ЕКСА АД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. Софроний Врачански 51&markers=София,ул. Софроний Врачански 51

Работя от около две годин в ЕКСА и мисля, че ако работите добре и съвестно, ще спечелите доверието и ще можете да се изкачите по стълбичката на успеха. А това, че някой си мисли, че е работил много и е бил ощетен, трябва да се замисли, че реално работодателя го интересува качеството на свършената работа, а не за колко време я е свършил и до колко часа е стоял. Във всяка една фирма има стереотип на работа и когато новият служител се запознае и вникне в същността на работата и изискванията към, начина по който тя се извърши и я върши качествено и съвестно няма да му се налага да върши нещо по няколко пъти или да стои до късно.

Здравейте. Искам да споделя, че ЕКСА не е най-доброто място за работа за хора, които не са свикнали на динамика, бързина, нови предизвикателства и напрежение. Но, какво да се прави, такова е времето. Във фирмата не може да си губиш времето и хора, които идват, за да им мине работното време, не издържат. Няма търпимост към пушачите. Шефовете на фирмата са работохолици и перфекционисти. Те работят много и очакват това и от подчинените си. Клиентите на фирмата са взискателни и в някои случаи капризност, ама клиенти... Колегите са професионалисти, който има желание, има много да научи от тях, особено от по-опитните. Понякога има недобро планиране на времето за някои задачи, и това поражда излишно напрежение и стрес. Нищо, непознато за големите фирми. По въпроса за културните мероприятия, аз съм „за”. Много ми харесва да съм на театър, концерт или друго представление заедно с колегите. Харесва ми също, че всеки личен празник като Рожден или Имен ден е зачетен от ръководството и колегите с внимание и подарък.

Работих във фирмата преди повече от 4 години, изкарах сравнително къс период от време, защото ми се наложи да започна работа на друго място. Затова не мога да коментирам в детайли, но виждам негативни коментари в по-голямата част. Може и нещата да са такива, но това не е казарма, както някои мислят. Просто фирма, където изискванията са завишени. Нима в чужбина не е така, че и по-напрегнато. Вярно парите не бяха много, но зависи до колко се договориш. В крайна сметка строителния бранш е доста активен, с голяма конкуренция, така че и изискванията са други. Ако някой очаква, че там ще пие кафе по цял ден (не че няма кафемашина де) и ще чете вестници-то там не е мястото. Да си седи в къщи-така няма да има претенции за каквото и да е.

Здравейте и от мен! Първо искам да кажа на всички, че долните постове са абсолютната истина. Фирма Екса е най-лошият работодател на който съм попадал досега. Още от първия ден в който започнах се оказа че освен това за което съм нает трябва да върша и куп други неща нямащи нищо общо с работата ми. Осигуровките са на минимума за отрасъла, а заплатата за която сте се договорили се оказва мираж. Първо Ви казват, че не могат да Ви датат тази сума, а после Ви начисляват и един допълнителен коефициент 0.8% и накрая седите и се чудите за кой дявол бачкате по мин.10часа на ден(обикновено това е работното време, но понякога се налага и повече)Събота и неделя е абсолютно задължително да се работи(разбира се ако не Ви пука дали ще Ви изгонят)Заплатите се изплащат с поне 1 месец закъснение и затова при напускане не получавате нищо, аз освен заплатата не успях да си получа и подписите в трудовата книжка защото г-жа Пеева в продължение на месец беше много заета да я подпише. За ръководството: инж. Цанова-не разбира от нищо, но се мазни отлично. инж. Христов-същата работа, горе-долу административния директор Мая Апостолова беше добре и като че ли тя най-много работеше. Иначе все прехвърля отговорностите си на другите и наистина е пълен хаос. Колегите половината бяха свестни и работливи, а останалите освен да следят и доносничат нищо друго не правеха. Всъщност това бяха и хората с най-голям стаж във фирмата. И така съвета ми към всички, които искат да работят във фирмата е: 1.Договорете си по-голяма заплата и не се съгласявайте да ви осигуряват на минимума. 2.Бъдете хитри и лукави, ако сте професионалисти кариера няма да направите там, а и пари няма да получите. 3. Подгответе се за работа не само до късно вечер, а и в събота и неделя. Това се налага поради проектите по които фирмата кандидатства(особено тези които са от министерството на културата и министерството на труда и социалната политика) С тези 2министерства фирмата е в тясна връзка и в зависимост от информацията която им се подава от там се налага спешно да бъдат преработени проектите, така че фирмата да спечели офертите. Между другото искам да кажа на предния колега, че не само операта, а и Татул и Перперикон трябва да бъдат проверени, както и проектите от Красива българия и въобще всички проекти свързани с тези 2 министерства.
Пожелавам успех на всички, които ще започнат във фирмата и дано това да им помогне с нещо.

