Летище Бургас ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Летище Бургас ЕООД

Мой познат и бивш колега  който беше там сезонен работник не се върна повече. Беше едно лято  ренгенов оператор, но наистина   голямата разлика между заплащането на сезонните и постоянните служители го накара да се откаже.   В момента налива бензин на бензиностанция и 750 лв, си ги получава без проблем цяла година ( пак при същия график - дневна нощна два почива), а на летището никога не е стигал  толкова.  Разбираеми са опитите тук на разни "настоящи служители" да се обясняват като ученички за едно или друго - какъв бил колектива, как заплащането е било над средното...
Кое му е над средното заплащене? Един бензинджия взема повече от един човек, който е с минимум английски, а повечето знаят и втори западен език. Говорих с мои познати във Варна и там било същото. Искат да знаеш езици, искат да работиш на ренген... и накрая един продавач на бензиностанция получава повече.

Настоящи служителю, бъдете доволен, че летището изобщо работи и си получавате заплатата, защото това е компромис. В съвременните нормативни документи касаещи сигурността на гражданското въздухоплаване е недопустимо да има пряка видимост между посрещачите в обществената зона, и пътниците излизащи от салон " пристигане" ( давам го като пример)!!! И това изискване в книжките и законите го пише, и ако бяхте ги чели щяхте да го знаете.
Относно това какви са проблемите и в каква сфера  - отново се учите на грешен опит . Хората са използвали основната идея на сайта: всеки да си изрази мнението.  И когато си в състояние да платиш по един същ справедлив начин на служителите си, за една и съща позиция, без значение дали е сезонна или не , тогава ще претенедираш за професионализъм от отсрещната страна, защото ти от твоя страна не делиш хората, и тогава имаш право да изискваш от тях.

Здравейте на всички!
Само като погледна стила и правописа и ми е ясно кой стои зад написаното. След първата грешка не ми е необходимо да чета.
Само, че ми е странно как може да напишете думата "шьофйор" по време на кандидатстването ви на работа и да си мислите, че ще бъдете взети. Не визирам никого лично. Това е извадка от кандидатски бисери.
Много моля списващите да прочетат някоя книга, преди да седнат да пишат. Освен неграмотността, зад написаното стои и вашата некадърност. Най-лошото е, че ще го прочетат и деца, подрастващи и ще мултиплицират вашата оскъдица на знания. Дано не изглеждате борец за права и свободи, който да се следва!
Иначе сте първи, когато се налага да коментирате негативно някого или нещо. Е да, ама когато трябва да седнете и да прочетете закон или да вземете решение, което да си отстоявате, ви няма никакви. Оплакващите се от компанията и от другите си колеги - защо не проявихте доблестта да запознаете своите началници с проблемите, които са ви развълнували - със спящите, некадърните и тези, които посочвате като бъдещите "постоянни". Началникът не е Господ за да види през нощта кой спи и кой не. Ако началникът дойде на вечерна проверка вие почвате да се предупреждавате по GSM-ите, дори личните и сами, лично опорочавате резултата, нали? Там идва момента на вашата лоялност. Но нея я няма, когато трябва да я проявите, а сега е лесно да се пише под всякакви, почти анонимни имена.
Нека всеки свърши това, което трябва! Но да го свърши с професионализъм и така, че да му хареса, а не само да покрие на минимум изискванията на началника. Като погледне назад и да си каже без срам: "Това аз го направих".
Ако всеки от нас бъде професионалист, дори и в отношенията си с другите, тогава ще има право да изисква от другите същото. Ако вие не сте такъв, моля не исиквайте от другите и то по този анинимен начин!
Поздрави!

Как става приема на документи и датите за приемане на документи. През интернет ли се пдават само или на място. Линк към документите за попълване? Благодаря.

1 точка

Ако наистина не можете да си намерите постоянна работа става да започнете на летището иначе просто не си губете времето. Местата за постоянни не зависят от това , което си показал на тестове или в процеса на работа

От коя до коя дата се приемат документи за сезонна работа, като елкарист и преносвач?

