Интер Алианс ООД /img/frontend/nomap.png"

Интер Алианс ООД

ИНТЕР АЛИАНС е лицензирана фирма, затова избрах тяхното обучение, като дипломите и са не по малко легитимни от дипломите на УНСС, всеки може да провери лиценза на страниците на сайта на НАПОО към МС / Националната Агенция за Професионално Образование и Обучение към Министерски Съвет/ за любознателните ето и линк кам държавния сайт. http://www.navet.government.bg/ Мисля, че поради кризата доста хора са останали без работа, нормално е да са разгневени от ситуацията в която са попаднали, затова аз се обучавам и квалифицирам в ИНТЕР АЛИАНС,ЕВРО АЛИАНС,АЛИАНС ПРИМА, АЛФАБЕТ,АЛИС,АСТАРТА М,БРИТАНИКА, КЕЙМБРИДЖ ЦЕНТЪР,МЛАДЕЖКИ БИЗНЕС ЦЕНТЪР,НАУКА И ЗНАНИЕ,БРИТИШ АКАДЕМИК ЦЕНТЪР,ЗНАНИЕ,ЕВРОЕЛИТ,БЕРЛИЦ,ХЕЛОУ,АЛИАНС ФРАНСЕС,БРАВО,ЦЕНТЪР ЗА ОБРАЗОВАНИЕ И НАУКА,АМАДЕУС,ЕЛБЕКС,АКАДЕМИКА и ред такива организации, за да могат работодателите ми да разчитат на мен и аз на тях! В отговори на любезните изявления на г-н/жа "Ники-Мери" надявам се съм и помогнала и надявам се на скорошна злобна атака към въпросната фирма/ми- ето хляб за нови размисли!  Има една много вярна мисъл: "Ако мислиш че образованието е скъпо, опитай да изчислиш цената на невежеството, която плащаш!"  Автор: Атанас Димитров Буров (1875-1954) български индустриалец.

Всеки има право на мнение и то добре ,че го има този сайта,за да може всеки изпатил си да сподели.Бих посъветвала  всеки ,който се интересува от Интер Алианс и въобще другите езикови центрове ,който са една и съща собственост на сем.Славчеви(собствениците на интер алианс)-АЛФАБЕТ,ЗНАНИЕ,БРИТИШ АКАДЕМИ,КЕЙМБРИДЖ,ОБРАЗОВАНИЕ И НАУКА-да не очаква нищо положително.Много са излъганите и опарилите се от тяь.Некоректни са към заплащането-гледат как да ти платят по -малко ,отколкото да те стимулират.Уважението към служителите е сведено до минимум.Няма никакви привилегии-освен ,че клиентите,когато им закъснее курса ще се карат с вас,или ако си искат парите,няма кой да ви разреши да им ги върнете.Местоположението на центровете е в самия център-то е единственото положително нещо в цялата история.Работната среда е под стрес и напрежение.Бавят подписването на трудовия договор с 3-4 седмици.Ще бъдете подложени на множество стресови ситуации- (парите от заплатата ви няма да стигната и за хапчета).Много често интервютата за работа ,които се правят са с цел набиране на клиенти за курсовете,отколкото за назначаване на работа.Затова кандидатите не получават обратна връзка.

Въоще не вярвайте на положителни мнения относно тази фирма ИНТЕР АЛИАНС или относно сем.Славчеви.Такива лъжливи работодатели много често се срещат и те са едни от тях,Относно господина ,писал по долу бих казал,че е явно дълбоко заблуден-България не е Италия...и по-важното не бих се учудил ако в анонимното пространство на интернет това не е собствено ръчно написано от сем.Славчеви.Че са за раследване и аз съм съгласен-никакви легитимни дипломи,те никъде не въжат и никой не ги зачита,а да не говорим на какъв всекидневен тормоз са подложени служителите ,ако няма записали се за курсове кандидати.А от другата страна кандидатите чакат с мецеци да започне някой курс ,който въобще не е на нивото ,което те очакват.А относно преподавателите-незнам какъв професионалист би издържал с заплата на курс около 250 лв  .Но в случая става въпрос за измами и шашми ,които ще ви скрият шапката.Заплащането е под всякаква критика-малко пари за много работа,и то под напрежение и стрес,от една страна от работодателя,от друга от клиентите,които са си в правото да викат и кряскат,когато им се откаже да им се върнат парите,за незапочналите курсове.Дипломите са напълно нелигитимни.Уважението е може би чисто лицемериие и акторско майсторство.Привилегии-другаде да,но не и в тази фирма.Фирмена сигурност-няма такава.Ангажираността е пълна и то дори ми се струва е в повече-ако меже и в къщи да работите ще е супер.Потенциалът за развитие-ако изместите  Славчева :))))))Местоположението е единственото хубаво нещо-все пак не всичко е черно-на базови места са офисите на сем.Славчеви.Колеги -нямате.Работна среда -мизерна,ще говорите за висок стандарт в мизерни офиси.Един съвет от мен -не си губете времето с тези хора и мрежа от фирми-т.к.ИНТЕР АЛИАНС,АЛФАБЕТ,КЕЙМБРИДЖ,ОБРАЗОВАНИЕ И НАУКА,БРИТИШ АКАДЕМИ ,ЗНАНИЕ са под прякото управление на сем.Славчеви.А относно г-на ,който  се чуди как са се задържали 10 год-отговорът ми е много прост-с лъжи и измами-като си прехвърлят клиентите от офис на офис,и като имате предвид ,че Пловдив е град с доста ВУЗОВЕ-където студенти се вливат всяка година-ви става ясно,как действа схемата на сем.Славчеви.А между другото като се замисля-може посоченият господин Велизар да са сем.Славчеви ,под прекритие-всичко очаквам от тях.Относно г-жата,която се чудеше защо никой не и се обажда-имам точен отговор-тези интервюта,които се правят не са за набиране на хора за работа-а за привличане на клиенти към курсовете,т.к  докато чакаш реда ,си в една зала пълна с хора с надежди ,служителка ви убеждава какви курсове предлага въпросния център.Това е от мен-надявам се когато попаднете на тези фирми да имате предвид изложеното погоре.Ще си изгубите и нервите и времето ако се занимавате с тях.А ако започнете работа там-парите няма да ви стигнат да си купите хапчета! ,за да се възстановите от стреса и напрежението!!Стига сме търпяли подобно безхаберие и се надявам институциите да си сършат най-накрая работата-да се самосезират и да не допускат подобен тип фирми да съществуват.

