ДАТЕКС ООД /img/frontend/nomap.png"

ДАТЕКС ООД

Защо искате снимка?
Защо не разглеждате CV-тата без такава?

Изключително коректна фирма

Здравейте. Какви са заплатите и премиите за работник в производството в София?

Преди 5-6 години се явявах на интервю за счетоводител и ми направи много добро впечатление фирмата.Жалко, че не ме взеха.Тогава бях почти с нула опит и се търсеше и такъв -счетоводител - джуниър левел, като заплатата беше мисля 8-900лв нето - за човек без опит.Обясниха ми, че има няколко нива нагоре и с опита, качваш левел, съответно и лев :).Пак повтарям - тези нива са от преди години и сега може да са повече.За времето беше отлична възможност.
Аз бях на интервю в сградата в Дружба, като тя много ми хареса: модерна и красива.
Може някой ден отново да съм на интервю там, само че вече за друга позиция.

Много глупости са изписани тук и за това ще се опитам да внеса малко яснота.
Относно нападките срещу определени лица, които са работили във фирмата смятам, че са неверни и написани от хора, които нямат точна информация.
В ГИС центъра винаги за били наемани хора само с висше образование или студенти.
Един служител от ръководно ниво не би си позволил
да пише подобни коментари. А относно правописа на "Георги" обвиняваш хората, че са без образование или са груби нямам какво да добавя, сами преценете.
В производството има хора със средно образование, но това не ги прави по-лоши.
Относно заплащането в цялата фирма мога да кажа, че едва ли има по коректен работодател. Е да, като на всеки и на мен ми се иска да е повече, но това не значи, че не е добро.
Уважението малко куца, но то е защото липсва директната комуникация на ръководителите със всички служители. Няма как. Вярва се на ръководителите на групи, а те представят информацията по начин удобен само на тях.
Привилегии имат само любимците и добре мазнещите се(в производството).
Натоварването е повече психически и то на ниско ниво(някои хора са си повярвали и колят и бесят от позицията на по-силният), но и това не е за дълго.
Работата не е трудна и като цяло фирмата има доста положителни качества: редовно и коректно заплащане, осигуровки върху реалната заработка, добре платен извънреден труд,... и т.н.
Отрицателните са: слабата комуникация между ръководството и най-ниско стоящите служители. Информацията, която стига до висше стоящите не е обективна и точна, а е пречупена през призмата на междинните ръководители.

Ами това, че Калина, Ани, Ненка са идвали със сплъстени мазни коси,и неизкъпани цяла седмица с едни същи дрехи, направо за хеи-то да вика човек. Вие пък образование търсите.

Внимавайте кандидати за ИНЖЕНЕРНИ позиции !!!
Обявата е за позиция например:
Инженер, младши технически специалист в отдел “Клиентски решения”
обаче в трудовия договор Ви записват - младши технически специалист в отдел “Клиентски решения".
С други думи назначават висококвалифицирани инженери на позиции за средно специално образование - техникум. Така фирмата спестява от заплати, но Вие ако сте начинаещ инженер си разваляте завинаги професионалната автобиография и никога няма да можете да работите като маг. инженер на запад. Устоявайте правата си, когато градите живота си !!!

В ГИС центъра имаше крайно необразовани хора-едната работила във баничарница-казваше се Ненка-без образование,разведена,по цял ден гледаше снимки на жената,с която й изневерява приятеля й.От панагюрище.Как е възможно да идва с гола гимназия.Имаше и една Калина,груба и недодялана,некомпетентна.Не разбираше програмите,колкото и по-млади колеги да й обясняваха.Центъра тръгна стремглаво надолу.Тъпи жени,които си говорят за туршии,далеч от новостите.

Здравейте.
Интересува ме какво е мнението Ви за тази организация към днешна дата.
Може ли да ми дадете информация за работата на монтажник?

Тук има доста негативни мнениея ,в които просто аз лично не мога да позная ДАТЕКС ООД.
Експлоатиране не съм видял, за каквато длъжност са те наели, това изпълняваш и се заплаща адекватно.
Отдели има много, може да се развиеш ако имаш желание и се докажеш.
Заплащането отново казвам е адекватно, нормално за София. Не вярвам ,че някой може да се оплаче. Колегите (включително и аз) ходят на екскурзии, коли сменят и прочие. Overtime се заплаща според законовите изисквания и за никой не е задължителен.
Има фирмен ресторант в сградата ,в който служителите ползват отстъпка.
Има паркинг за всички, което е рядкост за много от фирмите в Бългрия.
Местоположението за мен не е проблем и не мисля ,че има по-добро за сграда производство+развой+администрация.
Работната среда е нормална, при положение че има толкова много хора. Проблемите на личностна основа са рядкост.
В заключение мога да кажа - аз съм доволен, никой не е задължен да работи против волята си ако не ти харесва ,знаеш къде е пътя към вкъщи.

Поздрави!