Българска армия / БА /img/frontend/nomap.png"

Българска армия / БА

аз съм на 20 години... От половин година искам да кандидатствам в БА. смятам че имам нужната подготовка и издражливост . 6 години тренирах джудо и 1година вече муай тай ... и просто съм си дал сметка че това е наи-добрата професия за мен... в момента съм студент... но мисля да кандидатствам в армията и едновременно да си завърша и образованивто... Честно казано нямам вразки! Но от малък съм възпитаван че ако наистина жлая нещо то напрактика мога да го постигна въпреки всичко... сега чакам да се обявят свободни места. Този форум ме заинтригува и донякъде ми преобарна представите... Но разбира се в никакъв случаи не ме разобеди. Просто ме накара да се замисля  !!!  напрактика НЕКАДЪРНИ оправници и КОРУПЦИЯ има навсякъде като започнем от университетите икономиката и абсолутно всяко едно звено в нашата държавица... Но ако постоянно се примиряваме с това и живеем в тая деиствителност нежелана от никой и само навеждаме глави и повтаряме едо и също е то тогава наистина няма оправия.   има насистина талатливи и работни хора както и некадърници. Навсякъде е така ... Всеки говори как мразел шуробадженащината но ако се отдаде вазмойност го прави! Не е ли така? Знам че някои неща просто няма да се оправят, но все пак може да се помачим  да станат по-добре. От малък съм запален по история, и ако се замислим, наи-силното ни оръжие винаги е била вярата... е за жалост сега отчаянието като че преобладава навсякъде... Гопода офицери, политици и т.н. повярваите в себе си за да може младото поколение да повярва на вас.  С уважение : Николай Живков

Колеги, работата не отива на добре, отнемат ни всички социални  придобивки, оказва се че наемите за служебните апартаменти няма да са символични, а направо убийствени и то със задна дата ще се плаща например 60 лв за 70 кв. жилище + 140 лв за движимото имущество (разбирай мебели и ел. уреди), как става така, че наема на ведомствения апаратмент е по-висок от свободните наеми. Това ли ви е социалната политика господа управляващи и вие сте ръководството на БА, как не ви е срам, всеки от вас си е купил поне по един апартамент от МО, а сега се подигравате с военослужещите

До министър А.Ангелов.
   Г-н министър, пиша ви като офицер от резерва служил 25 год.Слушам какво се говори по телевизия, радио и разни коментарии и не вярвам, че става въпрос за Българската армия в началото на 21 век, членове на ЕС и НАТО.Стигам до извода, че сме по- зле от 1918г.най- тежката година за България в цялята им история изобщо, и по включително и по вашите приказки сега сме по- зле.ПОЗОР за  БЪЛГАРИЯ и  за цялата ни държава.Как можете да кажете, че във всяко поделение ще има ВП- охранителна рота.ЗАЩО?Аз старшината от резерва Иванов не го давам за 3 сегашни сержанта било и от ВП които в 5 год. си служба не са видели жив войник и не са отдали една команда.Не сваляйте частните охрани, те са смазана машина и излизат в пъти по- евтино от полиция.Елементарна сметка:1 полицай струва 2000 лв на армията, а един охранител 600 и не се занимаваш с него.Не си играйте с охраната на обектите, циганите са осверипели и не се спират пред нищо.Някога от икономии може да стане страшно.Тия хора охранявят имущество за милиони, а пари няма, къде са им заплатите или те работят ангария на армията.Какво правят 1500 човека в министерството и още 15000 дирекции и щабове, а няма кой да командват.Трагедията е пълна...

Здравейте. От няколко години работя в Министерство на отбраната. Всички знаете за сегашното полужение на МО и в частност на армията. Аз имам много приятели кадрови войници и не мога да остана безочастен къ това което предстои да се случи. ЗА СЕГА ТО СЕ ОТНАСЯ ДО ВОЕННОСЛУЖЕЩИТЕ В 61 БРИДА КАРЛОВИ И НАЙ-ВЕЧЕ КАЗАНЛЪК. В тези гарнизони се предвижда дислокация, като за сега се спряга Плевен да приеме военнослужещите, но не е изклиючено преместване в други подразделения. Имайте предвид че това ще стане в близките месеци и заповедта ще стане факт след прочитане пред личния състав на 61 бригада. Дислокацията е наложителна с оглед оптимизация на разходите, прдиктувана от сегашното финансово състояние на ведомството. Нещата няма да приключат до тук, като след 3 месеца се предвижда и съкращаване на заплатите с 20%. Просто мисля, че е честно и справедливо всеки от вас да направи избор и сам да прецени дали иска да остане в Българската армия и дали лашканията от гарнизон на гарнизон и ниската заплата го задоволяват. Такива са реалностите в МО и смятам че това трябва да се знае и всички да са наясно какво предстои. Промените ще засегнат много хора и много хора ще напуснат, но това се дължи изцяло на предишното ръководство на МО. Лично моето мнение е, че е време отново да завалят молби за напускане на кадровите войници и да се търси по перспективна и доходонасна работа. Но това е въпрос на личен избор. За въпроси, мнения и информациа можете да се обръщате към мен на e-mail  [email protected]

Колеги в армията е добре имаш ли воля всичко се постига.Само ртябва да се малчи защото големите мислят че знаят всичко.Да знаете от мен началника е като огъня колкото по близко толкова повече изгаря.И в едно стадо винаги си има марша.

какво ще правят войниците на 40г щом ще трябва да напуснат армията на 45,след като няма да могат да хванат годините за първа категория-става въпрос за тези в заварено положение ????????мисля че не е чесно след 15години да ни захвърлите на улицата?????

Виште само от коя година е калашника на сп войски и ще разберете за каква модернизация става въпрос.

ще има ли прием в бургас за кадрови воиници през 2010г?

Искам да пиша за това занятие, което се сьстоя на 20-27 ноември в Ново село. Как е възможно при наличие на 37 души, разболели се по време на протичане на занятието, двама от които със свински грип, то да продължи да се играе докрай. И това при положение, че всеки ден се приемат болни по спешност във Военна болница - Сливен - инфекциозно отделение. Друг доста интересен факт е, че някои от хората, които са постъпили в болница за лечение се считат за симуланти от ЩАБ-а на поделението и ТОЗИ ЩАБ не може да разбере, че тези хора НЕ СА ОТИШЛИ ТАМ ПО СОБСВЕНО ЖЕЛАНИЕ, А СА ЗАКАРАНИ ТАМ ОТ МЕДИЦИНСКИ СПЕЦИАЛИСТИ!!!

Колега от Пловдив, караула поне е част от службата, а при нас войската мете листа по цял ден. Рибата обаче винаги се вмирисва от към главата! Нашите главчовци в София само цъкат с език като отидат на някое международно учение.