Летище Бургас ЕООД

Една корекция към коментара си по-долу искам да направя, след това се сетих как беше точната ситуация:
Относно проверяващият на пункта и служителят преминаващ през скенера - скенерът НЕ беше изсвирил, но въпреки всичко проверяващия е длъжен да даде на служителя, който е минал през скенера да си избере карта, която да посочи, дали да го провери допълнително или не. В случая понеже скенерът НЕ беше изсвирил и проверяващия реши, че е излишно да проверява допълнително въпросния служител, му каза директно коя карта да изтегли. Проверяващият няма право да подсказва, въпреки че скенерът НЕ е изсвирил. Проверяващият подлежи на наказание. Не спазва разпорежданията.

Колега рентгенов оператор, измежду вас рентгеновите оператори, където работите в терминала и проверявате багажите на пътниците, се говори, че има и такива рентгенови оператори, които съдействат на крадците от перонно обслужване (тройки от товарачи, ходещи по самолетите), тоест и самите рентгенови оператори са част от крадците. Когато багажите на пътниците минават през рентгена или когато се наложи лично да проверите чантите на дадени пътници, някои от вас рентгеновите оператори запомнят как изглеждат чантите и куфарите, и какво точно ценно има в тях, след което звънят на своя човек от перонно обслужване (ПОК), който ще товари въпросния полет и му казват какъв куфар или чанта да търси, и какво точно има в нея. Дават му пълно описание на багажа и какво има в него. Крадецът от ПОК е информиран предварително от рентгеновия крадлив оператор какво да търси и го намира като товари самолета. Вътре в багажното на самолета бърка и краде от въпросния багаж, за който е бил уведомен от рентгеновия оператор. После двамата си поделят краденото. Крадците от ПОК се говори, че работят в комбина и с някои от чистачките на ПОК, които умело крият краденото. Едни такива засукани, изрисувани ку*вета, мръсни и долни лъжливи крадли, то си личи кои са по долнопробното им и леко поведение. Някои от крадците вече се махнаха от Fraport и отидоха да "работят" в другата фирма Goldair Handling. Всички ги знаят кои са, но проблемът е, че няма как да бъдат снимани и тикнати в затвора, където им е мястото. В багажното на самолета, докато не сложат камери или докато не ги снима някой по някакъв начин, крадците ще вършат пъклените си деяния. Охраната нищо не проверява, защото явно ги е страх от крадците, страх ги е да не намерят нещо, ще стане неловка ситуация. Гранична полиция много рядко се мярка. Вместо гранична полиция постоянно да имат патрули и в полето, които да следят с бинокли всяко едно багажно на всеки самолет откъм полето и да записват при необходимост, ако се краде вътре в багажното, тя (гранична полиция) изключително рядко се мярка дори по перона. Когато багажниците на самолетите гледат към полето, от перона и от терминалите няма никаква видимост вътре в багажниците. Някой трябва да гледа и откъм полето все пак. От летищният персонал, който е около самолета по време на товарене/разтоварване, много рядко някой да погледне какво става в багажното, особено ако работят в комбина, по-скоро ще гледат да не идва охраната и ще си сигнализират взаимно. Крадливите тройки от товарачи, които ходят по самолетите да товарят/разтоварват се пазят взаимно от охраната, крадат в комбина, сигнализират си, ако идва някой да ги проверява. Пазят този, който краде вътре в багажното на самолета. После си поделят краденото. Авиокомпаниите камери да си сложат в багажниците на самолетите, за да спрат кражбите. Разправят, че краденото се изнасяло от летището дори в отворени кофички с плодов сок или плодово мляко, което няма как да мине през рентгена, защото ще се разлее - няма как да бъде проверено от охраната, защото охраната трябва да вземе и да излее въпросната кофичка, за да види какво има вътре. И крадецът уж пие, и минава безпрепятствено през Сот-а. С крадените дрехи се обличат и напускат летището. Крадените обувки обуват и напускат летището. Заспал СОТ. Заспалият СОТ пропуска микробуси вътре в летището, без да проверяват какво има вътре в тях. На пропускателния пункт проверяващият служителите, които отиват на смяна, държи в себе си едни карти, на които пише, дали да те пропусне или не. Служител е минавал през скенера, скенерът е изсвирвал и проверяващия, понеже не му се проверява, сам посочва на служителя коя карта от тестето да изтегли, за да го пропусне, без да го провери. Лично аз съм била свидетелка на това. Този проверяващ заслужава да бъде уволнен. Дотам е стигнала безотговорността на някои псета в униформи. Между другото, вече всички знаят коя е картата, която те пропуска да минеш, без да те проверяват, затова и всички нея посочват, за облекчение на проверяващите. Защо не вземе да ги сменяте местата на тези карти всеки ден, а?
Та така колега рентгенов оператор, нещо ако имаш да напишеш, напиши го, без да се страхуваш. Ако забележиш нещо нередно на работното място, напиши го или сигнализирай, където е необходимо. Най-добре е да се сигнализира директно в МВР или Прокуратурата, защото не знаеш до какво ниво в йерархията на летището са замесени. Най-добре е да сигнализираш с доказателства като видеоматериал, снимки, звуков запис и т.н.

