Явлена /img/frontend/nomap.png"

Опитах за няколко месеца да съм брокер в Явлена, но това не е моята работа.
Фирмата е ок, условията са добри, има обучения, достатъчно опитни хора. Могат да се печелят доста добри пари!
Не е моето обаче да работя непрекъснато с претенциозни клиенти, които мислят, че знаят всичко и очакват от теб да вдигаш телефона по всяко време и да си на разположение когато им е удобно. Имам деца и огледите след 6 вечерта не ме устройват.
Иначе работата е интересна, колегите са готини, а Явлена дава доста добри възможности.

За краткия ми досег с Агенция Явлена мога да изкажа само негативи. Долнопрбна, закостеняла, търгашеска фирмена среда. Страхил Иванов и неговото протеже Изабела Клисарска (То) са спрели своето развитие някъде през 95-та година, когато Иванов се е вихрил като брокер в смутните мутренски години, а Клисарска (То) е била на 5 години. Нейното тогава интелектуално развитие от тогава не е мръднало особено, ако се съди по изявни аутистични наченки в поведението и, но затова друг път. Разбира се какво е естеството на връзката между двамата остава под въпрос, но из коридорите на офиса, който между другото е разположен в стар апартамент в центъра в който постоянно миреше на манджа, се шушукаше за някакви по- интимни отношения. Не знам дали това е истина или не, но съдейки начина по който Иванов нежно се обръщаше към Клисарска с "Изи", и липсата на каквито и да било умения и ръководни качества у въпросното Изи то съм по- скоро склонен да им вярвам. Но не махленските клюки са есенцията на моя коментар. Идеята ми е да предпазя кандидати за работа и да апелирам- за Бога хора- не започвайте там! Няма да получите никакво адекватно обучение. Компанията дори не работи на Windows, а с Linux (защото е безплатен) и ще работите на допотни компютри тип щайга, от които дори един имейл ще ви е трудно да изпарите. Относно търсенето на оферти- тук ще се справяте сами. Агенцията не ви дава нищо освен един вехт телефон куча марка, който има инсталиран приложение "ЯВЛЕНА", което ви блокира изходящите обаждания към клиенти директно, за да може всичко да минава през централата. Да не би да врътенете някоа сделка зад гърба на бай ви Страхо. Нищо, че сами си търсите продавачи и купувачи, тичате, плащете си бензина, синята зона и правите всичко с лични ресурси.Таванът ви е е 30% от комисионната (свещена дума в устата на Страхил Иванов) най- добруя случай, а останалите 70 отиват за Явлена и всичко, което тя представлява - Изабела Клисарск (То). Срещу тях не получавате нищо освен опцията да ползвате едно име (Явлена, не ИЗИ (то), да не се объркате бел. авт) което в интерес на истината се ползва със съмнителна репутация на пазара на недвижими имоти. Бай Страхо направо обожава да се изживява като Божество, което да разпределя всичко- от това кой има право да паркира на забележете общинската улица пред сградата, в която се помещава апартамента- офис на Явлена, до това да нарушава ЗЗД и КТ, като настоява да се спазва работно време от 9 до 6- атрибут присъщ на Трудов Договор, сключен по реда на КТ, какъвто бай Страхо всъщност не ви предлага. Да правилно прочетохте- договорите на Явлена са по реда на ЗЗД- граждански договори. И се полуачва един юридически парадокс, който може да зелегне въпрос с отворен отговор на контролни по Трудово право във всеки юридичеки факултет- Възможно ли е да не се ползвате от привилегиите на трудовия договор по реда на КТ, като възнаграждения, осигурителен стаж, плащане на осигуровки и т.н. а същевременно да ви се вменяват присъщите на трудовия договор задължителни реквизити като работно време и спазване на трудова дисциплине и т.н.? Явно в Явлена може. Или както пишеше в обявите на агенцията "САМО ОТ ЯВЛЕНА". А сега малко за работното, доколкто изобщо е адекватно да се говори за такова, когато работите на граждаски договор. То е от 9 до 6. И ако закъснеете Бай Страхо глобява. Работи се и в Събота от 10 до 2- разбирай извънреден труд, който не се заплаща. Последните две обстоятелства- глобите и извънредния друг много биха се харесали на инспекцията по труда, но не си мислете, че дъртия хитрец Бай Страхил Иванов не си е вързал гащите. Инспекцията по труда се занимва само с нарушеня на разпоредбите на КТ. А договорът, който сключвате с дъртия бачо Страхо и неговата любовница, пардон протеже (ТО) е Граждански. И така сте изправени пред един правен абсурд- хем ви се вменяват задължения надхвърлящи обема на един стандартен трудов договор, сключен по реда на КТ, хем насреща получавате... 30% от комисионната по евентуална сделка, която вие сте си сключили. А както добре знаете 30% от 0 = 0 лева месечно. Така, че искам да предупредя всичи млади и амбициозни да се развиват в сферата на НИ хора- изберете си друга агенция, не почвайте в Явлена.

