АЙ ВИ БИ КОЗМЕТИКС ЕООД /img/frontend/nomap.png"

АЙ ВИ БИ КОЗМЕТИКС ЕООД

Най-хубавото е фасадата на сградата.Всичко останало е на ниво 0.Екип няма,управляващите склада са меко казано некомпетентни.За мен е загуба на време да се работи за и с такива хора.Но както се казва всеки сам си преценя.

Здравейте, бих искал да ви попитам струва ли си да се пробвам за стажант в маркетинговият отдел? Понеже искам да придобия нови умения, но в същото време искам да ходя на университет. Условията добри ли са, защото четох, че е студено, бавят заплати и тн.

Здравейте!
Накратко мога да кажа за работата,условията и заплащането в централния склад(Околовръснен път 42).Условия на около 15-20 метра под лъскавата зграда на великата марка Golden Rose.Работно време от 9 да 18ч и 1ч.почивка за да можете да видите светлина и да вдишате чист въздух.7часа работа сред прах,мухъл,влага,тъмнина и студ.Заплащане 850лв. след като си платите осигуровките и всякакви измислени данъци тотал 650 но ако селянина г-н Александров ,които ви е ръководител не ви даде добра оценка и това не взимате.Това е фирма на принципа ще дойдат други,никакво уважение и желание да задържи служителете си.Обявите за работа в jobs.bg са целогодишно.За бъдещите ЕТИКЕРОВАЧИ
заплащането е колкото си налепите 0.05ст струва да вдигате кашони от 15кг.да ги налепите и да ги върнете
на палето.Това е мястото на което можете за много кратко време да останете без;ръце,крака,очи и кръст за 650 лв.Успех на всеки решил да работи там

