Общо взето арх.Пеев е свестен човек. бих казал приличен за българските стандарти работодател! Големият проблем, е че не той, а жена му коли и беси във фирмата! Абсолютна откачалка, но изглежда, че по някакъв начин Пеев е зависим от нея финансово! Присъствал съм на случаи, при които тази кукувица не само, че прави на гъз служителите, но буквално се гаври, включително със съпруга си! Като казвам, случаи следва да се има предвид почти всеки ден! Много малко са дните, в които тази пропуска да се разквичи! Всъщност тя не просто вика, а направо квичи точно като свиня преди заколение!! Въвели са някаква система за точкуване на служителите, с участие включително на средното ужким управленско ниво! В крайна сметка, не зависимо от мнението на прекият ръководител и на самият арх.Пеев, последната дума винаги има кукувицата и по правило ако даден служител не и е симпатичен, рядко получава коефициент повече от 0,7! Демек, ако сте се договорили на 1000лв, с изключение на 1-ят месец, по-нататък едва ли ще получите повече от 700лв! Колкото и да се стараете, няма как нещата да се получт! Кукундрелника по образование е математичка, която, обаче си е въобразила, че се е превъплатила в строителен спец! Поради неразбиране и тъпотия, много често поставя дадена задача, а на другия ден се оказва, че иска нещо съвсем друго! Естествено, тя никога не греши, а по правило винаги го отнася съответният служител! Общо взето това е фирма, която разчита единствено на Обществени поръчки! Имат някакви позиции и връзки по линия на БСП, но както знаем през последните години на дневен ред са ГЕРБ-джийските фирми! По тази причина, губят по-голяма част от обществените поръчки, за които кандидатстват! Това изнервя допълнително обстановка! Има едно ядро от 5-6 верни кучета, които колкото и да са некадърни по заслуги биват понасяни, а всичко останало е новобранци и стажанти с цел по-низки заплати! Всъщност става въпрос за няколко различни фирми, в които близкият антураж проформо има дялово участие! Нещо като историята с клошарските фирми! тъй като имат все пак и странични дейностти плащат редовно заплати, макар и орязани с прословутите коефициенти на кукувицата! фамилията обича да демонстрира и да дразни допълнително служителите! Днеска например дават орязани заплати, а 2 дена по-късно организират мероприятие за всички служители в хотелчето в Банско! Заплатите може и да са орязани, но пък купона е на ниво! Общо взето тъпа парвенюшка история!

Работих, като технически ръководител в Екса в период от година и половина. Като цяло не съжалявам за времето прекарано там и бих препоръчал фирмата на мой познати.

Заплащането е прилично, офиса е на доста удобно място, основният порблем беше, че работата е доста натоварена и често се налагаше да се работи извън работно време, което в повечето случай беше заплащано.

Бях служител на Екса за повече от година. Офиса ми хареса, беше много близо до мястото на което живея. Колегите са учтиви и си помагат един на друг, което за мен е от голямо значение.

Бих препоръчал фирмата на мой познати.

Добри колеги, причлично заплащане и достатъчно възможности за усвояване на нови умения.

Обяснението, че може да научиш много неща е нелогично в тази фирма.
Ти сам се бориш и сам научаваш , а моля не защитавайте фирмата , че са ви научили на нещо , по простата причина , че няма от кой. Колегите отзивчивите, защото и такива се намираха , нямаха време - разбираемо - а Цанова - аз трябваше да я уча и да и обяснявам. За Пеева - там нещата бяха съвсем безнадежни. Наистина фирми , които за зависещи от някого се страхуват да не си загубят самите те работата и  управителите се държат така истерично и беззнадеждно. Не мога да си представя , че в сегашно време аз ще оценям работата на колегите без да съм им ръководител и без да знам дори с какво се занимават. Това е приумица на  болен мозък. Та от това зависи заплатата им дори. А  тези , които го правят се страхуват да не си загубят и те работата. Спомням си господата имаха специална тоалетна на 2 етаж/ аз не бях разбрала поне първите две седмици, после някой ме срещна наоколо и ме просветна/ , на етажа на колегиума инженери. А инженерната тоалетна е един етаж по надолу . Далавера голяма за инж. Как не се е сетило ръководството , че така си правят по дълга почивка , тюх...Бегайте далеч от там аз се поогледах  месец и си тръгнах...

Кажете нещо актуално за фирмата ?

Моля някой да каже в последно време как е в тази фирма ?