Уважаеми служителю, хвалебствията са хубаво нещо, но е важно да се кажат как стоят нещата в действителност. А и всеки си има своя истина за обстановката!
Категорията кариери - до нея може да се стигне след като се отворят последователно няколко линка, като първия е актуална информация/човешки ресурси и т.н... Останалите потребители са дали своето мнение относно наемането на служители.
Хубаво е обаче да отбележим и друго  : истинската  работа на летището Бургас, а и Варна е в рамките на 4 -5 месеца : от май или юни до септември.  От моя позната , която беше сезонен работник знам, че залпащането на сезонните работници е в пъти по ниско от това на постоянните. На една и съща длъжност, в един и същ отдел - заплащането на сезонните работници е тип "лято между 8 и 9 клас" , а на постоянните служители на въпросната длъжност минава 1000 лв. Разбира се няма как да не си зададе човек въпроса -  След като  третираш по този начин сезонния си работник за какво го наемаш - работи си само с постоянните! С какво труда на сезонните служители е по - малко ценен от този на останалите . А и как в средата на сезона не могат да намерят кадри, като всичко е толкова розово, според Вас? Защото например за р.оп. трябва да знаеш някой и друг чужд език, трябва да преминеш някой курс, и да го завършиш що годе успешно. Не става да хванеш кунчо и мунчо от улицата и да го сложиш да натиска копчета, и да гледа монитора на рентгена.  Значи искаме работата да се свърши, но ако може да е без пари. И после всички са изненадани затова че хората си тръгват в средата на лятото.
Нека да не подценяваме интелигентността на потребителите с понятия от типа "добра заплата" или  "средна за страната".  Ако имате да кажете нещо, което да е от полза като цифра за заплащане го кажете. Всеки сам може да прецени дали тази цифра го устройва, и доколко е "прилична".

Според мен "Фрапорт Туин Стар Еърпорт Мениджмънт" АД, както се казва фирмата, а не Летище Бургас ЕАД е един от най-големите работодатели в региона.
Заплатите са прилични, а летния сезон наистина е натоварен. Като гледам негативните коментари на някои сезонни служители стигам до извода, че има какво да се поработи над подбора на кадри. За мен е чест да работя за тази компания и се обръщам към всички недоволни: не подавайте документи, защото тук се търсят работливи, честни и позитивни хора.
Фрапорт е коректен работотдател. Условията са добри, заплатите са над средната за страната, осигуряват ни на реалните заплати и никога не се е случвало да закъснеят с превода.
Относно административния персонал: Администрацията е максимално оптимизирана и затова натовареността е голяма. като гледам какви негативни и неграмотни хора кандидатстват, наистина съчувствам на колегите от Човешки ресурси. За мен те професионално си изпълняват служебните задължения. Разбира се голяма част от българите не обичат да спазват ред и правила и няма как да не бъдат засегнати нечии интереси.
Тук работят много позитивни хора и невероятни професионалисти. Просто е несериозно да ги обиждате толкова грубо!
Потърсете причината за това, което ви се случва първо у вас самите. Много е лесно да се търси вината винаги у другите.
На всички положително настроени хора пожелавам успех и една незабравима година.
Последно само ще добавя обръщение до кандидата, който все не успява да намери сайта: Колежката наистина се опита да ви помогне, но вие явно сте неспасяем случай!

Здравейте на всички!
От много години се опитвам да започна работа на летището дори и като най-обикновен товарач, но не става и не става и вече не знам защо.
Много моля, ако някой работи в момента на летището да ми пише на e-mail:  [email protected]   и да ми каже дали се търсят товарачи, общи работници и др. и при кой да отида да си подам документи. От сайта не ми дават никаква информация, писал съм там на служители от администрацията, които нищо не могат да ми кажат. Една госпожа оттам ме беше пратила за зелен хайвер просто от нехайство и безотговорност. Тя си е уредила мястото, взима си паричките и е безотговорна по отношение на други хора, които искат да работят там. Няма да и казвам името на госпожата, но направо си е грях в тези тежки условия на живот да не помогнеш на човек в трудно положение.
 Благодаря Ви и очаквам отговор.

Преди Концесията и задущаващата примка на концесионере ТИМ,да се работа на Летищет Бургас беше чест и привилегия,но всички хубави неща вече са минало след като ТИМ коли и беси ,а не дължавата.
Няма нито стотинка от така наречените Стимули или премии които бяха главната притегателна сила за сезонната и постоянна заетост на Летището.Един факт и всеки може да си направи извода:всяко лято и това също,немогат да намерят и запазят служителите си,няма добро заплащане ,още търсят товарачи ,Шофьори на цистерни и ренгенови оператори