Софарма Трейдинг АД

Здравейте, предстои ми интервю за позицията "Административен Асистент", но ме наплашиха с тестове по Английски език, WORD и EXEL. За какви въпроси става въпрос? Някой дали си спомня за да ги сподели? Ще съм много благодарен!

Здравейте,кандидатствах в Софарма Трейдинг на позицията стажант-счетоводител. Може ли да споделите мнение,относно този отдел,заплащане и отношение към стажантите? Струва ли си стажът в тази фирма и ще ми бъде ли полезен като цяло,понеже прочетох доста негативни коментари?
Благодаря предварително!

И аз не вярвах на тези коментари преди да ида на интервю, обаче като бях там получих дежа-вю :D викам си едва ли и на мен ще се случи, пък и колко да е зле..Отидох, въпросната мениджърка дори не ми се представи и ми даде теста. Докато го решавах се налагаше да слушам дразнещия й глас на висок тон. И тъй като се затрудних на последната задача бях овикана пред колегите й, намекнато ми беше че съм малоумна и т.н. листът ми беше издърпан демонстративно изпод носа.Недопустимо държание за човек на този пост. Наложи се и да чакам 40 мин HR-ката - нейна слуга, въпреки че знаех, че няма смисъл. И тъкмо се престраших да й кажа, че ако съм толкова тъпа за тази хамалска позиция със завоалирано име, няма какво да си губим времето взаимно, въпросната HR-ка дойде. То нямаше и смисъл да присъства, след като великата шефка не спря да говори. Може да си представите неловкото интервю, при което и двете страни отначало знаят, че няма повече да се видят :D Така че мили кандидат-стажанти, трябва да сте големи непукисти за да кандидатствате там, не знам и какъв е смисълът да изискват завършили студенти, при положение, че ще са носачи и редачи на кашони. Ако някой от тях чете тук, искам да благодаря за 4-те изгубени часа в път и безцелно висене, беше добър опит и вече знам, че няма да позволя отново такова отношение към мен ;]

Изключително разочарована съм от тази компания, за която преди време имах високо мнение. Действията им спрямо мен като кандидат за работа, абсолютно разрушиха авторитета им като сериозен работодател. След като кандидаствах за пост стажант при тях и бях избрана чрез CV, ме поканиха на интервю със служителподбор на персонала. След това последва второ интервю с директорите на съответния отдел, пред които аз поставих моите виждания за заплащане и т.н. След това ме повикаха за пробни 2 работни часа, за да видят как ще се справя с работата. Аз приех и отидох, въпреки, че още не знаех условията на позицията, понеже те не желаеха да разкриват информация преди да са отправили официално предложение към мен. Както и да е, минаха се още две седмици и последва обаждане, че са ме харесали и ме канят на финална среща, в която да се уточни всичко. Общо взето ми разясниха условията при тях, говорихме за заплащането, при което аз се опитах да преговарям с тях за 100 лв. повече от тяхното предложение (тоест държах си на това, което бях споменала пред тях, като искана от мен заплата), като не съм го поставяла като условие. Разбрахме се, че имам време да помисля и на другия ден да се чуем и разберем дали предложението ми за повече пари е било прието или си остава първоначалната им оферта. Понеже имах огромно желание да работя за тях и по специалността си, бях решила, че каквото и да ми кажат на следващия ден, ще приема. Затова и първото ми действие след интервюто беше да си пусна молба за напускане в настоящата ми работа. УВИ след няколко часа ми се обаждат от Софарма Трейдинг,че си оттеглят предложението...?! За първи път чувам за подобна практика, просто защото това не е нормално. Повече от несериозно и меко казано непрофесионално е да ангажираш даден човек близо месец, да отправяш официално предложение за работа, след което да се откажеш и на всичко отгоре да няма ясно аргументирана и обоснована причино за това, за извинение пък да не говорим.

