СВЕТЪТ НА ИНСТРУМЕНТИТЕ БЪЛГАРИЯ ООД /img/frontend/nomap.png"

СВЕТЪТ НА ИНСТРУМЕНТИТЕ БЪЛГАРИЯ ООД

Здравейте,пиша този коментар за хората който се чудят как стой положението в фирмата и да не стане така както при повечето служители едно да им се обещава а съвсем друго да стане след първия месец.Още при интервюто ще се срещнете с един човек,който е изключително некадърен и с високо самочувствие за себе си.Ако не е тази смешна фирма съм сигурен аз и повечето служители,че този човек който е сложен за шеф на склада и трябва да управлява една малка група няма да може да си намери работа дълго поради явни причини с който се сблъсквате след започването ви на работа.Освен него във фирмата само в склада да още 3 началника,който не излизат от една стайчка освен да пушат и да се скарат с някой от персонала и като стане някоя грешка или трябва да се свърши нещо от тях те винаги обвиняват другите и ги натоварват с какво ли не.И да не си помислите,че това е всичко в офиса също е цирк.Директора на фирмата поради лошото си управление и безхаберие не прави нищо с което да промени нещата към хубаво.И тъй като фирмата постоянно е в сайтовете за работа и почти никой не иска да дойде да работи в компанията директорът е принуден да обещава неща който после няма да бъдат спазени.Неговия заместник,който е търговски директор или нещо подобно само чака някой да сбърка и веднага пише на управлението в Русия да се мазни на господата там,тъй като за голямата му заплата и блага служба не е свършил нищо полезно.В тази компания ако си от старите служители винаги си толелиран.В склада напримерно винаги ти се дават големи и хубави заявки,тъй като си на бонус система която не се зане как се изчислчва и по какъв начин ти се смята заплатата.Шефа на склада и още едо лице,което освен да прави интриги и мизерий друго не върши на 1-2 се затварят в офиса и манипулират таблицата за заявки така,че някои хора винаги са с хубави заплати и няма да ги чуеш да се оплачат.Общо взето ако много се караш с тях за неща в който ти си прав или си търсиш правата на заплата винаги си порязан и даже никой не идва да ти каже защо си вземал такава смешна заплата,а по-лошото е че и няма какво да направиш защото не се знае колко ще получиш като заплата докато не ти преведат,тъй като имаш сигурни 600 лева и колко ти дадат отгоре само те решават.В края на месеца седиш в склада до припадак,сваляш камиони на ръка 20-30 тона защото фирма не иска да викне хамали за товаро-разтоварна дейност,която склададжийте я вършат без пари за благото на фирмата.Лицето което е сложено да управлява склада освен да измисли някоя глупост не може да ти даде смислен отговор на зададения от теб въпрос.За него трябва да можеж да правиш всичко и ако може да си траеш без да ти се чува глас,защото ако се обадиш после со черната овца и страдаш.При търговските представители е същото,,ако си от по-старите за тебе винаги има стока и твойте заявки са направени и закарени навреме,а другите да се оправят и после да се чудят какво да обясняват на малкото и без това клиенти който не са виждали изпълнена тяхна заявка цяла с години.Постоянно се режат 40-50 процента от заявката заради липса на стока и после към търговските представители има очаквания за оборот.таргети и намери на нови пазари.Въобще работа мечта,ако не ви е станала ясна картинката и като придобивки и социални облаги нещата не стоят по-добре.Освен,че незнаеш как се изчислява заплатата не се знае и кога ще я преведат от 3 до 20 когато на директора му стане кеф и никой не те пита има с какво да идваш на работа.За банкети,бонуси или някакви допълнителни облаги който да те накарат да се замислиш с какво тази фирма е повече от другите и дума да не става.Няма да видиш и стотинка повече от смешната заплата,Представа им за банкет е като си платиш 50лева куверт и там кой какво си е поръчал си го заплаща.Не се подсигуряват работни облекла въпреки,че зимата в склада е студено колкото навън.Няма и предпазни обувки който да те предпазаят от инцидент с повдигача въпреки,че са задължителни.Надявам се да съм ви бил полезен с тази информация и ако ви се обадят за интервю помислете много внимателно преди да се съгласите да започнете работа.

Кандидатствах в началото на годината във фирмата,но ме отказа обидно ниската заплата 500 лева и нежеланието на управителя да ми отговори дали има възможност за повишение в йерархията на фирмата,доколкото разбрах повечето хора там са били извикани да работят от някой началник,а там са много.Отделно при самото интервю се държат доста надменно все едно видиш ли ти си нищожество.Все пак следя обявите им и е доста притеснително че за тази година до края на септември имат 44 обяви,ДА ПОВТАРЯМ 44 ОБЯВИ ЗА 9 МЕСЕЦА.Доста често пускат обяви и от по долните коментари ми се изяснява защо има такова текучество на хора,обяснението е просто глоби за щяло и нещяло.Е ако отидете на интервюто няма да ви кажат за глоби и че постоянно се търси персонал ,а ще кажат че фирмата се развива.

Много се промени тази фирма,в началото всичко беше наред,а от тази година постоянно се търсят търговски представители,складови работници до счетоводители.Общо взето голямо текучество на персонал.Тотално се побългариха нещата.Постоянно си подложен на скандали,ако няма нов клиент за месеца,таргетите станаха недостижими,постоянно ти се търсят кусури,дори се опитват да те унижават и мачкат.Всеки от хората в офиса се оплаква,че няма развитие и нещата стават непоносими вече ,говорих и с момчетата от склада там пък управителя им налагал парични глоби за всичко,за съжаление това ще бъде поредната чуждестранна фирма побългарена от ръководството.

С носталгия четох мнението на бившите ни колеги.
Фирмата се промени изцяло - в момента масово съкращават персонал, намаляват заплати. Противна работа. Това се случва на фона на все по-неясното управление, измислени таргети все по-нервната обстановка. Новите хора, които се търсят трябва да се съгласят на мин. работна заплата, никакви бонуси и голямата новост ГЛОБИ. Затова и има толкова много нови и нови обяви за работа.
Фирмата вече залага на текучество и ниски заплати.
Управителите са вече двама, а както знаем една лодка не може да има двама капитани, пък било то и съпрузи.

Фирма с много голям потенциал.
Стоката е отлична, с добър търговски вид и на конкурентна цена.
В централния офис работят отлични специалисти.
Отношенията между мениджмънта, офис служителите и търговските представители са изключително коректни и човечни.
Заплащането е много добро (за България) и редовно.

Ще бъда много кратък . Изключително коректна фирма с изключително добре подбран ръководен и търговски екип . Обратно на повечето търговски фирми получаваш това за което си се договорил и заработил , (което не е никак малко ) и си осигурен на това което получаваш .

Здравейте! Тази фирма не е фантом, а филиал на руски търговец в България! Можете да разгледате руския сайт за информация, защото български все още не са разработили. Опитват се да стъпят на българския пазар трайно - най-вече чрез гъвкава ценова политика, но са доста предпазливи. В офиса работят млади и много усмихнати специалисти, а управителят е дружелюбен и много отдаден на работата си ръководител. Необходимо е владеене на руски език предвид постоянните контакти с централата в Русия. Всеки, който е инициативен търговец и се стреми към резултати, може да бъде удовлетворен от динамиката на работата и от съответното заплащане. Поздравления за екипа на българското представителство!

Някой да знае повече за тази фирма? Дали е сериозна или пореден фантом? Непрекъснато пускат обяви в jobs.bg