Office1Superstore /img/frontend/nomap.png"

Office1Superstore

Здравейте, Силвия! Съжалявам за това, което Ви се е случило, но не сте сама. От личен опит мога да Ви кажа, че от Инспекцията на труда са Ви отговорили абсолютно точно. От тук нантатък следва съд, но това не трябва да Ви плаши, защото делата по трудово-правните отношения са безплатни за работниците и служителите. Включително имате право на служебен (безплатен) адвокат. След като спечелите, а това е сигурно, ще Ви бъдат платени всички разходи и дължими суми с лихвите. Ако бившите Ви работодатели са достатъчно т...и и упорити ще мине време, две - три години, но пък ще имате повече лихви :) Успех, не е толкова трудно!

Днес бях в Инспекцията по труда.Нещото,което ми беше казано,след като си подадож жалбата е,че след прекратяване на трудовите взаимоотношения с въпросната фирма,то инсекцията няма основание на изисква каквиъо и да било парични възнаграждения.Демек работата е следната-виждат ме,че съм момиче на 20 години и никой не те взима сериозно.Да не говорим и за директорката на инспекцията,която с насмешка се обърна към мен с въпроса
"А Вие входящ номер ще искате ли?"
Ето това им е цялото нахалство и работа,ще чакам да видя как ще се развият нещата,пък ако и така не стане ще си търся правата чрез адвокат.
А относно интервюто ти,желая ти късмет и здрави нерви!Вече знаеш какво да очакваш :)

Днес бях на интервю, нооо като гледам коментарите ... :-X

Благодаря за съвета и,че така бързо се отзовахте.
Ще им пратя писмото в Понеделник,та ще им дам срок до края на седмицата.
Дано всичко стане в най-бърз срок.
Благодаря пак!

В твоят случай има едно решение.
Пускаш писмо през пощата с обратна разписка в свободен текст до г-н управителя на фирма еди коя си. С молба да ти се изплатят дължимите пари и в случай, че са много заети остави копие на документ подпечатан от банката за твоята банкова сметка в която могат да ти ги изпратят. Направи си копие. ( да включва Твоите имена , телефон за връзка  и някакъв срок да кажем 10 февруари).
Като си получиш обратната разписка за писмото си я пази с копиято на писмото. След даденият срок се обърни към частен съдия изпълнител като му оставиш копие на писмото и разписката ако трябва и копие на трудовият ти договор и прекратяването му. Може да се обърнеш и към
Дирекция "Инспекция по труда" - Видин
Адрес: 3700, гр. Видин, ул."Дунавска" №6
телефони: (094) 60 13 03
Не се отказвай, по интернет има много инфо за тези неща.
Успех

