Еко Клийн БГ ООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Варна,ул. Цариброд 29&markers=Варна,ул. Цариброд 29

Еко Клийн БГ ООД

Ето че дойде и моят момент да напиша мнението си за фирмата.
Като служител на доста години, сблъскал се с доста хора и други позиции в тази фирма, смея да твърдя, че до скоро бе може би най-доброто място във Варна за старт на работа. Подчертавам за старт на работа.
В дългосрочен план - фирмата предоставя ниско заплащане, за съответното в бранша (става въпрос за всички длъжности, различни от call-center-a). Кадрите са ниско ценени, а кариерното развитие е почти никакво - за повечето кадри си остава никакво. Заплатите рядко се увеличават, като тенденцията е да бъдат намаляни. Ако очаквате нечестно отношение между работник-работодател, в полза работодател - това е мястото за Вас! И тук си има доброто старо - ако си приятел на правилния човек, заемаш правилната длъжност. В последните години по-силно от всякога. Това спъва всякакъв потенциален internal кариерен ръст.
Дали да кандидатствате в момента? Ако сте пресен студент, с нулев, или никакъв опит, или просто ви трябва временна работа - категорично да.
Ако сте специалист, който е свикнал на ред, йерархия, която реално е от значение, както и коректни отношения - това е последното място, където бихте искали да работите.

Фирмата има много плюсове и минуси.

Плаща добре, има потенциал за развитие, има добра атмосфера в офиса, колегите са много готини главно млади хора, комуникацията с по-ниските нива на мениджмънта е лесна и често приемат критика и съвети. Организират се постоянно игри и състезания с награди от да си тръгнеш 1 час по-рано до почивки на Св Влас.

Негативните са - на първо място висшия мениджмънт - много често се вземат неадекватни решения на ниво компания, които не водят до прогрес. Кадрите са лесно заменими. Ако стане някаква криза - уволненията са първото нещо, което компанията прави - всички в 6-месечен срок заминават автоматично - дори и да си от години в компанията и изпитателния ти срок да е обвързан с повишение. Много други с предизвестие после ги махат. И момента, в който кризата отмине - на ново ги наемаме старите лица. Кризи се случват всяка година!

Какво е положението в компанията? Има ли смисъл да се кандидатсва?

Искам да попитам ако някой има информация, как варират заплатите в софтуерния сектор?

В отговор на последния коментар, агентите в кол центъра почват на 600-700, след това с бонуси могат да си стигнат и до 1000-1100, в силен сезон и ако ги бива. Супервайзорите са на около 1500-1600, а мениджърите са от 2к нагоре.

Колкото и да ни повтарят да не си казваме заплатите, за да не разбере някой, че другия взима повече, няма как да стане. Не се научиха да не прецакват хората

Привет, гледайки мненията тук искам да попитам какви са актуалните възнаграждаения на служители (агенти, тиймлидери) в съпорт, сейлс? Някой има ли информация, за да знам дали да се занимавам въобще с кандидатстване :)

Благодаря

С едно изречение: Фирмата е хъб за младежи до 25 години, които трябва да работят нещо, докато си намерят хубава работа.
Получаваните възнаграждения са съпоставими с тези на касиер в не много голям супермаркет CBA(600 лева). Но поне работите на компютър в офис, а не нещо непрестижно. На доста малодушни хора това им е личното успокоение.
Работната атмосфера също не е достатъчно мотивираща - може да се убедите като дойдете да обядвате на "Вкусното" и започнете да броите потиснатите и изтерзаните физиономии. Неслучайно снимките във фейсбук страницата са почти изцяло от партита и външни събития.

Здравейте настоящи и бивши служители!

Преди време (години) кандидатствах за работа във FOS, сега вече Fantastic Services (надявам се зе съм открил правилната страница на фирмата) Интервюто ми беше по скайп с 3-ма души от HR. Поне така се представиха, но очевидно не бях одобрен без грам feedback. Това беше през 2016 г. и силно се надявам нещата да са се променили.

Та исках да попитам как стоят нещата в SEO отдела и как протичат интервютата?
Какво може да се очаква като стартово заплащане (справедливо ли е или е гавра) както и като работен процес?

Питам за един приятел с доста опит в SEO и дигиталния маркетинг, който наскоро кандидатства за позиция в SEO, но още не е открил тази страница :) Всеки съвет ще е от полза!

Благодаря предварително :)

Давай Тони, мачкай ги. Капитализарвай, либерализирвай, мачкай работниците и трупай капитал.
Това е нашият социализъм, ще станеш собственик на капиталова фирмичка като брато ти. Стане ли проблем от БСП ще подадат рамо, стана ли фал МВР ще помогне.
Давай капитализирвай.

Работата не е тежка, когато не си на телефона. Телефонистките имат сериозно натоварване, тъй като трябва да седят на телефона. Останалите отдели могат да излизат до магазина или да пушат свободно.
За този недостатък телефонистките получават бонуси, но те не са кой знае какви.
Също така на всеки служител му се следи дейността онлайн, както и в реално време какво прави на монитора. За телефонистките се следи и какво правят с телефона.
Повечето служители са млади момичета. Повечето мениджъри са мъже. Повечето жени, които стигнат до позицията на мениджър, обикновенно излизат по майчинство и така повечето мениджъри отново са мъже. Под повечето разбирайте, че има 1-2 жени.
Работата е подходяща за хора, които:
- не желаят да постигат кой знае какво в живота и са доволни от ниска заплата
- са на 18-19 години и им е писнало да работят на Златните
- искат да са в компанията на млади момчета и момичета
- са от някой от малките градове в близост до Варна и желаят да имат професия, различна от магазинер. Тези градове са - Русе, Разград, Шумен, Силистра, Девня, Провадия. Важи и за околните населени места (села)
- са студенти или завършили ВИНС и са осъзнали, че дипломата дава възможност да си брокер на недвижими имоти, шофьор или барман
- са изкарали един курс в софтуерния университет в каквато и да е област. 1 курс ви прави почти Бог в сравнение с горните категории служители
- ако сте опитен специалист над 25г., няма да ви наемат, тъй като ще искате нормална заплата. Не се засягайте, просто работата е елементарна и не си струва инвестицията
- ако сте мениджър, можете да сте на мениджърска позиция. Вероятно ще имате проблеми с косопад и стрес
- забравих да спомена, че трябва да говорите английски. Ако сте красива млада жена и можете да танцувате, може и да не говорите добре английски. Има курсове по английски, на които ще се научите да говорите добре
- ако обичаш да си изпускаш нервите, не работи тук. Ще те уволнят в 6-месечния пробен период. Има камери и хора навсякъде