Не се лъжете. Положението е отчайващо. Затова и в момента трудно има свестни работници.
За сезонна работа, като рентгенов оператор, се обучавахме от февруари месец. Ще работим 3 месеца- юни, юли и август. За 7-8 месеца ще получим към 2 000 лв. Разделяме 2 000 на 7 или 8 и ще разберете колко доход ви се връзва на месец. През 5 те месеца обучение не получавате НИЩО ! Всички разходи са си за ваша сметка – транспорт, храна, 60-70 лв медицинско и т.н
В началото получихме по един панталон и една вратовръзка ВТОРА УПОТРЕБА, като за хора втора употреба- такова е и отношението на администрацията към нас.
Условията са кретенски : По кодекс на труда на нощните смени се полагат напитки и облекчени условия. Получавате един кафе автомат и привилегията да си набутвате стотинките там. Как само мислят за вас! В залата за проверка на пътници може да сте 20 човека, но има 5 стола. Дори да няма пътници в момента вие се кривите по 12 часа.
Част от обучителите са меко казано смешни и не ми се коментират.
Малко за работната среда: Връзкарите на постоянна работа се мислят за живи богове. Тези с повече сезони за полу богове. Тези с повече сезони се дразнят от постоянните и се чувстват недооценени и непризнати. Тези , за първи сезон имат право да мълчат и да се покоряват.
Всички от постоянните или с повече сезони са по презумция по-знаещи и по-можещи във всяка сфера от живота.
Всеки един екип в залата се дразни от останалите. Той работи винаги най-много и почива най-малко , в сравнение с останалите.
Преди години разказват, че е имало бонуси, високи заплати, смисъл да се работи. Сега е мазохизъм. Разчитат на това винаги да има хора в безизходица да им се вържат на триците и да се хванат.

Много гнило има в "Човешки ресурси" на летище Бургас! Като почнеш от Красимира Караджова, та през Милена Узунова и още някои гнусни лицемерни дропли, некадърни и безотговорни подобия на хора! Заслужавате да бъдете изритани оттам, защото с мръсотията и дебелоочието си всявате поквара във фирма като ФТСЕМ-АД!
Г-жа Красимира Караджова е изключително мазна и долна, и лицемерието и отблъсква доста служители на фирмата! Голяма мръсотия се крие в нея! Зад гнусната и усмивчица се крие голяма алчност, високомерие, надменност, подлост! Отдалече г-жата мирише на изпражнения, парфюмът и не може да скрие ужасната миризма, лъхаща от нея! Всичко това се дължи на греховете, които е полепила по себе си! Хората бягат надалече от нея! Гнус ме е да и гледам кривата мутра!
Милена Узунова - г-жата, от чиито ужасно миришещи отверстия денонощно тече семенна течност! Също миришеща на фекалии от километри! Може би малко по-малко от г-жа Караджова, но също с толкова остра и отвратителна миризма! Г-жа Милена Узунова също кара ФТСЕМ-АД да изглежда като един голям бардак! С ку*венското си поведение всява поквара и жестоко отблъсква стойностните, чисти и светли хора! От кой публичен дом е излязла, че отишла във ФТСЕМ-АД!? Също ме е гнус да и гледам кривата мутра!
Как може такива животни да бъдат назначавани на такива постове?
Който е назначил тези двечките връзкарки е по-мръсен и по-долен от тях! Много хора знаят кой е той!

