IBEROSTAR /img/frontend/nomap.png"

Предстои ми да почна работа там като помощник готвач. Моля за мнения на тези които са работили там на тази позиция или имат поглед върху работата и държанието на хората на тази позиция. Малко съм притеснен като чета мненията Ви.

Аз съм работил в кухнята при Жоро -Главен Готвач и Ония дебеланко Ивайло ,останах много разочарован от тях,но най -вече от Главния Готвач,който само се задяваше със студена кухня някои ''девойки'' ,но да е жив и здра.Искам да ви кажа ,ако имате възможност не работете там! Аз съм работил един сезон и повече няма да стъпя там!! Имайте го в предвид

Здравейте ,  за  себе  си  бих  казал  че  съм  професионалист  в  сферата  която  работя  като  сервитьор  ,  но  в  Иберо  стар съни бийч резорт,  се  върнах  с  години  на  зад  ,  като  начинаещ  сервитьор.  управителят   етнически  турчин  на  име  Седат  наема  на  работа  80%  млади момичета  и  момчета   турци  от  айтоските  села , общуваха  по между  си  на  турски  ,  по време  на  работа   се  обръщаха  към  него  като  АГА  .  Там  ако работиш и  си  българин  си  все  едно   под  турско  иго.   Асистентката  му  е  една   дебелана  която  само  яде  и  пуши  се  казва  Дияна  а  мъжът  и   двометровия   Богдан , лоши  хора.   Работното  време  е  разпокъсано  ,  квартирата  е  на  2  километра  от  хотела  за  деня   се  събират  8 км вървене  пеша като  имате в  предвид  че  и  на  работа  търчите  като  луди ,  .В квартирата   хазайка  е  една  зла  бабичка Калина   която  влиза  в  стаята  докато  сте  на  работа и  тършува  из  багажа.  Имаше   много  оплаквания от  липсващи  вещи.

ако имате възможност не работете там.Аз имах нещастието да работя 2006 г. в хотела. Не назначават към Иберостар а към фирмите на собствениците - едната Хасковска на Инджов а другата на Иван Димов - Поморие. Иначе изискванията на Жени Пенева - управител тогава бяха големи. Четири интервюта, пет посещения в хотела, подредба на ресторанта, менюта, графици на персонал.Всичко за моя сметка. Заплата обещана 1000 целогодишно - от първия месец некоректна - осигуровки и договор на 170лв. Работа от 6.00 сутрин до 1.00 вечерта и когато излезеш да почиваш се мръщи. Обещаната заплата никога не взех за работата ми от март до юли.Само мъмрения и кавги.Бях на позиция едно ниво под нея. С персонала отношение никакво.Обещаваше им 350-500лв. , но и те не взеха никога обещаната заплата. След напускането ми - взех малко персонал с мен в друг хотел а тя едва върза края да завърши сезона. Ако отивате да работите там винаги имайте две наум.А ако видите, че госпожата е управител БЯГАЙТЕ далече, или вадете голям език и плътно до нея.

За Бога, ако сте честен човек, който държи на коректни отношения, не почвайте работа там. Там е "гнездо от оси", които непрекъснато жилят и то хора, които си гледат работата и не се забъркват в интриги. Там оцеляват само интриганти и подлеци!Всички, които работят в хотела от години са такива, няма един свестен, за който да кажеш, че е ЧОВЕК. Веригата е добра, правилата също, но те не се спазват, тоест побългарени са, като всичко в България...Заплащането не може да се каже вече, че е добро...за работата, с която те натоварват непрекъснато....

Абсолютни мошеници. Да си зададат въпроса, защо не се задържа персонал при тях, а не да режат от заплащане, хора, които не могат да издържат нечовешките условия на труд. Дано са щастливи и забогатеят с парите на децата, работили по 9 часа. С нетърпение очаквам някои от Инспекцията на труда, най-после да обясни на испанеца, че в България децата също имат права. Бъдете внимателни, когато започвате работа там!

Какво да ви кажа, работех в Иберостар Съни Бийч Резорт няколко месеца, в началото бях доволен, повишиха ме, но се оказа, че това повишение си има и недостатъците. Когато те повишът в длъжност обикновенно означава, че за същото работно време получаваш повече пари, не там не е така, щом си на по висока длъжност значи трябва да работиш повече... и товца коий го измислил, разбира се изгонената от всички хотели носещи логото на IBERASTAR, Г-жа ЖЕНИ ПЕНЕВА, тази мила на пръв поглед женица прави всичко възможно да направи работата на всички слувители по тежка отколкото е. Реве се от заплатите за всичко, че говориш по телефона, дори и в почивката си. С Жени Пенева и нейната "дясна" ръка Мариана Стоева, която не пада по долу е и Главният готвач Георги Пейчев, в началото като започнах работа там той защитаваше интересите на служителите си, но в един момент започна да и играе по свирката за да не му истине мястото, все пак е видял как тя е изгонила двама негови колеги заемали неговата длъжност. Така, че помислете внимателно преди да отидете да работите в този хотел. Жени Пенева е изгонена като управител на хотел Иберостар Тиара бийч защото в един момент не е имало персонал който да работи заради нея, от хотел Делта, който за малко просъществува под името Иберостар.

Заплащането е добро
уважение към работника никакво - ако може да се бачка безплатно ще е най добре
Дават допълнително финансово стимулиране
работното време се спаза на 70% ако не с свършиш работата - продължаваш да бачкаш.
Освен основното за което си назначен работиш още сумати и неща които нямат връзка с това за което си назначен.
Потенциал за развитие почти няма
колегите ги избират по подлост - почти 50 % са подмазвачи и доносници

оценките нямаше да са такива,ако я нямаше .... ..човек,накойто като му гледаш стила на работа,да му се чудиш как мисли само за интриги и глупости и дали е виждала хотел през живота си....Това е "великата" ..........

Iberostar е една от водещите европейски вериги курортни хотели, известна в световен мащаб със своя престиж и качество на услугите; през 2006 година - повече от 102 хотела с категория 3 до 5 звезди в 28 страни: Канарски острови, Средиземноморието (Балеарски острови, Андалусия, България, Гърция, Турция, Хърватска, Черна Гора, Кипър, Тунис и Мароко), Карибски острови (Куба, Мексико, Бразилия, Доминиканска Република, Ямайка). Iberostar управлява хотели в България от Юни 2000 година. Доволен съм заслужава си да работите тук !!!