НАЦИОНАЛЕН ОСИГУРИТЕЛЕН ИНСТИТУТ / НОИ

Националният осигурителен институт има Контактен център. Телефонът е обявен на всички нива на сайта.
Данчо, ако сте търсил телефони от www.noi.bg трябваше да видите, че има обявен телефон за връзка с институцията.

@Данчо - ако сте търсил телефони на сайта на НОИ, не може да не сте забелязал, че има обявен телефон на Кол центъра. Ако въпросът Ви е принципен, винаги можеш да попиташ тях.

Благодаря на г-жа Гърдева за компетентно обслужване и отзивчивост!С пожелание да има по-вече служители като нея.

Бих искал да изкажа дълбокото си разочарование от отдел пенсии към град Пловдив! В продължение на 2 часа се опитвах да се свържа с тях по телефона,но никой разбира се не ми вдигна (пробвах и на 4 оставени номера в интернет). На работа всеки делничен ден и не бих могъл да отсъствам , за да отида и да задам един единствен въпрос! Когато реших да се обадя на информация ми казаха, цитирам : Вие какво очаквате и 3 часа да звъните никой няма да ви вдигне, колегите си имат работа! Като толкова искате елате на място. ( когато й казах, че нямам възможност, заради работата и че ми трябва отговор само на един въпрос , тя ми отвърна : Ами това не е мой проблем! - И ми затвори!
Вие как мислите, това коректно ли е, при положение, че именно благодарение на работещите, те съществуват и защо не е направен телефонен център?! А всички останали хиляди хора, които са на работа от 8 до 17 часа, как изобщо биха могли да се свържат с " кралиците? "

Здравейте! Дъщеря ми е  завършила центъра по юридически науки - специалност "Публична администрация " в БСУ. Вдовица е с 4 деца.  Търси си работа.  Питаме за свободни работни места при вас в Казанлък или Стара Загора

Споделям личен опит от НОИ Пловдив, разочарование от отношения, конкурси и шуробаджанащина, как става така без конкурс с телефонен разговор се назначава бременно момиче без трудов опит с неясно образование на познати с ясната идея за това, ок ама конкурса и каква е логиката за няколко месеца се хаби ресурс за обучение съвсем съзнателно - факт вероятно и в други институции е така. Директорката Улето ей така с една биография и хайде готово Венета Драганова Димитрова е на държавна работа, само че защо останалите истински вишисти със същото желание за работа да се правят на маймуни и викат на конкурс, кой дава това право на ръководството на нап пловдив?

Здравейте,искам да попитам как се постъпва на работа в НОИ,ПРОВЕРИХ страницата им в нета,но няма обявени работни места,аз съм със средно икономическо образование-дали съм подходяща.Моля някой настоящ служител да ми обясни.Благодаря предварително....

Имам въпрос към служителите на НОИ Сливен.Получавам обезщетение за безработица и реших да се възползвам от услугата , която предоставяте за проверка по интернет изплащане на обезщетението за месеца.Взех си ПИК въведох го но се оказа ,че за моята особа ЛИПСВАТ ДАННИ.Въпроса ми е защо е така и кой не си е свършил работата ?

здравй те,искам даси напрвя здравна осигуровка но все ми казват различни пари който трябва да внеса.Дълго време ме е нямало я БГ. казаха ми че рябва да отида до МВР.в гр.Сливен зада ми издадат писмо с което да удостоверя,че наистина съм бил извън страната.Обяснете ми какво точно трябва да направя.Благодаря би много.

Нека започна отрицателното си мнение за тази институция, като поздравя своите колеги - професионалисти, заедно с които носим на гръб останалите. Ако сте жена с деца или сте над 45 години - това е вашата работа. Необходимо е само да имате някакъв документ за образование, покриващ критериите на "Човешки ресурси", и една препоръка от човек , работещ в института, и сте вътре. Препоръката е по-важна. Знания, умения, опит - тези неща могат само да ви попречат и да ви създадат неприятности и неприятели. На всеки служител се падат по няколко началника и директора, които трябва да се питат за всичко. Тези господа ръководители са здраво подкрепяни от "добрите" служители, които те са си обучили да ги слушкат и да си траят. Началника никога не е виновен. Трябва да се прави само това, което каже началника. Какво се случва, когато поставят задача на някого? Първо - срокове няма. Не, има, обаче се казват в последния момент, когато нещо трябва да е готово, а се е мълчало с месеци, понеже на никого не му пука. Служителя от тип по-слабо подготвени не успява да се справи. Последствия? Никакви, този служител не се търси повече за работа, задачата се дава на следващия. А заплатката си тече - еднаква и за този, който работи и има резултати, и за този, който си дреме по цял ден, ходи до пушалните, пие си кафенцата и чака да стане 5 часа, за да излети като самолет към къщи. Повечето знаещи и умеещи колеги вече са бивши - не е лесно да гледаш как някой до теб дреме цял ден докато ти вършиш работа, за която в някоя добра частна фирма може да се вземе тройна заплата. Това е от мен, ако някой е закъсал за работа, нека опита сам.