Айгер Инженеринг /img/frontend/nomap.png"

Айгер Инженеринг

Другарки, как върви проверката?

Работя в социалния комплекс, който споменавате. През септември имахме официално събитие, на което уважихме всички ключови дарители през последните десет години. На страницата на сайта ни има снимки и статия за него. Фирмата я поканихме, но тя не дойде, защото присъстваше на друга благотворителна проява.
Разбира се, след това й изпратихме благодарствен адрес!

Браво! Прекрасна снимка с благодарствено слово, написано от общината, за хуманни прояви в голям мащаб и залепена на фейсбук страницата. Тази община знае ли, че по закон има регистър на даренията към общинските социални комплекси и този регистър представлява публична информация.
Не за друго, ама има и фирми, които купуват мартеници и получават не благодарствени писма, а национални признания.
Но вие не сте от тях. Браво. Дарили сте колкото едно кашонче … Moet.

Както споменах работя от над 20 години във фирмата. Но по-голямата част от доходите ми идват от доносническа дейност. Обичам да събирам информация за някои от 3800-те бивши служители на компанията. Например в квартала, в който живея разказвам небивалата история, че съм програмист и с жена ми притежаваме успешна ИТ фирма. Нищо, че не мога да проверя онлайн сметките за лекар и зъболекар на тези служители, а се налага да ходя на място, за да получа информацията. Не се страхувам, че и те ще тръгнат да проверяват моите сметки. Безстрашен съм.

Бях наскоро на интервю за работа там. Препоръчвам на всеки да не се пробва въобще. Първо, че ти задават някакви супер малоумни въпроси (явно някоя лелка ги е прочела в някаква статия в Козмополитън или нещо подобно) с цел да ти изградят психологически профил, но освен да се покажат колко са неадекватни друго не постигат. Отделно искат да вършиш работа като за 5 длъжности, ама искат да плащат половин заплата за 1 от тези длъжности. Иначе се хвалят колко са големи нали, смях в залата... Колко прекрасен щеше да е светът, ако нямаше измекяри като БГ шефчетата от село :D :D :D

Имаме 3 800 бивши служители. И 250 съдебни дела с тях. Но си мечтаем да сме майка Тереза.

Имаме в склада 50 стари машини от завод Коперников, и хиляди пожълтели страници с техническа документация. Едни приятели ни ги дадоха. Но си мечтаем да сме Стив Джобс.

Обичаме да крещим, заплашваме и демонстрираме недосегаемост. Но си мечтаем да имаме ценности.

Заповядайте, мили кандидати, мечтатели. Това е вашето място.

Заповядай, Муравейке! Добре си дошла :)

Какви хубави коментари! Да взема да кандидатствам.

Откакто написах мнението по-долу, няколко души ни се обадиха по телефона да проверят дали е вярно това благородство. Да, вярно е. Мълчахме досега от благодарност. Сигурни сме, че за такива дела през годините, са ги наградили за благотворител на годината. Заедно, с бивши колеги на баща ми, ще пишем и на организаторите на конкурса да благодарим и на тях.

Другарки, как е тайното телефонче на ПрофиБинг? Искаме да си наемем от тях двама служители, майстори на изнасянето на гайки през металдетектор. Топ специалисти на разглобяването на машини от задния двор.