше образование. За повече подробности ми пишете на и-мейл [email protected]