Ако мразите себе си и искате да се вкарате в един кошмар, тогава започнете работа в "Екса" АД! Ще ви ръководи една деспотична, ненормални паранойчка, която крещи истерично нон стоп и унижава служителите си - вася станкулова-пеева /умишлено пиша имената й с марки букви, защото за мен това не е човек/. Надолу по верига са се закотвили едни селянки и в прекия и в косвения смисъл на думата, които си мислят, че са покорили столицата и са голяма работа - жалка картинка, както и застаряващото ченге венци христов. За архитекта - той е безгласна буква и може би най-симпатичния в компанията. Работно време - по 12 ч на ден, на разположение си нон-стоп, не можеш да имаш личен живот, води се двойно счтоводство, отпуска се взима изключително трудно. Режат ти от заплата, която уж сте договорили по колко и когато си искат. Бройш си стотинките, които ти подмятат, а те си карат джиповете и не им пука!Всичко се връща един ден рано или късно!!!

Много е прав човека с поста преди мене. Напуснах фирмата преди повече от 3 години и то след месец и половина разправии и караници и ест. след като изгорях с една заплата. Пеева си мисли че всичките и служители даже и общите работници са и ученици и трябва да ги научи на работата им защото тя знае "всичко". Знае по добре от всички проектанти как се проектира сграда, по добре от всички техници как се ръководи обект и т.н. и т.н. А коефициентната с-ма за заплатите просто е допълнение към общата гадост.

Определено сега бившите колеги работят за имиджа на ЕКСА в този форум. То няма и как в момента правителството се смени и министерството на културата и министерството на труда и социалната политика явно вече нямат поръчки за тях. Та Пеева е решила да им намери работа да си пишат в този форум :))). По скоро като гледам май писанията са дело на Мая Апостолова, но сигурно Пеева ги е редактирала преди това. Както и да е то сега като нямат обекти и персонал не им трябва, но да се намират на работа. Иначе положението във фирмата е следното (ще карам подред по точките):
1. Заплащане - заплатите се изплащат с 2 месеца закъснение. Сумата която сте си договорили на интервюто разбира се не Ви я дават. Първо Ви казват че на този етап не могат да си позволят да Ви я дадат, а после Ви начисляват един допълнителен коефициент с който я поорязват още.
2. Уважение - това не са го учили и не знаят какво е. Започвайки от Пеева и минавайки през Цанова и Апостолова и ред други "мениджъри" ще чуете по Ваш адрес неща от рода на "малоумен", "глупав", "мързелив", "зле с нервите" "луд" и т.н.
3. Привилегии - има ги ако не си от София ти дават техен апартамент в който да живееш (наема се удържа от заплатата), а при напускане мисли му удържат ти суми за такива неща, че като сметнеш с парите които ти удържат може да си купиш апартамента. Но нейсе бизнесмени са хората нали трябва да печелят.
4. Фирмена сигурност - зависи как ще го погледнеш. Фирмата е добре укрепена и вътре не може да припариш, ако нямаш предварително уговорена среща(това го отдавам на тесните връзки с министерството на културата и министерството на труда и социалната политика) От гледна точка на служителите обаче това го няма. Както сутринта си отишъл на работа, така още до обяд може вече да не си там. Всичко зависи какво са сънували шефовете и дали Пеева си е пила хапчетата.
5. Ангажираност - присъства и то в най-добрия вариант, започнеш ли там забравяш за личен живот и всичко останало. 24часа си на разположение. Между другото не е вярно че шефовете работят и в събота и неделя. Пеева никога не е идвала, Пеев е идвал но по-рядко, Цанова се появи колкото да отбие номера остави си чантата и излезе да си пазарува и забавлява внучето, а вечер се прибере да си вземе чантата и да си ходи. Апостолова май е единствената която стои там да работи.
6. Потенциал за развитие - както пише в долните постове има, но... трябва добре да си оплетеш кошницата като ходиш да топиш другите и да прехвърляш на тях вината за твоите грешки. По принцип колкото повече работиш толкова по малко са шансовете ти за развитие и е логично няма кога да дебнеш останалите от работа.
7. Местоположение - за мен беше отлично
8. Колеги - има и добри колеги, като цяло е 50:50. Половината бачкат като луди а другите се чудят каква простотия да измислят, че да се докарат на Пеева. Между другото в интерес на истината не съм видял нито един колега да си стои и да чете вестник или да пие само кафе. Опс Катя Паскалева съм я виждал да чете вестник, но тя е ухото и окото на Пеева та на нея сигурно й е позволено.
9. Работна среда - компютрите са поостаряли(ако въобще ви дадат), а и със софтуера са доста зле. Като атмосфера иначе е отврат защото всички са изнервени.
Та общо взето това е за фирмата. Май отварям работа на останалите във фирмата да почнат да пишат сега пак колко добре са, но мисля че е време истината за тази фирма да излезе наяве. И дано инспекцията по труда ги чете тези постове и да им направи една проверка.