Сенсата Технолоджис България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Искърско шосе 7, сграда 1&markers=София,бул. Искърско шосе 7, сграда 1

Сенсата Технолоджис България

Далече от тая фирма и некомпетентните и началници!
Киро от dtc кога и да го утрепеш все е късно! Никакви мерки за Ковид! Сложиха турникети навсякъде. Единственото хубаво нещо е, че кадито се ползва и събота и неделя за лични работи, ама не можем да им седим у фирмата само заради това.
Възможност за растеж - нула! Чоко си мисли, че знае кво става, ама долу е пълен леш и никой не го боли у*я!
Аз лично ше изкарам докато си взема бонуса и черта!

Ето линк как може да си купите от най-голямата борса за криптовалути в света https://www.binance.com/en/register?ref=L7SKVPD1

Здрасти, аз писах малко по-надолу относно позицията Process Engineer.

Обръщам се към последния писал човек - разбирам, че фрустрацията Ви е била голяма, но можете ли да препоръчате някоя добра фирма в България за инженери, които тепърва ще завършат? Благодаря.

От няколко години работя в компанията, и съжалявам за 99% от времето прекарано в нея. Всичко което беше договорено при започването се оказа умишлена лъжа.

Накратко: HTS (Ботевград) е огледало на българската действителност - пълен хаос, шуробаджанащина, лошо отношение, празни обещания (лъжи), никакво развитие, неадекватна заплата.

Цялата идея е от водата да се прави вино. Но както знаем, май само един е успял досега, и то не е доказано...

Неадекватни кадри на всички нива, в резултат тотална демотивация, компетентност с отрицателен знак (резултат от подбор на кадри), осъзнато непостижими планове в пъти, непрекъснати промени, единствено краткосрочни цели и борби, безскрупулно ръководство, подигравателно отношение, преднамерено лъжливи обещания, потъпкване на човешки права, лоши работни условия, пътуване до безкрай и тнт."Лешоядите във фирмата няма да ви оставят да работите и да се доказвате защото това ги застрашава.
Ако разбитате от политическа игра и можете да лъжете обаче това място е точно за вас."

Пести се от всичко. От нереален производствен капацитет, през резервни части, до тоалетна хартия. Всичко е cost saving.

Резултатите - количестввени и качествени нямат значение. Важно е какво се report-ва, action да има. Като се тегли чертата години по-късно, се оказва че десетки хора в стотици срещи не са могли да решат проблем, който правилния човек може за половин час. И за още 2-3 часа да опише и докаже решението. А, и да го презентира. В Sensata това е много важно. Да презентираш е най-важното. Какво - няма значение. Action и презентация да има, и така оцеляват некадърниците с години.

Няма за цел да се произвежда качествена продукция. Над 60% от готовата продукция е категоричен брак по няколко показателя, и така се изпраща на клиента. Компанията е известна с това че е произвежда най-евтиното. В нея всичко е евтино. Освен визията на офисите - за заблуда на младите и неопитните.

Продукта е много прост - куха желязна пръчка с резистор или термодвойка, кабел, и платка от външен доставчик(сложна е за тук). Трябва да издъража години на вибрации, високи температури и резки разлики, но уви - не става. Защото това което се произвежда не отговаря на заданието. И няма шанс да се случи.

Мога да напиша още много, но няма смисъл. Та ако сте посредствен инженер, преписвал през цялото следване, и комптентността ви е страшно ниска - това е мястото за вас! Имате шанс, кадри се търсят непрекъснато, и винаги ще се търсят! Няма да пожелавам успех, защото няма нужда - ще ви вземат!

изобщо не съм от ЧР-а, работата ми е в друга област и дори не съм в момента техен служител, но от опита ми по такива прозвидствени фирми и с хора скоро завършили без стаж дори не изкарали един стаж лятото и не знаят кво се случва мога да кажа, че няма как да им се дава по 2К чисто. А ако си стажант 1/2 курс и си на общежитие може да прежалиш едно лято та да видиш кво е в дадена фирма и да пишеш нещо в св-то, от опит го казвам. Парите, който даваш за образование (и качеството на абразуванието) както и цените в София са друга тема с проблеми.