Отделих малко време, за да прегледам мненията за фирмата, в която работих преди време. Знае се, че негативната енергия е основна движеща сила в нашата Родина. По тази причина ще се опитам да дам моето мнение за фирмата, в помощ на желаещите да кандидатстват за работа там. Писаното е субективно отношение разбира се, но ще опитам да е коректно. Държа да кажа, че нямам роднини във фирмата или служебно отношение към нея. Единствено мразя безкрайното мрънкане.
Мениджмънт - отлично образовани инженери, икономисти и фармацевти с превъзходна подготовка. Свидетел съм на усилията, които се полагаха, за да се създадат условия за максимално обвързване на заплащането с положения труд. Кандидатите за работа би трябвало да знаят, че към честните и трудолюбиви служители има добро отношение и не малко заеха по-високи позиции.
Заплащане - около средното за съответните позиции. Има и служители с по-ниско от средното. Според мен причината е в посочената по-горе схема за заплащане.
Средства на труда - "видял" човек съм и мога да кажа, че в нашия регион - Югоизточна Европа няма място с толкова съвременна техника - софтуер, хардуер, съвременни автоматизирани системи и автомобилен парк, даващи възможност на този, който иска да се прояви, да го направи.
Условия за труд. Не мисля,че някъде може да се видят по-добри условия за труд. Аз поне не съм. В скадовете например е по-удобно от офисите в кулите – 20-тина градуса температура през цялата година и перфектна чистота на въздуха. В офисите показателите са също перфектни. На шофьорите е по-трудно, защото са навън, но такава е професията, а и в другите фирми е много по-зле. За времето, през което работих във фирмата, не знам някой да е оставал повече от 30 мин. след работното време.
Дано горното да помогне на някого, защото според мен е много близо до истината.

От началото на годината пускат постоянно обяви ,изтича срока и отново пускат същата обява. Моя позната започна работа на Кулите на Литекс, и от нея знам,че обявите се пускат формално,първо се пуска имейл до всички служители-дали имат някой познат и след това в джобс,само за да замажат очите. Имах желание да започна там, но явно нещата там стават по другия начин.Другото което е ако си довечедеш свой човек получаваш по 400 лв към заплатата си,и това ме навежда на мисълта че всичко е шуробаджанащина

Хора тази фирма са егати глу...пускат една и съща свободна позиция 3 пъти в мвсеца явно никои не иска да работи там назначават си тяхни хора(послушници)които не отговарят на нито едно изискване.Лично сам ги засичал облечени като клушари с цигарата в устата брадясали ужас.И това ми били работници.Просто бегаите явно потока е голям.

Постъпвайки на длъжност дилър, шофьор, или недай си, боже - оператор - пикинг Вие подписвате трудов договор по чл. 142 от КТ, който се отнася до " сумирано отчитане на работното време ", т.е. - предполага се, че през седмицата работите по 7 часа и остатъка го отработвате през уикенда, като в месеца Ви се съберат макс. 2 нормални почивни дни. Работи се на смени, като първата започва в ранни зори и в крайна сметка все завършва някога през деня. Не е така обаче с така наречената " втора смяна " - започва в 14 часа и никой / най - малкото Вие / знае кога изобщо ще свърши. Често това се случва след 00 часа, разбира се - без всякакво предупреждение / по закон за полагане на извънреден труд се предупреждава 3 дни предварително /. Като в случая - няма " не искам ". Почивките през деня са доста оскъдни като време - максимум 30 мин., през които доста се чудиш какво точно да направиш - до ведомственият ли стол да оттърчиш, отстоящ на 200 м; тоалетната, в която няма вентилация, но затова пък има долнопробна тоалетна хартия ли да ползваш; или да отидеш до близкото служебно барче, където цените са близки на тези в гурме - магазин. Затова пък ако не направиш някое от гореизброените неща имаш възможност да си " починеш " в " уютната " съблекалня, чиито шкафчета и миризми силно напомнят затворническо общежитие. Всъщност между другото въпросната почивка е включена в работните часове??? Както и ваучерите за храна пак по странна логика са включени в месечното нетно възнаграждение??? Заплащането се случва по някаква странна, но порочна " бонусна " схема по която няма как да получиш нормални пари, защото си зависим не само от собствената си норма и грешки, а от същите на целия екип. Както се казва - работата е тежка, но за сметка на това е ниско платена. Като капак на всичко човек може горе - долу постоянно да си ходи болен, понеже ръководството съвсем нескрито показва и казва, че временната нетрудоспособност не се препоръчва / отвреме - навреме ръководството навестява болните работници в собствените им домове /... Като цяло съвет от мен, ако имате достойнство и сте умни и работливи - далеч от Софарма Трейдинг, особено - КНАП!

Пълна липса на уважение към кандидатите за работа, по средата на интервюто от 10-15 мин. една от трите интервюиращи си тръгва, а ги чаках поне 20мин и за това време три пъти ме преместиха от една стая в друга, поради организационни проблеми(вече бях загубил желание за диалог), стана ясно, че ще се работи извънредно,за престижа на фирмата/вероятно не се заплаща/Не дадоха информация за заплата.За мен това беше достатъчно.Желая ви успех!

Фирмата се управлява и кадрува от групички, предимно женски, в които водещото е клюкарството. Ако не пасваш и си гледаш само работата например - изхвърчаш. Просто не си интересен. Некомпетентни каки със самочувствие до небето. Реално - гъ*ки! Невена БАлъкова, Елена Дамаскинова, Антоанета Георгиева и сие. Боклуци.