ЧДГ Мечо Пух /img/frontend/nomap.png"

ЧДГ Мечо Пух

Здравейте. Аз работя във въпросната детска градина от 3 години. Бившата колежка,която е написала всички тези неща по-долу е провокирана от абсолютното нежелание за работа и прогрес, непрекъснато мрънкане, оплакване и изискване от работодателя, без да дава съответното отношение. Хубаво е госпожицата да си спомни какво е направил за нея господин Ангелов в най-трудните за нея моменти. Ние всички бяхме толерантни, но не получихме нужното уважение и благодарност. Дори към нас имаше упреци и обвинения. Учудвам се, че са спестени тук.
А сега да кажа как стоят нещата. Филип Ангелов е човек като всички останали. Той има своите положителни и отрицателни черти. Кои ще виждаш по-често зависи изцяло от теб. Каквото отношение даваш, такова получаваш. Той има своите изисквания, които ти, като негов служител си длъжен да спазваш. Ако нещо не ти харесва, винаги можеш открито да му кажеш и да намерите компромисен вариант за това. Той е човек, който винаги ще те разбере, ще ти влезе в положение и ще намерите решение заедно. Когато имаш нужда от помощ винаги ще ти помогне без да изисква нищо. Веднага давам примери, без да конкретизирам имена - помагал е с извън работна дейност, давайки личното си време, за да помогне с пренос на багаж на свой служител, два пъти е плащал операции на близки на служителите си (единият служител съм аз, а другият въпросната колежка), плаща доста по-рано от датата, ако го помолиш и имаш спешна нужда. Лично на мен ми е купувал лекарства, защото ми беше зле и не можех да отида до аптеката. Мога много примери да дам, но не мисля че има смисъл. Филип Ангелов е човек, който ще подходи към теб винаги с разбиране. Ако ти не отвърнеш със същото, ще получиш същата обратна връзка. Познавам този човек повече от три години и смятам, че имам трезва преценка за него. Нищо не би ме спряло да запиша своето дете в тази детска градина. Знам, със сигурност, че то ще получи нужното внимание, грижи и подходящо възпитание. Никой не е длъжен да работи или да запише детето си при нас, но да работиш две години, да получиш от всички подкрепа, когато имаш нужда и да проявиш неблагодарност, защото не си получила трудовата си книжка в последния ти работен ден , а в деня, уточнен затова (защото трябва да се нанесе и последният ти такъв) и да пишеш тези грозни неща е долно, подло и абсолютно неуважително за мен. Който желае, моля да заповяда и да се увери сам къде е истината. Ако е вярно това, което каза бившата служителка, че на интервюта дава невярна информация, смятам че хората/родителите ще го усетят веднага.
Ако търсиш само пари и нищо друго - това не е твоето място. Тук парите си извоюват, доказваш че ги заслужаваш. Ако търсиш уважение, отношение и разбиране ела при нас.
И накрая, бих искала да благодаря на Филип Ангелов за всичко, което е направил за мен и продължава да прави и в момента!

Здравейте, аз съм бивш служител в ЧАДГ "Мечо Пух". Бих искала да споделя своето мнение за въпросната детска градина. Смятам, че това е една много приятна среда, където децата могат да се забавляват, да учат и да намират приятели. Лично аз се чувствах добре и работех с желание. Господин Ангелов е много толерантен и интелигентен човек, който умее да предразположи служителите си така, че те да дават най-доброто от себе си,както в преподаването, така е и винаги насреща, когато имаш нужда да си вземеш час, два или дори ден почивка, защото ти се налага да свършиш дадена работа. В никаъв случай не искам да кажа, че не е имало моменти, в които не се е случвало да не споделяме едно и също мнение, както с колеги така и с г-н Ангелов, но това е нещо напълно нормално, което присъства във всяка не само детска градина,но и работна среда. Не забравяйте все пак, че с хора се работи най-трудно, а тази работа е концентрирана изцяло в комуникацията си с хора. Независимо кой с кой не е бил съгласен в даден момент, смятам че в ЧАДГ "Мечо Пух" е спазено най-главното условие, а именно това, че децата са много обгрижвани и щастливи !! Мисля, че всеки човек, който реши да даде детето си там, определено няма да сбърка. Аз също като родител, бих била спокойна детето ми да посещава ЧАДГ "Мечо Пух".

