НЕК-ЕАД, Предприятие "Язовири и каскади" /img/frontend/nomap.png"

НЕК-ЕАД, Предприятие "Язовири и каскади"

Аз също не съм виждал никога и никъде обяви за работа от фирма НЕК-ЕАД, Предприятие "Язовири и каскади". Трябва да има прозрачност и конкурси!

един въпрос:Може ли работник от предприатието сега вече и пенсионер от по вече от 10 г. да подава фалшива имотна декларация че няма имот на негово име а той има, и да ползва ведомствено жилище в което никога не е живял а живеят савсем други хора като плащат на цени като за служители и работници на предприатието.Това се случва на язовир Копринка.Моля някой ако може да помогне да сезираме ръководството на предприатие Язовири и каскади гр.София мога да дам по-вече информациа и имената им.Пишете ми на [email protected]

Тук бе публикувано едно стихотворение от Чавдар Подрумче, което стихотворение подхождаше на дискотираната тема с главно действащо лице  г-н Божидар Цветанов - Управител на Предприятие "Язовири и каскади" - поделение на НЕК-ЕАД. Стихотворението се казва "СЕКИРАТА НА ИСТИНАТА". Малко ми е трудно да се досетя защо е изтрито от блога? Мисля, че в случая цензурата е тенденциозна. Спомнете си за басните на Омир!  Аз  копирах това стихотворение защото ми хареса и неговата публикация в блога не влиза в противоречие с изискванията за мнение.

А защо не намирам никъде обяви за работа от НЕК, нито на сайта им, никъде. Повечето предприятия поне ги обявяват открито.

Здравей Сашо, здравей Василев,
Поздравявам те за Новата 2009 година и ти пожелавам здраве и успехи в твоите начинания.
Поздравлявам те и за оценката, която даваш за Предприятие „Язовири и каскади”.
Бъди здрав

Веселин Тодоров

Добавих Предприятие "Язовири и каскади" в този сайт и написах първия коментар под псевдонима "инженера". Виждам, че и други хора са изказали мнението си за тази фирма.
Работих в Язовири и Каскади от април 2003 до юни 2006 г. като "Приложен специалист по машинна част, ТБ и БТ и Механик" в ЯР Петрохан.
В мен останаха само добри и хубави спомени от работата и бившите ми колеги.
Да, заплащането е слабо, да възможността за развитие и кариера е нищожно малка, да Управителя на предприятието Б. Ц. е груб, холеричен тип, бивш комсомолски секретар сега посредствен ръководен номенклатурен кадър, който никога не е участвал пряко в организацията и изпълнението на каквато и да е СМР. И какво от това? На кого там горе му пука? Нима цялата наша България не се управлява от всякакви смотльовци мислещи само за себе си и нарастването на банковите си сметки?
В България няма силни държавни институции, а НЕК си е образец за държавна институция...
Искам да поздравя всички мой бивши колеги и да им пожелая много ЗДРАВЕ и КЪСМЕТ. Още нося в сърцето си топлината, обичта и вниманието, с които винаги са се отнасяли към мен.
Сега работя като технически ръководител по ММ-част в "Козлодуй"ООД. Разполагам със служебен автомобил с неограничен лимит на горивото, GSM с неограничен лимит, мобилен компютър и пълната свобода да работя.
Сега ми плащтат три пъти повече отколкото в "Язовири и каскади" и използват цялата ми енергия, желание и сили, които имам за работа. Сгашният ми Управител ми е дал свободата да работя, да планирам, организирам и изпълнявам СМР и така да "правя" пари. Ето в това е разликата. Държавните институции не мотивират хората си за работа и не използват тяхните сили и качества. А управленските кадри - те само се надуват, мислят се за много велики и че им пука за работата, а всъщност използват служебното си положение за развитие на банковите си сметки. Но всички знаем за нивото на курупция в България - тук в Европата сме най-отпред.
И все пак в Язовири и каскади хубавите неща са толкова много - колегите, спокоиствието, природата... Все още, когато искам да се успокоя си представям горските масиви на Петрохан, снега през зимата...
Много се надявам, когато дойде време да се пенсионирам след 30 години да съществува Предприятие "Язовири и каскади" и аз да се върна и да поработя пак в него, но едва ли...

