Българска армия / БА /img/frontend/nomap.png"

Българска армия / БА

Колеги,имам едно въпросче и дано някой може да ми отговори.
Замислил съм се дали да се преместя от настоящото поделение в Карлово или Казанлък,само за да мога да отида на мисия.Може ли някой да ми каже някакво мнение за тези поделения и дали си заслужава да правя тази стъпка?

Мойте уважения към бившия служител от Сливен.Много сте прав,но не само в Бургас е така навсякъде е така включително и при нас всички кадрови войници и сержанти даваме караули ако ви кажа че съм оператор на станция а не сме влизали в тези станции незнам от кога да сетих се ами юни ни изпитваха за клас от тогава а иначе патрулчета и тем подобни най редовно по 6-7 на месец.Е,това е положението вии си знаете.Кучетата лаят кервана си върви........

Искам да споделя нещо с вас- 25 год служих в БА и сега имам наблюдение върху процесите в армията т.е. имам база за сравнение имога отговорно да кажа, че в момента армията се управлява от чиновници които никога не са виждали жив войник, не са провели едно занятие с рота и не са излезли и един път на полево учение.В поделенията командирите нямат 1 лев за да купят най- елементарни неща било по техника или канц.принадлежности.В същото време се харчат милиони за глупости- строежи, закупуване на неща които ще трябват след 20г./комисиони явно/.Кой и по какъв критерий определи и назначи ген Симеонов за началник на отбраната, който в последните години е командвал 2 самолета и 5 вертолета.Защо беше пренебрегнат ген.Пехливанов- може би най- достойният генерал в БА под чието командване съм имал честта да служа.Няма длъжност в БА която не е минал, чували ли са протежетата на президента които предложиха ген.Симеонов къде е грудовския, елховския или звездешкия МСП.Трагично е положението.Уж направихме кадрова армия всеки "от сън да го събудят"да няма проблеми с мат.част и да се занимава само с нея, други/лицензирани охр.фирми да охраняват поделенията и обектите, както е в цивил.страни от НАТО/, а скоро чувам, че в бургаско поделение са снели охраната и караул дават кадр.войници- позор, тези войници са за друго, а не за пазачи, ще останете скоро и без кадрови войници.Оттървете се от дублиращите структори- логистици има в МО,Щаба на отбраната, СВ,ВВС, ВМС,и цяла бригада, ми то нямя толкова дрехи, храна и складове колкото народ ги управлява, а ми свързочниците- колко народ командва и колко има да изпълнява.

колеги нз вече какжо да казвам за БА всичко се изказа и нищо не се направи тука само си чешем езиците кои за компенсаций кои против жените няма какво да се обеснявате бичете си караулите и си траите а пак ще гледа ме какво ще стане така сами се настоива ме няма смисал просто да гледа ме в кането на другия като сме единни всико се постига

Абе стига сте се хвалили ако ще спорим кой трябва да служи в армията дали мъжете или жените са по добри ами признайте си най-накрая във всяко стадо има мърша така че...ами онези генералчета с БМВ от пепел от рози и всеки казва ами не съм аз тях какво да ги правим като си нямат хал хабер от мизерията в поделенията и от години казват ми няма пари в бюджета.Ние ще стойм сред мишки и хлебарки а те в БМВ,Ламборджинита  и тем подобни,а да неговорим че нямаме и автобуси и ходим на работа кой както намери и си лепим билетчета който от дъжд на вятър ги плащат.Не се плюите щото докато има наши и ваши така ще е като навсякъде стискайте зъби поне това българите го можем

Искам да попитам ,ако някой знае разбира се,дали мога от сухопътни войски да се преместя във военноморските сили и каква е средната заплата на един военнослужещ от ранга на матрос?

да ви кажа,в нашето поделение имаме колеги които са доста по–зле от жените.аз също съм жена но досега съм нямала проблеми.а относно жените в армията,вярно е че има доста които ама изобщо не са за там,но моля ви не слагайте всички под един знаменател.

Няма смисъл да си губите времето с БА, вече направих тази грешка. По-добре се ориентирайте отрано и ще си спестите много главоболия. Нима тези, които са напуснали БА, са умрели от глад? В почти 90 % от случаите са много по-добре, отколкото в армията. Все пак БА не е като другите армии, тук всичко е "наопаки"... :) :) :)

колеги имам едно запитване искам да се преместя в БМС аз сам в ЗРВ какво ще стане с компенсации те които имам да ползвам аи те не са малко ще ми се прехварлят ли или ще трябва да ми ги изплатят ако някои знае моля кажете.Предварително благодаря

За сведение на всички кандидати:БЪЛГАРСКАТА АРМИЯ е институция,която е над всички нас.Ако търсите съпоставка с някоя фирма-бъркате!!!
Към редничката:Обръщението в БА е ВИЕ.Ако вие смятате,че сте критерия за оценка на офицерите-моля,СЛЕЗНЕТЕ на земята!!!!!