Мисля че трябва да се споделя мнение, ако човек е видял и изпитал нередно отношение на работното си място, за да се избягва подвеждането на повече хора. Въпросната ЧДГ "Мечо Пух" в кв. Гео Милев и в кв. Симеоново е място, което НЕ предлага абсолютно нищо както на служителите си, така и на родителите, които са гласували доверие на детското заведение. Всичко са само голи и празни приказки, докато бъде записано дете или бъде нает нов служител. За да съм по-конкретна относно работодателя Филип Ангелов ще споделя за всички, това, което съм видяла от първо лице. Когато идва потенциален клиент на детската градина т.е. родител/и с дете им се провежда събеседване, в което те получават в по-голямата си част НЕвярна информация. Изворната или трапезна вода, която уж пият децата е просто вода от чешмата, която е налята в празни бутилки от вода, които дори няма възможност да бъдат сменяни често; заниманията, които се казва, че ще посещават децата (извън регламентираните по програма) като танци, запознаване с фотоапарат, музика и др. са просто фиктивно присъстващи в седмичната програма, която родителите виждат и могат да прочетат всяка седмица; чаршафчетата, които трябва да се сменят всяка седмица се перат понякога и веднъж в месеца; поръчваната храна не е съобразена с възрастта на децата от яслена група, макар че родителите четат предоставено им фиктивно меню; родителите НЕ получават документ, квитанция или фискален бон за заплатена месечна такса; НЕ се прави профилактична дезинсекция, макар че се е налагало спешно да има такава; през зимният период учителките са били принуждавани да стоят навън с децата по повече от час на -10 градуса, като резултата от това е било много болни деца няколко дни по-късно; незакупуване на консумативи (моливи или флумастери) освен, ако някой от служителите не се заеме с това; писането на ежеседмични обратни връзки към родителите в повечето случаи не са верни; преминават през корекция от г-н Ангелов преди да стигнат до родителя и той решава какво трябва и какво не да прочете родителя.
Всеки ден децата от 1, 2 ,3 ,4 група се извозват с бус до кв. Симеоново под предлог, че там е по-добре за тях, а всъщност това се прави, за да виждат новите родители, че детскта градина не е празна и има деца.
Това са само част от нещата, които мисля че всеки родител би трябвало да знае, ако има намерение да записва детето си там.
Относно отношението към служителите ситуацията не е по-различна.
Не се предоставя трудов договор или ако има такъв, то служителя не получава копие.
Ако трудовата книжка попадне в г-н Ангелов, получаването й обратно в почти невъзможно, макар и след многокартно и ежедневно напомняне.
Отговорите на работодателя за винаги едни и същи "Утре", "В понеделник", "Счетоводотелката в болна или оптуска" и т.н. Винаги има нещо по-важно и никога няма време за разговор с г-н Ангелов, освен ако той не е заинтересана страна.
Заплащането е редовно, макар и със странно изчисляване по формула на дневната надница.
Получаването на документи от страна на работодателя е почти невъзможно.
Бих посъветвала всеки, който е педагог и би желал да практикува тази работа-призвание да НЕ го прави на това място. Наемат ви за една длъжност, а се оказва че трябва да вършите всичко. Няма пегагог-директор, който да ръководи и определя темпа на работа, седмичните програми, които се пишат са проформа и в повечето случаи не се работи по тях. Освен предагогическата работа трябва да се чисти, да се смянят памперси, да се оправят легла, да се сервира и отсервира и т.н. Не се позволява от Филип Ангелов да се разговаря с родителите, което е напълно абсурдно, тъй като те имат право да знаят как се е справяло детето през деня. По-лошото е че понякога родителите получават невярна информация. Не това, което е било, а което те биха искали да чуят. Недостатъчен персонал и никой не е на ясно точно какви са задължениенията му. Следователно възникват неразбирателства и свади между персонала, като за съжаление напрежението се пренася и отразява на децата и което Филип Ангелов пренебрагва и отминава с лека ръка. Много показтелно за всичко по-горе написано е че през летните месеци напуснаха три от учителките, които продължиха да практикуват на други места и един помощник-възпитател.
Ситуацията и в двете детски градини, кв. Гео Милев и кв. Симеоново, е абсолютно еднаква.
В момента и на двете места няма квалифицирани и дипломирани педагогически кадри.
Останалите хора, които работят там полагат възможно най-добрите грижи за децата, но не е достатъчно.
Моля бъдете внимателни на кого гласувате доверие за грижите на детето ви, такасата от 600 лв.(вече може би и по-висока) въобще не е малка и е редно децата да получават подобаващ комфорт и грижи.
Редно е всеки да се отнася с уважение и разумно към професията, която е избрал да практикува.