Нистина се учудвам по мое време хората в тази фирма бяха грамотни но след изгонването на качественните специалисти явно госпожата я докара и до неграмотници е те пък я защитават, защото са чули от инж. Христов е много сме добри. Вчера в вестник труд четох нещо, че министерството на културата е с пробит джоб, е не е лошо министър Рашидов да поогледа като своите колеги и той примерно договорите за операта и някои други и тогава ще се види колко са добри и защо операта се руши и се налагат непрекъснато да се извършват нови ремонтни работи

тая фирма е наи готината....

Предходното мнение е абслютно вярно дори предполагам кой го е писал и аз съм седял по нощите и накрая ми пишеха коефициент 0,80 за намаляне на заплатата а и госпожата се меси в работата на проектантите и измисля всевъзможни и невъзможни за изпълнения неща а когато и кажеш че е невъзможно да се изпълни решава че трябва да те отстрани от работа е не исках да напускам но се наложи и сега съм много по - добре и аз единственното за което съжелявам са колегите е някои от тях.

Тази фирма е най - лошото място за работа особедно, ако познавате законодателството в сферата в коята са вашите задължения, защото ТЯ ПЕЕВА решава какво да се пише и в крайна сметка се изпращат до институциите невероятни творения. Обикновенно тя решава да оглежда нещата и да в последния момент считайте към 22 часа в неделя, когато срокът е понеделник не е проблем да ви накарат да работити и в неделя през ноща моя рекорд е 02 часа през ноща, а след всичко това ви режат от заплатата просто така и не подписвайте трудов договор с уговорката, че ще ви осигуряват на определена сума записана в договора, а ще ви дават по- висока заплата защото, когато ви освободят не ви изплащат последната работна заплата. Не се ползват и отпуски, а работното време е най- малко от 08 до 20 часа независимо какво пише в договора ви и накрая пак ви пишат коефициент с който ви намалят заплатата единственното хубаво нещо са колегите или така нречените прости работници, защото там е като в казармата започват работа с различни очаквания и накрая всички стават еднакво луди готини хора.

Здравейте. Първо искам да споделя на читателите на този сайт, че във фирма ЕКСА АД цари пълен хаос и безпорядък. Какво имам в предвид - всичко се върши от днес за вчера, много е трудно човек да си свърши работата понеже всяко действие трябва да е съгласувано и одобрено от НЕЯ, всяко решение от ръководството е предпоследно, безумни хрумвания в последния момент и последващо оставане извън работно време, работа в напрежение, страх и стрес, огромно текучество и т.н. и т.н. Второто нещо което искам да споделя с вас е че ако наистина искате да се развивате в строителния бранш трябва нервната ви система да е наистина стоманена и психиката необременена. И трето предните коментари са абсолютна истина.
Успех на новопостъпващите!

Ако сте стигнали до извода, че няма добри фирми в България, не губете все още надежда. ЕКСА ви е обидила, огорчила, изградила е чувство за малоценност и накадрност у вас?- не се отчайвате, тъкмо това ще ви помогне да оцените следващите си работни места по добава. Просто приемете, че това е най-лошото, което може да ви се случи, попадайки в този колектив. Горе главата...отивайки си от там ви чакат по-добри переспективи