ЕГТ ИНТЕРАКТИВ /img/frontend/nomap.png"

ЕГТ ИНТЕРАКТИВ

Не знам за фирмата но Аз лично си докарвам до 200$ на седмица от този сайт:

Нямам търпение да се махна от тази пробита компания (както и 90% от колегите между другото). Как ви звучи да махат хоум офиса за всички, защото имало хора които скатават? Или как ви звучи да не дадат бонус на никой, защото не са си помислили проектите и постоянно им изникват нови идеи?
Положението е такова, че когато уволнят някой, всички останали му завиждат (понеже тук се уволнява от днес за днес с 4 заплати).
Между другото, не съм просто някакъв хейтър или трол - назад във времето съм писал положителен коментар за същата тази фирма. Но от година и нещо нещата тръгнаха само назад и на долу и вече са нетърпими.
А да, и HR-a не е това което беше. Докато оплюваната Гергана беше във фирмата, имаше обратна връзка от служителите. Тя познаваше лично всеки един служител и отговаряше за развитието му във фирмата. Сега тази Анелия която е на нейно място имам чувството че никой не я е виждал, само си седи в офиса си и мисли как още може да пре*бе служителите. Разбирам че сме 700+ човека вече, но все пак, даже махнаха и evaluation формите (които Анелия си беше краднала от предната и фирма и беше разпратила без да смени логото) - просто вече на служителите се гледа не като на хора, които трябва да са доволни от това което получават и които трябва да движат компанията на пред, а като фирмен разход, който не носи нищо на фирмата.
За хората кандидатстващи тук, не правете тази грешка! Има и други фирми.

Много са зле нещата тук. Няма home office! От нищото започнаха да изчезват неща, като: Боннуси за рожден ден, преразглеждане на заплатата, петъчни пратита и тн.
Шуробаджанащината е на ниво, назначават се хора които са познати на мениджмънта, а не се дава шанс на тези които от години работят там. Дочух и история, че са съкратили момче от подбора, защото една от рецепционистките му била бивша и си го слагала с дядото, който се занимава с поддръжката на офиса и бил гъст със собственика на комапнията. Постоянни съкращения без да се знае причината за тях. На срещите за работа с подбора се говорят само лъжи и празни обещания. Работата не е чиста тук! Много приятни хора си отидоха за кефа на някого си! Съветвам ви да подминавате обявите ни и ако сте нова дама в комапнията да се пазите от палавия дядо, защото явно ако не му се угоди няма да имате работа след някой ден, чадъра може би му е много голям, както и на много други хора. Надявам се скоро да се появи нещо и да се спася от този индийски филм.

Колегата преди мен ме вдъхнови с неговото стихотворение. Толкова много, че и аз бих искала да напиша едно. Но мисля, че като за една типично българска фирма, където цари простотия, некомпетентност и шуробаджанащина, заслужава да е на родния ни език...

Amusnet interactive
ABUSEnet interactive

Амюзнет е като счупен пръст без шина,
като рамка без картина.

Амюзнет е като уж сочен, но загнил в средата плод,
"модерна" и лъскава сграда с недоволен вътре народ.

Във Dev писали "централен офис", да им имам хумора задръстен,
хвани си 5 транспорта, да пътуваш до ръба на околовръстен.
Мазнички ейч ари по интервюта мамят поданици потенциални,
стискат палци някой да се хване на думите им банални.
Лъжат нагло, обещават- бенефити, хоум офис, абе направо целия свят!
После получаваш гърбене, натиск, неглиже и малко интриги за цвят.

Превилегии, подаръци? Бонуси няма вече, за Коледа или за рожден ден.
Да оценява кадрите и да ги поощрява? На тези неща Анелия не е фен.
Тази смешна фирма се има за нещо сериозно, а вътре като "Патиланци"
Така става когато сложиш 'много вожд и малко индианци' ;)
Млади меринджеи- много, от среща в среща, искат само да диктуват,
от толкова шефчета няма да ви останат кукли да маршируват.

И аз все пак търся, рапитвам из офиса, така и така ме викнаха там,
има ли и други колеги, като мене да мислят или в това отношение съм сам?
И нека ви кажа, търсих на длъж и на шир, някой от фирмата доволен,
никой не е щастлив, всеки осмива и се подиграва с хумор подмолен.

