Софарма Трейдинг АД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Район р-н Изгрев, ул.Лъчезар Станчев" 5, Софарма Бизнес Тауърс, Сграда "А", ет. 12"&markers=София,Район р-н Изгрев, ул.Лъчезар Станчев" 5, Софарма Бизнес Тауърс, Сграда "А", ет. 12"

Софарма Трейдинг АД

Добрите отзиви за тази фирма са написани от служителките,така наречените HR-ки или по-скоро секретарки. Мизерно заплащане,максимално натоварване, унижение и неспазване кодекса на труда. Не започвайте работа там. Текучеството там е огромно, това говори много.

Вече една година съм служител на компанията и съм много доволна. Атмосферата е чудесна, екипа е страхотен. Да, има много работа...постоянно има промени и динамика, но това прави за мен работата още по-интересна и мотивираща. Препоръчвам на всеки човек, които иска да работи в голяма, стабилна и бързоразвиваща се компания да кандидатства.

Бивш служител усетил се навреме и напуснал.
Напълно загубено време.

Първите признаци можеха да се забележат още в самото начало при процеса на подбор.
Честно казано по-жалък HR не съм срещал.
Напълно некомпетентни, и сега след като съм имал възможността да работя с тях мога да да го кажа - неуважаващи индивида хора.
Учудвам се как може някои да им е поверил такава работа.
Съгласих се все пак поради обещанията им но останах напълно разочарован :
Заплащането, под средното, няма признаци да мръдне въпреки обещанията...........

А най-вече мениджърските похвати напълно остарели и безумно абсурдни.

Винаги, когато ме попитат къде работя, отговарям с голяма гордост. Най-хубавото е, че не ми се налага да обяснявам :) защото всички знаят какво е Софарма.
Супер щастлива съм, че работя в тази компания и бих пожелала на всеки да попадне на такова място. По-голямата част от служителите са истински професионалисти. Е, разбира се, че във всяко стадо има мърша,особено, когато става въпрос за такава голяма компания. Един съвет за тези на които им се работи: не се двоумете дали да кандидатствате за дадена позиция. Не четете тези негативни коментари...те са писани от засегнати, убидени и мързеливи служители.
И знайте, че за да попаднеш в Софарма Трейдинг, са ти нужни професионализъм и късмет. Много хора искат да бъдат тук, но уви, не за всички има място.
И пак казвам-за мен е ЧЕСТ да работя за тях :)

Никога не си губете времето да се занимавате със "Софарма Трейдинг" АД! Аз в момента имам хубава и международно оценена работа и съм добре финансово. Случайно попаднах на тяхна обява и реших да пусна кандидатура. Бях засипана с похвали и суперлативи и за представянето си на текста и по време на срещата с ЧР.
След това ми се обадиха, за да ме информират, че няма да вземат никой от външните кандидати, а ще назначат препоръчани им кандидати от други фирми в сектора. Дори и в това не е въпросът. Колкото и да е тъжно и жалко те имат право да назначат и жената на братовчеда на шефа. Въпросът е, че външните кандидати трябва да знаят предварително, че явно са викани само, за да правят бройка по интервютата, след което се прехвърлят вътрешно в системата препоръчани кандидати. Дори и да имате време в излишък препоръката ми е да го вложите в нещо по-приятно. Не ходете при тях, за да поддържате системата им на подбор!

Като настоящ служител в "Софарма Трейдинг" АД бих искала да споделя няколко неща:

На първо място компанията е голяма, сигурна и бързоразвиваща, което е изключително важно.
Пример за това са завърналите се от майчинство майки, които ги очаква същата позиция, както и служители, които работят в компанията от 9-10 години (в моя отдел има поне 6-7 примера за това).

Работата определено не е малко и това ми се струва нормално за компания от такъв ранг- ако искате да взимате заплати просто за присъствие, бих посъветвала да се ориентирате към държавна служба.
Не случайно големите фармацевтични компании (и не само фармацевтични) гледат с голям апетит към служителите на Софарма Трейдинг.

Разбира се, ще говоря от призмата на моя поглед- в работния процес винаги съм имала свобода да ръководя работата си по начин, по който аз самата намирам за работещ, което ме прави много повече от оперативен служител- харесвам този начин за провокация и стимул.
Предлагала съм промени в процеси, които бяха чути от моите ръководители и ми беше предоставена възможността да ги реализирам като подхода беше оставен изцяло на моя преценка.

Наскоро получих и възможност да разширя компетенциите си, за което бях подкрепена.
Тоест възможност за развитие има, но са малко хората, които имат истинско желание за това, тъй като зад него седи много работа, упоритост и позитивизъм- не вярвам да е различно другаде.

Често ставам свидетел на новодошли стажанти, които искат, бързат, но няма какво да предложат насреща- вярвам, че и този проблем не е само тук.
Относно обстановката- модерни офиси с високотехнологично оборудване, каквото искаш може да ти бъде осигурено.

Организират се спортни инициативи за по два дни, за които нито един служител не е заплатил.
Заплатите са прилични (над средните за страната) като това разбира се зависи и от позицията. По принцип има върху какво да се работи по този въпрос, но виждам, че компанията е отворена за промяна.

В заключение -аз лично харесвам работата си и ще продължавам да се развивам в „Софарма Трейдинг“ АД.

Не съм съгласна с мнението за Таня Станчева и нейния екип! Впечатленията ми са, че в този отдел цари приятелска атмосфера и екипност. Таня е много отдадена на работата и екипа си. Обгрижва ги. Достъпна е. Управлява с доверие. Доказва го и фактът, че в нейния екип няма текучество.

Ако ви се работи и искате развитие няма да го получите в Трейдинга.

Парадоията е пълна хора без образование са на високи заплати. Хора които единствено се мазнят са малко по добре но на каква цена????

Не си губете времето ако сте млади и образовани най много да ви пратят в някой склад да им местите кашоните... За това на далече..... Заплата е добре ако живеем в 2008....

Здравейте.
Като бивш служител на Софарма Трейдинг реших да споделя мнението си относно колеги, отношение на ръководството и заплащане.
Лошото впечатление от страна на фирмата започна още от първия ден като се опитаха да ми пробутат договор, който не отговаряше на предварително договорените условия, а именно разминаване в брутното възнаграждение.Тъй като имам впечатления само от отдела на Татяна Станчева, в който работих - говоря само за него. Част от заплатата е под формата на месечен бонус с цел ако някой направи грешка по време на работния процес, бонусът да не бъде преведен.
Относно ръководенето на отдела от страна на Татяна Станчева личното ми мнение, а също и на голяма част от колегите е, че тя не се справя с ръководенето на отдела и демотивира подчинените си.
Също така, за да се хареса на по-висшестоящите поема допълнителни задачи, които разбира се се изпълняват от нейния отдел, като тази работа тежеше най-много на Александър Кирилов и Камелия Диманова.
Поздрави

Здравейте,предстои ми интервю за длъжност Responsible pharmacist/Отговорен магистър по качествотомказаха ми,че работата е предимно административна,нокой да има повече информация за този отдел и позиция?