Хора не се лъжете да ходите в тази фирма или каквото е там, защото ако не сте човек близък до шефа няма да имате никакъв шанс да пробиете. Ще ви лъжат за пари, и за големи възможности и голям потенциал. Това е само да ви мотивират да им работите за без пари. Не плащат комисиони от сделки дори и да ги осъществите. Няма трудов договор, нищо не получавате. Един вид вие не съществувате като работник в тази фирма. Има две руси к***и на средна възраст да не кажа и повече. Ще се държат много добре с вас, ще ви разпитват за това как сте, къде живеете, какво е финансовото положение за да разберат дали имате нужда от пари и дали сте им в кърпа вързани. Моля ви не им се доверявайте, това са лоши хора с лоши идеи и мисли, няма да ви помогнат колкото и добре и мило да изглеждат или да се държат с вас. Говоря за Главен офис, София, а предполагам и за всички други. Дори колегите от другите агенции не искат да работят с тях, защото всички знаят, че са некоректни. Дано съм помогнал на някой!

Изключително отвратена съм. Това е позиция за хора, които нямат идея какво се случва с живота им и нямат проблем да пресмятат стотинки, в това имайте предвид включително за ежедневно хранене. Началната инвестиция от лична гледна точка е огромна, заради факта че няма каквато и да било заплата- дори минимална (подгответе се със солидна четирицифрена сума). Не очаквайте оценка за положените усилия - там сте, за да изкарвате пари за управителя.

Първи работен ден в агенция Неявна.

Започна интересно, аз - обръснат, парфюмиран, назубрил всички аспекти на дейността, пристигам точно според уговорката - в 9 : 30.

Познайте нататък ?

Спретнаха ми постановка - шефката закъсня с 25 минути, после се оказа, че има и друг назначен, който започна да се държи нагло и арогантно по време на общият ни инструктаж, а това е абсурд за който и да е човек на първият му работен ден.

Ще ви разкажа за един от офисите на Явлена.
Шефката е най-бясната простакеса, която някога съм виждал.
Страшно некомпетентна и проста.
Целият офис губи от нея.
Напуснах заради нея.
Фирмата не е зле.
Шефът изглеждаше готин.
Като цяло брокерството е само за пари...
Впечатлението ми е, че брокерите на недвижими имоти са най-тъпите хора, с които съм се сблъсквал.
Адски глупави хора, никакъв мозък.
В моя офис имаше жени (не всичките), които а за чистачки не бих ги взел.
Общо взето идиоти.
Посредствеността е голяма.

Изчетох част от мненията и ми си струва, че недоволните са си объркали мястото! Заплатата си зависи от тебе и от това до колко може да се нагодиш към условията на пазара. От обучението не съм очарован. Но всичко е коректно, а бизнесът е подреден! Не знам, какво търсят хора тръгнали да стават търговци но не е лесно и не е за всеки, а заплатата трябва ти да си я изкараш! Т.е. - стоиш си в офиса на топло и в на края на месеца си фалирал! Поради това, че бизнесът е подреден е добро място за стартиращи в този бранш. А после, кой както си прецени!

Ако искате истината четете.
С най-голямо удоволствие си тръгнах от тази фирма. Освен заплата по документи, реална не получаваш, само при сделка получаваш процент и то ако не решат да те одрежат по техни причини. Пълен хаос е офисът в Бургас, Созопол и Поморие - управителката е с мания за величие, но без покритие. Няма си и идея от управление на персонал-принципа при нея е разделяй и владей. Поради тези причини има голямо текучество. Фирмата върви по стъпките на Адрес, която се разпадна и сега повечето офиси са фрайчаизинг.
Съвет към бъдещи кандидати- ако искате да си изгубите времето, ако искате да Ви изкарват некадърници, ако искате да Ви контролират, ако искате да не получавате заработеното и да ви лъжат в очите -това е мястото за Вашата работа в офис Бургас. Ако мислете, че преувеличавам, почнете работа там и да видим колко ще издържите.

Купувачи, продавачи, наематели и наемодатели на жилища, не се занимавайте с Косатдин Чолаков, брокер в Адрес и Явлена. Взима нечовешки комисионни и се интересува само да ви вземе парите, без въобще да си е свършил добре работата. Когато го потърсите за обяснение се държи нагло и арогантно. .Само ще ви вземат парите и насреща - нищо, ще чакате с месеци за извършването на сделката!

Изказвам благодарността си за проявения професионализъм на екипа на "Явлена" в гр. Поморие и в частност на г-н Православ Драгнев! Удоволствие и късмет беше да бъдем Ваши клиенти!