Но нека това отношение да продължава, остават посредствени екземпляри,
в крайна сметка, хем най-лесно и трудно е да се работи само със тъп*нари.
Така че, ако видите случайно Amusnet ска обява и потърсите ги тука,
предупредени сте сериозно, че тази фирма си е право за боклука.

Компанията би могла да бъде перфектното място за работа и да заеме челни позиции в световната iGaming индустрия. Но не мога да разбера как назначаването на неопитни управленски кадри, толерирането на хора приписващи си чужди заслуги, орязването на бонуси и привилегии, отпадането на домашния офис, големите харчове за офисите в чужбина, фирмени партита и маркетинг събития, липсата на чуваемост и обратна връзка от служителите, конкуренцията с близките фирми и др. - ще подобри работната атмосфера, лоялноста и задържането на качествени хора, развитието на продуктите, бизнеса и удовлетвореността на клиентите?!? Жалко, дано ръководството преразгледа стратегията и кредита на доверие към чужденци, меринджеи и си-левъли.

Служител съм във фирмата от почти пет години и мога да кажа,че до преди няколко месеца всичко беше доста обещаващо. Имаше големи планове за развитие, нов офис, нова структура, технически подобрения(пример: интегриране на CI/CD, контейнеризация, миграция към Java 17), преразглеждане на възнагражденията два пъти годишно, коледен бонус, бонус за рожден ден и партита в края на седмицата. От няколко месеца обаче всичко се промени.... Неясна политика за home office, не е ясно кога ще има преразглеждане на заплатата, не е ясно кога ще има евалюейшъни, премахване на разни бенефити, сред които бонус за рожден ден и петъчни партита без никакво предупреждение (а те се споменават в интервютата за работа). Сега щяло да има бонусна система ... отново ... никаква яснота (вече няколко месеца) какво ще представлява и как ще се измерва кой заслужава увеличение и кой не. Случайно или не, всички тези неща съвпадат с идването на нов главен HR Анелия Попова.. не казвам, че тя е виновна, но просто съвпада периода.... Ако се оглеждате за смяна на работата, определено за момента подминете нашите обяви!!! Виждам, че има фирми с много по-добри и ясни бенефити в сферата.

In the land of IT, where code reigned supreme,
An HR queen arrived, armed with a scheme.
From SBTech she came, her ego so wide,
Anelia ruled, with her minions by her side.

She banished the bonuses, the 13th pay,
No birthday cheer, for she took it away.
She claimed to listen, to care and to heed,
But her actions spoke louder, driven by greed.

No remote work, our home offices gone,
Anelia's decree, so swift and so strong.
On a Friday night, she delivered the blow,
No chance for discussion, just accept and bow.

Our saved days off, wiped clean from the slate,
Anelia enforced this rule, no room for debate.
Though she feigned interest in our thoughts and our fears,
Her actions proved heartless, deaf to our tears.

Friday beer parties, a thing of the past,
Under Anelia's rule, no fun could last.
The joy we once shared, the laughter, the cheer,
All vanished abruptly, with Anelia near.

Open QA sessions? Those were no more,
Only filtered questions, behind a locked door.
No transparency, no honesty, no trust,
Anelia's reign turned our morale into rust.

In her year of rule, not a good deed we'd see,
No compassion, no warmth, no heart set free.
The number one income, our company's pride,
But under Anelia, our spirits slowly died.

So here's to Anelia, the head of HR,
May her reign of terror not stretch too far.
For the workers shall rise, and they'll have their say,
And perhaps, just perhaps, they'll drive her away.