На летище Бургас още ли работи двуметровото, атлетично, гологлаво боксьорче? На работа не идва с работно облекло, ами с някакви негови тениска и анцуг! Всички му знаят името! Да не петня страницата да му пиша името тука! От отдел ПОК е! Ако още работи там, много внимавайте с този обект, защото всява хаос и деградация на работното място! Говори за всички служители зад гърба им! Неописуемо долно, пропаднало, брутално нагло, неетично и покварено поведение всява ежедневно на работното място, със сигурност и извън него! Явно му липсват първите 7 годинки и явно родителите му не са му дали никакво възпитание...за съжаление! Изключително се вживява в ролята на началник, което на никой не му се нрави! В действителност не е началник! Обикновен служител със животинско поведение е! Такова нищожество никога няма да е началник на когото и да било! Не позволявайте да ви се качва на главата! Молим, истинските началници да взимат мерки с това безсрамно и нагло същество! На лицето му е изписано какво представлява - Мръсотия с главно "М"! Това боксьорче отказва да изпълнява нареждания на началниците, както многократно се е хвалил пред другите! Началниците са принудени на други служители да възлагат задачата, която боксьорчето е отказало! Защо началниците ги е страх от него, защо?! Защо ще възлагат задачата на други, а боксьорчето ще седи без работа?! Защо ще идва без работно облекло на работа?! Откъде-накъде?! Това е двоен стандарт! За едни може - за други не може! Какъв е този бардак там?! Това работно място с ред и дисциплина за всички ли е или бандитски бардак?! Боксьорчето многократно се е оплаквало и постоянно негодува за нещо като все някой му е виновен! Постоянно се налага за нещо и диктува какво да се прави! Ами като ти е толкова тежко, напусни бе! Напусни, но недей да влияеш зле на другите около теб там! Това не е ЕТ - "Боксьорче", а "ФТСЕМ" - АД! Ясно ли ти е?! А?! М?!

И аз искам да кандидатсвам за работа , но незнам къде

Кво се натискате да работите на това летище. За постоянна позиция ви трябва само едно качество - ВРЪЗКИ. Иначе сезонни търсят редовно, заплащането е подигравка на фона на работата която ще трябва да извършвате. Даже заплатите на постоянните служители са смешни, но те нямат претенции защото са връзкари които едва ли биха си намерили другаде работа, а и 7 месеца в годината седят със скръстени ръце а заплатата си им върви. Където са стъпили тимаджии трева не е поникнала, за справка - гр.Варна.

Маринов, шофьор СОТ означава ТОВАРАЧ, наясно ли си с това? Днес 25-30 тона багаж минават през ръцете ти, за има - няма средна трицифрена сума...

За предпочитане,сезонна работа.Водач на МПС,без наказания-кат.Д;Е,пр.стаж42г.Бивш межд.шофьор/СОМАТ-ВИЛИ БЕЦ;ЛАРЕДО-Е/Коректен,толерантен..за моите 61г.-здрав като бик.Професионализъм...това е , моята визитка!Ако,прецените,че ще бъда полезен за поверената Ви фирма,моля за връзка-056/854896;GSM 0876628729

Информация за свободни работни позиции може да намерите в сайта на летището  www.bourgas-airport.com . Обявите са предимно за летния сезон поради увеличение на полетите. Може да следите и в www.jobs.bg . Там също се публикуват .
Надявам се да съм бил полезен. Успех!