Интересно е дали в НЕК знаят за далаверите на тоз „хубавец“, управителя на Предприятие „Язовири и каскади“? Изобщо знаят ли какво става в това поделение? Главният Изпълнителен Директор на НЕК-ЕАД, чувал ли е какви ги върши неговия подчинен? Ако е чувал, защо мълчи и не е предприел съответните действия? Ако не е чувал, или се прави, че не е чувал, лошо, много лошо? Ние, изразителите на будната гражданска съвест на обществото, задаваме въпроси и искаме конкретни и смислени отговори!
1.Има ли неоправдани и никому ненужни финансови разходи, прикрити под формата на ремонтни и инвестиционни дейности? Накратко харчат ли се държавни пари на вятъра? Държавни ли ? Ами-и-и…, това не са ли парите на целокупния български народ?
2.Има ли нарушения в действията, по избор на изпълнители за ремонтни и инвестиционни СМР по ЗОП, касаещи няколко, едни и същи фирми, с цел перманентна финансова изгода за тях и респективно лично облагодетелстване на Управителя? Т.е., управителят корумпиран ли е?
3.Управителят намесва ли се при избор на изпълнители на поръчки по ЗОП и оказва ли давление над своите подчинени, кой кандидат да бъде предпочетен? Т.е., управителят корумпиран ли е?
4.Управителят намесва ли се при актуване на СМР от неговите фирми изпълнители и оказва ли давление над своите подчинени, кой и какви документи да съставя и подписва? Т.е., управителят корумпиран ли е?
5.Управителят спазва ли законовата норма, че се плащат пари за действително извършени СМР, или разплаща на фирмите си като турски селски кмет от делиормана, за наводненията. Т.е., управителят корумпиран ли е?
6.Има ли данни, дали и други ръководни служители, като така наречения вече гладен инженер, началници на отдели, групови отговорници и др., лобират и оказват давление с цел финансови интереси на няколкото изпълнителски фирми. Т.е., тези ръководни служители също ли са корумпирани?
Тези въпроси не ги задаваме напразно. Имаме данни за сериозни нарушения по „усвояване“ на финансовите средства. Глупостите които върши този никаквец и самозабравил се управител нямат край и чет. Толкова е алчен и лаком, че и майка си от гроба ще извади и ще я преведе по банков път на някоя фирма, макар и само „за паница леща“, пък била тя и без люта чушка.
Хей Вие, там от НЕК-ЕАД, ние не сме някаква си неописуема паплач. Не си мислете, че народонаселението сме лумпени, наивници и лапнишарани. Дано не сме Ви проглушили ушите, или спукали тъпанчетата, но то на Вас май Ви е необходимо. Не смятате ли, че му е дошло времето и е крайно наложително на този човек да му се поизтупа перушината и най-после да се озапти. Я се вземете в ръце и му направете една истинска, ама истинска обстоятелствена проверка пък да видим кой кум, кой сват и кой на....
Да, ама не! Налъмите не цъфтят! Май, че и на Вас не Ви стиска. Дали няма да се „ароматизира“ ул. „Триядица“ от единия край до другия? Дали няма да се окаже, че и някои ръководни фактори от Вас сте съучастници, добре понабъркани и добре понавъзнаградени с „нещо за почерпка“.
Хей Вие, там от НЕК-а, глухонемите! Вие сте вътре във всички негови простотии, дивотии и безобразия, които този „мизирабъл“ можа да сътвори досега, в един достатъчно дълъг период осигурен от Вашата протекция. Пък хората се чудят, че бил в пъти по-богат от Вальо Топлото. Как няма да е, като е на сянка под чадъра на НЕК-а-а-а…! Как ехото дрънчи-и-и…..

Ей, това да не ви е форум! Пишете конкретно по оценките (заплащане, уважение, привилегии,.....)!

Аз съм страничен за дейността на НЕК човек, но там няма пробив при търговете.Освен, че само две фирми правят всичко, те даже се представят с думите: "...на мен Цветанов ми възложи да спечеля търга..."И защо така не възлага на други!?Предполагам че е ясно.Но ако се предизвика проверка , много лесно ще се разбере какво се прави, за какви пари и къде ли отиват разликите

Това е действителността, забравяте привилегийте на Геджиковци, Додниковци, Стефановци, както и на семейство Мариана и Дафето Къневи, Диана и Гошко Павлови, Невена и Лелята и мн. др.Как се командва в столовите и как се краде. Надзорниците стават шофьори а счетоводителите командват и плашат повече от началници.