Посещавал сам 3 курса в тази фирма, ако имам нужда от обучение и съм в България, отново бих потърсил услугите им, базата им не е супер луксозна, но за сметка на това е функционална и удобна за провеждане на обучение, а кадрите които работят в фирмата са на супер високо ниво според мен като клиент, едва ли фирма която не си върши добре работата би се развивала и съществувала над 10 години, което беше един от главните ми критерии в началото когато потърсих обучаваща организация за да науча езика, а и не само това, фирмата е лицензирана в Националната Агенция за Професионално Образование и Обучение към Министерски Съвет и не само, но не искам да бъда многословен, за мен това е една добра фирма и хора които си вършат работата добре. Когато се записах при тях за първи път на курс по Италиански език, аз не знаех нищо и само за 3 нива усвоих така езика че в момента говоря свободно и се справям с работата си в Италия, тук съм от края на 2007 година. Сертификатите които ми издадоха легализирах в Министерството на Образованието /едва ли фирма която не е легитимна би могла да легализира сертификата си за обучение в Министерството на Образованието/, които сертификати представих на работодателя ми в Италия / „Brandoni Energia” - BRANDONI S.R.L. - Via O.Pigini, 2 - 60022 Castelfidardo (AN) - Italy - Tel. 0717822026 - Fax.0717821772 /. И за да не бъда анонимен: Казвам се Велизар Младенов, инженер съм по образование, всеки може да се осведоми за мен на посочените по горе телефони на група BRANDONI S.R.L., работя в фабриката на групата в Кастелфидардо, отдел развойни дейности и внедряване на нови производства. Изявлението ми бе предизвикано в отговор на по горе написаното, което прочетох и ме възмути,.... напуснах България поради ред причини, които тук не е мястото да споделям подробно, някои от нещата които ме накараха да взема това не леко решение са завистта между хората, липсата на едно елементарно уважение към хората които се грижат за теб и ти осигуряват работа, в случая обучение и към техния труд. Почувствах нуждата да напиша това за да защитя доброто име на една фирма на която съм ползвал услугите, от която съм останал доволен и където работят хора достойни за уважение. По време на обучението ми, аз лично се запознах с управителя на дружеството г-н Славчев, за мен той е един високо образован, интелигентен ръководител уважаващ хората, ценящ професионализма и коректното отношение, това е моето мнение и никого не ангажирам с него, просто го споделям като клиент и човек. Възнаграждението ми като инженер специалист в Италия възлиза на 28 евро на час, но реших че си заслужава да загубя от времето си за една добра кауза, непонятна за много българи.

Заплащането е твърде ниско, да не кажа мизерно. Офисите са в лошо състояние, макар и с удобно местоположение. Иначе никой не те закача и можеш да си работиш спокойно с курсистите. Често липсват елементарни пособия за работа като маркери. Общо взето работната среда е спокойна и колегите са готини, но не си заслужава. А фирмената сигурност никаква я няма, ще те държат, докато имат нужда от теб.

Работих при тях в продължение на няколко месеца , и бях на хонорар като преподавател . Бизнес семейството си позволи нагло да се изгаври с мен , като за два работни месеца ми плати двеста лева плюс 20 лева бонус за пълно присъствие на курсистите . От друга страна си позволиха да злоупотребят с мен , като ме караха абсолютно безвъзвратно да им върша преводи , при това експресна поръчка . Схванах им играта бързо , но ме е яд , че първоначално се вързах на молбите на кокетната бизнес дама , която по между другото ми се обаждаше по телефона за да ми каже "има едно малко преводче , искат го до един час , ако можеш да го направиш , ама бързо"

Не разбирам как след толкова години измами от страна на тая фирма, чак сега се появиха във форума. Карах курс при тях - лъжат за начало, за брой часове, курсовете се водят некомпетентно и най-интересното е че "сертификатите" им не важат пред работодатели, камо ли пред бюрото по труда. Не съм единствен... за огромно съжаление !!! Как няма кой да ги разследва???

Кандидатствах при тях за работа. Останах с разочарование след срещата ми с управителя, от който зависеше назначаването на подходящия кандидат. Понеже явно се оказах прекалено квалифицирана за длъжността, за която кандидатствах, въпросния господин си позволи да се държи изключително високомерно с мен. Прекъсваше ме докато говорех, за да вметне някоя иронична забележка и когато попитах кога евентуално мога да разчитам на следващия праг, упоменат в обявата за по-висока заплата, ми бе отговорено :
"Амии..., след един два месеца." - което си значеше - никога.
Подведоха ме да чакам да ми се обадят още една седмица и така и не ги чух повече. А още на следващия ден пуснаха отново обява за същата длъжност.

Работодателите нямат никакво уважение към служителите си. И всеячески искат да избегнат трудовите правоотношения.Материалната база е остаряла и неможе да задоволи нуждите на кандидатите за обучение. Заплащането е ниско, местоположението и работното време са добри.