Много ме кефи, как се хвали ръководството, че сме с турбо висок ръст в приходите, а същевременно реже бонусите за рожден ден и 13-та заплата.
Май повече ме кефи как ми махат половинките отпуск, принуждават ме да си взимам дните от миналите години и ми премахват хоум офиса.
Кефи ме как се плюе работата на предишния ръководител ЧР от новия, а същевременно единственото, което виждаме е орязване на социални придобивки.
Кефи ме и как ръководните позиции на целия отдел са бивши колеги от SBTech.
Кефи ме, като ми пратят безкрайно идиотската форма за оценка на SBTech, без дори да си направят труда да махнат логото на фирмата, от която са изкопирали файла и да ми обясняват за старата форма, колко никаква работа не вършела, предвид, че новата е същото акУ. Поне при попълване на старата не трябваше да се чудиш в коя фирма работиш.
Стария ХР не беше цвете за мирисане в много отношения. В други обаче беше професионалист. В това число влиза основно защитаването на интересите на служителите и навременната и адекватна реакция при нужда от съдействие от страна на служител. Мен тва обаче не ме кефеше.
Кефи ме да плюят, колко неадекватен бил ХР отдела преди, при положение, че това което виждаме в момента е тоталното неглижиране на мнението на хората и решения чисто в ущърб на служителите.
Кефи ме и да ми кажат, че оценките не са с цел вдигане на заплата(демек няма да ти вдигаме повече заплатата)
Най-много ме кефи обаче, как можеш да направиш мнението на хората за работното място от "има си кусури, ама е добре" до "майката си е е***о", ама тва е щото съм тлъст и мазен.

Хора коментиращи бившата г-жа Маркова ми е интересно какво биха казали за нейната нова заместничка - Анелия Попова. Във фирмата съм повече от 5 години , както от към придобивки и социални бонуси бе зле, започна да се оправя. Спряха да ти правят забележки за 5 минутно закъснение за работа , макар и да правиш часове овъртайм на седмица , в даден момент фирмата се отвори за хоум офис , стана по-гъвкаво от към отпуска , можеше да си пускаш и половинки , за да си свършиш работа, опция за изцяло remote работа, 1 година даваха бонус от 500 лева за рожден ден.

Кофти СТО-то уж напусна , г-жа Маркова си тръгна малко след него , във фирмата започна да става приятно за програмистите и не само.

Дойде Анелия и всичко тръгна да си отива по старо му да си е** мамата.

Първото , което видяхме бе неясен нов процес за evaluation-ни и оценяване на заплати. Даде нови форми за попълване, които не си бе направила и труда да погледне и обнови и присъстваше лого на предишната ѝ фирма - SBTech ( професионализъм ).

Имаше мийтинг , в който обясняваха фирмата колко напред отива финансово , но в същото време махна бонуса за рожден ден , без да спомене. Хора , които декември месец започваха във фирмата и им се споменаваше , че има този бонус , януари го очакваха и питаха да не е станала грешка , осъзнаха че са били излъгани. Сигурно издребнявам, 500 лева .. но въпроса е принципен как между капките маха бенефити.

Следващото нещо - отпуски. Написа официално съобщение , което да ни кара да си използваме отпуските , които сме прехвърлили и че не е окей да прехвърляме от година на година някакви дни. По-лесно им е така. Това пак добре, но махнаха и опцията за половинки отпуска. По-точно , ако искаш да си вземеш половинка отпуск , 2рата половинка трябва да използваш в същия месец иначе се губи. По-лесна организация за нейния екип.

Ремоут работа - вече няма. Дори и хора , които са започнали по договорка изцяло ремоут , в петък 5-6 вечерта получиха имейл , че 2 от 6 седмици , трябва да са задължително в офиса всекидневно. Както и на всеки спринт планинг.

Вътрешните системи , да знаеш кой е отпуска също заминаха. В момента , който ги четка и се мазни е добре , другите не ги толерират много.

Имахме бонус 13та заплата - сега е на път да се промени по начин по който сигурно над 60% от хората ще получат наполовина , заради кофти мидъл мениджмънта , който дава нереални roadmap-и към шефовете.

Накратко за момента с хубавата нова ХР-ка , не бих препоръчал на някого с опит да започне в компанията , за джуниър става. Най-вероятно много са напът в момента да напуснат

Реших да кандидатствам в тази фирма и си направих проучване. Защо фирмата е претърпяла ребрандинг и сменяне на името? Нещо има гнило ми се струва. Плюс това не ми харесва факта, че фирмата се занимава с игри за казина, потиква хазарта който води до много зависимости. Хората се пристрастяват, имам мой познати си оставяха заплатите, теглиха кредити, искаха на заем от приятели и затънаха много в дългове. Готино е да се разработват игри, но не и такъв тип. Супер токсик е тва