Искам да споделя мнение за въпросната фирма,но отностно техния склад в гр.София!
Склада за тези,които не са запознати се намира на ул. Околовръстен път №42 и е на -1 и -2 етаж под земята да подчертая,че лъскавата сграда,която е за администрацията и се вижда от пътя доста се различава от склада!На -1 има само стока,на -2 е активната работа.Там има стока,там се етикира стока,там се събират заявките към техните клиенти,опаковат се и се изпращат.Кандидатствах за " манипулант централен склад " по трудова книжка се водех "складажия".Работната позиция е интересна или поне на мен ми беше.Събирах заявки,разглеждах си различния асортимент на фирмата,лесно се научава особено за любители на козметика.В склада има GOLDEN ROSE , ROXANNE , ZIAJA , label.m и GOLDWELL или накратко гримчета,парфюмчета,козметика за тяло,лице и коса.
Мога да кажа,че наистина харесвах самата позиция и задълженията си,беше динамична и времето минаваше наистина бързо,когато бяха натоварените дни и имаше доста заявки,когато нямаше заявки помагахме на етикетировачите да лепят българския превод за съответната стока.
Работното време от 9-18 ч с 1 час почивка разделена на една 30 минутна и две по 15 минути,почивни дни събота и неделя,както и на всички празници ме устройваше повече от идеално,все пак рядко може човек да има късмета да си почива на всички официални празници.
Но за съжаление до тук с плюсовете...склада както се досещате на -2 етаж е доста влажен и студен , има климатик,но се пести от ток и през по-голямата част от зимата тоя климатик не работи и се налага да работиш колкото се може по-навлечен-с яке,шапка и шал,с ръкавици без пръсти,защото пък стоката е доста пипкава ставайки въпрос за лакове,моливи,червила и т.н и няма как с обикновенни ръкавици.Дрехите с които се навличаш трябва да са лични,защото работни НЯМА,нито обувки,нито дрехи.Общо взето изкарвате си възможно най-клошарските дрехи и обувки и така отивате на работа,защото ако отидете с хубавички,нови,чисти дрешки не дай се Боже изпуснете някой лак за нокти и той се счупи и ви съсипе хубавите обувки или дрехи те заминават в кофата,затова-клошарските!А и не само лака може да застраши дрехи и обувки,има доста с какво да се омажеш още повече,че е супер прашно и докато бъркаш между стелажите за да вземеш дадена стока просто...абе за 1 работен ден ръкавите спокойно си стават чернички,ако случайно не сте с нещо черно.Колкото и да се навличате обаче пък идва и момента на неудобството,защото лесно ще облечете 3 якета ама като дойде момента да бръкнете за някое червилце в стелаж в който едва ти влиза ръката без никакъв ръкав камоли с яке се оказва,че или се навличаш и не ти е удобно,но пък ти е топло или седиш по-леко облечен,тракаш със зъби,посиняваш,но поне можеш да бръкнеш между рафтовете...е не усещаш нищо с ръцете си защото са меко казано премръзнали ама айде сега подробности.
Заплатата-650лв,мисля че вече 670лв от както вдигнаха минималната,осигуровки на минималната заплата.Отностно болнични и отпуски не мога нищо да кажа понеже не ми се е налагало да използвам,затова тук ще замълча.
Отностно обучението-провежда го жена,която работи от 4 години или повече не знам точно,според ръководството най-стриктната и изпълнителна,но иначе-пълна откачалка.Който няма здрави нерви да изтърпи обучението при Емилия,тя спокойно може да ви откаже от работата.С две думи-или се постарайте много бързо да влезете в час за да бъдете по-кратко време с нея или се заредете с яките нерви или най-добре си пийнете малко алкохолче преди работа,че иначе мислите за убийство често заселват главата покрай нея.Ако сте от хората в час с технологиите мога да кажа,че се влиза в час за по-малко от ден дори,защото заявките се събират на таблет с четец през,който минаваш баркода на стоката и всичко си е на български,ако си объркал артикула на таблета изписва...абе щом има един дядо на повече от 60 години жив и здрав си събира зявки,демек не е никак сложно.Повече отнема време да свикнете с местополжението на всяка една стока и да я разпознавате само като я погледнете за да не се лутате,ама то и това с времето.Те най-продаваните неща лесно се учат,днес като ви се наложи 20 пъти да вземете дадено нещо,ми колкото и прост да е човек все ще го запомни къде се намира.Останалата част от колектива що годе бива,има и такива с които може да си правите майтапи да минава времето.Склада за останалите по"висшестоящи"е пълен с втора ръка хора от прости по-прости и въпреки шефката Белова,която обичаше да повтаря как сме едно семейство много се личеше дистанцията от тях към нас,щом на банкет слагаха склада някъде ей така на забутана масичка не дай се Боже да им се наложи да говорят с хората благодарение на които им върви бизнеса и им събират заявките,сами си направете сметката.Отношение от към работодатели под всякаква критика,уж трябваше всеки да споделя ако има някакъв проблем,когато обаче се споделеше идваше момента в който се казва "не зависи от нас"или просто вече не си им много симпатичен и ти казват чао,все пак си в 6-месечен изпитателен,могат да те освободят веднага,но пък ако ти решиш да напуснеш колкото и време да си работил те карат да изработиш месец предизвестие в противен случай може да не си получиш изработеното.
Началник склад или къвто е там Добромир Александров-пълен дебил!Да не ви се налага да говорите нещо с него,а не дай се Боже пък нещо да стане и да трябва да му се обадите-няма кой да вдигне въпреки,че се води ваш началник и към него трябва да се обръщате.
Да обобщя-ако ви се става миньори,но не на миньорска заплата,ако искате да забравите за слънцето,дневната светлина и въздуха и искате да работите на лампи,ако изгаряте от желание да умирате от студ и да ходите облечени като клошари,ако си умирате по цял ден да дишате прах и влага и верните ви другарчета да са мухъла и гъбите по стените,ако ви е яко да ви третират като кучета,ако искате да сте минимално осигурени и да взимате едва 670 лв за това удоволствие(освен ако не си измислят нещо за което да ти отрежат някой лев)това е вашето място!Успех!

Здравейте.
За тази компания работех повече от 4 години. Беше ми първата сериозна. Напуснах я, за да се развивам в друга сфера.

