Техно Про https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. Мюнхен 8&markers=София,ул. Мюнхен 8

Техно Про

Прав е колегата. Докато бях в Техно Про не си давах сметка какво ни даваше Наташа, на какво ни учеше. Осъзнах го едва като напуснах и отидох на друго място подлъган за повече пари. Не смятам, че цареше обстановка на страх а по-скоро на стрес. Стресът идваше от това, че не успявахме да работим на такива високи обороти като Наташа. Тя познаваше вдетайли работата на всяка една позиция, можеше да седне на мястото на всеки един от нас и да продължи от там където той е свършил без каквито и да е проблеми. За секунди превключваше от една тема на друга. И по-страшното за нас беше лекотата с която го правеше. Лично аз съм много благодарен, че ме научи да се държа достойно, да мога да си признавам грешките и да взимам решения. Много ми беше трудно в началото но тя ме пречупи. Самата тя имаше достойнството да си признае когато сгреши . На тези, които четат всичко написано от знайни и незнайни звезди – невярвайте. Действително това е фирма с принципи и добре направени процедури. В основта на това стои точно Наташа. Тя е достоен човек за уважение. Може само да искате да се учите от нея – малко са тези като нея които споделят знанията и опита си.
Да, както казва колегата и тя има своите слаби места но ние да не би да сме безгрешни. Тези, които пишат срещу нея смело мога да кажа, че завиждат на това което е. Една част от тях искат да използват Техно Про като трамплин за да се бият в гърдите какви герои са и да си намерят следтова по-лесно престижна работа. Други са бледи душици достойни само за съжаление.

Здравейте!
И аз съм бивш служител на Техно Про. Работих около 5 години във фирмата, в администрацията.
Спомням си за тези години с носталгия, с топло чувство. Там се случваха нещата, защото имаше хора, които работеха, поемаха инициатива и заставаха зад решенията си. Ще ме разберат онези, които са попадали в ситуация, в която колега или служител не прави нещо, за да не сгреши и да не носи отговорност. Екипът, с който работех беше малък, около 25-30 човека, отдадени на работата си и много отговорни. Темпото на работата понякога беше смазващо, изискванията за качество - високи и без компромис. Всички правехме грешки ..., но продължавахме да работим и да се учим. Естествено, някои колеги се отказваха сами, на други им бяха прекъсвани договорите в срока на изпитване. Но имаше едно ядро от служители, които бяха там, в Техно Про, от години и дори продължават и днес да са част от екипа.
В Техно Про се научих на много неща. Да работя прозрачно. Да работя с колегите заедно и да ги чувам. Да работя така, че да не ме е срам от това, което видя или оставя след себе си. Да не ме е страх да поемам предизвикателства. Да бъда критична и да искам повече. Дори сега настоящият ми мениджър ми казва "разбирам, че имаш високи стандарти за качество, но ...".
В Техно Про намерих също уважение, доверие, честност, етика в отношението.

отдавна не бях се зачитал в този сайт, а още повече на страницата на бившия си работодател. Виждам, че мненията са много пъстри, като преобладава негативна оценка.
Към този момент, за мое щастие се развих професионално в сферата на Техно Про или по-конкретно в сервизната дейност, като кадър от администрацията на друг голям сервиз. Свялям шапка на колегите, с които съм работил: Антон Драговски, Георги Александров, Петър Стоянов, Ирен Павлова и много други. Всички те, са част от една много качествена машина. Всички "философи" с негативно отношение и накърнено достойнство, знаете ли фирмата от колко време е на пазара ? Аз започнах да работя за компанията, в началото на професионалната си кариера и не съжалявам. Развих се и научих много от тези хора, за което им благодаря !
Наташа Николова е добър ръководител. Тя има свойте трески за дялане, но кой ги няма ? Хората, които са били част от фирмата след време ще си дават сметка, как тя им е дала основа за развитие в професионална насока, фирма с много процедури и принципи.

