НАЦИОНАЛЕН ОСИГУРИТЕЛЕН ИНСТИТУТ / НОИ /img/frontend/nomap.png"

НАЦИОНАЛЕН ОСИГУРИТЕЛЕН ИНСТИТУТ / НОИ

Нека започна отрицателното си мнение за тази институция, като поздравя своите колеги - професионалисти, заедно с които носим на гръб останалите. Ако сте жена с деца или сте над 45 години - това е вашата работа. Необходимо е само да имате някакъв документ за образование, покриващ критериите на "Човешки ресурси", и една препоръка от човек , работещ в института, и сте вътре. Препоръката е по-важна. Знания, умения, опит - тези неща могат само да ви попречат и да ви създадат неприятности и неприятели. На всеки служител се падат по няколко началника и директора, които трябва да се питат за всичко. Тези господа ръководители са здраво подкрепяни от "добрите" служители, които те са си обучили да ги слушкат и да си траят. Началника никога не е виновен. Трябва да се прави само това, което каже началника. Какво се случва, когато поставят задача на някого? Първо - срокове няма. Не, има, обаче се казват в последния момент, когато нещо трябва да е готово, а се е мълчало с месеци, понеже на никого не му пука. Служителя от тип по-слабо подготвени не успява да се справи. Последствия? Никакви, този служител не се търси повече за работа, задачата се дава на следващия. А заплатката си тече - еднаква и за този, който работи и има резултати, и за този, който си дреме по цял ден, ходи до пушалните, пие си кафенцата и чака да стане 5 часа, за да излети като самолет към къщи. Повечето знаещи и умеещи колеги вече са бивши - не е лесно да гледаш как някой до теб дреме цял ден докато ти вършиш работа, за която в някоя добра частна фирма може да се вземе тройна заплата. Това е от мен, ако някой е закъсал за работа, нека опита сам.

Бих искала да разбера какви са тези хора, който работят в НОИ, за да отговорят на един въпрос - "Защо все още е такава мудна системата при изплащане на болнични листи било то за гледане на дете или при майчинство? Как може в цялата страна да се поставя една и съща програма за всички болнични и да става такова забавяне при изплащаането от около месец и половина - два?

В НОИ работят само хора, които ги мързи да работят, нямат потенциал да се развиват и се подбират с конкурс по "злоба". Заслужавате си мизерните заплати и дано да ви орежат още повече!

Има мнооого да се желае. Заплащането продължава да върви надолу по вертикалната скалата. Ръководството умее да НАЛАГА начина на работа. Привилегии - никакви. Условия на труд - плачевни, информационното оборудване издиша. Социални придобивки - какво е това? Иначе ако не ви пука за преливането от пусто в празно, за работата, която сте свършили и за липсата на удоволствие да се чувстваш полезен - това е институцията за вас!

Доволна съм от работата си работя от три години, но изчислено общата ми оценка е 3,38. Според мен все още има корени от старото време и може би това пречи за по-бързото развитие на служителя, като искам да уточня, че аз съм от поколението което има късмета да направи разлика преди и след демокрацията.Все пак да не забравяме, че това е една огромна структура и малко тромава. Успех на всеки новопостъпил

Работя в организацията вече 6-та година, където намерих добри колеги, отлична работна среда и място за развитие.
Дано тези от които зависи развитието и съществиуването му мислят и решават мъдро и разумно!

Поздрави на всички колеги!