Фонио ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,София ,ул. Хан Аспарух 31&markers=София,София ,ул. Хан Аспарух 31

Фонио ЕООД

Ако сте лицемери и обичате да ближете разни анатомични части от телата на шеговете си, това е вашето място. Шуробаджанащината там е на лице. Толерират се само нахалните хора, които няма с какво друго да успеят в живота, освен с лазене пред висшестоящите! Уволняват те, защото някой от тези подли хора не те харесва и хвърля усилията си не в работа и развитие на фирмата, а в опити да покаже колко си некадърен с всякакви средства! А "шефа" ти не те пита нищо, за да разбере ситуацията от твоята гледна точка. Иначе е психолог и лидер! Работата е чудесна, защото помагаш на хората, обстановката е ужасна, част от колегите ти са харпии, шефовете ти са жадни да им се показва колко са велики! Има страхотни хора там също, има истински хора, но не си заслужава времето и нервите. Напрежението е много голямо. Съжалявам, защото така не се управлява фирма. Така фирма се води до фалит!

Искам да внеса фактология и принципи за работа във Фонио ЕООД.
1. Деница Иванова - прекатен трудов договор преди изтичане на 6-месечен изпитателен срок. Причина: изключително слаби резултати в продажбите.
2. Нели Недялкова - прекратен трудов договор преди изтичане на 6-месечен изпитателен срок. Причина: неразбирателство с екипа.
3. Имаме 1 единствен случай на напуснал колега след изтичане на 6-месечен изпитателен период (Причината е напускане на страната) и нито един случай на съкратен служител след изтичане на 6-месечния изпитателен срок.

След като на 9ти декември 2016 г. е прекратен договора на Нели Недялкова тя се обажда на Деница Иванова да и се "похвали". Деница Иванова е с прекратен договор месец по-рано. След разговора Деница написва първото мнение най-долу.

Деница описва историята на Нели в този сайт (и затова първия ми коментар е с поздрав "Здравей Нели" като добавя и нещо от себе си. Поставям Нели и Деница под един общ знаменател и не искам да разбирам - кой, какво и как, и защо е написал. За мен първото мнение е тяхното общо мнение.

Риторичните ми въпроси към тях са:
- Ако това, което е описано в мнението Ви е истина - Защо не напуснахте сами ами търпяхте 5 месеца този кошмар? Никога не съм получавал обратна връзка от вас за каквото и да било и считам, че вашите преживявания са си лично ваши преживявания - самите вие сте отговорни за тях, а не "фирмата" или колегите.
- Оттук нататък ако някой ваш бъдещ работодател се свърже, за да иска референция - Ще му принтирам и подпечатвам тази дискусия в БГРаботадател. Нека те преценяват.

За всички настоящи и бъдещи колеги:
1. Лично аз съм отворен за всякакви предложения, коментари и винаги съм готов да отделя време, за да поговорим, обсъдим и предприемем коригиращи действия.
2. Фирма Фонио е ориентирана към резултати и всеки, който не показва такива - няма място при нас.
3. Личното ми желание е във Фонио да поддържаме сплотен колектив, което е в основата на успеха ни. Всеки, който създава конфликти, лицемерничи и разваля екипния дух - няма място при нас.
4. Всеки човек е отговорен сам за резултатите си, преживяванията и емоциите си. Очаквам всеки наш колега да умее да управлява себе си и да не хвърля вина за нещо в своя живот или в работата си в градината на другите.
5. Държа лично да се грижа за хигиената на задните си части, така че не се налага някой друг да го прави за мен :)

Желая на всички Успех!

"БГ Работодател е сайт, в който всеки може да каже "Аз обичам моята работа" или "Аз мразя моята работа"" - гласи отговорът на въпроса "Какво е БГработодател?". Но 90% от хората, изказващи мнение са негативни. Аз пък ще кажа нещо позитовно, ей така на пък на всички! Но ще остама в анонимност, за да не вземете да се подведете по комантара на бивши служители и да си помислите, че го правя, за да се подмажа някому. Никой не може да ме накара да кажа нещо, което не мисля, защото независимостта ми е заема доста висока позиция в ценностната система.
Дори и в негативния, коментар, който ме подтикна да започна да пиша тук се казва, че колективът е страхотен, а удоволствието, знаейки че с работата си помагаш на хората да чуват по-добре е огромно. Факт!
Но не е лесна работата и не е за всеки. Изискват се много качевства и много саможертви. Защото Клиентът стои на първо място. Ннашите клиенти искат много, а ние искаме да им дадем най-доброто.
На бъдещите си колеги казвам - "Пробвайте се. Пък ще се види". А на Дени и Нели казвам кментарите ви показват, че сте огорчени от уволнението, но се радвам че негативни хора като вас вече не са ми колеги. Желая ви успехи занапред! Кой друг може да чете това? Хм.. настоящите колеги на вас ви пожелавам Мир, любов и разбирателство!

Здравейте, г-н Миленчев, не е Нели. Заставам зад думите си и нося цялата отговорност на казаното от мен. Тук дадох гласност на това, което мисля и смятам е мое право. Ще взема предвид Вашето мнение, надявам се Вие да сторите същото.
Деница Иванова

Здравей, Нели,

Не се прави така. В случая лицемера си ти и това е и причината, за да не те харесват останалите от екипа, а уволнението е просто следствие. Вече съм 120% сигурен, че съм постъпил правилно с освобождаването ти. Не знам за каква шуробаджанащина говориш - това е пълна глупост и измислица. Лизането на задници - щом като си го усетила така...ОК. Обикновено човек вижда това, което е в главата му. Съветът ми към теб е да наблюдаваш себе си и да помислиш за своите грешки, за да можеш да ги отработиш, преодолееш и вървиш напред. Благодаря ти! Желая ти успех!