Софарма Трейдинг АД

Отделих малко време, за да прегледам мненията за фирмата, в която работих преди време. Знае се, че негативната енергия е основна движеща сила в нашата Родина. По тази причина ще се опитам да дам моето мнение за фирмата, в помощ на желаещите да кандидатстват за работа там. Писаното е субективно отношение разбира се, но ще опитам да е коректно. Държа да кажа, че нямам роднини във фирмата или служебно отношение към нея. Единствено мразя безкрайното мрънкане.
Мениджмънт - отлично образовани инженери, икономисти и фармацевти с превъзходна подготовка. Свидетел съм на усилията, които се полагаха, за да се създадат условия за максимално обвързване на заплащането с положения труд. Кандидатите за работа би трябвало да знаят, че към честните и трудолюбиви служители има добро отношение и не малко заеха по-високи позиции.
Заплащане - около средното за съответните позиции. Има и служители с по-ниско от средното. Според мен причината е в посочената по-горе схема за заплащане.
Средства на труда - "видял" човек съм и мога да кажа, че в нашия регион - Югоизточна Европа няма място с толкова съвременна техника - софтуер, хардуер, съвременни автоматизирани системи и автомобилен парк, даващи възможност на този, който иска да се прояви, да го направи.
Условия за труд. Не мисля,че някъде може да се видят по-добри условия за труд. Аз поне не съм. В скадовете например е по-удобно от офисите в кулите – 20-тина градуса температура през цялата година и перфектна чистота на въздуха. В офисите показателите са също перфектни. На шофьорите е по-трудно, защото са навън, но такава е професията, а и в другите фирми е много по-зле. За времето, през което работих във фирмата, не знам някой да е оставал повече от 30 мин. след работното време.
Дано горното да помогне на някого, защото според мен е много близо до истината.

От началото на годината пускат постоянно обяви ,изтича срока и отново пускат същата обява. Моя позната започна работа на Кулите на Литекс, и от нея знам,че обявите се пускат формално,първо се пуска имейл до всички служители-дали имат някой познат и след това в джобс,само за да замажат очите. Имах желание да започна там, но явно нещата там стават по другия начин.Другото което е ако си довечедеш свой човек получаваш по 400 лв към заплатата си,и това ме навежда на мисълта че всичко е шуробаджанащина

Хора тази фирма са егати глу...пускат една и съща свободна позиция 3 пъти в мвсеца явно никои не иска да работи там назначават си тяхни хора(послушници)които не отговарят на нито едно изискване.Лично сам ги засичал облечени като клушари с цигарата в устата брадясали ужас.И това ми били работници.Просто бегаите явно потока е голям.

Постъпвайки на длъжност дилър, шофьор, или недай си, боже - оператор - пикинг Вие подписвате трудов договор по чл. 142 от КТ, който се отнася до " сумирано отчитане на работното време ", т.е. - предполага се, че през седмицата работите по 7 часа и остатъка го отработвате през уикенда, като в месеца Ви се съберат макс. 2 нормални почивни дни. Работи се на смени, като първата започва в ранни зори и в крайна сметка все завършва някога през деня. Не е така обаче с така наречената " втора смяна " - започва в 14 часа и никой / най - малкото Вие / знае кога изобщо ще свърши. Често това се случва след 00 часа, разбира се - без всякакво предупреждение / по закон за полагане на извънреден труд се предупреждава 3 дни предварително /. Като в случая - няма " не искам ". Почивките през деня са доста оскъдни като време - максимум 30 мин., през които доста се чудиш какво точно да направиш - до ведомственият ли стол да оттърчиш, отстоящ на 200 м; тоалетната, в която няма вентилация, но затова пък има долнопробна тоалетна хартия ли да ползваш; или да отидеш до близкото служебно барче, където цените са близки на тези в гурме - магазин. Затова пък ако не направиш някое от гореизброените неща имаш възможност да си " починеш " в " уютната " съблекалня, чиито шкафчета и миризми силно напомнят затворническо общежитие. Всъщност между другото въпросната почивка е включена в работните часове??? Както и ваучерите за храна пак по странна логика са включени в месечното нетно възнаграждение??? Заплащането се случва по някаква странна, но порочна " бонусна " схема по която няма как да получиш нормални пари, защото си зависим не само от собствената си норма и грешки, а от същите на целия екип. Както се казва - работата е тежка, но за сметка на това е ниско платена. Като капак на всичко човек може горе - долу постоянно да си ходи болен, понеже ръководството съвсем нескрито показва и казва, че временната нетрудоспособност не се препоръчва / отвреме - навреме ръководството навестява болните работници в собствените им домове /... Като цяло съвет от мен, ако имате достойнство и сте умни и работливи - далеч от Софарма Трейдинг, особено - КНАП!

Пълна липса на уважение към кандидатите за работа, по средата на интервюто от 10-15 мин. една от трите интервюиращи си тръгва, а ги чаках поне 20мин и за това време три пъти ме преместиха от една стая в друга, поради организационни проблеми(вече бях загубил желание за диалог), стана ясно, че ще се работи извънредно,за престижа на фирмата/вероятно не се заплаща/Не дадоха информация за заплата.За мен това беше достатъчно.Желая ви успех!

Фирмата се управлява и кадрува от групички, предимно женски, в които водещото е клюкарството. Ако не пасваш и си гледаш само работата например - изхвърчаш. Просто не си интересен. Некомпетентни каки със самочувствие до небето. Реално - гъ*ки! Невена БАлъкова, Елена Дамаскинова, Антоанета Георгиева и сие. Боклуци.

Преди да кандидатсвате погледнете , за какво текучество става въпрос !!!
1. Експлоатация / робски труд / за никакви пари .
2. Пълна некомпетентност, на мениджърският състав !
3. Интриги, клюки и сплетни от всякакъв характер ! Подлизурковци и лизачи .
4. Честа работа след работно време / не се заплаща / !
5. Няма развитие , ако нямаш връзки !
6. Няма бонуси и каквито и да е добавки!
7. Бъркотия и некочпетентност във всички отдели и най вече КНАП и ЦС !
8. Никога не бих работила пак в подобна фирма !
9. Няма съдействие и съпорт м/у отделите !
10. Всички клиенти / мразят СТР /

И аз мисля че обявите им са фиктивни не могат да пускат за една и съща позиция една обява 4 пъти в рамките на един месец просто не е сериозно

Детелина, ще ме извиняваш, но това че себеоценката ти е на такова ниво не означава, че всички са така. Човек трябва да цени себе си и труда си. запомни ме добре...

според мен човек получава това в живота което заслужава. Ако искаш нещо и си отдаден на него няма как да не се случи. Спрете с негативизма. Фирмите не са виновни за неуспехите ВИ. Ако се трудиш - получаваш и заслуженото. Никой не е виновен за неуспехите на който и да е било. Софарма е страхотен работодател - коректен, сигурен и всичко за което човек може да си помисли в БГ. Ако имах възможност отново бих работила във фирмата, но личният ми живот пое в друга посока и това вече не е възможно. Благодаря за всичко.