Образователен бизнес център Хермес /img/frontend/nomap.png"

Образователен бизнес център Хермес

Преди време кандидатствах за преподавател по английски език, обадиха ми се, но се беше появило нещо друго и им отказах. По-късно се запознах с момиче, което има двама познати с неизплатени хонорари за месеци, че даже и дела били водили, но не си спомням какъв е бил изходът от тях. Затова просто недейте да кандидатствате за работа там!

Казвам се Кристина Петрова и съм преподавател по френски език. За период от 9 месеца работих в Образователен център "Хермес" по европейската програма "Аз мога". Курсът приключи края на април 2011, а до днешна дата, нямам цялата изплатена сума пари - това са вече 7 месеца чакане. Преведоха ми част от заплатата септември месец - няма и половината даже.
От мненията в този сайт (а и в доста други форуми), виждам, че не само аз имам проблем с тази фирма. Обясненията на управителката са напълно същите - документите им са изрядни и проблемът е в Агенцията по заетостта, която не изплаща парите на време.
Още лятото звънях многократно в Агенцията, но оттам отказаха да ми дадат информация, засягаща плащания; писах жалби, молби и всякакъв вид запитвания - никакъв резултат - пари няма!
Обръщам се към всички бивши служители, които имат невзети пари от "Хермес" - може да се свържете с мен на имейл [email protected] и да се подаде първо колективен иск в Агенцията по заетостта за финансова проверка (за да се види откъде идва проблемът) и следващата стъпка са "Господари на ефира".

Уважаеми колеги, през м.юли 2010 г сключих граждански договор с Център за професионално обучение към Образователен бизнес център
"Хермес" с Булстат 131121111 чрез представител Даниела Вълкова- адрес за кореспонденция бул. "Скобелев 45 ет1. По оперативна програма "Развитие на човешките ресурси" процедура "Аз мога" за учебната програма по модул Финанси. В продължение на 40 часа материала беше предаден ,присъствената форма предадена и  проведен изпитен тест .
От тогава до сега госпожа Велкова не може да ми плати с оправданието че по тази програма НЕ СА ПРЕВЕЖДАНИ СРЕДСТВА от Агенцията по заетостта.
И не съм само аз , но и други- например Антония Костова- преподавател по бюджетно счетоводство през същия период.
Дълго време чакахме, но мисля че това не може да продължи повече.
Моля, вземете отношение по този въпрос и сигнализирайте ръководството на Агенцията по заетостта.Пишете ми.
             С уважение Вера Илиева