Coca-Cola HBC Bulgaria/ Кока-Кола ХБК България /img/frontend/nomap.png"

Coca-Cola HBC Bulgaria/ Кока-Кола ХБК България

Здравейте, моля някой да сподели как протича интервюто за позиция счетоводител. Благодаря! :)

До Юрг и обкръжението му - всевишния HR!

“Армия от овце, водена от вълк може да победи армия от лъвове, водена от овца!”

Прибирай се откъдето си дошъл!
Светльо можеше да управлява като микромениджър, но поне разбираше бизнеса до най-малък детайл и вземаше правилни решения!
А ти разчиташ на “умните глави около теб” и ще останеш скоро без най-ценните хора и ще продължим да губим пазара!
Ще погубиш Компанията-ти, Крали Марко, Анна, Йордан от маркетинга и още няколко властимащи...

Здравейте, предстои ми интервю за работа и въпросът ми е: Ако по време на интервюто обърнат на английски език, какви въпроси задават? Благодаря!

Talent Acquisition and Identification Specialist
мнения за тази позиция? Благодаря.

Може ли някои да даде каквато и да е информация за търговски представител ? (предстои ми интервю за работа)

Наемат нови хора за летния сезон, Стане Септември и всички наети през лятото ги уволняват, т.е. съкращават. След това си търсят нови хора. Не отричам, че фирмат предлага облаги и отлично заплащане предвид труда, който полагаш, но по мое време шефа производство ме изкарваше от обедна почивка да се връщам на работа на линията тетр пак. Бях работник през 2008 година, не знам дали нещата сега са същите. Но ми направи впечатление шуробаджанащината и това, че старите служители никой не ги уволнява, те сами си напускат.

"Скъпи" бивши,
нали сте се отървали вече от този, според Вашите думи, ужас. Не разбирам защо си чешете езиците тук, че и анонимно! Ще кажа евала на този, който има куража да излезе с името си и да каже какво не му харесва, в противен случай си оставате МИШКИ.
Надявам се имате предвид, че само злобата се излива тук, а останалите ние, си караме работата и се забавляваме с жлъчните Ви коментари, продиктувани от собственото Ви разочарование на неуспешната си кариера и личния си провал.
Задайте си въпроса "Аз казах ли на хората, за които пиша какво мисля в очите докато бях на работа?"? Не, нали?
А на останалите, които все още работят при нас, но бълват помия също анонимно, ще пожелая да си намерят много скоро по-добър работодател. Интересно ми е защо стоите? Кандидатствате, но не Ви вземат никъде, нали? Ей това е доказателство колко ставате за нещо.

Щастлив живот Ви желая, въпреки, че когато човек има в себе си толкова отрова, надали е щастлив! :D
Всичко е личен избор.

Слушам и не вярвам на очите си! Напуснах компанията преди известно време и честно да си кажа, дълго време мислех, че съм направил грешка. Компанията ми липсваше, атмосферата, задружната работа, колегите - най-вече! Е да, ама по-висока позиция ме поблазни. Голяма депресия ме беше налегнала, но май започвам да си променям мнението.
Гледам ги колегите и ме е яд, много ме е яд! Някога беше гордост да работиш в Кока-Кола, а сега се превръщате в посредствена компания, с ниски заплати и много роби. Имате си шеф швейцарец, който бил с връзки, ама нищо не разбира, а за капак и невъзпитан, негово Величество! Променили са се нещата много бързо! Ама не към добро.

И по повод на последните новини:
Решил да прави сейвинги и да реже от отпуските на търговски екип, защото някой не знае как да си свърши работата! А така наречените мениджъри заминали на купон в Швейцария! Браво, браво щом можете да си го позволите на гърба на другите и не ви е срам! Иначе мажете очите на търговците и сигурно още им говорите, че са номер едно, най-яките, най-добрите! Страшен пример давате на хората и вече си личи колко мислите за тях. Браво! Ако бях там да съм сложил жълтата жилетка и да ви питам още ли ще се бъзикате с хората.
Сега мога да ви пожелая приятно лято и умната с отпуските и харчовете, че като се върнете...