Нямаше да го пиша тва щото у тая фирма всичко се следи и разбира ама вече не ме интересува! От над 10 години съм във фирмата, но ще се махам. Не само аз - други колеги с дълъг стаж също! Такова нещо никога не е било! Напълниха завода с циганета, ама мързеливи. Направиха началници едни дето само викат и се карат, а иначе абсолютни мишки и нищо не разбират! Има един дебел мазник с очила - СИВ само ходи из завода и крещи във истерия- кара се навиква. Даже при Дора навремето не беше така. Гледа все едно си му изял манджата. Не поздравява... Не нас- даже началниците! Ама и те са за нищо - тичат и чистят, викат бързо стоян ще ни гемби (той така викал като слиза на проверка). Вместо да му кажат ей, човек, изкривихме ги тия хора. Дръж се нормално! Страх ги е!
Ако не се паднете при него ще ви вземат в дитиси (господ да не дава) - много овикване ама поне машините не работят и нема много зор. Седиш да мине времето и ти дават заплата. Верно, малка ама ако ви е спешно да взимате заплата става.

Та така.. С две думи, ако не умирате от глад - там не!

Ами, виж сега. Представи си, че не си от София.Следователно нямаш апартамент, и трябва да плащаш наем. Но Сенсата дават 980 лева бруто. Колко са наемите в София? И това им е стажантската програма, и то за 6 месеца. Да бяха 3, щях да разбера.

А колкото ЛИЧНИТЕ ми очаквания - очаквам образованието ми да не струва ДЕСЕТКИ хиляди и някакви си паляци (без извинение) да ми казват какво мога и какво не, подхвърляйки ми пари, с които дори не мога да жиевя.

Не те знам от HR отдела ли си, ама вземи се огледай наоколо, виж цените на стоките, хлябът струва 1.20. Едно пилешко е 10лв./кг.

И нека не се залъгваме. Доколкото ми разказаха и доколкото успях да събера информация, Process Инженера в Sensata не прави абсолютно нищо повече от да поправя скапаните (в смисъл, че са стари) машини, по които върви производството. Демек, абсолютно нищо, което някой сръчен бай Мангал няма да може да свърши, след малко обяснения.

Само като видя 50-те обяви на Sensata и ми е ясно, че фирмата е лайняна и всеки себеуважаващ се ги избягва. Съжалявам.

до предното мнение, относно entry-level имаш предвид завършил и без опит? ако е така да не очакваш 2К чисто като нищо не можеш?

някой може ли да ми каже как е положението на поста Process Development Engineer / Process Engineer?

Доколкото разбрах от YouTube видеата им, този вид инженери се грижат за машините в производството.

Също, от приятел, който е бил на интервю за Process Engineering Intern (стажант), разбрах че дават 983 лева бруто? Не са ли малко 700 лева, макар и за стажант, все пак е инженерна позиция. Той също ми каза, че се пътувало всеки ден, или поне няколко пъти седмично от София до Ботевград.

Позицията звучи супер вълнуваща, но ако entry-level инженерите получават под 1800-2000 лева чиста стартова заплата, не е ли срамно?

Пиша това с цел да мога да помогна на работещите хора в България.
Целта ми не е да злепоставям компанията а да кажа истината такава каквато бе за мен.

Развитие в компанията няма. Поставени са управляващи кадри с нулеви познания в областа,, най - малкото не разбират от управление на хора.

Заплатите са 50% - 60% по ниски от пазарното във всеки отдел. По всякакъв начин се обещават големи неща но се ползват всякакви управдания за да не ви бъде вдигната заплатата даже и да сте заслужили многократно.
Системата Workday която се ползва е предназначена за управдание как да не ви вдигнат заплатата. Но в същото време ви се казва да давате и правите всичко за фирмата. Така си подсигуряват да работите поне 1-2 годни с надеждите за тях и по ниско заплащане.

Последно преди напускането ми бяха дали допълнителен анекс казващ, че вие не сте нает само за позицията която сте си договорили ами могат навсякъде по всяко време да ви преместят да не говорим, че подписвате за работно място Пловдив Ботевград и София по този начин не ви дължат командировъчни ако решат да ви пратят 3 месеца в друг град примерно.

Помислете хора работещи от 4-5 години в сенсата са получили до 5% повишение на заплатата с която са почнали. Това не достига годишната инфлация.

Място на интрига и лицемерие. Както видях в други коментари да натоварването сравнително приемливо. Но средата токсична.