Кандидатствах на скоро за рабта в тази фирма с препоръка от познат, който ми даде телефона на Наташа, да й звънна и да ми предложи работа. Аз съм питен програмист и се занимавам с това от много години. Звъннах на въпросната Наташа и й казвам кой съм що съм, защо я търся, кой ме препоръчва и ме пита за какво кандидатствам, на който въпрос отговорих, да се видим на едно интервю и ще и кажа какво умея, а тя от своя страна ще ми предложи подходящата позиция. Викна ме още същата вечер в уговорения час бях във фирмата. Започна да ме разпитва какво мога и какво немога. Пита ме дали разбирам от хардуер, където аз отговорих, че не се занимавам с това професионално, поназнайвам това онова, но основно се занимавам със софтуер и програмиране. Казах също, че каквото и да е бих се постарал да го науча веднага, тъй като бързо се уча. Започнахме да говорим повече за програмиране, тъй като аз си държах на интересите. Каза ми да направя задание за сайт. Мислите, че има още? Не. Каза ми само да направя задание за сайт, дори не ми казва за кой е този сайт, каква е тематиката..абе нищо..С 300 зора с ченгелче измъкнах информация, че заданието е за сайт за "Техно Про" (тяхната фирма), тъй като си нямали сайт (имат, но от зле по-зле). След това вече започна да ме пита за идеи за сайта, като каквото и да кажех се отхвърляше - тя си има идеи, защо са й моите, така е нали? Даде ми сайтовете на fujitsu и oki и каза да гледам от тях но да не е същото - коренно различно да е. Даде ми една седмица за изработката на заданието. Отивам след седмица и нося със себе си принтирано задание от 9 пълни страници. Започна да чете, аз й обяснявам и допълвам неща, които смятам за интересни, давам предложения и т.н. Изчете го цялото и започна да ме пита за менютата, които съм предложил. Имаше едно "Pickup & Return" и ме пита аащо съм го сложил и какво ще рече това? Съответно аз й отговорих, че това меню съм го взел от текущия им сайт и те много добре трябва да знаят какво означава, а тя ми каза "а ти защо гледаш от нашия сайт? Нали ти казах да измислиш нещо ново?" След още 5 минути четене при повторното разглеждане на менютата вече това меню й казах, че няма да го има, откъдето получих отговор "напротив, това меню трябва да го има". Това нормано ли е? В единия момент ти казва, едно а в другия друго. За глупак ли ме взима? Аз много добре знам как да си върша работата. След края на заданеито вече започна да ми излиза с номера, че много определения и текст имало в заданието, тя искала кратко и ясно само нещата, които й трябват да пише и заданието да било такова, че клиента да няма нужда да стои на главата на програмиста по всички въпроси. Ще си кажете "така е, права е" и ще сте прави, но има едно голямо НО! Въпросното задание се изработва заедно с клиента, а клиента каза просто "направи задание за сайт". След това започна пак да чете по заданието и вика "а страницата с продуктите как ще изглежда?". Аз бях начертал примерен изглед на листа в табличен вид и й го показах, а тя вика "нарисувай ми го" ... БОЖЕ ОПАЗИ! Казах й, че това се прави на фотошоп, а не на лист хартия или салфетка, след което тя ми каза да направя цялостен дизайн за сайта на "Техно Про" и да дойда след 3 дни да й го представя. ТЯ НОРМАЛНА ЛИ Е?!?! Поиска задание - получи задание, сега иска дизайн. След това ще каже "направи сайта да видя как ще го направиш" и ще ме отсвири без дори да ме е наемала.

Пълен ташак е цялата работа - ходих 2-3 пъти а дори не ми каза имат ли позиция "програмист" във фирмата, имат и свободна позиция, какво е заплащането? Просто след всяка среща ми даваше нови указания.
Някъде по-долу бе написано, че тази фирма наема свестни хора и започва да се гаври с тях. Е това е точно така. Наташа се опитва да се гаври с мене, но аз уважавам себе си достатъчно, за да го допусна.
Не отидох на следващата среща, която бяхме си уговорили и не смятам и да отида.
Призовавам всички, които решат да кандадатстват към тази фирма да се откажат. И аз си мислех, че коментарите надолу са лъжа, но не са. Само ще похабите излишно гориво и време.

Абе хейтъри гадни!!
каква царица майка, каква работа безплатно? Кой? Кой ви кара да стойте там и да "работите" безплатно.... Дали са ви хората да направите тест или да изнесете презентация...за да ви оценят..какви сте, що сте.. Има си готини гора, не помня имена, сори, има странници, ама то къде няма?? Иначе е в пустиняка и не кандидатствате за мениджър, че да очаквате кой знае какво... ама са си готини там... :) предлагат работа, ако ви се бачка, ще бачкате, ако не job-са, а не bgработодател
айде и успех!

Преди малко се обадих по телефона във фирмата и потърсих Гоеорги Александров. Казаха ми, че не работи такъв човек при тях. Напуснал ли е или зад това име стои Наташа?

Всъщност, всичко, което казва момичето по-долу, е вярно. Първо, така наречените кандидати за работа работят за фирмата един 8-9 часов работен ден, безплатно, защото вие сте изключително "умен" оценяващ и не можете по друг начин да оцените уменията им. В офиса на 4-тия етаж още от влизането се усеща някаква подтиснатост и страх. Колегите ви през 5-10 минути хвърлят поглед към "царицата-майка", която е заседнала на стратегическо място в стаята и следи всички досущ като някой надзирател. Един се осмели да излезе на балкона да изпуши едина цигара. Бога ми, това беше най-бързото изпушване на цигара, което съм виждал! Никой не излезе нито за обедна, нито за каквато и да била почивка. През целия ден! Стана 18:00ч., което уж ви е края на работното време и всички почнаха да се оглеждат неспокойно, но "царицата" още си стоеше. Поседях и аз, не за друго, а да ви наблюдавам сеира. Жалка фирмичка, с жалка и непрофесионална управа, с наплашени работници-роби. Това е Техно Про.  А местоположението ви е велико просто - в пустинака на Дружба 1, заобиколени от строителни площадки, изоставена пустош и бездомни разярени псета....

