Мелън https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. Коста Лулчев 20, 3 ет.&markers=София,ул. Коста Лулчев 20, 3 ет.

Работих в Мелън около две години и мога да кажа много положителни неща.
1. Дистанцията между служители и мениджъри е малка. Общуването е лесно и в добрия тон (доколкото ми е известно).
2. Заплати ми е трудно да коментирам. Знам от колеги, че не се славят с най-високите за сектора, но все пак както се договорите.
3. Има гъвкаво работно време, както на повечето места вече + възможност за работа от къщи.
4. Откъм натоварване понякога има по-напрегнати моменти, особено ако трябва да се спазват срокове, но смятам, че е нормалко за сектора.
5. Потенциал за развитие има, но не е огромен. И тук е най-голямата ми критика. Почти липсва средното ниво. Има мениджъри на върха и всички останали, което смятам, че не е правилно.
Цялостното ми мнение за фирмата е положително. Средата е приятна, хората са приятелски настроени, няма сплетни.

Работих в Мелън като дизайнер в продължение на година и половина. Останах със смесени чувства към компанията, защото едновременно оценявах хората, с които работя, но организацията на работа определено на вървеше. Идеите не се слушаха, а в екипа ми цареше анархия. В рамките на няколко месеца напуснаха 3ма от общо 5 дизайнера, уплашени от това, че или няма работа, или от тях се очаква да намират и клиенти.
Дизайн екипът беше под всякаква критика - липсваше не само организация и адекватно управление, но и материална база. Компютрите бяха бавни, а софтуерът - остарял, за да съм политически коректна, и неподходящ за работата. За да се закупят адекватни компютри и софтуер, трябва да се докаже нуждата от тях, а разбиращи и оправдания се намирираха със скоростта на светлината. Екипът притежаваше едно остаряло мак мини, към което се свързваше през VPN. От хората обаче се очакваше да предават проекти, разработени в macOS среда. Както се досещате - това възпрепятстваше работата не само на дизайн екипа, но и на разработващите след него.
Освен оскъдната материална база, в екипа цареше и пълно безхаберие. Проектите не се разпределяха адекватно и докато някои работеха по лични проекти, други се мъчеха с по два или три проекта. Постоянното отсъствие или идването в 11 или 12ч на работа също не е за пренебрегване.
Но нека оставим дизайн екипа на страна. Като цяло хората в Мелън са приветливи и работата с тях е сравнително лесна. Това, което обаче няма да получите в Мелън, е оценка. Не само финансова под формата на увеличение на заплатата, но дори така наречения “евалюейшън”. Мелън предпочита да си затваря очите за критиката и неуспехите си.
А след време, когато се убедите, че Мелън не е място, където можете да се развиете и решите да напуснете, ръководителите ви с усмивка ще обяснят на колегите ви, че те така или иначе не са били доволни от вас, защото не сте се справяли. Нищо, че ви изпращаха на срещи с клиентите, вие не сте се справяли. Е, можеха да го кажат по време на годишната оценка, но здраве да е. И зад гърба ви пак ще стигне до вас.

Оня дебелия клоун няма ли да го махат вече?!

Тия продължават сами да си пишат положителни коментари с максимум оценки!
НЕ!

Доста приятна атмосфера, читави колеги и смислено заплащане според показаните резултати.
Има стажантски програми, но не са редовни.
Последните месеци взимат предимно напреднали програмисти и ефектът е видим.

След 5 години в Мелън бих искала да споделя моите впечатления.
Мелън е може би една от най-читавите фирми в София. Ще срещнете приятни колеги и усмихнати лица. Въпреки, че вече са доста голяма фирма, Мелън успяват да запазят атмосферата и поведението на малък сплотен екип. На интервюто веднага попаднах на човека, който можеше да прецени дали ще ме наеме или не. Много се изненадах, че не беше някой HR.
Обучението на служителите се стимулира като се поемат различни сертификати, посещения на различни конференции и събития. Разбира се като аутсорс фирма с доста разнообразни проекти и клиенти, много зависи на какъв проект, ще попаднете. Хубавото е, че мениджмънта на фирмата са самите основатели и са доста умни и разбрани хора, а не някакви, които да се чудиш как са попаднали там. Разбрани са, когато има проблеми и са винаги насреща да се решат. За слижители, които имат потенциал и желание да са тийм лидери и ПМ-и, се дава възможност за развитие. Всичко си зависи от вас. Заплатите се ъпдейтват редовно според резултатите.
Допълнително здравно осигуряване.
Офисът е шумен и понякога задушен, но така е в опен спейс пространствата.

Голямо текучество на кадри.Разнообразни проекти.Слаба организация.Офис в центъра.Служителните са предимно студенти.Никакви привилегии освен студетнски отпуски.Идеална за студенти.

izmamnici

hora na delian

komunisti

mind sharing

persuit

bad attitude

offences

Ps Communist secret services invol ed

taxes not payed

big tax debt shared with employees

police persuit over employees

PAY THE TAXES AND START WORKING WITH FULL SALARY CONTRACTS AND STOP PLAYING OFFENSIVE SCENARIOS

TAXES 2006-2013 ARE NOT PAYED BY IVO IVANOV AND KRUM HADJIGEORGIEV AND EMPLOYEES ARE DISTURBED BY POLICE IN SOFIA

DON'T START WORKING IN MELON

YOU MAY HAVE HIDDEN TAXES TO PAY

IVO IVANOV AND PETIA DUNDAKOVA ARE FRAUD EXPERTS

I GOT A VICTIM OF THEIR FRAUD IN 2006 AND 2011

Бих искал да попитам за стажантските програми - заплащат ли се и има ли реален шанс за продължаване на работа във фирмата. Мерси предварително!

Доста приятна и спокойна фирма, която е идеална за започване или продължаване на кариерата. Хората са млади и свежи и работата с тях е приятна. В духа на сайта по категории:

Заплащане: отговоря на пазара и като за българска фирма е прилично. Уважение: отношението в цялата фирма е по-скоро приятелско. Срещат се и изключения, когато някой решава да се прави на шеф, но те са по-скоро изключения. Привилегии: ваучери за храна, НО те са от заплатата, а не към нея :) Фирмена сигурност: добра, ако се случи да пропадне някои проект, хората се преместват по друг, а не се уволняват. Ангажираност: варира в различните проекти/екипи. Оставанете в извънработно време е изключение и се компенсира.Потенциал за развитие: за начинаещи - огромен, но колкото по-вече напредваш толкова и потенциала спада. Съществуват проекти по които просто се закотвяш, но за всеки влак си има пътници. Възможно е да те направят PM, но това не е екстра.Местоположение: Полигравфията - офиса е нов и хубав има проблемите на всеки офис от този тип - климатизацията и отварящите се прозорци (където ги има).Колеги: наличието на много млади хора създава добра атмосфера за работа и не само.Работна среда: има всичко необходимо, за да се работи спокойно.Лично аз се махнах защото исках да пробвам нещо различно, но определено бих препоръчал фирмата на някои начинаещ/средно-напреднал.