Кока Кола ХБК е еманация на посредствеността във всичките и аспекти. Ако сте посредствен провинциалист драпащ да работи в международна компания, където международния характер се определя от смесеното естество на служителите- селяни от всички краища на България и имигранти от други балкански държави, то вероятно ще ви допадне атмосферата в офиса. А той е разположен отвъд Околвръстното- емблематична за жриците на платената любов локация- информация за тези от вас, които не са от София. В офисната ирархията на Кока Кола се лансират глупави и посредствени хорица, в които мениджърите виждат себе си, и които са по правило от провинцията или дори от чужбина- Румъния, Сърбия, Гърция и т.н., и които хорица са прекалено некардърни да си намерят по- преспективна и добре платена работа. А тези второстепенни марионетки на Кока Кола се издигат не поради способности и интелект, а поради дълголетната си роболепна служба, дължаща се на толкова на мотивацията и желание за работа, колкото на наспособност за достигане на по- високи нива на професионална изява. В общи линии ако сте непретенциозен, посредствен и се задоволявате с малко ще ви хареса в Кока Кола- ниската заплата стартираща при 1200 лв. нето за AR/AP, водевилни междучовешки отноешния, както и импотентни мениджърските способности на фигуративните тиймлидери. Ако искате повече дори не си хабете времето да ходите на майната си, или иначе казано на ул. Рачо Петков Казанджията, който и да е той. Самият факт, че тиймлидерите работят за нетна заплата под 2 бона е достатъчно красноречив и показатален за нивото на професионалните им качества и компетенции. Та кой тиймлидер ще работи за такива пари? Ами този който другаде не го взимат. Съответно няма как да очаквате професионализъм, етика, или дори грам мозък от такива хора- те са просто едни второстепенни марионетки на Кока Кола които дълги години са гниели в задните ешалони, били са пренабрегвани, принизявани и с право подценявани. Но след дългата си вярна служба за благото на Колата, мениджърите осъзават, че нито са подписвали молбите им за напускане, нито пък са ходили на техните погребения- респективно още са живи и решават да изстискат максимума от тях. Ланисрат ги на тиймлидерски позиции- трибуна, на която да блеснат в светлината на цялото си бездарие и която трибуна те ползват като проводник на цялата си некадърност, некомпетентност и отдушник за цялата злоба, стаена през годините тормоз прекаран уж в името на развитието на Кока Кола. А сега да кажа и две- три хубави думи за "мениджмънта". Шефката на финансовия отдел - Ваня Гоцева която е родом от иначе китното българско село Баня, за което пази свиден спомен не само в сърцето, но и в говора си- запазвайки автентичния си селски диалект и првръщайки в своя запазена марка диалектно/дефектно прозиношение на буквата "Л", която тя произнася "УЪ". Сами помислете дали човек с такава липса на самокритичност или познания за естеството и функцията на професията Логопед, който Ванчето ще произнесе като "Уогопед", може да бъде добър мениджър. Иначе женицата се опитва да развие нещо, но е толкова посредствена, елементарна и неспособна да вникне и проумее есенцията на нещата че логично, или както тя би казала "уъогично" все не и се получава. Каквото и друго лошо да кажа за Кока Кола ХБК все ще е малко- точно както на шефката на HR-а Мирослава Маркова все и е малко това, което изяжда. Изобщо ако видите на какво прилича тази Мирослава Маркова, то в съзнанието ви неминуемо ще изникнат два риторични въпроса. Първият дали знае значението на думата "диета". А втория- дали, човек който не може да контролира собственото си чувство на глад е способен да контролира човешките ресурси на толкова мащабна фирма.

Като кандидат за работа (позиция счетоводител), който си прави труда да обикаля по интервюта след Околовръстното посред зима, мисля че е редно по някакъв начин да информирате кандидатите, че не са одобрени. Както ние сме коректни да се явим в точния час на точното място, да си губим времето в 1 час разпити и тестове, моля да проявите малко уважение като ни съобщите, че нашата кандидатура не е одобрена. Това не говори добре за отношението към хората, което би трябвало да имате като работодател. Уж сте световна компания, но побългарена...