Аз комуникарах с всички кандидати. Такова лице Марина Стаянова не е кандидатствало.
Нито с млако име Марина нито с фамилия Стаянова. Т.е. още от самото начало лъжете или нямате достойнството да си дадете името.
Позиция Офис Асистент в Сервиза нямаме. Имаме Технически Асистент.
Имаше кандидати за отворената ни позиция Офис Асистент, които не отговаряха на изискванията и бяха насочени за позиция Технически асистент в сервиза.
С всеки един поотделно беше разговаряно предварително и им беше обяснено.
Това означава, че няма как да съотвества обявата за една позиция с друга позиция!
Второ – във фирмата има служители с стаж 8г, 6г, 5г, 3г. Т.е. 80% от служителите са с повече от 3г стаж в тази фирма. Така, че това, което твърдите, че всички са с по-малко от една година не е вярно.
Изнесената информация за броя на техниците също не е вярна!!!
Трето - Всички кандидати минават тестов ден в сервиза! Това също им се обяснява предварително!
Странно е, че сте били при нас цял ден а не си спомняте името на колежката – Ирен Павлова!
Четвърто – колегите в сервиза са на първия етаж а офисът заедно с управителя е на последния. Това означава, че няма никакъв контакт между служителите в сервиза и управителя!!! Нещо повече – колегите от сервиза виждат управителя само ако трябва да дискутират някои задачи или казуси. И се качват те на 4-я етаж. Т.е. няма как да настъпи веселба когато нея я няма за малко тъй като тя не е в сервиза! Тук отново лъжете!
Пето – стандартно кандатите идват в 9.00 часа и приключват тестовия ден до 17.00. Т.е. това не са 10 часа!!!!!!!
Шесто – давате добри отзиви за колегите. Да не са толкова некадърни, че да стоят за такава заплата и при такива условия каквито ги описвате!
Седмо - да набираме нови хора тъй като се разрастна портфолиото на фирмата!
От всичко това следва, че или не сте били при нас и целта Ви е злепоставяне или сте крайно нереализирал се кандидат без потенциал, който е много ядосан, че не е одобрен за работа при нас. И в двата случая се радваме, че не работим с такива хора.

Като цяло и моето мнение е много отрицателно за фирмата, но да за почана отначало, кандидатствах за офис ансистент в сервиза на Техно Про, след като бях поканена на интервюто което се състоя за колко 3-4 минути ми бе казно, че фирмата процедирала по следния начин, искали да видя възможностите на кандидата, като той трябвало да дойде и да поратоти за един ден, на което аз се съгласих, като заплатата не бе опомента. След като отидох на съответния ден, на място имаше още 3 момчета, което беше много учудващо за мен след като управителката ми бе казала, че се викат само по едни човека на ден. В крайна сметка се оказа, че всеки от нас е дошъл за различна позиция, да отучня че фирма се състои от не повече от 15 човека. След като отидох в сервиса се запознах с една по възрастна жена и едно младо момиче в сервиза работя и колко 5 човека техници, като цяло всичко запозна нормално, работа не се виждаше мног трудно поне в началото разбира се , като цяло лека полека почна да се оказва, че това което беше в обявата и работата която трябваше да се върши избощо не отговаряше на написаното, От по възрастната жена рабрах че осен управителката и тя там няма човек които да е повече от година в тази фирма, повечето бяха от 4-5 месеца, каза ми че съм била герой че съм искарала селия работен ден които беше 10 часа БЕЗ почивка, каза ми че повечето си тръгвали още след 1-2 часа или лъжели че ще ходят да хапнат или да пушат някоя цигара и повече не се и врръща ли. След приключаването на деня отново се видях с управителката и обсъдихме как е преминал деня и какви са ми впечатленията за работата. След което ми каза да се видим пак след няколко дни. Като сяло се бях отказала изобщото да не ходя, но все пак реших за любопитство да отида, на срещата естествено почнаха да изникват още и още и още неща които трябва да се правят и за които ни пишеше в обявата нито бях запозната за първото интервю с тях. Беше ми предложена чиста заплата от 500 лева, като до колкото разбрах те осигуряват на минимална (но тук трябва да отбележа че не съм сигурена в това) след кое и казах че условията не ме устроиват и си тръгнах. Да обобщя, много работа, като казвам много имам предвит даже да не ти остане и време да отидеш и до тоалетната, като имам предвит че се работи 10 часов работен ден, за управителката всичко е вярно, много лоша жена всички и имат страх, като гледам каква радост е като беше излязла някаде замалко просто нямам думи. Много, много, много лошо заплащане, фирма в която човек не би могал да се развива а само да се скате психически и то за много кратко време, единственото положително нещо са колегите които са много озивчиви и приятни, при необходимост от помощ веднага откликваха на момента, останах много очудена от това като се има отношението на уравителката и некоректоста която се отнася тя към служителите си и към евентуално бъдещите си такива. Това е скромного ми мнение за само 1 пробен ден там.

В задачата, която дават за търговци не става ясно "сумата в нея",която нараства с 40% за кой момент от време се отнася, дали преди да внесе или след като ги е внесъл е нарастанла с 40% трябва да е ясно
защото ако е след като ги е внесъл трябва да е (2500+y)*0,4+(2500+y) и това цялото е 100%, а "y" е сумата, която е внесъл.