Явлена /img/frontend/nomap.png"

Работих като брокер на недвижими имоти известно време в един от офисите на Явлена в страната. Моето мнение е, че Явлена е страхотна ПЪРВОНАЧАЛНА база на която може да стъпиш и да развиеш потенциалните си умения в продажбите и маретинга. Научаваш наистина доста неща за недвижимите имоти както и за българското законодателство.

- Офисите в цялата страна са удобни и добре разположени и предполагат една добра работна среда.
- Заплащането е на процент както навсякъде - тук като минус мога да кажа, че не е ясно заявено при какъв брой сделки ще ти дигнат процента или релевантно на това при какъв оборот на месец. Трябва да ходиш да се молиш на управителя да ти дигне процента което е кофти, смятам че една сериозна фирма трябва да има ясни условия за работа.
- Работната атмосфера като цяло е добра колегите са склонни да помагат, НО само когато са свободни като минус тук мога да кажа, че при първоначалното обучение те обучава управител или главен брокер на който не му се плаща докато те обучава което е кофти за хората, защото първо те трябва да правят и сделки през месеца за да се хранят и заради това не обръщат толкова внимание на новите служители и обучението минава малко през пръсти.
- В по - малките офиси се пестят ресурси за реклама и маркетинг, трудно се възприемат нови идеи и т.н. / не навсякъде е така, а само в някой офиси/

Като положителни черти мога да кажа - местоположението е супер винаги лесно и достъпно за всички, атмосферата е долу горе добра, базата, която ти предлага, самодисцилираност и фирмена кутура 6+

Смятам, че проценът е много нисък за страна за мен е редно един брокер след 1 година стаж да взима поне 40% от комисионната на сделката.

Аз напуснах Явлена, защото приятелката ми се премести в Англия и аз заминах с нея. Надявам се да съм помогнал на всички кандидатстващи за работа там :)

Здравейте, искам да изразя възмущението си от Управителя! Зад възпитаното и сдържано поведение - според мен стои нелоялно и несериозно към партньорите си същество.
Може да е професионалист в бранша, моите уважения, но...Не прави добри впечатление, в течение на комуникацията с него!

Бях клиент на Явлена в гр.Варна миналата година. Аз и мъжът ми искахме да си купим апартамент но все не намирахме жилище, което можем да си позволим с парите, с които разполагахме.
Не очаквахме това да се случи и когато отидохме за пръв път в Явлена. Мога да кажа че отношението което видяхме там като към клиенти се среща рядко. Нито веднъж брокерите не ни заведоха на жилище, което не отговаряше на нашите изисквания. Бяха достатъчно търпеливи и с разбиране подхождаха към исканията ни. Коректността и човешкото отношение което получихме като купувачи в тази агенция са причината да се обърна пак към Явлена и да я препоръчам на мои близки и познати при нужда.

ЯВЛЕНА Е АГЕНЦИЯ В КОЯТО МОЖЕШ ДА НАУЧИШ ВСИЧКО ЗА ИМОТИТЕ.АЗ СЪМ БИВШ СЛУЖИТЕЛ ,НАПУСНАХ ЗАЩОТО ТРЯБВАШЕ В 9 ЧАСА ДА СЪМ ТАМ ВСЯКА СУТРИН И ДА СТОЯ ПО ЦЯЛ ДЕН АКО НЯМАМ ОГЛЕДИ ,А АЗ НЕ МОГА ДА СТОЯ НА ЕДНО МЯСТО.АЗ СЪМ МНОГО СВОБОДОЛЮБИВА И НЕ МОГА ДА СЕ ПОЧИНЯВАМ ...ТОВА МИ Е ПРОБЛЕМА.ИНАЧЕ ВСИЧКО Е НА НИВО ,ШЕФА Е КОРЕКТЕН!

Искам да изразя възмощението си от Явлена,крайно некоректни неточни,некомпетентни ,безхаберници, подвеждащи брокери работят в тази агенция/офис Варна /Накратко-намериха ни клиенти за покупка на имот,подписахме предварителен договор,взеха си комисиона и това е нищо.Предоставих мепоисканите документи за финализиране на сделката/продажбата на имота/,но по една или друга причина изникнаха други документи,др обстоятелства само и само да протакват продажбата.Историята е твъде дълга и отекчителна,но накратко агенцията мисли само за куповача ,а от продавача само дай лев и "ритник".няма нещо което казват да могат да спазят,за тях е важно да свалят цената и да вземат процента си!!!

Пуснах CV  в агенцията и ми се обадиха за интервю след около 5 дни.Работила съм и преди в агенция за имоти,но в Явлена нещата доста се различават.В повечето агенции процентът от сделка си го взимате веднага.В Явлена ми обясниха,че парите на брокерите се задържат в офиса и се изплащат на следващия месец до 5то число.(обясниха го с това,че те за разлика от другите агенции правели трудов договор и се плащали осигуровки-които очевадно се удържат от Вашия процент).Трудов договор,разбира се,се подписва след изпитателен срок,през който сте на Граждански такъв.Работи се с нарастващ процент като започвате от 25% и се върви нагоре по тяхна схема/таблица.Можело да се стигне до 50 и над 50% по техни думи.Работното време е от 9 до 17:30 ч,като задължително трябва да сте в офиса или по огледи.Огледи,разбира се може да имате и до 21 ч.За рекламата сами си се грижите т.е. сами се занимавате да си пускате обявите по сайтовете.
Това е в общи линии.Надявам се да съм била полезна и да съм спестила разходката на хората,които условията не ги устройват.
Успех.

Здравейте. Случайно попаднах тук и като бивш явленец :), прочетох всичко. За търсещите работа като брокер - имайте пред вид, че от всяко дърво свирка не става. Тази професия определено не е за всеки и в никъкъв случай не е лесна. Мое лично мнение е, че човек трябва да е преди всичко психолог, търговец, готов да чете много /и да запомня/, с добра логическа мисъл и не на последно място - мнооого търпелив. И нещата ще се получават. Как точно се работи сега там - не знам, но по мое време беше отлично място. И категорично мога да кажа, че това, което съм в момента, го дължа на школата на Явлена. За което благодаря.

Със сигурност мога да кажа, че хората се избират справедливо - когато постъпвах минах през всички етапи на интервюто и накарая ме избраха. Няма връзкарство и преференции за специални хора. Вече не работя в Явлена, но отношението ми е положително.

Някой по-назад каза че Българина имал манталитет да вярва на негативните оценки и да омаловажава позитивните. Аз пък казвам така: има прекалено много причини да се изричат хвалби,верни и неверни, но само една е причината да се говорят лоши думи-самата истина.
Дори според мен, човек е склонен да забрави част от лошите неща,но ако все пак не успее, тогава явно те са прекалено много.

Във връзка с коментара от Анонимен по отношение на свободната административна позиция в Явлена, мога само да кажа, че "жената по майчинство" в момента е на работа в Явлена, след като се представи най-добре на нашите интервюта.
Винаги сме се гордели, че подбираме своите служители не според общоприетите клишета, включително дори предишен опит на подобна позиция (когато имаме подходящо обучение и такъв не е необходим) или образование (когато то не е релевантно). Затова на нашите интервюта има хора, които привидно - от гледна точка на стереотипите - нямат много общи неща, но всъщност са демонстрирали качества и/или умения, които са ни подтикнали да им дадем шанс за следващ кръг на интервюто.
Радвам се, че все пак има и кандидати, като Петя Димова, оценяващи другата гледна точка, която тези интервюта им дават и възможността да наблюдават не само себе си, но и другите кандидати, с които се борят за едни и същи позиции на пазара на труда.