Мнението под моето е изключително изчерпателно и казва всичко, само ще добавя, че е редно държавата да забрани съществуването на такъв частен бизнес, защото мърши като собственичката на тази градина /да не кажа по - обидно определени/, си позволяват да дават твърде ниска заплата и да изискват да си човек за всичко. Пача!

Ако уважавате себе си и своето образование и имате поне малко достойнство, НЕ работете за тази градина! Заплащането е меко казано мизерно, ако не сте на пълен работен ден всеки път заплатата ще ви бъде изчислявана различно, както им изнася на собствениците. Освен за това, за което сте нает, ще бъдете и чистач, ще сервирате храна, ще миете чинии, ще сменяте памперси, ще хвърляте боклук и още много други дейности. Постоянно ще ви правят неуместни забележки. Всеки ден родителите ще се оплакват на вас за неща, които зависят от собствениците и вие нищо не може да направите за това, че те са занемарили градината и не ги интересува какво се случва в нея. Родители, не записвайте децата си там, защото колкото и да се стараят работещите там, не могат да смогнат с натоварването, поради липсата на персонал и да обръщат нужното внимание на децата, защото през това врема са и чистачи. Плюс това ще продължава да има текучество на персонал с тези мизерни условия и децата трябва постоянно да свикват с нови учителки.

Като детска градина с това име има няколко регистрирани в София и в др. градове. Коментарите за коя точно се отнасят

Сериозно ли, пак ли се търси служител за тази "страхотна" фирма? С тези условия никога няма да си намерят човек. Че и имат много големи изисквания за мизерните условия, които предлагат. Само като видите външния вид на собственичката/интервюиращата ще си направите изводите. Не работете за ....

За съжаление условията за работа там не са добри.

Ако имаше уважение на образованието и труда си НЕ ХОДЕТЕ там!!! Ниско заплащане, работа по цял ден, дори в събота, правите много повече от колкото се изисква за такава длъжност. Уж сте преподавател, а накрая се оказва, че сте и детегледач и чистач. Жената, която те взима на работа изглежда като проститу*ка и е адски арогантна. Ако родителите знаеха какви неща се случват никога не биха записали децата си там.

Не ходете! Само ще си изгубите времето!

ДА СИ КЛИЕНТ НА "МЕЧО ПУХ" Е СУПЕР, НО ДА СИ СЛУЖИТЕЛ Е АД!!!
Много се следи как се отнасяш с децата, ама никой не знае на какжо си подложен и колко малко пари ти дават за нон - стоп работа. Работодателката е ужасно невъзпитана и арогантна.
Няма да просъществува много, защото няма правилен подход, но иначе болните дечица добре ги гледат.
Но пък условия за нормална работа няма - парите са малко, работното време е кофти, имав само един почивен ден, работиш много часове и накрая онази идва и ти крещи защо си направил така и онака... Ами да си го направи тя бе!