По принцип не съм много съгласен с предишния коментар, като доста от разказаното в него поне на мен ми изгелжда силно преовеличено. Вярно, че някои от ръководството си изпускаха нервите понякога, а явно след моето напускане и по-често. Но в фирмата срещнах доста читави хора и по принцип всички помагаха при нужда. Даже си спомням, че имаше осигурен топъл обяд от съседното ресторантче. Не че беше нещо особено, но не беше зле да се съберем по няколко колеги на лаф извън служебно докато обядваме. Явно нещата са се променили. От друга страна, който си е калил нервите в такава обстановка, каквато е описал долния „Анонимен“, няма да го уплаши нищо в живота, освен ако не става въпрос за някои женчовци, каквито имаше по мое време във фирмата. По принцип жените бяха
по-печени.

Общо взето арх.Пеев е свестен човек. бих казал приличен за българските стандарти работодател! Големият проблем, е че не той, а жена му коли и беси във фирмата! Абсолютна откачалка, но изглежда, че по някакъв начин Пеев е зависим от нея финансово! Присъствал съм на случаи, при които тази кукувица не само, че прави на гъз служителите, но буквално се гаври, включително със съпруга си! Като казвам, случаи следва да се има предвид почти всеки ден! Много малко са дните, в които тази пропуска да се разквичи! Всъщност тя не просто вика, а направо квичи точно като свиня преди заколение!! Въвели са някаква система за точкуване на служителите, с участие включително на средното ужким управленско ниво! В крайна сметка, не зависимо от мнението на прекият ръководител и на самият арх.Пеев, последната дума винаги има кукувицата и по правило ако даден служител не и е симпатичен, рядко получава коефициент повече от 0,7! Демек, ако сте се договорили на 1000лв, с изключение на 1-ят месец, по-нататък едва ли ще получите повече от 700лв! Колкото и да се стараете, няма как нещата да се получт! Кукундрелника по образование е математичка, която, обаче си е въобразила, че се е превъплатила в строителен спец! Поради неразбиране и тъпотия, много често поставя дадена задача, а на другия ден се оказва, че иска нещо съвсем друго! Естествено, тя никога не греши, а по правило винаги го отнася съответният служител! Общо взето това е фирма, която разчита единствено на Обществени поръчки! Имат някакви позиции и връзки по линия на БСП, но както знаем през последните години на дневен ред са ГЕРБ-джийските фирми! По тази причина, губят по-голяма част от обществените поръчки, за които кандидатстват! Това изнервя допълнително обстановка! Има едно ядро от 5-6 верни кучета, които колкото и да са некадърни по заслуги биват понасяни, а всичко останало е новобранци и стажанти с цел по-низки заплати! Всъщност става въпрос за няколко различни фирми, в които близкият антураж проформо има дялово участие! Нещо като историята с клошарските фирми! тъй като имат все пак и странични дейностти плащат редовно заплати, макар и орязани с прословутите коефициенти на кукувицата! фамилията обича да демонстрира и да дразни допълнително служителите! Днеска например дават орязани заплати, а 2 дена по-късно организират мероприятие за всички служители в хотелчето в Банско! Заплатите може и да са орязани, но пък купона е на ниво! Общо взето тъпа парвенюшка история!

Работих, като технически ръководител в Екса в период от година и половина. Като цяло не съжалявам за времето прекарано там и бих препоръчал фирмата на мой познати.

Заплащането е прилично, офиса е на доста удобно място, основният порблем беше, че работата е доста натоварена и често се налагаше да се работи извън работно време, което в повечето случай беше заплащано.

Бях служител на Екса за повече от година. Офиса ми хареса, беше много близо до мястото на което живея. Колегите са учтиви и си помагат един на друг, което за мен е от голямо значение.

Бих препоръчал фирмата на мой познати.

Добри колеги, причлично заплащане и достатъчно възможности за усвояване на нови умения.

Обяснението, че може да научиш много неща е нелогично в тази фирма.
Ти сам се бориш и сам научаваш , а моля не защитавайте фирмата , че са ви научили на нещо , по простата причина , че няма от кой. Колегите отзивчивите, защото и такива се намираха , нямаха време - разбираемо - а Цанова - аз трябваше да я уча и да и обяснявам. За Пеева - там нещата бяха съвсем безнадежни. Наистина фирми , които за зависещи от някого се страхуват да не си загубят самите те работата и  управителите се държат така истерично и беззнадеждно. Не мога да си представя , че в сегашно време аз ще оценям работата на колегите без да съм им ръководител и без да знам дори с какво се занимават. Това е приумица на  болен мозък. Та от това зависи заплатата им дори. А  тези , които го правят се страхуват да не си загубят и те работата. Спомням си господата имаха специална тоалетна на 2 етаж/ аз не бях разбрала поне първите две седмици, после някой ме срещна наоколо и ме просветна/ , на етажа на колегиума инженери. А инженерната тоалетна е един етаж по надолу . Далавера голяма за инж. Как не се е сетило ръководството , че така си правят по дълга почивка , тюх...Бегайте далеч от там аз се поогледах  месец и си тръгнах...

Кажете нещо актуално за фирмата ?

Моля някой да каже в последно време как е в тази фирма ?

Ако мразите себе си и искате да се вкарате в един кошмар, тогава започнете работа в "Екса" АД! Ще ви ръководи една деспотична, ненормални паранойчка, която крещи истерично нон стоп и унижава служителите си - вася станкулова-пеева /умишлено пиша имената й с марки букви, защото за мен това не е човек/. Надолу по верига са се закотвили едни селянки и в прекия и в косвения смисъл на думата, които си мислят, че са покорили столицата и са голяма работа - жалка картинка, както и застаряващото ченге венци христов. За архитекта - той е безгласна буква и може би най-симпатичния в компанията. Работно време - по 12 ч на ден, на разположение си нон-стоп, не можеш да имаш личен живот, води се двойно счтоводство, отпуска се взима изключително трудно. Режат ти от заплата, която уж сте договорили по колко и когато си искат. Бройш си стотинките, които ти подмятат, а те си карат джиповете и не им пука!Всичко се връща един ден рано или късно!!!

Много е прав човека с поста преди мене. Напуснах фирмата преди повече от 3 години и то след месец и половина разправии и караници и ест. след като изгорях с една заплата. Пеева си мисли че всичките и служители даже и общите работници са и ученици и трябва да ги научи на работата им защото тя знае "всичко". Знае по добре от всички проектанти как се проектира сграда, по добре от всички техници как се ръководи обект и т.н. и т.н. А коефициентната с-ма за заплатите просто е допълнение към общата гадост.