Инграм Микро / Ingram Micro

Абе хора, много се дразня, като давате някакви такива мнения "побългарено", "подмазвачи" и т.н. Опитайте малко по-обективно 800 - човека фирма не може всичко да се обясни с два термина и да се капитализира така.
Две години и половина работа без развитие в подобна фирма, означава много лош атестат за човека!!! Имам чувството, че тук пишат само хора в момент на огромен афект от работната среда. Така информацията става субективна и подвеждаща.

Работя във фирмата две години и половина. Развитие нулево. Освен 30лв годишно повишение на заплатата. 95% от позициите са само копиране от един файл в друг. Натоварването е много голямо, признателност - никаква. Работата става за хора без опит, другите няма смисъл да си губят времето там. Високите позиции се заемат от подмазвачи, мениджмънта само обещава, а тийм лидерите са под всякаква критика. Много са далеч от лидер, но и фирмата тук е побългарена тотално, даже е по-зле от много български фирмички. Никакво ценене на персонала, никакво уважение, никакво развитие. Аз се оглеждам за друга работа. Тук е ясно, че колкото и да работя никой няма да го види, както не се и вижда, че тийм лидерите нищо не правят.

Типична побългарена фирма...с подмазване се стига далече...

Имам повече от 5 години опит и съм доволен от Инграм. Бил съм във всички по-известни BPOs в София и това засега е пъти по-добре. Лично аз съм в страхотен свтъл офис с гледка към Цариградско и хората около мен са супер. Личи си, че има усилие в посока "чуваемост" - срщи с директора и тн...Има отдели, където няма никой без опит, даже повечето са от Биг4. Абе за фирма със 700 човека и ръст в момента отговорите не са еднозначни явно...
Аз съм по-скоро положителен....

За съжаление останах разочарован малко от отношението. не че съм очаквал нещо повече. Типична IT фирмица. Бях на първо интервю. Така и не получих ни вест, ни кост след това. Дали заради заплатката, която казах, дали просто не съм бил подходящ, не е важно. Просто доста непрофесионално и доста lame ...

Като цяло: Работата във фирмата е идеална за хора без опит, които нямат големи претенции. Инграм е типично американска фирма, с американски модел на управление. в която всички трябва да работят в екип, да се обичат и да си помагат, а в същото време се позволяват интриги.
Работното място: огромни халета,шум, кофти светлина, роботизирани хора. С една дума - прилича на IT фабрика с евтино обзавеждане.
Хората, работата и  отношенията: от мениджърите има адекватни и интелигентни хора, но има и зрънца. Трябва да си гъст с тийм лийда, за да получиш шанс за промоушън, иначе - абсурд.  Във фирмата нон стоп има текучество - или напускат, или уволняват. Още от първите дни те учат да работиш в разбирателство и тийм спирит, а в същото време вървят задкулисни номера. Стимулира се негласноо конкуренцията в екипите. Идеята е всеки да работи колкото се може повече. Подкрепям мнението, че мениджърите не работят кой знае колко, за сметка на пчелите. Работи се по празниците, но на по-високо заплащане по график.  Сигурността се следи много и има доста забрани.
Сигурност - около 0та
Заплащане - както се продадеш - има хора, които преди да дойдат във фирмата са били продавачи, както и такива с високо образование. Знаех хора, които взимат около 900 лв, както и други, които взимаха около 1300 за една и съща позиция.
Финално - всеки сам да се прецени има ли смисъл да работи като съпорт, било то в Инграм, или в друга подобна фирма. Имайте предвид, че ако имате опит само като съпорт, трудно ще смените естеството си на работа, защото се счита за ниско-квалифициран труд. Освен, ако не целите да станете тийм лидери след няколко години.

Някой има ли наблюдения върху позицията Treasury specialist. Как е отношението в отдела, работата, възнаграждението ?

Благодаря предварително

Интересувам се от позицията:  Regional Travel Associate.
Някой може ли да ми каже повече за нея - какво общо има Инграм с туристическия бизнес??
Отговорности, има ли отделен отдел за travel deals.., за какви пари говорим?
И като цяло за фирмата - коректни ли са като работодатели и каква е атмосферата на работа?

Благодаря

Може ли да ми кажете каква заплата мога да очаквам за позицията  Vendor Debit Specialist with Spanish и въобще какво е нетното заплащане за 2 езика - примерно английски и испански, говорим към днешна дата ?
Благодаря предварително!
Поздрави и успех на всички,
Ники

Бях на интервю преди месец, за съжаление не ме удобриха заради искреността която проявих на срещата.Задаваха ми въпроси за предишната ми работа и защо имам период в автобиографията които не съм работила. Желая успех на всички бъдещи кандидати и се надявам да бъдат малко по снисходителни в изискванията си към кандидатите.Все пак добрият професионалист не се ражда той се създава .