Инграм Микро / Ingram Micro https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Цариградско шосе 115м, ЕТС, блок D, етаж 2&markers=София,бул. Цариградско шосе 115м, ЕТС, блок D, етаж 2

Инграм Микро / Ingram Micro

За около 2 г. в компанията, мога да кажа, че мястото става само да започнеш да работиш нещо, докато учиш. Заплатите са ниски, претенциите са големи. За хора с по два езика, заплатате едвам стига 1000 лв. Чудят се откъде да намерят хора, текучеството е огромно. В моя екип си тръгваха хора дори на по няколко месеца. Ако си послушко, си окей. Ако си човек с мнение... нямаш място там. HR-ът е съставен от провинциални натегачи, протежета на шефката. Ще чуете всички заучени фрази колко са важни хората, но всъщност...

Придобивки: карта за градския, здравно осигуряване... а, да и Мултиспорт. Това е.

Моля, споделете заплати за позициите с 2 езика и финанси. Навсякъде вече в компаниите в Бизнес Парк се започва от 2000 лв нето. Какво е положението в Инграм.

Здравейте, някой бивш или настоящ служител на фирмата може ли да каже как протича интервюто за позиция Специалист счетоводна отчетност в отдел "Финанси" и дали интервюто протича на английски, след като в обявата пише, че се изисква на работно ниво?
Благодаря!

Аз работих във финансовия отдел на Инграм всички шефове бяха умни и интелигентни,възпитани хора,с изключение на новия тим лидер Радостина Петрова.Винаги в нейния екип няма персонал няма и да има,тъй като не уважава никого ако си добър,свестен товари те с работа, колкото можеш да издържиш,накрая ти казва,че монитора ти бил изключен,че си ходил до тоалетната,че не си достатъчно бърз(робот),че не работиш независимо,че си направил необходимите документи за деня,накрая те гони без никакво обяснение, а тя цял ден си пуши цигарите с другите навън,ако си нейн човек те повишава макар и да си най-големия неудачник на света.Не си давайте зор за фирма,която не заслужава служителите си за мизерните 820 лв чисто,които дава.Вие си преценете дали си заслужава усилията да работите тази работа при този тим лидер,който идва от отдел,където по цял ден си клатят краката и правят едва по 10-15 документа на ден.

Опитът ми с Инграм Микро България е изключително позитивен! Целият процес по подбор и селекция беше на високо ниво и професионално. Поставиха ми правилните очаквание за позицията и какво очакват по потенциалния човек за тази роля.

Отговориха ми честно на всички въпроси!

Работих в CS отдела с немски език.Не го препоръчвам изобщо.Липса на адекватно заплащане, липса на адекватно отношение от лидерката.Липса на ясни правила, липса на хора - огромен обем от работа.Шефовете са повече, кой от кой по-некомпетентен.Уменията и качествата на човек не се ценят изобщо.Търсете си другаде работа с немски език !!!!!

Невероятно е, че това подобие на корпорация е все още на пазара и не е фалирало или останало с 5 човека персонал. Не мисля, че себеуважаващ се човек ви стоял повече от година, година и малко.

Не е толкова проблемът, че работата е репетативна и повтаряща се - някои хора имат точно от това нужда.

Не е и проблем, че парите са унизително малко на фона на факта, че искат да говориш поне два езика. В крайна сметка, много хора работят колкото да не е без хич.

Основният проблем е, че едни безкрайно некадърни, самозвани и посредствени люде заемат позиции, от които зависят човешки съдби, развитие и бъдеще. Че неграмотни и едвам изкретали училище и някой съмнителен университет ХРчета са тези, които решават ти ставаш или не за повишение и одобрение. Че всички тези решения се вземат не с оглед на това, кой е най-кадърен, а кой е най-послушен и ще се впише в групичката от безпътни - личностно и професионално, "мениджъри". Че срещу всеки, който е дори с мъничко мозък на място се излива злоба и омраза по ъглите на цигарка и кафенце. Това място е истински махленски рай и само хора със съответния просташки и елементарен манталитет.

Утре ми е последният работен ден в тази фирма. Няма да повтарям мнението на бивши или настоящи колеги, всичко е относително и според това къде попаднеш, на кой екип, колеги и мениджмънт. Това за което искам да предупредя, се отнася до жените, и в по-голяма конкретност към майките, които са работещи там и скоро им предстои да се върнат на работа след майчинство.
Трябва много да се внимава какво и колко ви се изплаща от фирмата по време на този период, очевидно на Инграм им е трудно да дават отчети на време към счетоводството и ако е имало период, в който поради бременност се е налагало да отсъстваш от работа и след това си предоставил болничен на време, може да ти бъдат изплатени повече пари, за които естествено не биваш уведомен своевременно, но естествено трябва да си ги върнеш.
В моя случай става въпрос за 1200 лв отпреди 3 години изплатени в повече,на малки части, които много трудно се забелязват измежду всички изплащания на болнични от фирмата и НОИ. СЕТИХА се да си ги потърсят в последната седмица на двумесеченото предизвестие, в което съм.
ЗА съжаление не съм единствената колежка с този проблем, самата служителка от Човешки ресурси си призна, че това е почти практика при тях. За пример имам дори и моят мениджър, която преди година е върнала по същата схема 700 лв.
Имахме страшно много майки, които напуснаха, предполагам подобни ситуации са били голяма част от решението им.
Радвам се, че напускам, тъжно е, че изпращат много съвестен и всеотдаен служител от 5 години и половина по този начин!
Надявам се с моя пример да успея да предпазя повече хора, да им спестя преживяното унижение и махленски спорове!

Работих в Инграм почти три години.
Тук няма как да се развиеш освен да минеш през позицията тийм лийд и после супервайзър и до там.
Мениджмънта на компанията е много добре научен да се преструва, че го е грижа за хората и развитието им.
Ще ви дам пример: ще ви извикат и ще ви кажат, че са много доволни от вас, в момента нямат позиция в която адекватно да се развиете, но ще ви предложат някаква измислена позиция, която не е налична в момента и върху която някой работи. Ще ви кажат да чакате няколко месеца докато бъде одобрена. След няколко месеца ще ви кажат същото.
Синиър мениджмънта не си прави труда да дава фийдбек, дори да е обещан такъв.
Непрекъснато напускат хора заради огромните обеми работа и смешното съотношение на заплащане/количество работа.
Чувал съм HR да каже че не искат да се обаждат на хора които са завършили магистратура защото цитирам: били искали много пари (1500 лева). Затова се придържат към хора които нямат никакъв опит или не са завършли университет, защото им излиза по евтинко.
Сега се очаква цялоствен ремонт на офиса, но във времето в което аз бях на работа в компанията офисър беше в потресаващо състояние, столовете ужасно неудобни, мукетите (както и столовете) покрити с петна бог знае от какво. В кухните хлебарки. Изобщо цялостната хигиена под всякаква критика.
Ако искате да работите на светло и добре проветрено място , това няма да се случи дори след ремонта.
За карта за паркинга може да се надявате чак след като солидният списък от хора записани в листата на чакащите напуснат и вие станете първи, за което може да минат години.
Дадох ужасно много на това място (нерви, усилие, старание, обучаване на хора, работа за 5 човека едновременно и т.н.) и сега съжалявам ужасно за това.
Не правете същата грешка.