Работех като продавач-консултант на един от техните фирмени щандове. Обучението, което предлагат е на по-късен етап. Тоест започвате работа и обучението може да ви е след 2 месеца или 2 години, а може и въобще да нямате такова. А ако случайно имате моят късмет - ще имате обучение още преди да ви е първата работна смяна на обекта. Това се прави, за да съберат повече нови момичета от страната и в 2 работни дни да се проведе обучението в София. Фирмата поема всички разходи. Кога ще е обучението си е изцяло до късмет...
Обучения като цяло се правят рядко. Това им е минус. Оставят се консултантите на самоход и каквото ще да става. После се изразява разочарование, че не могат да изпълняват заложените месечни цели. Мениджърите се сменят често. Причината е заплатата и сериозното натоварване, на което са подложени. Лично аз смених доста мениджъри и то все кадърни и добри. Обекта се подрежда, почиства, подновяват се цени. Следи се годността на продуктите. Смятам, че това са нормални неща, няма нужда да ги обяснявам и да навлизам в подробности.
На обект работят по 2 момичета. По 12 часа. 2 дни се работи - 2 дни се почива. Това е принципът, който се следва. Графикът се прави от консултантките. На която когато й е удобно да работи. Могат да бъдат и 5 дни подред и 10 дни подред. Всичко си е до уговорка между двете. Може би трябваше да спомена още от начало, че двете девойки трябва доста добре да се разбират, за да им върви работата и обекта да е в отлично състояние. Аз имах това удоволствие да работа с човек, на когото можех да разчитам изцяло. Ако се излезе болничен/отпуска, колежката замества. Няма да има никой ощетен. Фирмата подсигурява лятна и зимна униформа. Работите самостоятелно. Без видео наблюдение. Без мениджъри. Вие сте шефовете на обектите, когато сте на смяна. И сте отговорни за всичко, което става. Всяко едно ваше скатаване от обекта обаче, рано или късно се разбира от ръководството. Локацията на обекта е също много важна, защото от нея зависи и заплатата на служителите. Повярвайте ми, понякога локацията е причина за неуспеха...

Стигнах и до заплатата. Трудов договор на минималната работна заплата за страната върху 8 часа. Тоест 2018 година - 510 лв. Това е БРУТО. РЕДОВНО ИЗПЛАЩАНИ + ФИШ. В договорът е написано между 10-ти и 30-то число на месеца. Което означава, че може да е на 10-то число, 15-то число и дори на 25-то число. Спокойно, винаги са били на 10-то число, освен ако сега няма промяна в договора. В момента не им знам бонус схемата, но по последна информация - доста е променена. Имах колежки от страната, които доста се оплакваха от заплатите си. И то, защото не можеха да изпълняват заложените им таргети. Има две причини - 1. Неподходяща локация на обекта, 2. Невежа/неучтива консултантка. През 2016 година, ако не ме лъже паметта, имаха много лош търговски директор, който такива таргети беше заложил на обектите в страната, че почти нямаше обект, който да изпълни таргета дори и минимално... Бяха големи мъки и големи напускания от страна на тогавашните ми колеги. Сега него го няма. Нов е търговският директор и е доста добър. Впрочем, жена е. Средната ми заплата е била около 600-650 лв НЕТО. Таванът, който съм получавала след данъците е бил приблизително 900 лв. /живея и работя в Северна Б-я, да не си помисли някой, че съм била по София.../ Никога не съм имала проблем с отпуските. Платена, неплатена или студентска. Ползвала съм всичките. Всички са се отнасяли към мен с уважение, както и аз към тях. Винаги съм препоръчвала фирмата, поне за тази позиция, защото си заслужава. Колко книги съм изчела на работа, когато не съм имала клиенти... Имате пълна свобода да правите каквото си пожелаете в рамките на разумното, разбира се. Предимно се назначават млади момичета.
----------------
Изчетох доста коментари и всички имате право. Ще се опитам да обобщя коментарите с тиренца. - не съм запозната дали има раздори в отделите. - заплатите не се бавят, подбора може би наистина куца леко, коректни са. - да, заплатите са ниски за сектора, поне за мениджърите. /но то пък къде ли не са... егати.../ За първа работа или за страст към козметика, това е вашата компания. Може вече да не съм част от нея, но аз само добро съм видяла. Препоръчвам я.

искам да попитам дали във всички отдели има раздори, или само в някой? Виждам че има свободна позиция в администрацията и ми се иска да кандидатствам. Някой от коментиралите тук, може ли да каже нещо по конкретно спрямо различните отдели ?