Започнах в края на Август месец,а на 3 Септември бях назначена.На 19 години съм и това беше първата ми работа.Започнах с голям ентусиазъм и желание.Преминахме през една седмица обучителен период на пълно работно време.Беше ми казано,че тази една седмица ще ми бъде заплатена в края на Септември месец.Това се случи през Октомври,а сумата беше 40 лева.За заплатата ни казаха,че ще получим първата в края на Октомври,минимумът и щял да бъде 340 лева(както пишеше и в договора),а според това какви резултати им показвам и какво желание за работа имам може да стигне и повече.Първата си заплата получих в средата на Ноември.Сумата беше 300 лева и шефа ми каза,че и другата ми заплата отново ще бъде в същия размер,защото все още не съм им показала завидно желание за работа.Та то как да се случи това при положение,че ходим гладни два месеца и половина,а никой не казва кога аджеба ще има заплати!Обеснението им беше,че чакали преводи от проекти и за това имало и забавяне.Казах си,че това се случва понякога и въобще не се и замислих,че за конкретната фирма това си е практика.Да не говорим,че така наречената ми обедна почивка от 1 час ту я има,ту я няма.В началото аз почивах за час,но един ден управителката ме извика и ми каза,че не мога само аз от колектива(състоящ се от 4 човека)да почивам за час,при положение,че другите го правят за 30 минути.И с това се съгласих.Дойде време в което обедната ми почивка вместо в 13:00 си я взимах в 15:00,а почивките за по цигара време въоще и ги нямаше.А въпроси от рода на"Усмихни се малко де,клиентите какво ще си помислят","Гледаш като пресисала" и "Коня ли ти умре" не са нищо необикновено!Важното е да сме любезни и да правим продажби нон стоп,а това,че не сме яли от 9 сутринта,а вече е 3 слетобяд,че заплати няма и нямам време и на зъболекар да отида,това никой не го интересува!От 9 до 7 вечерта на крак и много усмихнати!Позамислих се аз върху всичко това,та разгеле на 6 Декември си подадох молбата за напускане,казах им,че съм съм кандидатствала за бригада в Англия и,че до края на Януари месец ще чакам да се свържат с мен за интервю.А те милите шефове гледат като гръмнати и се чудят защо така.В края на Ноември трябваше да получа втората си заплата,това се случи към средата на Декeвмври!На 31 Януари ни дадоха аванс от 100 лева(на 24 Декември аз им бях искала 100 лева)с които трябваше едновременно да си платя сметките,да ям и да посрещна новата година!Пуснаха ни почивка за 4 дена.Евала!Време беше да се сетят,че не сме от желязо!Ден преди да напусна ме викнаха в офиса и ми предложиха да остана на работа,докато не ми се обадят за интервюто от Англия.Договорът ми ще си бъде прекратен,но аз ще работя при тях,докато не дойде време да замина.Казах им,че не зависи само от мен и,че не мога да им дам отговор сега.Казаха ми да си помисля и утре да им кажа.На 6 Януари (последния ми работен ден)така и нищо не говорихме цял ден и те явно са cи помислили,че хайманата ще им работи още,като за без пари,ако може!В края на работния ден влязох в офиса и им казах,че решението да напусна не се е променило,та те отново не очакваха и не били подготвени с документацията ми за напускане,защото мислели,че ще остана.Питах ги кога ще ми дадат оставащите 100 лева от ноемврийската заплата и цялата ми заплата за Декември.Казаха ми,че сега пари нямат и ,че ще ми се обадят най-късно до два дни,за да ми дадат документацията и стоте лева,а за последната заплата ще се разберем,но най-вероятно ще бъде в края на Януари.Та мина се ден,два и на третия аз ги посетих,за да разбера какво става.Управителката ми беше заета да обслужва клиенти,та ми каза да изчакам.Свърши и ме попита "За какво идваш бе Силве,аз не знам някой да ти е звъннал".Казах и,че документите ми трябват и,че искам да разбера кога ще си получа парите.Каза ми,че моите срокове нея не я интересуват и,че време за мен няма,както виждам момчетата са отново на разнос,а тя не смогва с работата.Ами може би нямаше да е сега в това положение,ако беше коректна с работниците си и ги третираше като хора.Каза ми да търся шефа,защото тя не се занимава с тази част.Влязох при него та и той със същия въпрос ме посрещна"Някой да ти е звъннал?"Казах му,че документацията ми трябва и го попитах за парите.Отговори ми,че сега са много заети и да мина в 7 вечерта.Тръгнах си аз и отидох в 19 часа.Даде ми да се подпиша за прекратяването на договора ми(там датата беше 30 Декември,а аз дефакто си работих до 6 Януари),даде ми също и трудовата книжка и другите документи,а за парите ми каза,че сега нямат и в най-скоро време ще ми звъннат."Ние паричките ще си ти ги дадем,не се притеснявай,но кога и аз не мога да ти кажа,може да ти дадем всичко заедно(и онези 100 от миналата заплата и 300 от тази за Декември),чакай да ти се обадим,но само си кажи номера,че ти го нямаме".Браво!Много сериозна им е цялата работа,това са най-безочливите хора,които съм срещала някога,и това което са длъжни да направят и това не свършиха,а всяко нещо,което ми обещаха,не го изпълниха!Та вече е 22 Януари все още щакам пари,а може и малко уважение!Ако ви се работи без заплата(цели 300 лева),без почивки и да ви третират като хамалин,бъдете усмихнати и заповядайте в Офис 1 Суперстор Видин!

Чета постовете на г-н Байчо Райчев и се чудя дали по рождение е дебил, или работата в офис 1 го е докарала дотам ???

Една бързо замираща фирмица Кооперация Панда пълна с въздухари и неориентирани управници, наети от 20 качество преоценени рециклирани малумни жалки хорица!!!!!!
ХОРА ПАЗЕТЕ СЕ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Работата е много, а липсите се заплащат от персонала..човешко и да се греши, но не е човешко ревизиите да излизат всяка седмица на -минус-1000лв  и персонала да плаща като грешен поп...

ако някой уважава себе си,нека не започва работа в офиса на цариградско.
отчаяно напрегната ситуация,безумно ръководство особенно управителя на магазина ,а да не говорим за ръководството в новия им склад на църна маца.пълна деспотичност,не изплащане на извънредни,хората се третират като затворници.лъжат и на двете места и със заплати и с отношение.аз съм с предизввестие и това да е последната фирма за работа в бг,никга няма да се върна там.